Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Nevíte při kolika najetých km bývá potřeba vyměnit řetez z důvodu jeho protažení?Mám najeto 57tis a někdy cca 2 sekundy po studeným startu slyším takový jemný cinkání,ale taky to může být třeba jen točící se pastorek od startéru.

V 25 tis km jsem nechal jen vyměnit napínák na K-áčkový.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím. Chci se optat, dnes sem byl ve škodovce kde mi řekli nemilou zprávu k vůli cukání motoru octavia 1.8tsi CDAA.. 2009 rok.. Všechno počítačově a okolo co šlo je uděláno a teď už by prý je jen na řadě go motoru, novější písty kroužky a vše okolo.. od roku 2012 je to prý už předimenzované.. Mluvil sem přímo s mechanikem co si na nic nehrál a řekl mi to narovinu že za studena to má odlišné tlaky a to bude hlavně kroužkama, že už prý to dělají běžně a vždy to odstranilo vysokou spotřebu oleje a celkový chod motoru.. I cukání u kterých nepomohlo nic jiného. Chtěl sem se jen zeptat, jestli mě netahal za nos a jaký názor na to máte vy.? A na kolik vyjde oprava kterou provádíte na vozidlech které sem vkládáte.? A odkud jste.? Rád bych u vás nechal auto opravit. Děkuji mnohokrát.

Odkaz ke komentáři

Ahoj p2p, včera jsem Ti nesměle volal ohledně motoru 1.8tsi CDAA který chci koupit manželce v Altee XL (MR 10/2010 , naj.89000km),vím že jsem na Octavia Clubu tak snad se nikdo neurazí :).Vím že jsi mi doporučoval se tomuto motoru radši vyhnout,ale asi si nedám říct :),prostě to auto mě svými proporcemi láká,závad ohledně CDAA jsem si plně vědom,peněženka myslím taky.Jelikož se jedná o vozidlo po prvním majiteli se servisní knížkou kde se jezdilo až na poslední dvě návštěvy do autorizáku a intervaly výměn oleje nejsou delší jak 14tis.km jsem ochoten to asi risknout :)

 

Mám pár otázek, na většinu jsem si zde odpovědi vyčetl ale radši se zeptám ještě jednou:

 

Olej tedy lépe 5W30 nebo 5W40? S patřičnou specifikací samozřejmě.Osobně jsem fanoušek ještě poctivých (starších) vozů BMW a u obou motorů V8 N62 které mám doma jsem přešel z 5W30 na 5W40 právě kvůli vyšším pracovním teplotám motoru,olej se tak nehřeje a nevzniká tak nežádoucí usazování přepáleného oleje (karbonu).

 

Je motor 1.8TSI náchylný na nějaké značky fitrů ať už olejové,vzduchové,palivové,kabinové? Na autech používám vesměs Mann nebo Bosch,je to OK?

 

Hned po případné koupi chci měnit rozvodovou sadu,chci se zeptat co tam dáváte?Náhradu třeba Febi nebo orig.sadu z autorizáku?Na 99% předpokládám že sadu přímo z autorizáku, ale radši se ptám :)

 

Majitel tvrdí že motor baští 0,5l/2000km,může říkat co chce,já si můžu myslet co chci,ale chci se zeptat zda jde nějak poznat zvýšená spotřeba oleje například při demontáži svíček,podle opálení elektrod,zakarbonování,případně podle oleje ve válci.Myslím že víc mi prodávající nedovolí zkoumat,když budu moct vyndat svíce bude to asi strop co budu moci udělat.

 

Když to tady tak čtu tak budu mít strach aby mě to případně dovezlo domu ca.200km a někde cestou se to nepotkalo,snad to těch pár km vydrží,při první návštěvě motor startován za studena,krásně tichý bez jakéhokoliv náznaku zvuku který tam nepatří,rozjezdy plynulé bez cukání,po ohřátí jak vody tak oleje jsem mu trochu přišlápnul a šel krásně za plynem bez jakéhokoliv zaváhání.DSG šla krásně plynule,kvalty tam padaly jedna báseň,žádné cukání ani zaváhání,tak snad to bude případně vše OK,aspoň na cestu domu :)

 

Jak jsem již psal,jsem fanoušek vozů BMW,auta jsou moje hobby (bohužel nejsem motořář <_<) ale před pár lety když jsem kupoval ještě poctivé BMW e39 M5 jsem neměl snad takový nervy jako tady u CDAA které je za "zlomek" ceny.

 

Za veškeré informace Vám děkuji.


Ještě poznamenám že auto by mělo sloužit jenom čistě kolem komína,nákupy/školka/občasný výlet,roční nájezd tak do 6tis.km,takže žádnej polikač kilometrů to nebude. ;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Rozepsal jsem se jen tak trochu,pokusil jsem se vyjádřit své obavy :)

 

Nešlo by to prosím napsat nějak ve zkratce sem tedy pokud to není nějaké know-how?

 

Mám totiž takové obavy že kolem 10h už budu mít takzvaně PO ( po prohlídce a vyřknutí ortelu)

 

Popravdě se musím přiznat, že už 4 dny se z tohoto dilema, zda do motoru CDAA jít nebo ne budím pravidelně ze spaní.

Odkaz ke komentáři

mam ten motor tri roky.

 

len poznamku. studene starty mozu sice preukazat volnu retaz na rozvodoch, ale musi to by naozaj prvy start. akonahle nastartuje majitel vozidlo a po troch sekundach ho vypne, nasledujuci start sa bude tvarit ok, pokial bude do par minut. a to novy majitel nezisti, ci je start nazoaj prvy.

 

mat vedomosti, ktore mam teraz, uz by som do toho motoru nesiel. uz nikdy mu nebudem doverovat a mat doma auto, ktore moze umriet kazdy den, nechcem. predpokladam, ze stary majitel dava cenu primeranu nakladom, ktore s tym autom budes mat. cca 60tis nizsiu. ale za mna nekupovat. tsi nikdy viac.

Odkaz ke komentáři

Cena je +- mínus přiměřená českému trhu,žádný extrém který by naznačoval že se toho chce vyloženě zbavit,to by myslím cena vypadala lehce jinak.Majitel je jakýsi Mudr. XY,který se s prodejem auta nechce asi babrat a tak to svěřil jistému autorizovanému servisu Škoda který má kousek od baráku.Jestli to tak udělal schválně,jestli je už motor načatý a proto to prodává tak o tom se dá jen spekulovat,bohužel.

 

Nevím,jsem za posledních 18let co jsem propadl kouzlu BMW už celkem proškolený,každý motor má své pro a proti,za mého mládí jsem vždy radši koupil levnější kus a pak do toho nasypal pár výplat,ale měl jsem dobrý pocit protože jsem věděl co v autě mám a co ne,nikde není psáno že stejné auto stejný model ale o 100tis.dražší vydrží víc než ten levnější, je to prostě loterie.

 

1.8TSI ať už CDAA nebo i BZB bych nepovažoval až za takovou tragédii,pokud se to nepotká dřív než tam stačí člověk dát napínák "K" tak bych to viděl jako průměrný motor.Myslím když se motor předělá na modifikovaný rozvody a popř.se přeskládá hořejšek motoru tak pak už by to mohlo vcelku i nějakou tu dobu fungovat.Já nevím,těžko se mi to s něčím porovnává,ale já jsem na podobné výdaje u BMW celkem zvyklý a to jsem spoustu věcí na V8 N62 dělal /nechal dělat více méně jenom preventivně,prostě z lásky k autu,jak jsem už psal je to můj koníček a odreagování když zrovna nesedím za volantem a neužívám si pohádkové old shool motory.

 

Popravdě hledal jsem pro manželku něco spolehlivého,nového,v záruce.Trávím dost času mimo republiku a manželka potřebuje být pojízdná vesměs každý den.Proto nevím jestli CDAA je ta správná volba ale co už :).Manželce i mě se již zmíněné auto vždy líbilo,nechci Vás tady nějak prudit ale doteď jezdí 11let starou Cordobu s atmo 1.4 16V najeto necelých 65tis.km a vše bez problému.Vím že ten motor je stará škola která se nedá s novějšími motory srovnat,ale co jiného v Altee vybrat,dehet nechci a v benzínu toho fakt moc na výběr není, než sypat do 1.4tsi tak to snad už radši do té 1.8tsi,novější modely které jsou snad již vychytané jsou zase tak trochu mimo cenově a pokud se něco najde tak je to bez výbavy v základu apod. p2p mi doporučoval atmo 1.4,ale ty fakt nejsou a nebudou,takže nejspíš mám smolíka.Zvažoval jsem koupi nového korejce,Hyundai/Kia,po pár km v těchto autech jsem se snad i dobrovolně rozhodnul že budu radši sypat do koncernu v podobě 1.8tsi.

Tak mi držte palce ať to dopadne co nejlépe,jsem nervózní jak prvnička :D

 

 

p2p > OKi,zavolám ti nějak kolem 9h....díky ;)

Odkaz ke komentáři

Ještě jsem se dočetl že u již větší spotřeby se to vizuálně projeví lehce očouzenou zádí auta,prostě asi něco jako špatně čiplej dízl.Mám smysl se nějak soustředit třeba na koncovky?Očouzené,uvnitř mastné/špinavé?Motor po ohřátí protočit a k výfuku dát bílý ubrousek?

 

Asi vymýšlím blbosti ale jsem dost nervózní jak vlastně to olej papkající TSI odhalit :)

 

p2p promiň,vím že mi to mile rád asi po tel vysvětlíš ale ta nervozita mi nedá aspoň trochu nevyzvídat.

 

Díky kluci ;)

Odkaz ke komentáři

Ahoj, podle toho co pises, tak odhaduji, ze jsi se do te Altei zamiloval, a ted se snazis si to rozumove zduvodnit [emoji1]. Mam Yeti 1.8 TSI CDAA. Problem se spotrebou oleje nastal okolo 62 000 km, jde to potom pomerne rychle. Koncil jsem temer s litrem na nadrz (cca 600 km). Na 5tych dverich velmi jemne cerne mastne tecky...Jinak jsem s 1.8 spokojeny, na jsvezeni super motor...

 

Milda

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Ahoj a díky za posun ve vedomostech zase o kousek vpred.Jako rict zamiloval sem se se az tak rict neda,ale to auto mi je proste sympaticke stejne tak jako manzelce ktera s nim bude vesmes vetsinu casu jezdit,jeho vzhled,celkova ergonomie,ani velky ani maly,vyssi posed,dsg,slusna vybava,prijatelna cena nahradnich dilu.Az na ten agregat,tam to trocu skripe,ani mi nejde o to aby mi tenhle motor nekdo vymluvil,spis mi jde o to byt z urcitych nedostatku co nejmene prekvapen.Jak jsem psal nahore,necekam ze to bude jezdit bez investic,ale taky necekam ze se ten motor rozsype jako domecek z karet.Pokud koupim mozna budu spokojen,mozna to budu proklinat,ale jsem zvykly inestovat do aut,takze.vcelku nic mimoradneho.Jde mi spis o princip,nerad bych koupil nacatej motor s tim ze puvodni majitel se bude doma chlemtat jak se mnou vyjebal.

Odkaz ke komentáři

Majitel tvrdí že motor baští 0,5l/2000km,může říkat co chce,já si můžu myslet co chci,ale chci se zeptat zda jde nějak poznat zvýšená spotřeba oleje například při demontáži svíček,podle opálení elektrod,zakarbonování,případně podle oleje ve válci.Myslím že víc mi prodávající nedovolí zkoumat,když budu moct vyndat svíce bude to asi strop co budu moci udělat.)

Teda, pokud Ti majitel dobrovolně přiznává 0,5l/ již na 2000km a Ty to dobrovolně chceš koupit, tak si rovnou dojednej slevu na výměnu pístů. Jestli sis o tom něco přečetl, tak ti to musí být jasné, a nebo jsi kamikadze ...

Váhový limit v autorizáku, který určuje, jestli je to na výměnu nebo ne, je 0,5l/1000km, no a tohle k tomu má velmi blízko. Myslím, že ani nemá cenu vyndavat svíčky, abys zjistil jak vypadaj, prostě buď sleví 40-50 papouchů a nebo se koukni po něčem jiném.

Jsem si jist že majitel dobře ví proč to nabízí, a proto jistě nabídnul "lákavou" cenu, Ty máš ale informační náskok, tak toho využij ...

Odkaz ke komentáři

Ahoj všem,tak auto je překvapivě doma, kdo by to to čekal že :D.Bohužel nešlo odolat,ani tak nemyslím ceně která jak už jsem psal byla přiměřená českému trhu ale prostě jsem neodolal autu jako takovému.Nikdy jsem podobné auto neměl,pro mně je to něco jako kategorie mini MPV.Ono když člověk přesedne do mini MPV z BMW 6er nebo X5 tak se cítí pomalu jako v ráji,ani malý ani velký,všude hromada místa,jak pro řidiče tak pro dítě vzadu,konečně nebudu mít nervy z okopaných sedaček od dcerky,člověk nasedá tak nějak do přirozené výšky,ani na "zem" jako je tomu u 6er ani nahoru jako do X5,mám 193cm takže jsem naprosto nadšený.

 

Jako jasný,na tyhle věci to nejezdí,ale musím to tady vyfiltrovat protože podobné nadšení jsem měl vždy když jsem si domu vezl nějaké to BMW.Až jsem sám překvapený jaký emoce to auto u mě vyvolává.To auto budu milovat i po generálce na které jsem s p2p tak nějak předběžně domluvený.Včera cesta domů 220km,na salonu olej na max,kolem oběda se dostanu k autu tak na olej hned kouknu a uvidíme jak na tom motor je.Do smlouvy mi bylo bez problému připsáno pár dodatků ohledně problémů motorů CDAA,prostě jsem tam nějak chtěl zasvětit hlavně ten olej protože to fakt nejde hned poznat při obhlídce vozu.Smlouvu jsem dal svému právnímu poradci,jsem OSVČ a už jsem ho párkrát potřeboval, a ten mi řekl že toto naprosto parádně sestavená smlouva ohledně skrytých vad,hlavně pokud by se jednalo o nadměrnou spotřebu oleje a případné přeskládání pístů,ojnic,apod.Jediný majitel mého vozu opravdu vážený a v republice uznávaný jistý Mudr.XXXX nemá potřebu něco prodávat přes Škoda Auto jenom kvůli tomu že je nějaký motor CDAA zralý kvůli výrobním vadám na GO.Kupoval manželce novou Octavii,Seata nechával na protiúčet,sám si koupil už "radši" nové Volvo :).No uvidíme jak to bude vypadat,brzká doba to myslím vše ukáže.

 

Abych to tady nezasíral blbostma,ač sám jezdím V8,tak motor 1.8TSI mně přímo nadchnul,přiznávám se že je to náš první turbobenzín,strašně jsem se tomu dlouhou dobu bránil,teď vlastně ani nevím proč.Jede to hodně ale hooodně slušně,člověk tomu lehce šlápne a valí to,žádná turbo díra,skoro žádnej turbo kopanec,žádný houkání turba jako když vedle vás jede sanitka,cesta domu přes 200km,z toho 180km dálničních 140km/h,cesta přes Prahu kolem 17h takže poskakování v zácpě a zbytek silnice první třídy,spotřeba 7,3l/100km,prostě hodně fajn motor,už teď ho mám rád a proto investice které do něho půjdou nebudou tak bolet :).7st.DSG je fantazie,musím složit poklonu konstruktérům,tahle převodovka si nezadá s BMW steptronicem nebo SMG,hodně ale hodně slušná věc.I můj táta fanoušek BMW uznal že kombinace malé MPV,1.8TSI a DSG je fakt paráda a byl moc mile překvapený když se s tím svezl.

 

No ale musím říct že to byla asi "láska" na první pohled,ještě než jsem vyrazil na nákup vozu jsem mluvit s p2p,kdo s ním mluvil ohledně 1.8TSI si asi dokáže představit ten rozhovor,pozitivního tam moc nebylo,negativ tři kýble :).Ani tak jsem si nedal říct a ještě než jsem vyrazil na druhou obhlídku jsem si u svého dodavatele dílů objednal olej,novou nemzku a všechny filtry.Dnes bych to tady měl mít tak se do toho hned s láskou pustím.Následovat budou nové rozvody a nový odlučovač oleje,to bude nejspíš v režii p2p s kterým jsem předběžně domluven na příští týden,sice to mám asi 130km ale v podobné borce jako je on mám milionkrát větší důvěru než v nějaký autorizák kde max.všechno dojebou (čest vyjímkám).Tak snad ty rozvody ještě chvilku vydrží,dneska kouknu jak jsou na tom.

 

Omlouvám se za to velký OT které tady páchám,ale musel jsem to ze sebe dostat a jako nováček u koncernu nevím kam tyhle zážitky vkládat. ;)

Odkaz ke komentáři

Následovat budou nové rozvody - pokud jsou původní a bez K napínáku, jasná volba, a nový odlučovač oleje tady bych byl trochu opatrný, dle měření jednoho ruského mechanika má nový odlučovač vytvářej nepatrně větší podtlak v motoru, takže naopak může paradoxně docházet k ucpávání kroužků bordelem z prostoru válce. Koncern tímto v počátcích chtěl řešit zvýšenou spotřebu oleje ...

Dávám to sem, ať nejsem OT ve vláknu p2p na opravy http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=28696&page=47&do=findComment&comment=1652152, link je jistě dobře znám

http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=192986&hl=%EC%E0%F1%EB%EE%EE%F2%E4%E5%EB%E8%F2%E5%EB%FC&st=620

Odkaz ke komentáři

Tak včera koupeno auto s 1.8TSI,dnes po ca.250km což byla cesta s autem domu proběhla první kontrola.Zajímal mě napínák a jak jsou na tom svíce.

 

Napínák kupodivu nejspíš v pořádku,po sundání kola,podběhu a zátky na krytu rozvodů jsem zjistil že na napínáku kouká pouze jeden zub,tady pokud jsem dobře pochopil jak vypadá napínák před smrtí kterému by mělo koukat 4 a více zubů.

 

Svíce na tom jsou o porovnání hůře,očistil jsem je od lehkého karbonu,závitová část lehce od oleje,stav jednotlivých svící +- stejný. Moc mě tenhle stav nepřekvapuje,tak nějak jsem s tím počítal.Ve Škoda Auto byla hladina oleje na MAX,auto bylo lehce nakloněno na levou stranu při čelním pohledu.Po cestě domu přeměřeno a asi trocha oleje chybí,ale těžko se to po těch pár km odhaduje,navíc auto bylo na rovině.Koncovka výfuku Remus zajebaná od černýho hnusu,jestli to má spojitost se spalováním oleje nevím ale asi ano,taky na ní nejspíš nikdo léta nesáhnul,vše očištěno,vyleštěno pastou na chrom a situace se bude pozorovat dál.V pondělí zajdu do autorizáku a domluvím si váhovou zkoušku na olej abych věděl kolik přesně ho to spapá.

 

Nevíte někdo v čem spočívá tento test,kolik km musím najet a co to přibližně stojí?

 

Nevíte jaké orig.svíce se dávají ve fabrice do 1.8TSI?Jsou to ty NGK co jsem dnes vyndal?

 

Jaký je servisní interval podle manuálu na výměnu svící pro 1.8TSI?

 

Škoda Auto kde jsem auto kupoval se situací seznámena,zitra to budou mít písemně ,pak se uvidí jak budeme pokračovat dál.

 

 

post-54248-0-50678700-1477080188_thumb.jpg

post-54248-0-44882800-1477080196_thumb.jpg

post-54248-0-22621900-1477080203_thumb.jpg

post-54248-0-40258700-1477080211_thumb.jpg

post-54248-0-69922100-1477080219_thumb.jpg

post-54248-0-51330000-1477080225_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mas tam napinak typu N... Urcite vymenit co nejdriv... je tram konstrukcni chyba a ac retez neni natazen, muze skocit... Svicky takhlena pohled jskou asi OK... Nesmi se ale mechanicky cistit, bacha na to... Vahovka je podle mne zatim zbitecna... Najed s autem nejake KM a uvidis sam jestli to basti olej nebo ne... Zbytecne vyhodis cca 3500 Kc...

 

Vahova zkouska zkracene: ohrejou, vypusti olej, daji new olej a pred tim ho zvazi...zaplombuji ho, potom najedes nejake km, doporucuji nesetrit auto tocit ho atd a potom prijedes do servisu, olej vypusti a znova ho zvazi... Je na to prepoctovy vzorec a reknou kolik po prepoctu to basi oleje na 1000 km... Jsou ale schopni napsat cokoliv... kdyz u toho clovek neni... bacha na to...

Odkaz ke komentáři

Díky ;)

 

Popravdě ten napínák jsem čekal horší,jako aspoň v tom že bude víc vylezlej a bude třeba po těch necelých 90tis.km na třeba čtvrtém zubu.S výměnou za verzi "K" na 100% počítám,jenom se snažím sám sebe uklidnit tím že současný napínák "N" ještě není v tak hrozném stavu,bojím se totiž tak nějak každého startu aby náhodou nepovolil :D.Pokud by jste si na mně u vás v servisu našli příští týden čas rád vás navštívím,udělali by jsme rozvody a případně odlučovat,pak bych měl klidnější spaní.

 

Ze svící jsem celkem překvapený pokud tvrdíš že jsou celkem v pohodě,čekal jsem že mi řekneš že je to bída.Neříkám že jsem čekal krásné vypálení do cihlové barvy ale toto mi přijde jako celkem hnus,ale u TSI asi běžná záležitost.Ono je taky otázkou jak jsou tam ty svíce dlouho,pokud jsou původní tak OK,jejich stav by mně mile překvapil,pokud jsou tam od posledního olejového servisu před 7tis.km tak celkem bída myslím.

 

S NGK svícemi vyjíždí motor přímo z fabriky?

 

S tím olejem je mi to jasný,dáme nějaký výlet a pak se uvidí,pokud to bude brát oleje víc než je zdrávo bude to myslím celkem rychle poznat i na měrce,pak bych dal to váhové měření abych měl přesný údaj a nějaký to lejstro s razítkem v ruce.


Jo a svíce jsem samozřejmě mechanicky očistil,mám na to takový "speciální" jemný kartáček,tak snad bude vše OK,jsem na tuto údržbu zvyklý z ostatních aut,nikdy nebyl problém.Ono myslím že svíce koupím stejně brzo nové,až nebudu mít co dělat ;)


Edit: Ta poslední fotka svíce je po očištění,první tři jsou před

Odkaz ke komentáři

Za mě, stav svící odpovídá tomu 0,5l/2000km, je vidět, že olej to bere, olej to má i v závitech svíček. Jak psal p2p, najeď s tím nějaké km a při tom hlídej hladinu, rozdíl max-min na měrce je cca 1l. Myslím, že jemným očištěním svícím neublížíš, jde od to, aby se nepoškodila platina na obou elektrodách na každé svíci. Ale v tomto stavu motoru se tam bordel usadí rychle zpátky, bohužel to může vést k přehřátí svíce a jejímu následnému upálení. Nic moc perspektiva, ale bylo to tu mockrát popsáno.

 

Předepsaný limit na výměnu svíček je 90000km nebo 6let. Autorizák měl tři typy, Bosch, Beru a NGK, za mě mohu doporučit právě ty NGK, v autorizáku pod 06H905601A, v aftermarketu pod PFR7S8EG. Ano, cos vyndal jsou taky NGK, máš to na keramice včetně čísla ...

 

Co se týká napínáku, myslím že je až moc zatlačen dovnitř, takže buď má krátce po výměně (to asi ne...), nebo jsi nenatočil motor do horní úvratě. Použij pro kontrolu postup od VW. VW Technická produktová informace 2025206_7.pdf Napínák to asi bude T, ale ten je stejně jako předchozí N nebo následující AB na nic, rohatka může selhat u všech. Takže jedině K bude znamenat klid. Tu záslepku se snaž moc neponičit, ať do výměny rozvodů kolem ní nesákne olej. Má se měnit, ale nechá se znovu použít. Jistě jsi již zjistil při jejím sundavání, kdy jak vidím jsi ten dekl pod ní docela porýpal ...

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...