Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

romariooo

Tankování u čerpacich stanic v ČR

1 603 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Tady dávejte Vaše zkušenosti s tankováních pohonnych hmot do Vašeho mazlika včetně cen a postřehu ohledně kvality paliv v ČR...

Včera mi přišlo emailem toto:

Měření ukázala, že Shell V-Power Diesel nemá velký smysl (u benzínových stanic v Čechách). Prakticky se totiž neliší od běžné nafty koupené u čerpací stanice Pap Oil.

Shell již tři roky vedle základního Extra Dieselu (podle Shellu zaměřeného hlavně na ochranu motoru) nabízí V-Power Diesel, slibující zvýšení výkonových parametrů. Palivo běžně o 1,60 Kč dražší oproti Extra Dieselu má silnou podporu marketingu, který se například snaží vzbudit dojem, že speciál vítězící v závodech LeMans tankuje právě toto palivo. Laboratoře však nenaměřily nic, co by dokazovalo, že tato nafta nějak ovlivňuje výkon a spotřebu.

Zkušení motoristé se často svěřují s pocitem, že po natankování u SHELLu třeba v sousedním Německu, jejich dieselové auto ztichlo a zvýšil se i výkon motoru. Zajeli jsme proto do Drážďan a Shell natankovali znovu V-Power Diesel.

Zatímco motorista tankující v Česku Shell V-Power Diesel se stává obětí propracovaného marketingu a na chodu svého motoru nepozná žádný rozdíl, jeho německý kolega takto šizen není. Německý V-Power díky mazivosti a protikorozním vlastnostem ochrání vstřikování stejně dobře jako české nafty. Na rozdíl od stejnojmenného produktu prodávaného v Čechách má však vliv i na hlučnost a výkon motoru, protože mu laboratoře Ústavu paliva maziv naměřily cetanové číslo 58,9. Takto vysokou hodnotu by již měl pocítit i méně citlivý řidič.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Guest houmik

Ja tankuju pravidelne na OMV a jsem s touhle spolecnosti spokojeny. Jednou jsem natankoval u Makra a kdyby auto mohlo, tak tu naftu vyblilo - o nejakych startech ani nemluvim, to byl horor. V zime pridavam aditiva VIF na kazdy 2. tankovani a v lete na kazdy 3.-4. tankovani. :palec:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ja tankujem naftu na Slovnafkach a benzin na OMV...zatial som spokojny :palec: ceny radsej nekomentujem ale tych par centov naviac som ochotny za kvalitne PH zaplatit :D

u slovnaftu tankujem EVo Diesel(to je tusim bez obsahu siry) a u OMV tankujem Carreru 100 aj ked na moju Vr6ku "staci" 98ka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sejvi: to je dobrá evidence člověče!

Já tankuju taky Vervu ale občas to promíchám s Agipem. :D

Ted je rozdil mezi benzinem a naftou u nás v H.K 2,50,-Kč na litru což je fajn :palec:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem dříve tankoval u ARALU a co ho v ČR nahradilo OMV tak tankuju u nich....a nikdy žádnej problém..klep..klep...klep.... nikdy nejezdím k tzv. NO NAME čerpačkám....už jen kvůli jejich výtočnosti a pořád jim tak nějak nevěřím......

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky tankuju zásadně na OMV a nemůžu si stěžovat. Když ale není nevyhnutelně jiná možnost, snažím se alespoň k nějaký "značkový" benzínce (Shell, Benzina, Agip). Jednou jsem potřeboval nutně tankovat v centru Prahy, byl jsem v Malešicích a je tam taková menší Shellka, takže jsem se ani moc nebál. Sice měli výrazně levnější naftu (o víc jak 2Kč), než na jiných lepších benzínkách v okolí, ale říkal jsem si, že je to Shellka, tak snad by to mohlo být v pohodě a ještě ušetřím. Po natankování auto nechtělo startovat (chvílema jsem si říkal, jestli není problém třeba se startérem) a netáhlo tak, jak jsem byl zvyklý. Naštěstí jsem tam tehdy nenatankoval moc litrů, takže zanedlouho jsem jel tankovat znovu na mojí oblíbenou OMV na Strakonické a veškeré problémy přestaly.

U benzínovýho auta bych se takovým výběrem benzínek možná nezabýval, ale u common-rail nafťáku se nekvalitního paliva bojím a proto tankuju zásadně na větších a značkových čerpačkách (ideálně OMV - nikde nikdy žádnej problém)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

po testu to neřeším a beru kde je třeba, s preferencí OMW(skrz HITEC věci :)) ale kldio i NO NAME, např v brně mám ozkoušenou benzinku u STK v bohunicích, dycky je tam fronta a nikdy žádnej problém

od podzimu leju VIFa a motor ztichl a lépe se točí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to já tankuju na shellce,omv,agip a benzině samozřejmě že to střídám je to prý lepší,teda aspoń to tvrdí otec automechanik,říká že občas to chce kvalitní naftu.ALe co je na tom pravdy to nevím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Loni jsem jel do Itálie a tankoval jsem na nějaký Agipce pod Brenerem a teda docela jsem čuměl, auto jelo jak z praku, jeli jsme ve třech + plnej kufr a to auto jelo snad rychleji než když tankuju v čechách a jedu sám :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest houmik

Tesco asi nebude prodavat zadnou shit naftu, ale neverim, ze do ni pridava nejaky extra aditiva, ktera by zlepsila jeji vlastnosti

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Výhradně tankuji na Shlell ale teď se chystám na Benzinu,tak potom poreferuji,jinak jsem na Spotrebach.cz tak uvidíme

také výhradně Shell, ale teď na posledy jsem natankoval na Benzině Vervu a musím popravdě uznat, že motor jde tišeji, tak že přemýšlím o změně,,

vždy tankuji do plné a to až tehdy, když zařve hladovec na maxidotu, tak že většinou tankuji okolo 55 litrů, potom je to prakticky ihned poznat co jsem natankoval, proto už nikdy Robin OIL :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest houmik

jn, je to tak, Romane... u nasich starych rotacek to zas tak moc nevadi, i kdyz nabeh vykonu u dobry nafty je strasne moc poznat. Daleko vic to vadi PD, tam jde do kytek cely vstrikovani, kdyz vezmes spatnou naftu :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest houmik

to jsou treba nafty kolem roku vyroby 93, ale ty novy uz taky ne, kdyz ano, tak jen kratkodobe. To si myslim ja... Ja mel Carinu E a nekolikrat jsem do ni nalil i klasicky olej na smazeni a jak si chrochtala, bylo to ale redeny naftou a neverim, ze by ji to nejak dlouhodobe delalo dobre :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jo u novejch aut je to už jiný, ale některý ty starý nafťáky jsou odolnější než benzínový.... tam to fakt není poblém jezdit na vysmaženej olej bez jakýchkoliv úprav motoru

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ja tankuju na tom co mám po ruce. Benzina, OMW, Agip, Robin i Pap Oil, a nikdy zadny problem... Jo a mám i vyhlídlích pár malých zemedelskych pump kde taky tankuju.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jestli jste jeste necetli, tak doporucuji tento clanek... :)

Test dražší nafty: Benzina překvapila, Shell zklamal

Tankování dražší nafty auto rozhodně nepoškodí, ale nemusí mít takový přínos, jak tvrdí prodejci. V nezávislém testu MF DNES dopadla nejlépe nafta nakoupená v Německu. Nejlepší v Česku pořídíte u Benziny, nejhorší je Shell.

FDV25c9da__DSC0120.JPG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. a politikou ochrany osobních údajů.