Přejít na obsah

Sekundarni vhaneni vzduchu


Doporučené příspěvky

Zdravim,chci se zeptat zda nekdo nahodou neresil sekundarni vzduch na O1,1.6,75kw r.v01 ted v zime by se pri studenem motoru melo zapinat sekundarni cerpadlo vzduchu a me se zapina jen nekdy,kdyz se nezapne auto pocukava a ma male otacky,kdyz jede je to vporadku kdyz provedu test akcniho clenu tak funguje vzdy..nevite co presne spousti to cerpadlo?jestli nejake cidlo...diky Jinak hlasi chybu 16555-chuda smes sporadicky a kontrolku motoru nerozsvecuje

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

odpojils jen hadice nebo i svorkovnici a vyhodils to cele z auta ven? nehlasi to zadnou chybu na diag.?? :)

VYKUCHAL JSEM TO KOMPLET VEN I S TÍM DRŽÁKEM. MĚSÍC BYL KLID A PAK SE MI OHLÁSIL MAXIDOT ......EMISE DO DÍLNY.......NA DIAGNOSTIKU JSEM TO ZATÍM NEPŘIPOJOVAL , AUTO JEZDÍ V POHODĚ , TAK TO NEŘEŠÍM.

HLAVNĚ JE TEĎ PĚKNÝ PŘÍSTUP K OLEJOVÉMU FILTRU :palec:

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

zdravim, som tu novy, mam nedavno kupenu 1.6 AVU a pri studenom starte asi minutu- minutu a pol pocujem take sycanie, je to to cerpadlo? ma to robit alebo to ze sa zapne nema byt pocut? nasiel som tu este temu kde riesili povolene nity na tomto cerpadle ked sycalo ale to bol nebol AVU/BFQ motor

 

Teda z toho co píšeš se zrovna moc neorientuju. To syčení je slyšet když otevřeš kapotu, nebo to slyšíš přímo v autě? Zkoušel jsi to hledat v motorovém prostoru odkud ten zvuk přímo jde?

Odkaz ke komentáři

z vnutra je pocut len trocha, z vonka viac a ked sa otvori kapota tak najviac (co je logicke), najskor som myslel ze to je vrtula ventilatora ale obe vtrule stoja, je to taky divny zvuk, tazko to opisat, nieco ako zvuk vysavacu :) a este sycanie do toho ako ked fuci vzduch a ked je to zopnute stupnu aj otacky (okolo 1100-1200 tusim) ale to asi suvisi s tym ze si auto samo prida ked sa nieco zopne a zvysi sa odber, to miesto odkial to ide je niekde pod hadicou z chladica co je na pravo hore medzi motorom a baterkou - je tam pod tou hadicou tak viac priestoru volneho tak niekde tam niekde nizsie pri motore. Skusal som to hladat ale ako pisem asi po minute to prestane.

Odkaz ke komentáři

to syčení bude pravděpodobně způsobené čerpadlem sekundárního vzduchu. Na tom čerpadle je příruba a na ní hadice. Problém je že ta příruba je přinýtovaná a nýty uhnijí a začne to ucháyet tudy a syčí to. stačí tam dát šroubek matku, kontra matku aby se to nepovolilo, utáhnout a je po problému :)

Odkaz ke komentáři

co som zatial nasiel na nete tak pri studenych startoch sa to ma spustat a ze vraj aj pri jazde za urcitych podmienok sa to moze zopnut, len asi to sycanie tam nema byt, nakolko nemam teraz pristup k autu tak aspon cez PC som nasiel ze na tom mieste pod krytom motora je naozaj to cerpadlo, podla obrazkov tie nity su na tom cerpadle ale pre iny motor, tusim 1.8T a ja mam 1.6 75kw AVU, to cerpadlo co mam ja vypada ako jeden celok, ale urcite tie 2 priruby budu nejak spojene (este neviem ako ale nechcem sa v tom moc vrtat, nove stoji ze vraj 300 evri a po vrakacoch sa mi nechce behat) cize bud spoj alebo skusim este pozriet ci nejake hadice co su nan napojene nie su popraskane a potom sa uvidi, dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj,chtel bych navazat na tohle tema.

Je tady nejaky koumak ktrery jsi upravil sekundarni vhaneni vzduchu pro moznost zapnuti behem jizdy. Mam na mysli ktratkodobe zvyseni vykonu.

Ak sa nemylim tak vháňa vzduch len do výfuku pre spaľovanie paliva v katalyzatore pri studenom motore pre rýchle ohriatie katu na prevadzkovu teplotu. A zvýšenie vykonu tak to ťažko.
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Stalo se nekomu ze sekundarni cerpadlo nevypina a jede porad i po vypnuti motoru? vybiji mi to baterku..

 

Cau taky mně to tet začlo dělat problém a spouští se vypíná kdy chce vybijí mně to baterku uplně mám octavia 2 1,6 mpi .dal si to nějak at šlape kdy má a ne kdy se mu chce? díky za info

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Stalo se nekomu ze sekundarni cerpadlo nevypina a jede porad i po vypnuti motoru? vybiji mi to baterku..

 

Cau taky mně to tet začlo dělat problém a spouští se vypíná kdy chce vybijí mně to baterku uplně mám octavia 2 1,6 mpi .dal si to nějak at šlape kdy má a ne kdy se mu chce? díky za info

 

Ahoj, já teď řeším ten samí problém mám 1.6 74 kw rok 2007 a taky se spouští jak chce.Prozatím jsem ho odpojil tzn. svorkovnici a přívodem el.proudu. ale to pro mě není řešení. Může to být třeba vadné čidlo teploty ? Nebo co to spíná ? Díky za odpověď.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...