Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení


Danbartt

Doporučené příspěvky

Chci si pripojit osvetleni na nohy kdyz na DO otevru auto a vevnitr se rozsviti tak aby svitilo i na na nohy a po nastartovani a nebo zavreni dveri zhasne. Zapojil jsem to na konfortku ale vecer jsem zjistil ze me do osvetleni trocha proudu prousi a nepatrne to sviti i kdyz zavru dvere a nebo nastartuji. Diky za radu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U hlavní vnitřní lampičky vpředu, dá se i v levém A sloupku po sundání bílého plastu.

S čím se chceš napíchnout? A na co - předpokládám spínaný (-) pól ovládaný ŘJ komfortu

 

jj, ad Olisoft - upřesni MR a co přesně chceš

Odkaz ke komentáři

JJ, o tom problému vím, jde o to, že u O1 komfortka funguje tak, že napětí v okruhu vnitřního osvětlení nepřeruší úplně, ale jenom sníží, na cca 5,4V (pokud si dobře pamatuju). Toto stačí, aby původní žárovka zhasla, ale LEDce to stačí ke slabému svitu.

Řešil jsem to zařazením Zenerovy diody 6 voltové? do okruhu, ta při poklesu napětí pod svůj limit okruh přeruší. Chce to vyzkoušet, proměřit, vychytat...

 

Jinak zapojené to máš asi OK, ten spínaný (-) jde z komfortky

Odkaz ke komentáři

Diky moc a tu Zenerovu diodu mam dat na (+) nebo (-) diky za uzitecnou radu.

 

 

 

 

 

 

JJ, o tom problému vím, jde o to, že u O1 komfortka funguje tak, že napětí v okruhu vnitřního osvětlení nepřeruší úplně, ale jenom sníží, na cca 5,4V (pokud si dobře pamatuju). Toto stačí, aby původní žárovka zhasla, ale LEDce to stačí ke slabému svitu.

Řešil jsem to zařazením Zenerovy diody 6 voltové? do okruhu, ta při poklesu napětí pod svůj limit okruh přeruší. Chce to vyzkoušet, proměřit, vychytat...

 

Jinak zapojené to máš asi OK, ten spínaný (-) jde z komfortky

Odkaz ke komentáři

Cus tak to mam zapojene. Osvetleni nohou uz je vyreseno,ale ALE dal jsem si ven do zrcatek dve diodky na osvegtleni venku a ty me i tak trosicku sviti po zhasnuti (je to zapojene na tosame jako osvetleni nohou) ona ta zenerka 6V je asi malo,protoze doidy si berou jeste mene . Tamtu Zenerovu 6V jsem dal je na ten (-) od konfotky co je spinany, tak mam jeste pridat na (+)zenerku Nebo jakpak na to?

 

 

 

 

 

 

 

 

JJ, o tom problému vím, jde o to, že u O1 komfortka funguje tak, že napětí v okruhu vnitřního osvětlení nepřeruší úplně, ale jenom sníží, na cca 5,4V (pokud si dobře pamatuju). Toto stačí, aby původní žárovka zhasla, ale LEDce to stačí ke slabému svitu.

Řešil jsem to zařazením Zenerovy diody 6 voltové? do okruhu, ta při poklesu napětí pod svůj limit okruh přeruší. Chce to vyzkoušet, proměřit, vychytat...

 

Jinak zapojené to máš asi OK, ten spínaný (-) jde z komfortky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

ahoj, mam dotaz ohledne vnitrniho osvetleni, kdyz otevru DO a otevru dvere, tak svetlo sviti, ale jak je zavru, tak ihned zhasne, jenze to jeste nemam otevrenou zpatecku a zastrceny klicek v zapalovani, urcite vim, ze driv svetlo svitilo do te doby, nez jsem nastartoval a pak z haslo, kde je chyba, ze se vnitrni osvetleni zhasina hned po zavreni dveri a ne az po nastartovani?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Měl bych dotaz zda je ještě nějaké relé mimo komfortku, které spíná vnitřní osvětlení? Občas když otevřu dveře řidiče tak se vnitřní osvětlení ani světýlko ve dveřích nerozsvítí, když vytáhnu a opět zasunu příslušnou pojistku slyším jakoby cvaknutí a světýlka se rozsvítí. A další vysledovaný jev, když někdy nechám vnitřní světlo svítit a zamču dálkou tak při zamčení vnitřní světýlko zhasne a ihned se zase rozsvítí a svítí trvale. Může někdo zkusit nahodit nějakou radu?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...

No mám taky problém s vnitřnim osvětlenim :-( koupil sem Oct 1.gen combi 98' .Bohužel nemužu rozchodit vnitřni osvětleni nesviti nic tj: hlavni lampa ve předu nad zrcatkem, lampa spolujezdce tamtéž, osvětleni kufru.

 

Osvětleni kastlu u spolujezdce sviti současně s obrysovkama. Vyměnil jsem žárovky, zkontroloval pojistky a nic. Poradite někdo co s tim??? Předem dík Petr!

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
Guest Honza L&C

Ahoj všichni.mám 1,9Tdi v kombajnu 2000r.v. L&C a co se týče vnitřního osvětlení,tak dřívější majitel totalně narušil komfort L&C osvětlení clonitek i osvětlení posádky zadních sedadel.Chtěl bych vše uvést do originalního funkčního stavu,ale jelikož na clonitkách zustali jen konektory a zbytek je nikde,tak nevim kam se správně napíchnout-to samé platí i o osvětlení zadní posádky.

Může někdo poradit jak na to dík.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

ahoj, mam dotaz ohledne vnitrniho osvetleni, kdyz otevru DO a otevru dvere, tak svetlo sviti, ale jak je zavru, tak ihned zhasne, jenze to jeste nemam otevrenou zpatecku a zastrceny klicek v zapalovani, urcite vim, ze driv svetlo svitilo do te doby, nez jsem nastartoval a pak z haslo, kde je chyba, ze se vnitrni osvetleni zhasina hned po zavreni dveri a ne az po nastartovani?

 

Objevil se mi ten samý problém, pomůže někdo poradit? Pro upřesnění jsem v interiéru vyměnil žárovky za ledky (čína), vše fungoval perfektně interiér zhasínal až při nastartování (ledky cca 1 rok), ale teď zabouchnu dveře a interiér zhasne...

 

díky za radu

Odkaz ke komentáři

Myslím, že to patří spíš sem než do mikrospínačů.

Mám O1 ´02 tdi, poslední 3dny se tak hrabu střídavě s elektrice a v místních příspěvcích. Nikde jsem tu nenašel přesně můj problém.

Osvětlení kufru. Přesněji auto nereaguje na otevření pátých dveří.

Mikro? - nový, ověřena fce ke kabelové svorkovnici u LZ světla,

zlámané kabely v přechodu dveří a karoserie? - svazek odhalen, kabely opraveny, zaisolovány

Poslední, co mě napadá, je problém na cestě mezi pojistkovou skříní a zmíněnou svorkovnicí.. nenapadá někoho něco dalšího?

 

Ed.: Vyřešeno, problém byl ve vyhnilém spoji v průběhu svazku, který jde ze svorkovnice u LZ světla přes LZ podběh kola. Je zaisolovaný ke svazku a tak v podstatě není vidět. Celý jsem ho rozhalil a šel po hnědo-černém drátu a vualá.. propájeno, přetaženo smršťovačkou, svazek zaisolován a hotovka.. Po týdnu práce a rozebrání veškerého interiéru v okolí svazku kabelů jsem asi celkem odborník na osvětlení interiéru.. :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahojte, objavil sa mi problém kedy skratoval gombik strop.osvetlenia, vyhodilo poistku neslo zamknúť. A dvere ukazovali nonstop otvorene lampa nesla. Vymenila sa poistka. Chvilu to slo samozrejme bez lampicky. No potom sa stalo ze pri otvoreni dveri sa stropna lampicka nerozsvieti aj ked je v polohe otvarenie dverí. Kupila sa nova lampicka Ale stale nesvieti, palubovka ukazuje že sú otvorene dvere. Inak lampicka funguje normálne okrem moznosti rozsvietenia pri otvoreni dverí. Mate niekto takuto skusenost?

Odkaz ke komentáři

Vycházím se schématu pro OCT1 - centrální zamykání (výkres 25/2).

Povel pro rožnutí žárovky při otevření dveří vychází z řídící jednotky centrálního zamykání J110 kontakt T23b/21 drát hnědý/modrý.

Ten drát jde na konektor stropní lampičky kontakt T3e/1. Na tomto drátu se musí objevit zem (kostra) při otevření dveří - a ta zem při sepnutém příslušném kontaktu v lampičce rožne příslušnou žárovku. Toto vše jde prověřit multimetrem..

Možné příčiny:

-vadná žárovka

-vadný kontakt ve spínači lampičky

-nepředpokládám vadnou kabeláž do J110 nebo dokonce vadnou J110

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Dakujem velmi pekne za odpoved :)

Tak po dlhom case ale konečne som to odniesol elektrikarovy a dosiel na to že je zla radiaca jednotka komfortu. Takze treba novu (pripadne ojazdenu). Otázka, spekulujem že niekedy v buducnosti sa dorobia vzadu el. Okna. Je mozne kupit teraz komfortku ktora podporuje aj el. Okna vzadu a pojde bezproblemov zapojit a aj ked nemám el. Okna v zadu a bude funkcna? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ledka má malý odběr na to, aby dokázala uspat ŘJ osvětlení. Měl jsem ten samý problém, že mi led žárovka v lampičce pořád prosvědcovala, tak jsem paralelně k led žárovce přidal telefonní žárovku 24V/50mA a rázem bylo po problému. Řešilo se to např. tady http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=25024&do=findComment&comment=1495452 ;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...