Přejít na obsah

Převodovka


Doporučené příspěvky

Chceš foto, nebo postačí popis? B) No z haldexu, tam to bylo celkem ještě jak takš, hodně řidká voda, ale dovnitř šla ještě řidší, ale z rozvodovky, tak to bylo horší, byl o něco černější, než jsem tam nalíval ;) Dík za tip, ještě vyměním v převodovce, a už snad na to nešáhnu co to budem mít B)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

zdravíčko,na passatu 3c cítím hučení a lehké vibrace(technicky je to stejné jak octavia).Napřed jsem myslel,že jsou to tlumiče nebo siletnbloky.Tak jsem to povyměňoval plus jsem vyměnil olej a filtry v haldexu a pořád to není ono,mohlo by to být tím kloubovým kotoučem?je výměna složitá,vypoští se při tom náplň z haldexu nebo jak to je?ještě jsem s haldexem sám nic nedělal,tak nevím.Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

no je to docela možné, výměna těžká zas až tak není, ale ten vál je hodně drahej stojí 7mičku, jinak výměna oleje v haldexu je po 60ti a i filtr, zadní rozvodovka není od věci. Jinak vypoště se nic nemusí, jde o to jestli to někdo bude dělat nebo ty, musí se v půlce rozdělat kazdan, a píšou sundat výfuk, já to nedělla ale byl hodně omezený přístup a hlavně si označit přesné polohy jak na sebe kazdan leží, jak uiprostřed, tak vzadu aby se složil stejně, je určitým způsobem vyváženej, tak bacha na to.

Odkaz ke komentáři

no je to docela možné, výměna těžká zas až tak není, ale ten vál je hodně drahej stojí 7mičku, jinak výměna oleje v haldexu je po 60ti a i filtr, zadní rozvodovka není od věci. Jinak vypoště se nic nemusí, jde o to jestli to někdo bude dělat nebo ty, musí se v půlce rozdělat kazdan, a píšou sundat výfuk, já to nedělla ale byl hodně omezený přístup a hlavně si označit přesné polohy jak na sebe kazdan leží, jak uiprostřed, tak vzadu aby se složil stejně, je určitým způsobem vyváženej, tak bacha na to.

Díky za radu...jo a jinak hardy spojka(kotouč kloubový, č.dílu: 1K0 521 307 A) je za dobrou cenu zde:http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0521307a-kloubovy-kotouc-4x4.html

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Stal me 4500,- a v druhovyrobe jsem ho ani nenasel. Je to dovoz z Anglie - originalni vyrobce.

Predpokladam ze kardan je slozenej dobre, kdyz po mechanicky strance vsechno slape.

A vymenenej je teda 100%, jezdim do servisu ke znamymu se kterym jsem u zadnyho auta problem nemel.

Pristi tyden tam auto davam znova - na to huceni + olej + brzdy, tak uvidime :D.. Zas me ceka utrpeni z 1,2 HTP

 

Nejakej typ na lozisko predniho kola? Nejak se v tom nevyznam, co vlastne koupit :D

 

Diky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dnes jsem auto vyzvednul ze servisu. jak sem se te Vevco ptal na ten egr, tak je KO elektronika, takze nic :D.. dali sme novej kloub a bylo to stejny. Takze vypustenej olej z haldexu - bylo v nem trochu mosazi (nebo nejakyho kovu podobny barvy), takze sme dali novej olej a filtr a bylo to stejny - usoudili sme ze je haldex po smrti.

Pak vymena motoroveho oleje ... huceni zmizlo (5W LongLife najeto cca 30 tis, Pc si o vymenu jeste nerekl.

 

Zitra musim prezout a vyzkouset to poradne, na tom snehu s letnakama to moc neslo, ale se zahratym motorem 2-2,5tis rpm je ticho..

 

Jeste dalsi poznatek, pri studenym motoru jemny vibrace motoru, ktery se ztrati - doprovazeno klepanim.. Takze asi ty zmineny civky... Da se nejak poznat ktera je šajze nebo pokus/omyl?

 

A jedna se o tohle? http://www.cc-autodily.cz/civka-zapalovaci-s-kab

 

Diky za info

Odkaz ke komentáři

JJ to je cívka, chce to zjistit která je KO, kompl by to měl vypsat, jinak co se týče haldexu, koupíš ho za pár korun lehce jetej tak do 3tis, výměna nic složitýho. Jinak já měl elektroniku taky KO :(, takže jsem jen vyměnil vršek z 2.hého a bylo to OK.

 

P.S: ty už sis s tím autem taky užil :huh:

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...