Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Clinte, já jsem napínák nechal preventivně vyměnit, jen jsem v servisu řekl, že mi to po ránu klepe, a že jsem si četl, že by to měl být napínák. Bez řečí auto vzali a vyměnili napínák a gufero. Řetěz neměnili, prý ho proměřili a byl ok.

p2p, díky za hezký popis, jsi machr, já bych se do té výměny sám v garáži teda nepustil. :palec: Konec záruky mám přesně za rok, tak uvidím, jestli nechám vyměnit i řetěz, najeto budu mít něco kolem 60t.

Odkaz ke komentáři

Člověk už neví čemu věřit....

 

no reknu ti to asi tahle, nikdo z tech co tu rikaji, ze je to problem a ze je treba resit ve finale nebude ten kdo by mel zaplatit ty dily a tu praci, O spokojeneho zakaznika tu rozhodne nejde ani na druhem miste, na to uz jsem davno vsichni prisli. Takze asi tak

Odkaz ke komentáři

není, je to normální jev, koukni do sekce 1,4 tsi, tam je o tom psáno ....

To zakolísání studeného motoru možná normál je, ale ne skoro každý start a klidně dvakrát za sebou. Zjistl jsem, že od chvíle co beru jinde benzín je prakticky klid. Bral jsem levný od TANK ONO a mám dojem, že tam lejou sračky. Změnil jsem na zkoušku a beru 14 dnů jen u Benziny a od té doby mi to neudělalo....;) (před tím skoro každý studený start)

Zadělával jsem si pomalu na vstřiky....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Narazil jsem na tema o problemu s napinakem na pl foru: http://forum.octavia...iew.php?t=43392

 

Tema jsem spise jen proletel, ale narazil jsem tam na podezrele hodne pripadu, kdy doslo k preskoceni retezu.

 

Celkem me pobavila reakce Škoda Auto Polska SA, ktere se jeden uzivatel ptal (v roce 2011), zda vymenit puvodni napinaky retezu ( z roku 2009) za modernizovany typ uvedeny do vyroby v r. 2010. Reakce Škoda Auto Polska SA v podstate byla, ze oni negarantuji auta, ktera se prodavaji. Take se zminili, ze vyrobce nevydal zadne akce na vymenu a ze porucha casti je veci nahody, ktera je ovlivnena mnoha ruznymi ciniteli. Proto nemohou jednoznacne na dotaz odpovedet ...

Odkaz ke komentáři

Tak já mám zase pro změnu dneska potvrzeno od vedoucího servisu Škoda(kamaráda), že dávají motor komplet novej, čili ne jen pár dílů, špatnej motor prej rovnou posílají do škodovky. A to dokonce i po záruce, pokud je zachovanej pravidelnej servis a všechny prohlídky přímo v aut. servisu.

 

Co se týče toho "K"čkového napínáku, ten termín od března 2012 je správnej. Co už ale není napsáno, že nepasuje do všech aut s 1,8 TSI. resp. zrovna do mého není kompatibilní, musela by se měnit spousta dalších věcí a bůh ví, jestli je to pro to vůbec přizpůsobené. Navíc mi řekl, že mám zůstat klidný, že problémy se týkaly pouze starých N kových napínáků, potvrdil mi problém s těmi zoubky. S novým napínákem tam prej neměli doteď žádný vůz. Ale na tyto vozy prý of. svolávačka byla a všem se ty napínáky měnily. Tak jestli to neděláme horší než ve finále je.

 

Ještě se poptám v Praze, lepší sehnat více informací, nejde o malé částky...

Co mas za rok vyroby ?

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Řešil tu někdo cvakající ventil vysokotlakého palivového čerpadla - N276(je v pravém rohu pod krytem motoru vzadu)...když se zapne zapalování tak ten ventil cvaká jako šicí stroj..Chyba není nikde a za chodu má motor divný zvuk, po odpojení ventilu(N276) jde motor krásně tiše.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Řešil tu někdo cvakající ventil vysokotlakého palivového čerpadla - N276(je v pravém rohu pod krytem motoru vzadu)...když se zapne zapalování tak ten ventil cvaká jako šicí stroj..Chyba není nikde a za chodu má motor divný zvuk, po odpojení ventilu(N276) jde motor krásně tiše.

Je na to aktualka, ve vetsine pripadu to resi novy firmware motorove jednotky v servisu...

Odkaz ke komentáři

Pridavam este jedno video:

 

Ten zvuk sa vobec nestraca ani pri zahriatom motore, iba v tom pripade ak idem dlhodobo po dialnici 130+. Potom sa ten zvuk strati tak na dva dni a vrati sa spat. Hlavne po par kilometroch po meste. V skodovke si nevedeli dat rady, mal som okolo toho velke patalie. Mal som doma 3 rozne 1,8TSi na vyskusanie a ani jedna to nerobila.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

No ja tam síce žiadny taký divný zvuk nemám, ale mne pri prechode cez 2300 otáčok pri pomalej akcelerácii, hlavne keď je motor zohriaty, niekedy tak divne šklblo, ako keby na sekundu vynechal. Všimol som si tiež, že pokým sa zohrial, tak mal síce pravidelný chod, ale niekedy sa zatriasol ako pes, keď vylezie z vody. Pri prudšej akcelerácii na jednotku v jednom momente ako keby sa znížil na chvíľu výkon a pootom znova motor zabral. Bolo to celé akési divné. Je to motor BZB a má 97 000 km. Tak som to dnes na servisnej prehliadke spomenul a nahrali mi nový soft motora. Zatiaľ sa zdá, že to pomohlo a motor ide ako má. Neviem síce verziu softu, ale je z 29. 8. 2012.

Odkaz ke komentáři
Guest Tomáš 1.8 TSI

Zdravím pánové, tak jsem pročítal téma a děkuju za ty poznatky.... Včera jsem koupil 1.8 TSI r.v. 10/2009 najeto 60.000 a myslel jakej to bude super motor,ale jak vidím tak si taky užiju. Hned zítra jedu do Škodovky zeptat se na ten napínák, tak jsem zvědavej co mi řeknou....auto jsem koupil z německa servisované u škodovky, tak snad mi to taky nějak udělaj ikdyž mám po záruce....nebo to možná dělali v německu uvidíme....

Odkaz ke komentáři

Ak to bolo servisované v autorizovanom servise, takby to malo byť zapísané v servisnej knižke.

Na margo 1,8 Tsi: po prečítaní tejto témy som nadobudol aj ja dojem, že ten motor je časovaná bomba. Pýtal som sa teda známych v servise Škoda, ako to naozaj je s poruchami. Podľa toho, čo som sa dozvedel, tak ten motor nie je o nič poruchovejší, ako každý iný. Doteraz cca 3 motory s rozvodmi a dva motory, ktoré mali vysokú spotrebu oleja. S 1,4Tsi je to vraj ďaleko horšie. Ja som asi natrafil na ten vydarenejší (aspoň dúfam), lebo zatiaľ šlape ako hodinky. Tichučký a hlavne silný záťah. Mám na ňom k dnešnému dňu 98000km a medzi výmenami po 15 000 km dolejem cca 0,5 litra oleja. Celková priemerná spotreba rovných 8 litrov.

PS: Dúfam, že tento príspevok nebudem musieť v dohľadnej dobe editovať :)

Odkaz ke komentáři

Tak napinak

06K109467K se dava od 3.5.2012 !!!!!!!!

06H109467N do 25.4.2010 daval se i do SUPA A O II

06H109467 AB ???

06H109467T ????

 

Zdravím ,

jsem (ne)šťastným majitelem (cca 3týdny) ojetiny BZB 1.8tsi r.v. 10/08,

30.5.2012 je v servisce záznam ve 149tkm :výměna polomotoru - z čehož usuzuji ,že se to potkalo jako se tady někde má otázka je tam tedy už nový napínák typ "K" ? Aktuálně má najeto 165tkm a opravdu mám dilema jak řešit

Resp. je reálné zjistit tím že zavolám do servisu kde to dělali zda mají v záznamu všechny díly co měnily?

Nebo rovnou zajet do servisu a nechat rozdělat kryt prověřit co tam je ?samozřejmě řeším i finanční stránku abych za podívání nedal 5000tis nebo víc.

škodovka má akci na servis zdarma u nově zakoupených ojetin do čehož aktuálně spadám ale pochybuju že mi to tam někdo prohlídne mám obavu že jak je to zdarma tak to prolítnou a žádná kontrola svolávaček a softwaru ani neproběhne

zde odkaz: http://www.skoda-auto.cz/mam-vuz-skoda/akcni-nabidka/kontrola-ojeteho-vozu-zdarma

budu rád za každý názor.

 

Upřímně můj spánek je už třetí den velmi neklidný a jak procházím všechny fóra tak to moc nepřidá

Odkaz ke komentáři

Ahoj ja mel taky problem se spanim po koupi TSIcka hned jsem si ty napinaky u frajera nechal predelat na ty Kackove a mam klid nebylo to lacine ale co uz... auto mam asi 4 mesice a najeto 10tisic pri koupi auto melo 170000 zatim jen jezdim a jezdim a zadny problem nepozoruji. Ach jo jen ta spotreba ale mam co jsem chtel

Odkaz ke komentáři

05/2012 uz by mohl byt novy napinak, shodou okolnosti mi preskocil retez 28.5.2012 a davali mi tam komplet novou sadu rozvodu, vcetne Kackoveho napinaku....ovsem duveruj, ale proveruj.

Kazdy motor ma sve problemy a v pripadech poskoceneho retezu Skoda vzdy vse resi bez kecu a to i u motorech po zaruce. Osobne nechapu, ze si nekdo koupi 160-ti konove auto a pak si stezuje na spotrebu :)))

Ja teda mam prumernou spotrebu 7.5 l/100km a to se s tim motorem nijak extra nemazlim...jinak bych rozhodne nemenil, kdyz vidim co maji za problemy kolegove s DCi od Forda a CRi od VW...tak zlaty svaty nase TSicka...ale samozrejme kus od kusu, dnes uz je to hold spotrebka :((((

Odkaz ke komentáři

Ahoj ja mel taky problem se spanim po koupi TSIcka hned jsem si ty napinaky u frajera nechal predelat na ty Kackove a mam klid nebylo to lacine ale co uz... auto mam asi 4 mesice a najeto 10tisic pri koupi auto melo 170000 zatim jen jezdim a jezdim a zadny problem nepozoruji. Ach jo jen ta spotreba ale mam co jsem chtel

 

A kolik tě to stálo ? resp jedná se o víc napínáků? měl jsem za to že je tam jeden

 

Da se to zkontrolovat bez sundani vika co jsou na rozvodech...

je tam kontrolni otvor zadelany sprckou staci sundat a kouknout co tam je za napinak a jak je retez vytahany...

 

tak díky za tip zkusím to prohlídnou sám.

 

05/2012 uz by mohl byt novy napinak, shodou okolnosti mi preskocil retez 28.5.2012 a davali mi tam komplet novou sadu rozvodu, vcetne Kackoveho napinaku....ovsem duveruj, ale proveruj.

Kazdy motor ma sve problemy a v pripadech poskoceneho retezu Skoda vzdy vse resi bez kecu a to i u motorech po zaruce. Osobne nechapu, ze si nekdo koupi 160-ti konove auto a pak si stezuje na spotrebu :)))

Ja teda mam prumernou spotrebu 7.5 l/100km a to se s tim motorem nijak extra nemazlim...jinak bych rozhodne nemenil, kdyz vidim co maji za problemy kolegove s DCi od Forda a CRi od VW...tak zlaty svaty nase TSicka...ale samozrejme kus od kusu, dnes uz je to hold spotrebka :((((

 

právě jde mi o tu jistotu,i když ani "k" nemusí být věčnej prostě je to konstrukčně špatně řešený nechápu že zrovna tam kde může dojít k celkové destrukci motoru vymyslí něco tak nespolehlivého

Jinak ta spotřeba souhlas (sám mám 8.1 převážně krátké vzdálenosti po městě)psalo se taky o new softwaru pak prý jde spotřeba ještě o málo dolů otázka jak to pojede

je to přece jenom turbo benzín ale furt lepší 1.8 než ty 1.2 co jezdí možná i za víc při stejných provozních rychlostech

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...