Přejít na obsah

Cuvacia kamera


Doporučené příspěvky

no on ti na to rezistor moc nepomuze, tohle je potrba resit filtrem (staci jen paralelni kapacita pres diodu), daval jsem na to schema zapojeni i se zpozdovacem, tusim ze sem, nebo na skodahome, ted nevim

 

rezistorem jen snizis napeti, ale nijak ho nevyfiltrujes

Odkaz ke komentáři

zde muj prispevek z skodahome, nesmi se na nej odkazovat v linku tak to sem kopiruju rucne

 

Zdar,

tady to je, jednoduchy schema a zapojeni i s obrazkem plosneho spoje.

Doba zpozdeni je dana velikosti odporu R1, pripadne kondenzátorem C1.

Kondenzator C2 vyhlazuje napajeni, jelikoz OII pouziva spinane napeti (napr. pro regulaci svitivosti), takze to trochu rusilo obraz kamery.

 

zpozdovac.pdf

zpozdovac_pls.pdf

 

Umisteno v krabicce z GM Electornic:

http://www.gme.cz/cz/u-kg2044-p622-607.html

 

Funkce: po zarazeni zpatecky se nabije C1, otevre tranzistor T1 a sepne rele R1. Jakmile se vyhodi zpatecka, C1 se pomalu vybiji (cas je dan clenem R1C1), jakmile je uroven napeti tak nizka ze neudrzi sepnute rele R2, rele se rozepne a odpoji kameru.

Odkaz ke komentáři

pak jedine misto 12V od obrysovek dat tvrdych 12V, ale mam za to ze na obrysovkach neni spinany napeti. Kazdopadne co si pamatuju (delal jsme to na starou octu) tak bez filtru to bylo skoro nekoukatelny, s filtrem super, jestli tam byly ty cary tezko rict, ted mam kameru napajenou 12V z radia a je to uplne bez problemu.

 

Mimochodem, driv jsme mel kameru co potrebovala minimalni osvetleni 1 LUX. V noci to nebyl sice zadny zazrak, ale na parkovani to stacilo. Ted mam s 0.1LUX a je to znat, min sumu, daleko jasnejsi obraz nez s tou starou.

Odkaz ke komentáři

Také jsem si kdysi pořídil couvací kameru a měl ty samé problémy s napájením kamery (pruhy přes obraz, vypadávání obrazu). Moje řešení - stejně když jsem musel protahovat signálový kabel k autorádiu (žlutý cinch) tak už jsem současně protáhl zpátky ke kameře napájecí kabel, který je připojen ke spínanému napájení autorádia (toto napětí není pulsní)a tím přes relátko, které je ovládané napětím ze žárovky zpátečky napájím kameru. Napětí na žárovce zpátečky je sice pulsní, ale relátko seplé udrží. Kamera je napájena pouze, když je zařazena zpátečka. Takto to provozuji asi půl roku k plné spokojenosti.

Odkaz ke komentáři

Tak ja som sa pri montazi trosku sekol.natiahol som cinc zapojil napajenie zo spiatocky(kamere je predavana na OTII tak som dufal ze nebude problem z napetim) zapol som radio zaradil spiatocku islo to super,pokial som nenastartoval.Keby som to bol vedel skor tiez taham kabel od radia spolu s cincom.:-):-):-)

 

Pionyr.tak ako to mas zapojene by to malo ist aj zo zasuvky v kufru?tusim tam tiez nieje spinane?

 

Ake relatko si pouzil?

Odkaz ke komentáři

Jen pro info, abychom neresili neresitelne, jak jsme psal, ted mam natazeny plus primo od radia, nicmene kdyz se clovek pozorne diva, stejne tam prouzek tenky je, pomalu jede odzdola nahoru, davam sem prilohu. Je videt cca v dolni tretine. Jinak dle me zkusenosti neni idealni mit kameru pod trvalym plusem, podle mne na to neni delana, uz jsem takhle dve odepsal, nicmene vzdy vyreklamoval. Ted mam zapojeno pres rele (staci jakekoli 12V rele se spinacim kontaktem, odber je cca 200mA) na couvacky, takze kamera jde jen pri zpatecce, ale plus si bere z radia samozrejme v tu chvili. Ten zpozdovac a filtr mi tenkrat hodne pomohl v kvalite obrazu,ten prouzek tam tusim byl taky, stejne jako ted i kdyz mam napajeni primo z radia. Kazdopadne chci jeste vyradit drat z CAN Bus prevodniku ktery jde do radia a dava info o couvackach a zapojit to zase pres ten zpozdovac, pri parkovani mi vyhovovalo ze to drzi jeste cca 10sec ten obraz a ne ze to furt vypina kameru kdyz vyradim.

 

Pro Huba73: ano, to by nemel byt problem vzit to ze zasuvky, ale sedan ji v kufru nemel a v combi jsem si rovnou zkusene natahnul s video kabelem dva draty navic.

 

post-6082-0-51857700-1365149423_thumb.jpg

 

P.S. Jeste zkusim udelat fotku v noci bez osvetleni v ulici, proste v uplny tme abyste videli jak vypada obraz z te 0.1LUX kamery

Odkaz ke komentáři

Tak jsem rád, že můj postup napájení kamery potvrdil i Goose. U mého neorigo rádia po tomto zapojení se žádný proužek neobjevuje, asi záleží od typu rádia. K tomu relátku: použij jakékoliv 12V se spínacím kontaktem, koupíš v každé prodejně s autodoplňky cenovka je tuším někde kolem 40 Kč.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...