Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Tak dnes mi při průjezdu táhlou a ostřejší zatáčkou začal blikat červeně maxidot že je špatný tlak oleje at ihned vypnu motor... ale jen co jsem vyjel ze zatáčky tak vše v pohodě jen mi stále jde smrad z přepáleného oleje do interiéru a když po dojezdu otevřu kapotu tak se ze zadní části motoru trochu kouří a je cítit ten zápach přepáleného oleje. Odlučovač jsem měnil na podzim tak nevím co dál asi tam někde bude něco urvaného a mohlo by to mít spojitost s dříve a stále se objevující závadou "příliš chudá směs" ? Předem děkuji za návrhy a informace. Jen doufám že v servis nenechám majlant.

Odkaz ke komentáři

Tak závada zjištěna: teklo gufero mezi motorem a spojkou a prý jak průtokáč-olej natekl i do spojky. Zítra to budou dávat dohromady a zároveň kouknou tu spojku přeci jenom má již 280tkm. tak doufám, že to nebude nutné neboť je do dost peněz včetně setrváku. Ale zároveň doufám že tím vymizí i ta závada s příliš chudou směsí neboť si to tudy asi i přisávalo nebo upouštělo vzdoušek.

Upraveno uživatelem petrbungee
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mam dotaz. Jde nejak opravit vodni pumpa jinak nez komplet vymenou?  Zacal mi kapat g12 ka po kapkach na zem tak sem to soupnul do servisu a po par dnech ze mam hotovo a na miste mi ukazali ze opravili pumpu a v ruce meli vrtulku s usazenim... Je to mozne?  Kazdopadne sem platil 4000kc...vymenili jen naky dil s vrtulkou a prace... Diky za info.

Odkaz ke komentáři

mám dotaz mám octavii 1,9 tdi 81kw a nejde mi nastartovat a nemůžu přijít na to čím to může být. když začnu startovat klasicky se začne točit motor ale po cca 1 vteřině se přestane motor točit a jen to vrčí... není to startérem mam nový a dělá to naprosto to samé...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahoj, možná je to jen aktuálními mrazy, ale jak ráno, tak odpoledne když nastartuji a motor je studený tak  jsou cítit na volnoběh menší vibrace, které po zahřátí nebo cca 2km jízdy a zastavení zmizí. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? A pak taky ještě v servise mi dolévali po výměně gufera cca 2,5litru oleje, ale já tam mám 5w-40 a oni dolili 5w30, výměnu plánuji až se oteplí, nemůže to nadělat nějakou paseku?

Odkaz ke komentáři

Mel jsem 1.8TSI v O2FL (a nyní mam opet v O3FL), nic takového jsem myslim nikdy nepozoroval, ale mam (a mel jsem) NT, a motor je tak asi vždy predehraty. Ve starem aute najezd 180 kkm, pokud by to mel byt nejaky vetsi najezd....

Jinak samozrejme zcela studeny motor je znit trochu jinak nez ten dobře zahraty

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...