Přejít na obsah

Padajici ručičky na budíkách (O1)


swistik

Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím chlapi. Mám Oktávku r.v. 2011 facelift 2.0 Tdi 103 kw CR a mám problém né se všemi ručičkami, ale jen palivoměr. Při nastartování naskočí (aspoň vidím, kolik mám nafty v nádrži), po chvíli však spadne a neukazuje. Občas se však stane, že když někde zastavím, znova nastartuji ručička ukazuje normálně. Většinou však po chvíli spadne a zkrátka neukazuje. 

Má prosím někdo zkušenost, případně tuší, co to způsobuje? Díky moc za zprávy. 

Honza. 

Odkaz ke komentáři

jsem ze severu čech. nahoře u hranic, kousek od Děčína. Do Prahy jezdím, ale vždy jen pracovně na otočku. Raději bych řešil někde tady poblíž. Ale děkuji za možnost. Kdybych nikoho nesehnal, kdo mi to pomůže řešit, hodím nejspíš do servisu, ať si s tím lámou hlavu tam.

Ten plovák je to same, co píšu. Pro mě je toto španělská vesnice. Nejsem žádný mechanik. Ani nevím, kde bych ho hledal. Spíš mě šlo o to, jestli tady nenajdu někoho, kdo řešil to samé, aby mi pomohl konkrétně, kam sáhnout nebo jak vyřešit.

Jinak ale zatím moc děkuji za Váš čas chlapi a snahu pomoct. 

Honza. 

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak přítelkyni na oktávce taky začaly padal rafičky, až už neukazovaly skoro vubec. Po nastudování návodů jsem se pustil do letování. Po opravě vše ok, jeden den normálně fungovaly. Poté zase začaly padat a začly zlobit i displeje, hlavně levý palubáku. Pár dní na to, začal zlobit imobilizér a byl problém to vubec nastartovat. Když jsem to nastartoval, hned to chcíplo. Vag nešel vubec připojit. Po odpojení baterky jsem se připojil a v závadách bylo jednotka zablokována. Závadu jsem vymazal a vše normálně fungovalo, ale vždy jen na chvíli a zablokovalo se znovu. Vyndal jsem tedy budíky, znovu rozebral, přihnul kontakty na paticích a blokování přestalo. Vše fungovalo jen občas spadly rafičky. Jedna číslice v najetých kilometrech zlobila a při přimáčknutí patice byla OK. Usoudil jsem, že je špatný kontakt a krás si s kontakty dokud nebyla OK.  Ale včera jsem jel a najednou začlo blikat mazání a pískat. Předpokládám, že je to pořád problém budíků nebo kontaktů na pacicích. Asi mi takto nikdo neporadí kde je problém, ale nemáte schéma tech patic co který pin je?  Pokud budíky vyměním musím je nakodovat, nemáte na to někdo návod? VAG mám. Případně někdo kdo by mi dokázal na vysočině pomoci.

Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři

Tak přítelkyni na oktávce taky začaly padal rafičky, až už neukazovaly skoro vubec. Po nastudování návodů jsem se pustil do letování. Po opravě vše ok, jeden den normálně fungovaly. Poté zase začaly padat a začly zlobit i displeje, hlavně levý palubáku. Pár dní na to, začal zlobit imobilizér a byl problém to vubec nastartovat. Když jsem to nastartoval, hned to chcíplo. Vag nešel vubec připojit. Po odpojení baterky jsem se připojil a v závadách bylo jednotka zablokována. Závadu jsem vymazal a vše normálně fungovalo, ale vždy jen na chvíli a zablokovalo se znovu. Vyndal jsem tedy budíky, znovu rozebral, přihnul kontakty na paticích a blokování přestalo. Vše fungovalo jen občas spadly rafičky. Jedna číslice v najetých kilometrech zlobila a při přimáčknutí patice byla OK. Usoudil jsem, že je špatný kontakt a krás si s kontakty dokud nebyla OK.  Ale včera jsem jel a najednou začlo blikat mazání a pískat. Předpokládám, že je to pořád problém budíků nebo kontaktů na pacicích. Asi mi takto nikdo neporadí kde je problém, ale nemáte schéma tech patic co který pin je?  Pokud budíky vyměním musím je nakodovat, nemáte na to někdo návod? VAG mám. Případně někdo kdo by mi dokázal na vysočině pomoci.

Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
V 18. 8. 2020 at 11:12, Bubak86 napsal:

Zdravim všechny diskutujici. Chtěl bych se zeptat nebo pripadne i rovnou poprosit o kontakt na nekoho s moravy kdo by mi dal budiky doporadku. V pajeni nijak kovany nejsem a radsi bych to sveril nekomu kdo uz s tim ma zkusenost. Dekuju Mira

já mohu v Prostějově

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdarec, budu si nechavat opravovat padajici budiky a rovnou bude i novy podsvit budiku vcetne spinace svetel a tady mam otazku. Vyzna se nekdo v michani barev? Ovladac bude svitit cervene a jde mi o kontrolky na mlhovky, jakou druhou (aktivacni) barevnou diodu pridat? 

Podle tohoto odkazu https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Aditivní_míchání_barev to chapu tak, ze kdyz se k cervene diode rozsviti zelena dioda, tak bude vysledna zluta popr. se zlutou bude zelena. Chapu to dobre? 

Odkaz ke komentáři

Zdar, míchání barev chápeš dobře, ale nebude lepší koupit jednu (třeba žlutou) ledku?

Většinou se tyhle věci řeší jednou diodou co má čočku/plexi/obal kýžené barvy nebo 'vícenásobnou' diodou, co má všechny barvy (RGB) a podle spojení vývodů vznikne požadovaná barva. 
Něco jako tohle nebo tohle.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravim, nezna nekdo nekoho z Ostravy a okoli, kdo by umel prendat budiky z jine oktavky (Mam rok 1999 1.6 74 kw a "nove" budiky jsou z roku 98) ? Mam od novych budiku vin, ale sam se do toho poustet radeji nebudu, nemam tuseni totiz, co delat. Hledal jsem na internetu a take na forech a sehnal jsem jen nekoho z Plzne a to mi pan rekl, ze se jeste musi nakodovat klice, bohuzel s autem kazdy den jezdim, takze to nikam posilat nemohu. Jestli by ale nekdo vedel cely navod jak na zjisteni toho pinu u budiku a jaky vag koupit, protoze jich je x, tak muzete, ale  jsem uplne neznaly, jen vim, ze se tam maji nastavit nejake kanaly pro komunikaci. (Jinak panum viz nahore jsem psal a neodpovidaji, proto pisi tady, protoze to je uz doba, co tu nekdo psal)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...