Přejít na obsah

Spadly xenony


Holy

Doporučené příspěvky

Lidi mám trabli. Minulej tejden jsem si nechal v autorizáku nastavit xenony, protože po zásahu blonďaté pipiny a novém usazení pravého reflektoru do karoserie mi svítily do koruny stromů. V servisu to píchli na počítač, nastavili a všechno bylo OK, svítilo to jak mělo. Po nastartování se zhouply směrem dolů, pak zpátky na nastavenou úroveň, prostě pohoda. Dneska ráno jsem zjistil, že jsou spadlý přímo před nárazník, po startu se jakoby zavrní, mají snahu jít dolů, ale není kam, tak zůstanou dole.

Nesetkali jste se s tím? Co můžu čekat?

Odkaz ke komentáři

he ja kdyz resil ty moje problemy chovalo se to chvili korektne, nakonec ta tycka byla proste utrzena. Pokud si dobre pamatuju tak zakladni nastaveni to udelalo ale mereni snimacu ukazalo ze je problem. Zvedni a podivej se. Tusim jedno cidlo komplet s kloubama ( samotne se to neprodava asi) je cca 1700

Odkaz ke komentáři

...máš pravdu předsedo...

Ráno jsem na to jen tak zběžně kouk. Snímač je ok, táhlo je ok ale ureznul ten vinglík, co je připevněnej na nápravnici a je zakončenej kuličkou, na kterou se nasazuje táhlo snímače.

Problém je, že se ten samotnej kulovej čep nedá koupit, je to jen v kompletu s novým snímačem (info ze servisu) a novej snímač stojí něco přes 3000.

Tak dneska odpoledne na garáž, zkusit to sundat (doufám, že to je na tý nápravnici přišroubovaný, ne nabodovaný) a spravit - buď svařit, nebo spájet mosazí, nebo nevim....

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to skoukmul:

Zadek - sundal jsem to táhlo, jeden čepp byl úplně nehybnej, druhej se ještě hejbal. tak jsem tam nacpal WD40 a rozhejbal to.

Předek - ulomenej ten plech co je na nápravě, v tom nejslabším místě a ten sodní čep je totál nehybnej, horní se ještě pohybuje.

Zkoušel jsem to nějak rozebrat a vyčistit, ale nevím jak to vytáhnout. Ty gumový pouzdra se ani nehnou, zkoušel jsem je vydloubnout ale ani náhodou. :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Taky mě letos v únoru spadly xenony dolů a bylo to předním čidlem = urezlé. Řešil jsem to výměnou za novější typ a je klid. Zadní (foto) jsem preventivně prostřík WD40 a prohýbal. V létě pak "umřel" starter xenonu :-(

post-7055-0-81362300-1353948217_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Spokojenej jsem. Mám najeto nějakejch 160k a zatím bez problémů, ťuk, ťuk, ťuk...

Kupoval jsem jí v nějakejch 80k už načipovanou ze SRN. Ani jsem nevěděl že ho tam mám, až když se svezl kámoš mechanik a servisáci ze škodovky při měření turba...

Sem tam to lehce pocukává, třeba na semaforech, ale spíš to přisuzuju dvouhmotě, už má naběháno. Jinak motor jede jak z praku, spotřeba parádní. Taky se potýkám s klasickejma neduhama: lehce mi mizí voda, ložisko na pětce se při deceleraci protáčí ve skříni - tak pětku nepouštím bez zátěže, jednou do roka mi spadne nafta. Nic zásadního. Prostě co ho mám, tak jezdím, leju naftu, olej , vodu a servisuju v autorizáku.

Upraveno uživatelem Holy
Odkaz ke komentáři

Zdravím, prosím o radu. Vyměnil jsem halogen světla za xenony na OII 2006 ale při nastartování a naskočila chyba osvětlení a xenony zasnou. Jaká je změna v kodování centrální elektriky (nemám namontovanou nivelaci ani řídící jednotku xenonů) jedná se pouze o výměnu světel. Jdá se to řešit? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak keď je niekto zbytočne odborník na niečo o čom dokopy nič nevie, tak to asi hovorí za seba. Myslím, že takého niekoho má vo svojom okolí každý. A keď tvrdí, že nie, tak potom je to práve on 😄
    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
×
×
  • Vytvořit...