Přejít na obsah

Vnější zpětná zrcátka


Guest Springpeace

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
1. maximálně vytočit zrcátko, strčit za něj prsty a zrcátko vycvaknout

2. opatrně vycvaknout horní kryt zrcátka tahem vzhůru, bacha na zobáček ze přední strany, rád se láme

3. vyměnit žárovku

 

druhá varianta

2. demontovat natáčecí mechanismus zrcátka (3 šrouby)

3. odšroubovat průhlednou část zrcátka (2 šrouby)

4. odcvaknout průhlednou část od zbytku zrcátka

5. vyměnit žárovku

 

 

Cau panove,

 

mam OII pred FC, MR08

muzu prosbu, take potrebuji vymenit zarovky pro osvetleni nastupniho prostoru. Zrcatko vytocit - je jedno na jakou stranu? Jen abych se tam dostal s prstama?

A pak vycvaknout tahem (skubnutim) nebo tam jsou nejake zapadky ? Nerad bych neco ulamal ... Diky moc za upresneni. Mejte se ... DD

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Toto pisou v Else, snad to pomuze

 

 

Provést ochranu pouzdra zrcátka před poškozením např. lepicí páskou.

Demontáž:

– Natlačit sklo zrcátka dolů do pouzdra zrcátka.

– Odtlačit nahoře sklo zrcátka (přípravek -MP 8-602/1- ) .

– Sklo zrcátka opatrně vyjmout z tělesa zrcátka.

– Rozpojit konektory el. vyhřívání skla zrcátka.

Montáž:

– Zapojit konektory el. vyhřívání skla zrcátka.

– Sklo zrcátka opatrně zatlačit (tlačit pouze do středu skla) do tělesa zrcátka.

Odkaz ke komentáři

Já nevím, mně pořád přijde snadnější a bezpečnější zdemontovat plastový lakovaný kryt, než páčit z první vody sklíčko. Pak, jestli je potřeba, už sklo jde sundat bezpečně.

 

Ale z jiného soudku - z určitých důvodů potřebuju předFL zrcátko rozdělat na prvočinitele, zejména rozebrat ten kloub. Už jste to někdo řešil? Dá se vůbec?

Myslím tento kloub

Edit: VYŘEŠENO - je to bajonet, zatlačit shora proti pružině a otočit doleva, pak vyskočí

post-494-1313393997_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kajman
Odkaz ke komentáři

Pokud to jěště někomu pomůže- šel jsem na to cestou bez sundání skla- šlo to vcelku v pohodě. První se musí zapáčit opatrně z venkovní strany-čímž se povolí zacvaknutí horního krytu- a pak už jen opatrně nahoru a celý kryt zrcátka vycvakne. Důležité je vyrovnat zrcátko do roviny s plastem. a Opatrně ať s tím necuknete moc a neurazíte si zrcátko.

Už opět blikám na obou stranách s novými blikači:-) Martin

post-3474-1313570505_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Pokud to jěště někomu pomůže- šel jsem na to cestou bez sundání skla- šlo to vcelku v pohodě. První se musí zapáčit opatrně z venkovní strany-čímž se povolí zacvaknutí horního krytu- a pak už jen opatrně nahoru a celý kryt zrcátka vycvakne. Důležité je vyrovnat zrcátko do roviny s plastem. a Opatrně ať s tím necuknete moc a neurazíte si zrcátko.

Už opět blikám na obou stranách s novými blikači:-) Martin

 

A ten horni kryt neni nijak prisroubovan? Nekde nekdo psal ze od nejakeho MR uz tam jsou srouby ...

Jinak panove, ty W5W pro osvetleni nastupniho prostoru tam jsou svisle nebo horizontalne? At vim jake mam koupit ledky...

 

Diky moc za info a hezky den ...

 

DD

Odkaz ke komentáři

U FL je šroubovaný, tam je nutný "správný" postup, tj. vycvaknout zrcátko a pak případně rozebírat zbytek. Pár fotek v příloze.

 

W5W jsou tam spíš horizontálně, ale je tam relativně málo místa, ne všechny LEDky se tam vlezou..

post-72-1313782138_thumb.jpg

post-72-1313782149_thumb.jpg

post-72-1313782161_thumb.jpg

post-72-1313782171_thumb.jpg

post-72-1313782184_thumb.jpg

post-72-1313782201_thumb.jpg

post-72-1313782223_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
Guest smrczech

P.s. Takže se chci jen ujistit že klasické ledky s SMD nebudou lehce posvicovat, nejsou potřeba kvuli tomu s canbusem (nebo odporem)

 

tak to by me taky zajimalo.... doufam ze staci bez odporu :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Guest smrczech

Ja daval s odporem, myslim ze bez odporu to hodi chybu na Vagu ... Na Maxiku ne, tam jsou jen chyby od dulezitych zarovek...

chyba by mi nevadila, ta mi tam uz stejne sviti od prednich LED parkovacek :)

nicmene kdyz sem do osvetleni SPZky strcil dve LED sufitky bez odporu, tak to svitilo jen sekundu dve a pak to zhaslo...

 

jeste by me zajimalo, nevite prosim nekdo, kolik je v tech zrcatkach (OIIpredFL) s osvetlenim nastupu mista pro zarovku? kdybych tam chtel strcit nejakou trochu delsi s vic diodama

 

diky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

ahoj prosím o radu dneska sem přiel k autu a co tam nebylo rozbité plexi u zrcátka nevim jak sem to komu mohlo povest ale chci to vyměnit.... musim vymenit celej spodní kryt a nebo se dá sehnat jen to plexi na blikr v zrcátku????

post-18030-0-96459500-1330531885_thumb.jpg

post-18030-0-90308200-1330531890_thumb.jpg

post-18030-0-80372200-1330531898_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Pepik90
Odkaz ke komentáři

chlapci to ste mě moc nepotěšili sem myslel že by šel nějak odlepit ten spodní kryt aono nic.. takže si to jdu objednat a budu doufat že mi ho někdo zase zničí no .... bych to mohl zkusit přes pojištovnu.... myslíte že by to šlo???

 

s výměnou bych si asi nejspíš poradil ale kdyby byl někdo mezi kolínem, PCE a HK tak bych se stavil aby mi s tim pomohl :)

Upraveno uživatelem Pepik90
Odkaz ke komentáři

jar_da: jo tak to je masakr... doufám že to tolik nebude stát :)

 

Rolbař: 850,- to už je jiná.... to zní dobře :) zítra zavolám známému do škodováckyho skladu za kolik mi to sežene a uvidime.

 

p2p: čínu do auta nikdy ale jako nikdy nevíš co ti tam servisu daj za srágory... jinak mám s osvětlenim nástupního prosturu ale jako snad to nebude o tolik dražší než bez osvětlení :)

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zdravím můžu se prosím zeptat jestli někdo nevíte jaká je použitá žárovka v tom zrcátku na to osvětlení nástupního prostoru? Ať to můžu koupit a až pak se pustit do demontáže :) popř jestli když tam dám ledky to bude ok? :) Jak vidím tady v tématu to už někdo dělal :). Předem díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...