Přejít na obsah

Poruchy a problémy 1,8 TSI


Doporučené příspěvky

Dalsi pokracovani Karlos VS 1,8 TSI...

Cosby: Nemusim se ani bavit z nějakýma špičkovýma odborníkama na to abych poznal že koncern stojí posledních pár let za pěkný kulový a to ještě velmi slušně řečeno....a upřímně řečeno, radši dám na lidi co maj z auty větší zkušenosti z uživatelského hlediska než na nějakýho chlápka i odborníka z nějakého vývoje či motorárny.....V mé branži za těch bez mála 20let znám opravdu stovky chlapů co jen potvrdí moje slova, protože mají či měli s tim co dočinění a s těmi auty najedou za rok min.80-90.000km, tak to je u mě zkušenost. Máš pravdu v tom že se nemůžeš ptát nějakého výměnkáře někde v autoriz.servisu, o tom žádná a i ten můj známej neni žádnej motorář na slovo vzatej a určitě neni taky neomylnej.....

Mě tu zas sere to, že někdo vyvrací zkušenosti nebo zpochybňuje zkušenosti rovnající se milionům km......Já jen osobně mám za sebou z VW motory min. 2,5mil.km a jak řikám, to co z těmi motory zažívám nyní jsem nikdy v životě nezažil.....a to ještě ted se k těm autům chovám naproto luxusně, servis dělám i preventivně, dřív než je to nutné atd., ty auta už tolika nehonim, to naopak dřív, před 12-14lety, měl jsem jen 3zaměstance a ještě daleko víc práce, takže ty auta lítala 18hod .denně a opravdu se s tim nikdo nesral, to jsem byl nucen denně najet na dálnici a nepustit to pod 200km/h proto abych někam dorazil včas....dnes už na to vše mám lidi, ty auta nejsou tolika přetěžovaný a serou se jak nechci říct co....

Že střídám auta jak chci?...no a...to si mám jako držet auto který se sere??...každej podnikatel by udělal to samý, než nasrat obrovský prachy do oprav, tak to to radši prostě vrazim do novýho a ten křáp pošlu do světa, ať se na tom vyškolí někdo jinej......Viz.moje býval.2.0TDI...nebýt toho že jsem měl ty 2.0TDI v záruce a opravdu až na ten poslední případ bylo vše hrazené Škodovkou, tak se za všechny ty 3ks 2.0TDI utratilo na opravách přes 500.000kč!!!!!!!!...no tak co to je??...to je jako dobrej motor a nebo motor kterej si mám nechat do budoucna a srát do toho ještě víc peněz a už ze svýho, to ani omylem....Za těch půl mega mám novou OII.

To jak si psal, že někdo někde napíše blbou zkušenost z pár auty a přitom další stovky jezději bez problémů, to já říci nemohu, věř mi že to neřikám jen tak pro nic za nic, ale já právě znám pravý opak....jen v mé branži to bude ke stovce lidí co potvrděj moje slova a to jsou lidi co maj z 90%koncern.auta OII,SI,SII,Passaty,A6....nemluvě o firmě se kterou spolupracuju, tam maj přes 60ks služeb.aut a ještě tak před 1,5rokem tam měli přes 30ks Passatu z 2.0TDI....to jsou auta ze kterými jezděj kancelářský lidi a zas tak šílený km s tim nenajedou a po 2letech vypověděli leasingovce smlouvu a ty auta jim vrátila kvůli velké poruchovosti.....takže ti jen odhadem řeknu že z mého okolí vím o tak min.150 špatných zkušeností a to je na okolí jednoho člověka už kurva hodně. ....

Odkaz ke komentáři

Cosby na SH rekl ze byl problem na sacim kosi (asi) zkusi to nejak zjistit co a jak. Kazdopadne presel od zacatku na 15000 vymeny interval.. po novem roce jdu do toho taky.. mam na oleji 20 tkm a necham to vymenit. Nema nekdo znameho co by mi udlal rozbor oleje??? nebo nejakou laborator co to dela?? Dik za info

Odkaz ke komentáři

Ještě jeden aspekt tu nebyl zmíněný - čím dál větší komplikovanost a konstrukční náročnost motoru a s tím související nároky na provoz a údržbu.

 

Podle mě je blbost srovnávat staré 1.9 TDi a nové 2.0 TDi s DPF nebo 2.0 TFSI, to pak můžu říct, že motor TATRA 930 přežije všechno, i různé druhy paliv, brutální zacházení a stavět ho na výši.

Odkaz ke komentáři
Ono 2,0TDi nejen ze se sere, ale taky to jede na <|> :smich:

 

Moje řeč. V zimě mi garážmistr povídal: OII 200tkm a jsou po smrti a to mě vyděsil. Já jsem po nich opravdu pokukoval, že bych vyměnil.. Hodně rychle mi to rozmluvil. A nedávno jsem viděl OII 77kw s 270tkm a dělala se teprva spojka. Hmm, taky sem čučel :palec: Co koukám na jiné diskuse, převažuje to špatné a je pár majitelů, co jsou spokojeni. Myslím ti, co mají najeto víc jak 150tkm.

Upraveno uživatelem TGM1917
Odkaz ke komentáři
Ještě jeden aspekt tu nebyl zmíněný - čím dál větší komplikovanost a konstrukční náročnost motoru a s tím související nároky na provoz a údržbu.

 

Podle mě je blbost srovnávat staré 1.9 TDi a nové 2.0 TDi s DPF nebo 2.0 TFSI, to pak můžu říct, že motor TATRA 930 přežije všechno, i různé druhy paliv, brutální zacházení a stavět ho na výši.

 

 

To je fakt zigulik taky vydrzi vsechno ze :palec:

Ono je to take vsechno podle zachazeni, dneska lidi hltaji kilometry, jezdi s plnym plynem, kazdy z toho zdime co to de, pak je jasne ze to namahani je mnohem vetsi a tim dochazi k velkym opotrebenim, ja nechci treba nejak Karlose podezirat, ale opravdu s tema autama nejezdi a nemuze vedet jak se k tomu ti ridici chovaji a zrovna 1.8TSi bude podle me na nektere veci hakliva, jizda za studena, dochlazovani, drzeni dlouho ve vysokych tockach, apod.

Odkaz ke komentáři

Prosim vsechny co maji moznost dozvedt se nejake info o moznem problemu na 1,8 TSI at se zeptaj nejakych kontaktu o co jde a jak se s tim problemem (potencialnim) poprat neboli sprqavit... Dik

 

PS: vsechno co tady pisete je pravda ale mne jako zakaznika to nemusi zajimat..

to je jako by jste kupili PC (nejaky server) co bezi 24-7 a za dva roky by byl na GO... s investici kolem jedne tretiny pocatecnych investic... nebavim se o beznem servisu ale zasadnich opravach... to mne sere

Pred 2 leti jsem si udelal radost prodal jsem (jsem debil mel jsem si ji nechat) 1,9 TDI 81 kw MR 01 mela 350 tkm vse originalni a koupil tohoto zgarba... dotedka jsem O II odpoustel ty neprijemnosti typu vrzajici gumy na dverich... douchajici brzdice... klima mi zacala pobrukovat hluk od podvozku... celkove nedotazeni nekterych veci...atd... furt nejaka picovina ale omlouval jsem to kuli tomu "sqelemu" motoru a ted i ta posledni vec co mne na tom aute bavila je v prdeli...

 

proto se snazim o tom potencionalnim problemu a podle mne zasadniho charakteru protoze motor je zaklad dozvedet co nejvic a skusit nejakym proti opatrenim mozny problem odstranit nebo aspod oddalit....

 

Ja jsem zakaznik a koupil jsem si auto za 0.6 mega pro mne to jsou hrozne penize a chci kurva aby mi to slouzilo a ne ja jemu (autu) uz jsem se zase nasral sorry za vulgarnost...

 

Vsem preji krasneho silvestra a jedeme dal... :palec::smich: :smich: :P

Odkaz ke komentáři

upřímně, ty čekáš, že ti někdo ze Škoda-auto, jejich servisu nebo od VW napíše "ano, sere se to, udělali jsme to blbě"???? Nebo, že to vůbec řekne.

 

a dost silně pochybuju, že v týhle republice nebo i mimo je dost lidí, výjma vývoje v koncernu, kteří mají zkušenosti s opravou těhlech motorů s takovým nájezdem o kterým se tu baví......

 

upřímně mě to příjde, dost vyhrocený, a troufám si říct, že z velký části na tom bude mít podíl chování řidičů. Nikdo se ke služebnímu nebude chovat jako k vlastnímu takže mu klidně naloží za studena, vytočí motor co to půjde apod......

 

Dělá se tu panika kvůli 3 ks motorů. O nikom jiným kdo má problém se neví. Trošku vím jak se v koncernu testují motory a věř tomu, že nepustí do světa motor, který vydrží 100.000,-. Ona spousta lidí se k autu prostě neumí chovat a spousta lidí je děsně chytrá .....

Odkaz ke komentáři

Dobre za predpokladu ze se ridici ke sluzebnim autum neumi chovat (ty Karlosovi) tak proc starsi O I 66 nebo 81 kw to jejich "prasacke" zachazeni v klidu prezila. Chces mi rict ze kvalita je stejna??? a ze vzorek 3 aut se stejnym nabehem a dve meli stejny problem na klice o tretim Karlos myslim nemluvil je jenom statisticka anomalie???? No asi ne... Ten nabeh km je husty all moje zkusenost s charakteriscickymi zavadami pri urcitem nabehu je skutecnost ... je to "skoro" u vsech aut s urcitym nabehem... Histerie co je tady (nebo co jsem chytil) je podle mne opravnena, protoze si neumim predstavit vrazit do auta kolem 100 tkm investici 80 tkc akolem 200 dalsich 100 tkm. Ja si kupoval O II TSI jenom kuli motoru, odpoustel jsem ji ty chybicky ats... ale to by jsem se opakoval...chci zjistit co se stalo a chci udelat nejake opatreni aby mne to nepotkalo...

Odkaz ke komentáři
....

Ja jsem zakaznik a koupil jsem si auto za 0.6 mega pro mne to jsou hrozne penize a chci kurva aby mi to slouzilo a ne ja jemu (autu) uz jsem se zase nasral sorry za vulgarnost...

....

Jj, já mám auto bezmála za mega a vztekám se se servisama taky pořád dokola, tohle je mail co jsem jim napsal dva dny zpátky:

 

Dobrý den,

 

konec roku zpravidla bývá časem bilancování a hodnocení toho co se za uplynulý rok podařilo a co naopak ne. Dovolte mi tedy toto udělat i ve vztahu k mému vozu, servisní péči o něj a k vaší lince.

 

 

Vaše linka mi během roku několikrát pomohla jak poskytnutím odpovědí na technické a jiné dotazy, tak zprostředkováním kontaktu mezi servisem a mnou.

 

 

Auto jsem měl v servisu tento rok celkem šestkrát.

 

Dvakrát kvůli stejné, opakující se závadě bočního airbagu. Ze své pozice se mohu jen domnívat zda první oprava byla nekvalitní nebo se jedná o tak problematickou část vozu, že vyžaduje každého půl roku nový servisní zásah.

 

Třikrát jsem byl v servisu kvůli opakovaně upadlé krytce ostřikovače světel. Doufám, že víckrát už do servisu s tímto problémem nebudu muset. Mrzí mě, že autorizovaný servis má takové problémy s tak drobnou a jednoduchou součástkou jako je prostý kus plastu v ceně 120 Kč.

 

Šestá oprava v autorizovaném servisu v letošním roce měla za úkol odhalit příčinu a vyřešit problém zvýšené spotřeby oleje. Nicméně ani toto se nepovedlo, servis jen zkonstatoval to co jsem již dávno věděl a další postup nebyl schopný ani po několika týdnech přesně specifikovat natož provést.

 

 

Celkem 6 návštěv ve 3 různých autorizovaných servisech, celkové výdaje v řádech tisíců, opakované řešení stejných problémů, tedy opakované odstávky vozidla trvající i více dní. Co dodat?! Snad, že bych u vozidla s přídomkem RS a cenou atakující 1 mil. Kč, rokem výroby 2005, necelými 80 tis. najetých kilometrů, pravidelnou servisní péčí v autorizovaných servisech čekal víc.

 

 

S přáním co nejvíce spokojených zákazníků v novém roce 2010,

 

MA

 

A myslíš, že se něco změní?! Když je problém se servisem, cinknou tam, Ti se pak omlouvaj a jako že vyřeší problém, ale i kdyby se jim to náhodou povedlo, blbej pocit zůstane...naprosto Tvému hněvu rozumím!

Odkaz ke komentáři

Necelých 80, píšu to tam.

 

Jj, nebyly to opravy za desetitisíce, ale když máš 3x po sobě platit krytku, která je s lakováním za skoro 700, nebo dvakrát opravu bagu po 1500, a to hlavní, jestli mi to žere víc oleje než má nebo ne stále nevím, tak to žádná hitparáda není.

 

Ani žádnou odpověď nečekám a nechci, do škoda servisu dojedu jen na prohlídku, abych měl záruku mobility a i brzdy si už nechám udělat jinde..

Odkaz ke komentáři

P2P ja si myslim, ze to opravdu trosku prehanis s tou hysterii :palec:

Kazdopadne ja jsem na Skodovku take dost nasrany a byl jsem letos v servisu asi tak 8x a z toho jsem mel auto 25 dni mimo provoz a hosi bez tak nedokazali polovinu veci poradne odstranit a ted me uz dosla trpelivost. Ale s tim motorem si myslim, ze se to prehani a statisticka anomalie to klidne muze byt a to diky tomu, ze absolutne nikdo nevi jak se kdo k tomu autu choval a pokud se k tomu chovaji jak divocaci pak se to stane kazdemu autu. Ano pokud chces odstranit problem s ucpavanim kose, delej to co jsem napsal, to si myslim, ze dokaze odstranit problem a me to zajisti i to ze budu mit servisku a tim padem mobilitu, protoze ta je pro me docela dulezita. A jak jsem psal, bohuzel jsme kupovali auta v dobe kdy to sekali jak Bata cvicky a sralo se na to. Ted jsou ty auta zase delany celkem rozume a vrzajici gumy, ci klepajici casti proste nejsou. Hold se jim to ted pokusim hodit na hlavu a kdyz to vyjde tak pak budu hodne premyslet co dal.

Odkaz ke komentáři
To je fakt zigulik taky vydrzi vsechno ze ;)

Ono je to take vsechno podle zachazeni, dneska lidi hltaji kilometry, jezdi s plnym plynem, kazdy z toho zdime co to de, pak je jasne ze to namahani je mnohem vetsi a tim dochazi k velkym opotrebenim, ja nechci treba nejak Karlose podezirat, ale opravdu s tema autama nejezdi a nemuze vedet jak se k tomu ti ridici chovaji a zrovna 1.8TSi bude podle me na nektere veci hakliva, jizda za studena, dochlazovani, drzeni dlouho ve vysokych tockach, apod.

 

tak to určitě, ano jsou náchylnější na zacházení a hlavně neplatí rovnice - ručučka teploty na 90 = zahřátý motor, obecně 1,8tsi trvá dlouho i to zahřání vody na 90, kdo máte možnost si vzít vag a spustit si měřené hodnoty, chválně si tam dejte teplotu oleje  :D , olej je zahřátý někde okolo 20-25km

 

 

 

 

Dobre za predpokladu ze se ridici ke sluzebnim autum neumi chovat (ty Karlosovi) tak proc starsi O I 66 nebo 81 kw to jejich "prasacke" zachazeni v klidu prezila. Chces mi rict ze kvalita je stejna??? a ze vzorek 3 aut se stejnym nabehem a dve meli stejny problem na klice o tretim Karlos myslim nemluvil je jenom statisticka anomalie???? No asi ne...

 

budeš se divit, ale ty motoru opravdu vydržely víc, proč? protože mají rezervy, je to vidět i na parametrech, schválně si porovnej počet ventilů, otáčky motoru a výkon, dnešní motory nejsou perpetum mobile, kde jde donekonečna zvyšovat výkony a otáčky, proč asi řadí DSG tak jak řadí?

Odkaz ke komentáři

Jardo ve ktere skupine jsi nasel tu teplotu oleje??? Hledadal jsem a nebyl jsem si jist.. dik za info...

 

TO Bladik: je lepsi byt malinkato hystericky protoze si ted opravdu nemuzu dovolit vrazit do auta 100 litru... To vis Dvojcata ... ;) :( a jestli by to byl nejaky mega pruser co podle mne je co s tim ze jo... Urco jsem se uklidnil to urco ale hlavne mne nasralo ze ja si O II kupoval kuli tomu motoru... zbytek mne moc nezajimal a potom uslysim od borca co se mu vysralo na 2 autech... zbytek znate... nepreju nikomu aby se mu stalo to co Karlosovi... Jinak Karlos je uz prodal dostal docela slusnou cenu skusim se podivat do AAA za kolik je soudruzi prodaj a kolik stocili :D :o

 

Ale ted vazne....... nejaka obecna rada pro 1,8 TSI :P

Odkaz ke komentáři

Mischicka : Se divim ze ti stoji za to psat takove maily :)stejne na to kazdy haze bobek .)

 

 

Me to celkem mrzi jak to dneska v auto branzi vypada, ale kde to vypada jinak ? Todle je problem vsude, musi se setrit a todle je vysledek.

 

Co se tyce zkusenosti se servisama :)Taky sem vzdycky plnil jejich podminky, jezdil na kontroly, nechaval vypisovat servsiku, a bylo to jak pises :)porad v servisu a zbytecne.....auta za statisice a problemy s nima nehorazne.

 

1.8TSI sem koupil v nemecku u dealera, jeste se zarukou apod. - Pro svuj klid olej se meni doma, a auto jezdi. Poslochat kecy mechaniku a radoby rady za tisice, na to uz nemam nervy. Hold curat proti vetru s jednim autem se neda. Az budou lidi sjednoceni a budou firmy tlacit ke zdi, tak potom jo, ale todle v cechach nehrozi, takze je zbytecne se rozcilovat.

Odkaz ke komentáři
Jardo ve ktere skupine jsi nasel tu teplotu oleje??? Hledadal jsem a nebyl jsem si jist.. dik za info...

 

TO Bladik: je lepsi byt malinkato hystericky protoze si ted opravdu nemuzu dovolit vrazit do auta 100 litru... To vis Dvojcata ... ;) :P a jestli by to byl nejaky mega pruser co podle mne je co s tim ze jo... Urco jsem se uklidnil to urco ale hlavne mne nasralo ze ja si O II kupoval kuli tomu motoru... zbytek mne moc nezajimal a potom uslysim od borca co se mu vysralo na 2 autech... zbytek znate... nepreju nikomu aby se mu stalo to co Karlosovi... Jinak Karlos je uz prodal dostal docela slusnou cenu skusim se podivat do AAA za kolik je soudruzi prodaj a kolik stocili :D :o

 

Ale ted vazne....... nejaka obecna rada pro 1,8 TSI :pivo:

 

Nj covece kdyz neumis udelat jen jedno dite tak se nediv :pivo: :( :pivo:

Ja si myslim ze do 250t mame jese vsichni daleko a nez najedu 250 tak to mozna bude vsechno jinak. asi trosku premyslim o tom meneni oleji doma, ale asi bych na prvni vymenu potreboval nekoho kdo by mi to ukazal :pivo:

Odkaz ke komentáři

Tak trochu musim souhlasit s Bladikem v tom že podle dvou,tři připadu co popisuje Karlos nejde odsuzovat ten motor jako takový paušálně ;)

Je pravda že každý motor pod stejným označením motorizace je jiný a záleží jak se ten danný motor "povedl".Rozhodně ale bych je neházel na jednu hromadu s tím že dřív nebo později s tim bude mít někdo problém.

Odkaz ke komentáři

Tak tohle jsem ted nasel na foru Audi, sice je to pro 1.8T, ale myslim ze to bude velice podobny problem, by me zajimalo co by na ten olej TSi rikala.

 

Vykus z Audi fora:

Nad 1400 otáček se mně rozsvicovala kontrolka mazání... Ucpaný sací koš. Používaný olej Castrol TXT softec 5W-40. Sundána vana, vše vyčistěno.

 

Po domluvě s mechanikem použit olej Castrol Edge 10W-60, dle jeho zkušenosti dobrá volba pro tento motor s těmato km.

 

Ještě předtím, než se projevily problémy s mazáním, tak motor na volnoběh občas klepal, po nastartování cca tak 5 sec. taky. Teď si ševelí jak kocour na kamnech... Wink celkově mám pocit, že motor je tižší. Předtím nebyl žádný úbytek oleje na 15 tkm, teď budu koumat.

 

Ma najeto 155 000km.

Odkaz ke komentáři

Se souvislosti s kompresorem co máme v dílně mě napadla jedna věc.Máme v dílně špičkový šroubový kompresor.

Jelikož ale ještě nejedeme na plné obrátky tak kompresor spouštíme chvilkově,prostě občas.Jednou kompresor najednou začal málo tlačit,ale točil mormálně.Tak jsem zavolali servisáka,on přijel a jak jsem su řekli,že to používáme málo tak mu to hned bylo jasné.

Myněníl olej-docela pěkně drahý a filtry olejové.Co z toho vytekl za humus nikomu nepřeji vidět(olej tam byl asi 4 měsíce).Říkal,že ty šroubové kompresory potřebují dlouho běžet,prostě musí mít provozní teplotu,jinak se sráží voda v oleji a ten filtr se ucpe.Má to nějakou ochranu,tak se nepřidře.My jsme zacpali přívod vzduchu pro chlazení,aby se lépe zahříval a jednou týdně máme odpustit tak půl deci oleje-z odkalovacího ventilu a i tak vyteče pěkný sajrajt.

Tak mě napadlo táto souvislost s ucpáváním sacího koše.Jak jsem kdysi dělal seris aut tak jsem si všiml-vy určitě také,že někdy je na olej.víčku takový mazlavý bordel-bílý.je to voda s olejem,to bylo i v kompresoru.Většinou a hodně to měly auta co jezdily krátké trasy.Je to jasné,ty co jezdí dlouhé ,se dobře prohřejí a voda se vypaří.

Takže jezsli náhodou P2P nejezdí jen město.Jen mě to napadlo,může ale také nemusí to souviset

Odkaz ke komentáři

No ja jezdim i dalnici i mesto jak kdy....Snazim se to poradne prohrat aspon podle budiku. Ja zatim nemam zadny problem a snazim se aby jsem zadny problem nemel... Poto ta debata okolo 1,8... Ted jsem kecal se servisakem co delal motory a doporucil plnou syntetiku 5w40 se specifikaci WV a menit po 15... Jeste a o tom nejsu presvecen mi doporucil dal microkeramiku od firmy METABOND dat to do auta... Jaky mate nazor o tech sajrajtech nebo prisad do oleju... Ja tomu moc neverim :D :smich:

 

dalsi vec doporucil mi behem jizdy zmerit teplotu oeje co se da, tak si to napichnu a udelam okruh.. mesto dalnice a znova mesto a dam to sem jako graf...

Odkaz ke komentáři

tak jsem ti neradil tak blbě, DP na 1,8tsi nemám, ale kluci ji tady mají, tak je zkus, oni ti číslo kanálu pro měření řeknou,

 

docela mě to u tsi zajímá, já jsem zkoušel jen nafťáky a výsledek byl, že to otřebuje tak 20-25km na zahřátí oleje

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...