Přejít na obsah

Jaké brzdy


Doporučené příspěvky

2 vevca: Fakt, napíšeš tam do poznámky,že jsi z OC, nick a že žádáš slevu... a kdyby žádná nebyla, napíšeš jELDOVI a zjistíš, že mladá slečna na to zapomněla a vše se vyřeší :-)

 

Jinak moje zkušenosti s výměnou kotoučů - aspon pro moje zadní brzdy - 255 / C38 - není potřeba dávat dolu držák třmenu, což je dobrý že člověk nemusí shánět ten spec. klíč (zjistil jsem to samozřejmě až jsem ho sehnal :-)) a taky kdo se s tím má povolovat, prý je to docela na fest. Jen nevím proč, na jedné straně jsem pístek zatočil asi 3 a na druhé to šlo asi 7x a nechtěl zalézt, tak jsem s ním povyjel a znovu a pak už to bylo v pohodě. Obě kola odbržďují (i na ručku), drhne to minimálně (svádím to na to,že si to musí sednout). Mohl jsem poškodit ten samostav? Nebo to by mi neodbržďovala ručka?

Odkaz ke komentáři

Ví někdo kde by se daly udělat (vyrobit, kdo by to zvládl) držáky brzd, mám solidní nabídku na Brzdy RS 6 365mm včetně 8mi pístků, ale doufám, že na to narvu 18" to je 1. možnost 2. jsou 345 z S3 jednopístek.

 

Vím že 345 ky utáhne i posilovač a brzdový válec, ale ty 365ky v 8mi pístu :lool: to teda nevím. Spíš ideálně někdo kdo o tom něco ví. díky

 

Hlvaně vejde se ten prasáckej třemn pod 18" alu??? :blink: Co jsem četl tak snad jen pod 19-20 :lool: což je mimo

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Pod 18 se to vejde (záleží jak který samozřejmě). Pokud bys je nechtěl, tak bych měl zájem. Na ty 8mi písty se musí se dát větší válec z TTRS. Adaptéry myslim nejsou třeba. Mělo by to padnout tak jak to je. Nebo max s menší podložkou pod origo držák.

Upraveno uživatelem Vasekk
Odkaz ke komentáři

no šrouby tam jsou totiž stejně jak u těch větších třmenů, čili zepředu a díval jsem se do etky a držáky tam jsou,a le nejde to samostatně koupit :wallbash: no a měl bych to pod Themista, jenže si myslím, díky ET že bych to na ně nedostal, jinak samozřejmě už bych je měl doma, jsou orpavdu za luxusní cenu.

Odkaz ke komentáři

vevca: Hoj můžu dotaz B) proč měnit brzdy za takový hovada?

Bazy má na octavii předek z porsche cayenne a jo vypadá to dobře asi to i dobře brzdí, ale když připočteš věčí váhu kotouče a třmenu a i nemalé kačky za výměnu a když jsem loni s Bazym mluvil na sraze, tak říkal, že to ohybá ramena ;) Tak v čem to plus??

Ptám se jen proto, abych neumřel hloupej :D

Odkaz ke komentáři
Guest barosero

Zdravím ľudia mám Octavku 2 RS TDI a akurát včera mi zasvietila kontrolka, že by bolo načase vymeniť brzdové doštičky. Na aké by som sa mal zamerať? Niečo doré za rozumnú cenu. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři

345mm jsou v poho a brzdí to mnohem lépe, ale k dnešnímu dotazu.

 

Mám vyměněn zadek za RS třmeny kotouče a desky, všechno OK, ručka brzdí parádně, ale i po 1 odvzdušnění bez motoru a 1 s motorem, se brzdovej pedál stejně propadá, nevíte co s tím?? Jestli je na to nějaká finta, nebo tak?? :rolleyes: Nebo odvzdušnovat pořád dokola, dokud to nebude dobrý? Jinak měnil jsem jen zadek a zas tolik toho nevychcalo, ale nevím. Myslím, že elektronickou cestou to snad nebude nutné. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

raym0n: Zdar, jo máš desky s čidlem opotřebení. Je to strana u řidiče na předku, rozdvojený kabel, kdy jeden je čidlo ABS a druhý jsou desky.

Až to budeš odpojovat, tak bacha, ten konektor se rád láme. Ale nový stojí cca 50Kč. ;)

A jinak ty brzdy dobrý to auto dlouho nejezdilo?? :o

Odkaz ke komentáři

raym0n: Zdar, jo máš desky s čidlem opotřebení. Je to strana u řidiče na předku, rozdvojený kabel, kdy jeden je čidlo ABS a druhý jsou desky.

Až to budeš odpojovat, tak bacha, ten konektor se rád láme. Ale nový stojí cca 50Kč. ;)

A jinak ty brzdy dobrý to auto dlouho nejezdilo?? :o

cau, diky za info, ale musim se zeptat (samozrejme tomu moc nerozumim, takze si dily jen pripadne nakoupim a vymenit necham, ne ze bych byl manualne gramla, spise naopak, ale je to prosty nedostatek zkusenosti) - je ta vymena ale vubec potreba? (jezdim ted proste minimalne a maly, kratky trasy, tim nerikam, ze vylety neplanuju)

 

musim se zeptat, nedavno jsem totiz byl u RF-auto vymenit olej, ostatni naplne, filtry atp a HLAVNE TAKY zkontrolovat cvakajici homokynetak(asi) a prave brzdy, problem ale je v tom, ze mi rekli, ze dokud to brzdi, tak to resit nemam, coz se mi vubec nelibilo a ze homokynetak je OK, ze jen vymenili manzetu, ze kloub je OK a ze jim to nedelalo - coz vubec neni pravda... prakticky to cvaka v kazde druhe pravotocive zatacce(asi to ani neprojeli...), takze se radsi ptam, co moje brzdy, kdyz mi rekli, ze to mam nechat byt a neresit, je to potreba?

Odkaz ke komentáři

Ty přední desky podle fotek by ještě hodně vydržely a zadek není vidět, kolik je tam matrošu.

Záleží na Tobě, jak jsi spokojený s tím, jak to auto brzdí.

Podle stavu z fotek asi nic moc.

Rezavé místa na kotoučích nebrzdí a podle mě, ty kotouče mají své dávno za sebou.

Já bych vyměnil komplet brzdy, při tom zkontroloval zda nejsou zatuhlé třmeny a vše dal komlet do kupy.

Víš jak se to říká, co neubrzdíš neukecáš :D . Na brzdách se nemá šetřit.

Odkaz ke komentáři

No, kdyz bych byl spokojenej, tak se prave necham asi odpadlkovat tim jejich 'dokud to brzdi, tak to nereste' :)

 

Prijde mi, ze pri brzdeni je tam nejakej 'bonusovej' aerodynamickej zvuk, co tam drive asi nebyval, tezko rici, dokonce mi prijde, ze to brzdi ne zrovna rovnomerne, takze jo, navic jsem se dival a material v CC-auto vyjde do 5k czk, jeste ty trmeny - to by vyslo na kolik?

 

nejake doporuceni/reference na nekoho, kdo by mi tohle udelal/prokonzultoval v Brne?

Odkaz ke komentáři

záleží jak se daří... povolit kolo, zvednout, 2x imbus, pověsit si třmen aby nevysel na hadičce, zatlačít pístek, atd atd tad.... 20-30min. jedno kolo by mělo být na pohodu :), ale znáš to, občas je zádrhel

 

vzadu je ještě potřeba dvanáctihrat M14 na povolení držáků třmenu...

 

a přípravek na zadní pístky jsem si vyrobil

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...