Přejít na obsah

Chyby z diagnostiky


Karel4

Doporučené příspěvky

Na Octávii 2 svítí kontrolka Airbagu, v paměti závad je:

01221 - cidlo narazu pro postranni airbag: strana ridice (G179)

010 - preruseni / zkrat na plus - Kontrolka závad ZAP

Závada jde smazat,ale po vypnutí klíčku a opětovném zapnutí se znova

zapíše.

Mám vyměnit senzor v řidičových dveří?Č.dílu 1K0955557B

Už se někdo s touto závadou setkal-vyřešil?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Já měl podobnou závadu, i když trochu jinou:

0218 - roznětka bočního airbagu na straně spolujezdce

Překročena mezní hodnota

Rozvícená kontrolka, hlášení "závada na airbagu" na Maxiku.

V servisu mi řekli 1500,-, tak jsem šel do kolen, nakone jsem to vyřešil přes známého znémého za 300,-.

Něčím prošplíchl svorkovnici, asi špatný dotek, bo co. Hlavně že je to ok.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím všetkých, tak už dlho som odkladal neodkladné a prišiel čas pozrieť sa pravde do očí. Tak som sa vybral známenu a pripojili sme auto na VAG. Tolko chýb som snáď ešte nikde nevidel. Pomaly v každom systéme chyba. Rátal som s nedostatkami no že ich bude až tolko. No priznám sa nie som velký odborník a tak neviem posúdiť ich vážnosť a ich možné následky. Rád by som ich poodstraňoval a dal všetko do poriadku. Mohol by som tu uploadnuť výsledky keby mal niekto zájem či by si to nepozrel a nepridal k tomu dáky koment prípadne radu ako to riešiť. ďakujem teším sa na vaše príspevky.

btw. Je to na na OII RS MR07 :palec:

Odkaz ke komentáři

No minimálně by bylo vhodné napsat co to je za chyby...zda jsou nahodilé nebo se opakují, jestli jsi na autě dělal nějaké úpravy (výměna audia, LEDky ve světlech..), na to co jsi napsal nejde říct nic, max. Tě uklidnit, že občas se nějaká chyba objeví, pravděpodobnost výskytu chyb u elektronických zařízení je během životnosti zhruba stejná...

Odkaz ke komentáři
No minimálně by bylo vhodné napsat co to je za chyby...zda jsou nahodilé nebo se opakují, jestli jsi na autě dělal nějaké úpravy (výměna audia, LEDky ve světlech..), na to co jsi napsal nejde říct nic, max. Tě uklidnit, že občas se nějaká chyba objeví, pravděpodobnost výskytu chyb u elektronických zařízení je během životnosti zhruba stejná...

 

 

No vyhodilo mi vela sporadických chýb a hrubých cca 7 ale z nich asi dve uplne chápem, napr. že nejde navigacia lebo tam nie je ale asi tam ostala daka rj pre navigaciu aj telefon.. potom že mi nejdu motorčeky na nastavovani sklonu xenonov.. zla komunikacia so všetkými RJ v dverách.. závada na airbagu... Vieš čo upladnem to sem dakam a však posúď sám.

Odkaz ke komentáři
Každá chyba je v základě špatná, takže by je chtělo řešit.

 

Ty Tvé jsou velmi zajímavé - spousta z nich se stala při stejném počtu ujetých km, není to auto havarované a špatně opravené??

 

EDIT: Už to tu píše Vaša...

 

 

ANO BOLO BURANE! okej dnes to dám premazat a uvidíme ktoré chyby zostanú a potom ich tu uverejním.

Odkaz ke komentáři
nevím čemu se divíš

když je auto po nehodě tak se asi nějaký chyby objeví

 

akorát nechápu proč ty chyby nevymazali když ho dávali dohromady

 

Ja som očakával chyby ale nie v takomto rozsahu. uvidím čo sa stým bude dať robiť. Tie sporadické chyby to čo sú vlastne zač? chyby ktoré boli odstránené či sa dajú odstrániť správnym nastavením... To by mi mohol niekto vysvetliť..

Odkaz ke komentáři

Sporadická = neobjevuje se pravidelně, ale náhodně, o odstranění či neodstranění to nic nevypovídá.

 

Moderní auto prošpikované elektronikou po bouračce kdy dojde k aktivaci bagů asi nějaké chyby mít bude...bůh ví jak je to opravené - víš třeba, jestli tam bagy vůbec jsou?? Nejsou tam jen krytky? Nebo třeba staré bagy a ustříhané dráty?

Odkaz ke komentáři
Sporadická = neobjevuje se pravidelně, ale náhodně, o odstranění či neodstranění to nic nevypovídá.

 

Moderní auto prošpikované elektronikou po bouračce kdy dojde k aktivaci bagů asi nějaké chyby mít bude...bůh ví jak je to opravené - víš třeba, jestli tam bagy vůbec jsou?? Nejsou tam jen krytky? Nebo třeba staré bagy a ustříhané dráty?

 

 

Tak to vôbec netuším, ale chybu bagov mi to už nevyhadzuje vyzerá to ok. Dokonca sa mi podarilo nakodovat radio na soud system a už to funguje. Ale stale vypisuje sporadicke chyby reprakov.. Ved uplodnem to sem znovu po zmazani chyb a ich načítani zoznam sa trošku zúžil ale len minimálne. A niektore chyby mi nevedelo nejak špecifikovať presne.. však pozri sa keď chceš. Upnem to tu trochu neskôr ešte mám dáku prácu a je to v noťase :/

diagnostika.txt.txt

Odkaz ke komentáři
Nevím jestli to tu někde nebylo, já to v každém případě nemám a ani nejsem odborník přes diagnostiku, jen dedukuji z toho co čtu.

 

Aha no inak nejak extra výhodná kúpa to nebola tak normálna ale asi mam v sebe magnet na debilov a podvodníkov :lol:

Škoda no budem to zrejme v blízkej dobe dosť potrebovať. Každopádne auto si nechám a tomu čo mi ho predal želám len to "najlepšie" :D No aspon sa priučím dačomu pri opravovaní

Odkaz ke komentáři

Pozrel som oba výpisy a môj komentár je takýto:

77 - telefón = buď vadný mikrofón v stropnej lampičke, alebo poškodená jeho kabeláž

56 - rádio = keďže tam máš sound system, treba v kódovaní vypnúť monitoring reproduktorov, aby nehlásilo chybu, že nie je s nimi spojenie

47 - sound system = ak to hrá v poriadku, tak to asi len bude zle nakódované

42 - vodičove dvere = skontroluj svetlo v spätnom zrkadle, späťáky zvykli namoknúť a prestali fungovať smerovky alebo svetielko

19 - gateway = navigáciu nemáš, tak zruš jej kódovanie, chyba potom zmizne

01 - motor = tak s týmto neviem čo, chyba ale znamená, že pri náraze boli aktivované airbagy

Viac asi nepomôžem :lol:

Odkaz ke komentáři
Pozrel som oba výpisy a môj komentár je takýto:

77 - telefón = buď vadný mikrofón v stropnej lampičke, alebo poškodená jeho kabeláž

56 - rádio = keďže tam máš sound system, treba v kódovaní vypnúť monitoring reproduktorov, aby nehlásilo chybu, že nie je s nimi spojenie

47 - sound system = ak to hrá v poriadku, tak to asi len bude zle nakódované

42 - vodičove dvere = skontroluj svetlo v spätnom zrkadle, späťáky zvykli namoknúť a prestali fungovať smerovky alebo svetielko

19 - gateway = navigáciu nemáš, tak zruš jej kódovanie, chyba potom zmizne

01 - motor = tak s týmto neviem čo, chyba ale znamená, že pri náraze boli aktivované airbagy

Viac asi nepomôžem :lol:

 

Super pomohol si mi viac než dosť, v späťákoch mi nefunguje to osvetlenie vonkajšej klučky to svetielko tak to bude určite ono, a bagy keď boli aktivované a potom vymenené chyba sa dá premazať dajak ? aby to nevyhadzovalo znovu ? dneska urobim všetko čo si povedal a uvidime ako sa zoznam zúži. ale moc si mi pomohol :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravim.

 

Chtěl bych se zeptat na závadu 005658 - vis3.0 nic neukazuje. Jak mám v takovém případě zjistit, jaká je to závada??

Měl jsem možnost se zastavit ve škodě, už vím že je to žhavicí svíčka.

 

Poraďte, když bych měl pouze home diagnostiku.

 

 

 

**DOPLNĚNO**

Neřekl bych, že všichni umíme číst a vidíme dobře..

 

Ptal jsem se na otázku a odpověď je taková co už vím :D

Upraveno uživatelem nokia321
Umíme číst a vidíme dobře...
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...