Přejít na obsah

Převodovka


Doporučené příspěvky

Vcera cestou z DE zacalo auto vydavat divny zvuky. Takovy prerusovany rachtani a dreni. Domu jsem dojel, dnes jsem to zkousel znovu a:

 

Motor slape v pohode, auto jede dobre, radit se da v pohode, spotreba nemenna.

 

Pri volnobehu nebo zarazene 1 a R se zvuk neozyva. Pro zbyle kvalty 2,3,4,5,6 je to sileny. A to tak, ze to prehluci motor. Trochu se mi zda ze vibruje radicka a 4rych stupen ma vuli..

 

Setkal ste se s tim nekdo? At vim co me to bude stat :(

(2.0fsi 4x4 rv 05)

Odkaz ke komentáři

Tak to je mi lito...koukej na netu nejake jsou na prodej...delam v oblasti prevodovek ale matka ktzera je tak je pouze nahore a to 2 ktere zajistuji INPUT a OUTPUT hridel a ty ze se povolili??Tak to je mazec protoze si myslim ze je to chyba pri montazi...matka se dotahuje kolem 120Nm a je na ni tesnivo je mala pravdepúodobnost ze se to samovolne odsroubuje..musela nastat chyba pri montazi uz :( Tohle je poprve co jsem to slysel :(

 

To je mi lito pokud se matka povolila prorazila kryt prevodovky nebo se dostal ulomek mezi ozubena kola a mohlo to poskodtit kola tak jak rikas 2-6 rychlost :(

 

jinac jeste jsou 2 typy tech prevodovek jedno co matka zajistuje jen jednu hridel vetsinou 5ti rychlostni a u 6ti rychlostnich jsou matky 2

 

Pak sou jeste dalsi prevodovky taky 6ti rychlostni ale ty nemaj zajistenou matku ale lozisko se zavlackou takova skoba Uckova

Odkaz ke komentáři

Ja zatim nic moc nevim,,jsem v SRN na skoleni, tohle mi prislo SMSkou. Rychlosti 4-5-6 destrukce (synchrony 5-6) a prodreny viko. A je to pravdepodobne ta matka na hrideli o ktery pises.

 

Nasel jsem solidni prevodovku, udajne 6tis najeto, cena 15 000. Tak budu doufat.

 

Repasovat to prej nema smysl, dal bych taky minimalne 10tis a to poskozeni ze je takovy, ze by se to mohlo za pul roku objevit znovu..

 

Ale na Skodovku jim nejakej mailik poslu s foteckama ... Tohle opravdu vypada na montazni chybu

Odkaz ke komentáři

Dalsim zkoumanim zjisteno ze byla delana spojka pri 60t km, panove ze SA tam zapomneli vratit par sroubu.

Dobra zprava .. v sobotu jedu pro "skoro novou" prevodovka + rozvodovka , zaruka najetych 6t km.. tak snad uz budu behem pristiho tydne pojizdnej ..

 

Nasranej sem ale stejne ,, o to vic ze to asi nebyla moje chyba

Odkaz ke komentáři

Podle servisky se s prevodovkou/spojkou nikdy nic nedelalo. Neni o tom evidovany zadny elektronicky udaj. Nicmene nekdo se v tom vrtal. Je mi to zahadou, protoze puvodni majitelka byla starsi pani a dost za vodou, takze to auto jezdilo jen do autorizaku. Mluvil jsem s ni a nikdy si na nic podobnyho nestezovala a auto do neautorizaku nedavala.

Vic se v tom angazovat nebudu, protoze zkouset to uhrat na skrytou vadu by nebyl muj styl. Takze jsem v tom za 30, ale jezdim :)

 

Jeste mozna zkusim poslat par fotek odbornikum ze SA, co mi na to reknou. V lokalnich servisech tak mozna jen .. hmm :)

Odkaz ke komentáři

tak teda říkáš, že to vypadá, že se v tom někdo vrtal??? No zajímala by mě trvanlivost převodovky mám scouta který má 200tis najeto ale zas olej měněnej každých 60 tis v hakdexu včetně filtru včetně všeho a vypadá OK, uvidím jak to bude s trvanlivostí B)

Odkaz ke komentáři

Jenze me klekla prevodovka ne haldex spojka :). Vratno v tom bylo urcite, tesneni bylo meneny a chybel tam 1 sroub. Co jsem tak zjistil, tak pokud prezije 80-100 tis tak uz bude dobra.

 

Jinak 60tis km na haldex se mi zda moc, ja mam v SK vymenu v 38 a 68 tis km , ja jsem menil prakticky nedavno kolem 99 tis km. Mel by tam bejt interval 40tis km, ale u 4. generace haldexu je interval vetsi myslim

Odkaz ke komentáři

Vcera cestou z DE zacalo auto vydavat divny zvuky. Takovy prerusovany rachtani a dreni. Domu jsem dojel, dnes jsem to zkousel znovu a:

 

Motor slape v pohode, auto jede dobre, radit se da v pohode, spotreba nemenna.

 

Pri volnobehu nebo zarazene 1 a R se zvuk neozyva. Pro zbyle kvalty 2,3,4,5,6 je to sileny. A to tak, ze to prehluci motor. Trochu se mi zda ze vibruje radicka a 4rych stupen ma vuli..

 

Setkal ste se s tim nekdo? At vim co me to bude stat :(

(2.0fsi 4x4 rv 05)

 

Zdravím!

 

potreboval by som pomôcť. Mám podobný, alebo lepšie povedané rovnaký problém OCTAVIA II 4x4 FSI prevodovka HJM .... KO. Niečo rozbilo plášť prevodovky a opravár sa ani nepustil do opravy, že sa to neoplatí tak je poškodená (je dosť dobrý tak mu verím), že si mám nájsť použitú prevodovku, ale tú hladám a hladám, ale nikde neviem najsť. Viete mi pomôcť??? ďakujem

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Po case pouzivani (najetych cca 80km) prestalo auto couvat. Popsat se to da jako by byl zaseklej haldex a na zpatecku proste brzdil, zvuky železo na železo. Behem jizdy selhavani systemu ABS,ESP. Takze auto zpet do servisu, kde vymenili zadni oblozeni s tim, ze ted uz to je jako dobry. Pri jizde asi 30 km od baraku najednou v aute zarachtalo a z motorovyho prostoru se vydechy topeni zacal valit cernej kour. Ano odesla spojka :D (kardan do 1/3 rozzhavenej, krasne svitil). Takze zpet do servisu na podvalu. Mesic badani a zjistovani prinesl vysledek.

 

Ta prevodovka co jsem koupil byla z bouracky, rozvodovka utrpela ranu pri ty nehode. KO lozisko a vystup pro pripojeni kardanu je "jemne" zdeformovany - nevycentrovany. Lidskym okem nerozeznatelny poskozeni. Takze jak to mikroskopicky kmitalo, zacala se pridirat hadryspojka a pres tohle omezeni byl davkovanej porad vetsi prenos sily na zadni kola. kdyz se to dostalo do neunosny meze, proste se to ve spojce rozjelo (pozn.: behem jizdy do poslednich metru nebyla znat zadna ztrata vykonu ani problem prii jizde dopredu, jen obcasne skubnuti zadni napravy a zablikani ESP).

 

Auto mam 14 dni doma, najeto 1tis km, tak doufam ze uz je vse zazehnano a vyreseno a bude to spokojene slapat dal :).

Posledni servis - hardy predni+zadni , futro kardanu, komplet spojka, moje puvodni rozvodovka, haldex filt+oil.

 

 

Zacinam pozorovat huceni z prevodovky v rozmezi 2000-2500 tis ot. pri zahratem motoru. To predtim nedelalo, zkusim nechat vymenit olej v prevodovce jeste, jestli mu to teplo predtim neublizilo

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...