Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

A to jsem se bavil asi pred mesicem s "kolegama" jak jim to jezdi a jestli resi nejake zavady na 1,8 TSI... myslel jsem hlavy atd a bylo mi zdeleno ze ne proto jsem se uklidnil... Jestli se jim tech asi 500 ks aut co koupili zacne, srat tak to bude huste... to si media smlsnou... a doufam ze nam to nejaka pomuze, jestli ta moje se toho dozije... prodal jsem auto i kuly vetsim blbostem (motor uz neni blbost)...

Odkaz ke komentáři
Jako vezmi si našeho Ol@fa - má 2.0TDI 103kW z roku 2005, natočených 150tis km a bez problému. A přitom teoreticky by ten motor měl být už po smrti  :lool:

 

taky znám jednu 2,0 tdi z roku 2005 a drží, najeto ke 200.000 km, ale

 

 

s karlosem jsem komunikoval na ŠH fóru a už tehdy jsme spolu mluvili o Hondě, posílal jsem mu i kontakty na lidi co je u nás mají a jsou naprosto v pohodě, ať už s novými nebo deset let starými, rozhodnulk se tenkrát pro koncern vzhledem k pořizovacím slevám, oni japonci prostě z ceny auta moc nesundají, max 7%, takovou zlušenost jsem měl i já, když jsem po Hondě pokukoval (CR-V, FR-V),

 

no a můj názor na LL oleje se mi potvrdil, osobně jsem u každého svého nového auta olej z fabriky vylil po 5.000km, druhou várku po dalších 10.000km a pak nasadil 5W-40 od Aralu (Ol@f ví odkud  ;) ) a tu měnil po 15.000km pevného intervalu, takhle to je od dob Felicie (dodnes jezdí a na motor není šáhnuto - cca 500.000km), Fábie (dnes má 254.000km a v poho, opotřebení rozvodů jsem dával na ŠH fórum, nedávno změřené tlaky byly 12,5) T4 (s chipem najeto 280.000km a není na něj taky šáhnuto), teď to praktikuju na C-maxovi, a doufám, že taky vydrží (nakonec jsem ho zvolil právě pro to, že v něm je starej dobrej benzín 1,8 atmosféra)

 

je to smutné, na druhou stranu, ale všichni víme, že Karlos měl problémy s 2.0 tdi, ale on ji měl taky dost brutálně chiplou, jeho 1,8tsi? no on s nimi osobně nejezdí - jezdí s nimi jeho lidi a nikkdo nemůže vědět jakým způsobem, přeci víte, že stačí vzít studené auto u držky a s takovým stylem každé ráno? třeba to tak není, ale ....

Odkaz ke komentáři

No je fakt že že jak je ta globalizace tak jde do prdele vše.Kluci,kteří jsou opravdu páni mechanici vám řeknou,že poslední dobré auta končí s motory 1,9 TDi-tedy staré G-IV,Passaty OI a pod.

Nicméně Karlos s auty nejezdí a pokud si myslí,že se k tomu řidiči chovají jako k domácím,nevěřím tomu,ale budiž.

Taky pokud si myslí,že s Hondami bude mít po starostech tak se pěkně mýlí.chtěl jsem new CRV a jak jsem se o to začal zajímat,zjistil jsem že ty auta taky mají dost problémů.Známý koupil ve FM Hodnu Legend ve Full výbavě 4×4.Za 3 roky stál servis 600.000!!!!!!Měnili mu snad vše,ana co si vzpomenete od řízení,kompletní zadní osu rozvodovou,automat atd.

Soused co dělá v Toyotě NJ říkal to samé.Rav 4-svolávačky na setrváky,avensisy neustále problémy s brzdami atd atd.

Prostě a jednoduše už nejsou a NEBUDOU auta jako kdysi a pokud jsem rozumní položite si otázku proč by měly??Myslíte si snad,že úkolem automobilek je dělat auto,které vydrží 500.000km??Proč.Automobilky a servisy potřebuji vydělávat né se kvalitou výroby připravovat o práci.

Co jsem slyšel,tak třebas A6 uvádí životnost motoru do 300.000km a to co vím bezproblému vydrží.Ještě jsem neslyšel,že by A6 jak píše Karlos měly nějaké problémy.Jasně ,najde se kus který problémy má,ale na druhou stranu,z té masy A6 co jezdí je to nic.Obecně se říká že 3,0 TDi jsou jedny z nejlepších co je a to samé u BMW.Osobně znám pár kluků co má 3,0 TDI u BMW a pějí jen chválu.problémy jsou kolem,ale motory vůbec.

je to myslím podobné jako u Passatua 2,0 TDI.Je stovky řidičů,co problémy nemají a je deset,co problémy mají a vyzdvihují se jen ty problematické.Já měl 3 auta s 2,0 TDi motorem-2 Passaty a jednu OII rok 2006.Octa má dnes 140.000 a krom klapky se nic neměnilo.Passat Sportline má dnes myslím 165000 a krom těsnění vstřiků také nic a další Passat bude mít přes 200.000 a tam se měnila klapka a turbo..

Takže asi tak z mého pohledu.

Jinak jak jsem kupoval TSi já,tak jsem se ptal kámaráda přímo ze škodovky s čím bývají problémy a říkal,že u prvních byly problémy s ucpávajícími se sacími koši.Kdy to bylo vyřešeno nevím,ale říkal,že nejezdit na LL,resp.jezdit na LL,ale měnit co 15000.Tak to budu dělat a basta.

Jinak dnes se dá u škodovky koupit záruka na 4 roky a 120.000km,tak nevidím problém.

Odkaz ke komentáři

Zajimave cteni a nozory.

Ja se priklanim k Cosobosovi.

Proste si clovek dneska nevybere a u vsech znacek jsou problemy o kterych nemame ani tucha.

Sef mel Avensise v nafte a nadaval jak spacek na servis a naklady na nej.Vzdy mel Audi a zase sel do ni i kdyz na stareho allroada take nadaval.

Mel hodne aut na zkousku kdyz si vybiral nove a Audi vyhrala.

Ucetni take jezdila v Avensisu benal.Mela nejaky problem s motorem ale ta sla zase do neho ale v nafte.

Kamos mel BMW X3 3l v nafte a take mu odesla obe turba,ale tam to bylo ale asi jeho zachazenim,i kdyz rikal ze rano to setri. :lool:

Clovek nemuze preci v dnesni dobe cekat ze mu vec vydrzi na veky,jak tomu byvalo kdysi.

Upraveno uživatelem maros
Odkaz ke komentáři

A zase jsme u těch proměnlivých intervalu...když jsem to psal na ŠH foru tak se do mě každý obouval že oleje long life jsou na to stavěny tak aby vydrželi těch 30 tisic...po diskuzi s člověkem z Cimbu Autosport jsem nechal udělat chip a přeprogramoval auták na pevné intervaly tzn.po 15 tisicích a zatím bez problému...

 

Jinak je to docela smutné čtení ale pořád se jedná o techniku která nemuže být bezporuchová a naivně si myslet že přejdu k Japoncům a budu pouze jezdit a lejt palivo je tak trochu jednoduchá...každý motor má své "výhody a nevýhody".

 

Tady je povidání proč je dobré měnit olej po 15 tisicích:

 

Long-life oleje:

 

Již v minulosti jsme upozorňovali na nevhodnost používání prodloužených intervalů výměny motorového oleje. Krátce jen zopakujme: vlivem přísad síry v našich palivech dochází k rychlé degradaci motorového oleje, paradoxně čím kvalitnějšího, tím rychlejší. Po ujetí cca 7 500 km u benzinových a 17 600 km u dieselových motorů dochází k naprostému vyčerpání přísad v plně syntetických olejích. Dolévání oleje následkem jeho zvýšené spotřeby k jeho revitalizaci nestačí. Ty potom zcela pozbývají své funkce, jmenujme alespoň ty nejdůležitější, jako je rozpouštění karbonu, antikorozní vlastnosti, odolnost v tlaku a střihu, viskozita, schopnost malého odpařování atd. U dieselových motorů navíc dochází k zvyšování obsahu sazí jako produktu hoření nafty, které se profukem do oleje dostanou kolem pístních kroužků, podobně jako křemík ze vzdušného prachu. V oleji nám tak v motoru proudí dva nejtvrdší prvky na zemi, uhlík a křemík, výsledná emulze má skvělé abrazivní vlastnosti.

 

Protože v mnohých servisech občas přeceňují schopnosti a možnosti sériové diagnostiky, oslovují naši firmu s žádostí o konzultaci mnohdy až po zbytečné výměně řídící jednotky. Máme zde další důkaz našich doporučení, proč měnit olej v benzinovém motoru po max 10 000 km a 15 000 ujetých km v dieselovém motoru. Je jím zcela zničené zdvihátko výfukového ventilu motoru 1,9 TDI PD 74 kW po ujetí 116 000 km a výměnami oleje po 20 000 km – viz foto. Na horní ploše zdvihátka je zcela patrné abrazivní opotřebení od vačkového hřídele, které mělo za následek takové zeslabení stěny zdvihátka, že došlo k jejímu prolomení, v otvoru je vidět přepouštěcí ventilek zdvihátka. K tak intenzivnímu otěru dochází vedle přítomnosti výše zmíněných prvků v oleji i vlivem zvětšení ovládacích sil na celou ventilovou skupinu jako důsledku většího tření dříku ventilu ve vodítku (karbon, snížené mazací schopnosti oleje), dále větší viskozitou oleje, který navíc protéká kanálky zdvihátka zanesenými karbonem. Setkali jsme se dokonce s motorem, kde došlo ke kontaktu všech čtyřech výfukových ventilů s písty, právě následkem zadření dříků a zakarbonování zdvihátek již po 64 000 ujetých km na prodloužený interval, čili po dvou výměnách oleje.

 

 

 

Z praxe

 

 

V diagnostické praxi se často setkáváme s následky účinku olejů zbavených aditiv na příslušenství motorů - v tomto případě na pryžové hadice. V prvním případě se jedná o tlakovou hadici z turbodmychadla motoru 2.0 TDI PD 103 kW Škody Octavie po ujetí 84 000 km, zeslabenou působením agresivního oleje bez složek, které mají hadice chránit. Hadice vlivem působení olejových par natolik změkla, že ani textilní vložka nezabránila jejímu prasknutí.

Odkaz ke komentáři

V tomhle s Cimbem nesouhlasim, ano pokud si nechas auto nachipovat, kdy zvysujes tlaky a menis kompletne chovani motoru se stejnym olejovym mechanizmem, pak ano ma smysl menit olej po 15tkm. Ale pokud mas auto seriove neni treba se bat LL. At me Cimbu vysvetli proc jsme meli na firme OI s 1.9TDi, ktere meli 50tkm interval a najeli 400tkm a byly naprosto v pohode. Napr. mame na firme stare Mondeo 1.9, ktere ma taky LL ma pres 280tkm a bez problemu. Cimbu je v tomhle pripade trosku vykuk, protoze lidi dokaze dobre nabulikovat a oni pak jezdi s vymenami k nemu...perfektne si tak dal tvori praci. Je hezke ze nekomu nachipuje auto a ten dotycny s tim jezdi jako dobytek, ano pak muze davat fotky potkanych ventilu, propalenych valcu, apod. krasne fotky z 1promile aut, ktere tady jezdi.

To jestli je napr. zde u naseho 1.8TSI olej po 30tkm spatny nebo ne, si muze nechat kazdy otestovat vzorek zda-li olej ztratil svoji schopnost mazat a nebo ne, ja to na jare udelal, stalo me to nejakych 500Kc a vysledek byl velice prijemny, nekde mozna jeste najdu ten papir, kdy kvalita oleje byla na 72% puvodniho stavu, coz dle odbornika co mi to delal je krasne a nechtel ani moc verit, ze to ma naletano 31000km. Ono to ale take mozna je tim, ze ja tankuji dost pravidelne benzin s vyssim oktanovym cislem a nejezdim k zadnym Noname benzinkam. Kvalita paliva by mela byt v tomto pripade take brana v uvahu. At si to kady prebere jak chce, ale myslim ze v LL olejich problem nebude.

Odkaz ke komentáři

já můžu přihodit zkušenosti s Mondeem 2,0 TDCi, r.v.2007. Za 140 tkm jen prasklá hadice turba za 500,- a tu mi ještě vyměnili na záruku. A pak ještě jsem reklamoval padající opěrku sedáku, to taky vyměněno na záruku. Prostě jdnou za den jsem si musel opěrák přizvednout, protože samovolně malinko padal. Jo a pak ještě osvětlení RZ, to mi 2x totálně zkorodovalo během intervalu servisu a až napotřetí to opravili tak, že už s tím není problém. Takže vlastně jsem neměl na autě zatímž žádnou opravu, kterou bych musel platit. Jen výměna olejů a filtrů, na 100tkm výměna brzdových destiček na jedné nápravě, teď se chystám na servis, tak asi bude výměna i těch zbylejch destiček. Jinak jsem měnil 2x čelní sklo, ale to není problém auta, ale odlétávajících šutrů. Obyčejně platím za servis od 6 do 8 tis, podle toho co si tam případně ještě vymyslím, nejvíc jsem měl fakturu na asi 16 tis, když dělali ty brzdy. Interval mám 20tkm. Na těch 140tkm už je znát, že to není nový, respektive já to vnímám, ale nic zásadního tam není.

 

Ve firmě máme ty Mondea 4ks a nikdo zásadní problém nemá. Na těch 3 od kolegů se na všech měnilo něco v záruce, nevím co to bylo, ale je to bolest Mondeí, za studena to vydává nějaký šílený zvuky a i vibruje. Po zahřátí to mizí. Nevím, mně to nepotkalo, byť mám najeto nejvíce, i když ho mám nejmladší.

 

Na OII, kterých jsou 3ks, tak zatím nikdo neříkal, že by měli nějaký problémy. Nejvíc má najeto myslím Honza, ten má tak 150-200tkm, má ji myslím rv 2005 nebo 2006.

Odkaz ke komentáři
 

To jestli je napr. zde u naseho 1.8TSI olej po 30tkm spatny nebo ne, si muze nechat kazdy otestovat vzorek zda-li olej ztratil svoji schopnost mazat a nebo ne, ja to na jare udelal, stalo me to nejakych 500Kc a vysledek byl velice prijemny, nekde mozna jeste najdu ten papir, kdy kvalita oleje byla na 72% puvodniho stavu, coz dle odbornika co mi to delal je krasne a nechtel ani moc verit, ze to ma naletano 31000km. Ono to ale take mozna je tim, ze ja tankuji dost pravidelne benzin s vyssim oktanovym cislem a nejezdim k zadnym Noname benzinkam. Kvalita paliva by mela byt v tomto pripade take brana v uvahu. At si to kady prebere jak chce, ale myslim ze v LL olejich problem nebude.

 

já akorát nevím, jak může kvalita benzínu, resp. skutečnost, jestli je to oktanů 91, 95 nebo 98 souviset s ložiskama na klikovce, ale budiž

Odkaz ke komentáři
Cimbu je v tomhle pripade trosku vykuk, protoze lidi dokaze dobre nabulikovat a oni pak jezdi s vymenami k nemu...perfektne si tak dal tvori praci. Je hezke ze nekomu nachipuje auto a ten dotycny s tim jezdi jako dobytek, ano pak muze davat fotky potkanych ventilu, propalenych valcu, apod. krasne fotky z 1promile aut, ktere tady jezdi.

:lool: Naprosto výstižné, souhlas. Taky mi připadá, že Cimbu musí zkrátka vždycky vědět všechno nejlíp, všichni ostatní jsou blbci a hotovo. Nicméně pravdou je, že on umí působit hodně přesvědčivě a spoustu lidí uchlácholí. A tím teď nemyslím jen jeho profesní kariéru jako chiptunera, ale i další aktivity např. v rallysportu atd. :)

Odkaz ke komentáři

To Skaja: Ano presne tak Cimbu vystupuje a proste to umi, je v jednani hodne sebevedomi, ale jakmile se mu nekolik argumentu, tak konci se slovy urazeneho: nikomu nic nenutim at si dela kazdy co chce, uz jsem se s nim parkrat do takovychto debat pustil, ale zase nektere jeho zkusenosti jsou k nezaplaceni :lool:

Odkaz ke komentáři
No a jak je tedy kvalita LL oleje (což je vlastně jedno jestli LL nebo klasika) ovlivněna benzínem? u 1,8 tsi

 

Tot jenom moje hypoteza, nemam to nicim podlozene, ale podle me dochazi k lepsimu spalovani a tim padem nedochazi k unikum necistot do oleje a k jeho degradaci. Ja jsem jen zde hodil svoji zkusenost s LL olejem po 30tkm a jeho kvalite, kdyz uz tady nadhazujete ze je blbost davat LL olej na 30tkm. Jakmile ted budu mit vymenu, zase si necham ten olej otestovat, at mam vice vzorku a pak se muzeme dale bavit o tom zda-li ma LL olej na 30tkm nejake skodlive vlastnosti pro motor nebo ne.

Ale ty blaboly od Cimby jsou proste nicim nepodlozena fakta, kdy k nemu prijelo pet aut s poskozenym motorem a on ty fotky dava ke svym clankum porad do kola a to psani o olejich jsem tam videl uz pred 5-ti lety a je to porad jedno a to same, vc. tech fotek.

Odkaz ke komentáři

Bladiku ale Karlos menil LL po 20.... A na obou autech to ma stejny??? Tankuje jenom kvalitni benal a jezdi nemecko... Tam je kvalita jeste lepsi... Muj nazor konstrukcni nedostatek...a tyed jaky??? Co spominal Cosby problem v sacim kosi???? Od jakeho vyrobniho cisla to skodovka spravila??? Zeptam se Karlose kdy je kupoval nebo kdy byli vyrobeny a myslim neco na zacatku 08... a znova se ptam.... Co pro to udelat aby nam ti 1,8 jezdili...

 

1... pujdu na pevny interval 15 tkm a zmenim specifikaci 5w40 .... co si o tom myslite???

 

nebo mam nechat LL na 5w30 503.01 shell litr za 1000KC a menit po 15tkm????

Odkaz ke komentáři
ale jakmile se mu nekolik argumentu, tak konci se slovy urazeneho

Jo, to je přesně ono, teď jsi to vystihl naprosto dokonale :lool: To stejný s těma článkama, který má už 5 let pořád stejný dokola. Ale ono o něčem svědčí i fakt, že dneska už si ani ty SW sám neupravuje a nakupuje to z německa. Holt kdo umí, tak umí...a kdo neumí, tak dělá jen machry :)

Odkaz ke komentáři

tak já mám pro mě přesvědčující zkušenosti s LL takové (nafta), že do cca 15.000km se olej chová normálně a ani moc neubývá, po 15.000km mizí rychlejším tempem a kdyby se nekontrolovala hladina oleje tak by se i rozblikala kontrolka, (u jednoho auta to ale i mizí turbem), tolik zkušenost s T4 a T5 kolegy, Touaregem, po přechodu na pevnej interval u Touarega i T5 tolik olej neubývá,

 

jak píšete Karlos ty auta provozuje v podstatě jen na dálnici, tzn. dost svižný provoz a nedělám si iluze o nepožívání motoru v oblati max. otáček po poměrně dlouhou dobu ...., nevím, já osobně bych ty auta pryč nedával a udělal opravu a používal je klidně pracovně dále

Odkaz ke komentáři
Bladiku ale Karlos menil LL po 20.... A na obou autech to ma stejny??? Tankuje jenom kvalitni benal a jezdi nemecko... Tam je kvalita jeste lepsi... Muj nazor konstrukcni nedostatek...a tyed jaky??? Co spominal Cosby problem v sacim kosi???? Od jakeho vyrobniho cisla to skodovka spravila??? Zeptam se Karlose kdy je kupoval nebo kdy byli vyrobeny a myslim neco na zacatku 08... a znova se ptam.... Co pro to udelat aby nam ti 1,8 jezdili...

 

1... pujdu na pevny interval 15 tkm a zmenim specifikaci 5w40 .... co si o tom myslite???

 

nebo mam nechat LL na 5w30 503.01 shell litr za 1000KC a menit po 15tkm????

 

5W-40 (proč 30?) a po 15 tisících, litr Aralu kupuju za 240,-

Odkaz ke komentáři

Já taky ne, prt. dřív nebo později an tom bude stejně i s Hondou nebo mazdou nebo čímkoliv.

 

Osobně bych taky sázel na řidiče a jejich zacházení s auty, ciž v kombinaci s dálničním provozem v reichu může dělat svoje.

 

Ale pokud je pro firmu výhodnější tohle, tak proč ne, doma se svým autem by to asi každý řešil opravou, ale v podnikání to je asi jinak.

 

A o Mr. Cimbu nemá cenu psát, jsem zvědavej co budeme dělat až napíše, že našim autum škodí ježdění, že má zkušenosti, že auta co vůbec nejezdí mají o 100% méně poruch, zvláště po kontrole, diagnostice a opravě u něj :-D

Odkaz ke komentáři
Bladiku ale Karlos menil LL po 20.... A na obou autech to ma stejny??? Tankuje jenom kvalitni benal a jezdi nemecko... Tam je kvalita jeste lepsi... Muj nazor konstrukcni nedostatek...a tyed jaky??? Co spominal Cosby problem v sacim kosi???? Od jakeho vyrobniho cisla to skodovka spravila??? Zeptam se Karlose kdy je kupoval nebo kdy byli vyrobeny a myslim neco na zacatku 08... a znova se ptam.... Co pro to udelat aby nam ti 1,8 jezdili...

 

1... pujdu na pevny interval 15 tkm a zmenim specifikaci 5w40 .... co si o tom myslite???

 

nebo mam nechat LL na 5w30 503.01 shell litr za 1000KC a menit po 15tkm????

 

Ale ja nerikam, ze se to bude vyskytovat, ale kde mas jistotu ze to je olejem LL...to je podle me blbost. Dnesni oleje jsou na tech 30tkm delane a dle mych vysledku testu to zvladaji naprosto v poradku. Pokud je to konstrukcni vadou nejakeho sani, tak to chce zjistit co se s tim da delat, jestli se s tim da neco delat. Karlos mam takovy dojem kupoval ty 1,8TSi v druhe polovine roku 2007...nevim nahodou jestli nema MR07, ale to si fakt nejsem jisty, ja jsem ho kupoval na jare 2008.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...