Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Čaute, doriešil niekto do uplneho konca poruchu 16618 teda p0234 regulacia plniaceho tlaku, horna mez prekročena ? Hadze mi auto do nudzaku pri 120 km/h klasika...Skontroloval som podtlakove hadičky -Ok. Vyčistil som EGR-ok. Nepozeral som turbo ani vakuovku... je mozne tú vakuovku(podtlakovu banku) vymeniť samotnú aj na 2.0 tdi bkd ? Ak áno tak skadiaľ to viem objednať a ako to vymením :) ? Zospodu ?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim všechny :)

 

přemýšlím o koupi Octavie s motorem 2.0TDI ale každou chvíli někde čtu nebo slyším, že tomu u PD odchází vstřiky, setrvačník, žere to olej, praskají hlavy a kdo ví co ještě. Zajímalo by mi, jak to tedy ve skutečnosti je. Předpokládam, že většina lidí která tu přispívá názory a postřehy se k tomu autu umí chovat a nezadnebává údržbu, nevytáčí to za studena do bezvědomí a podobně. Na druhou stranu sem už viděl né zrovna málo kousků, který měli nalítáno 400 i víc tisíc km a prý jezdí v pohodě. To sou dle mě právě ty auta, o který se majitel dobře stará. Proto bych byl rád, kdyby mi tady pár z vás napsalo, kolik máte s timhle motorem naježděno a co se na tom motoru případě posralo, jak se o něj staráte a tak dále.

 

Díky všem a přeju hodně najetejch km bez nehod a bez závad!

Odkaz ke komentáři

Mam bkd od 212tis, ted 260, za ten rok a neco jsem delal spojku a turbo (oboje jsem vedel uz pri koupi ze delat budu). Po koupi odesel jeden vstrik, tak se vsechny pretesnily a jeden se dal z jineho motoru, jeste mi odesla chcipaci klapka. Klasika na o2 klima chladic.. Ted resim problem se startamam po delsim stani, tam mam podezdreni na tandem. Jinak celkem v pohode povoz, nachipovano na 130kw a da se s tim i neco predjet a zere to do 6 litru na 19tkach

Odkaz ke komentáři

Mam bkd od 212tis, ted 260, za odesel jeden vstrik, tak se vsechny pretesnily a jeden se dal z jineho motoru, ..... Ted resim problem se startamam po delsim stani, tam mam podezdreni na tandem.

 

mozna ti usetrim cas a penize, jake jsi dal tesneni ke vstrikum ? original ze skodovky nebo jsou koupil original bosch ? pokud to druhe a problem je od te vymey vstriku kup ty tesneni ve skodovce, mel jsem to same po oprave hlavy.

 

Odkaz ke komentáři

těsnění jsem nekupoval já ale servis, kdyby foukalo tak je černý palivový filtr a to nemám, už jsem měl tolik teorií na to čím to je..navíc když jsem čistil vstřiky tak mi v hadičce šel vzduch, na youtube jsem viděl videa kde taky řešili problémy jako já, nízký nebo žádný tlak od tandemu při startu, vzduch v naftě atd..příští týden přehazuju tandem tak uvidím :)

Odkaz ke komentáři

Mam bkd od 212tis, ted 260, za ten rok a neco jsem delal spojku a turbo (oboje jsem vedel uz pri koupi ze delat budu). Po koupi odesel jeden vstrik, tak se vsechny pretesnily a jeden se dal z jineho motoru, jeste mi odesla chcipaci klapka. Klasika na o2 klima chladic.. Ted resim problem se startamam po delsim stani, tam mam podezdreni na tandem. Jinak celkem v pohode povoz, nachipovano na 130kw a da se s tim i neco predjet a zere to do 6 litru na 19tkach

 

Díky moc za info. Ještě bych se tě chtěl zeptat, když ti odejde vstřik... probíhá to tak, že normálně jedeš a najednou ti to začne jít na tři válce? Nebo tenhle problém už tušíš dlouho dopředu, protože autu například kolísá volnoběh? Já protože často jezdím delší trasy, tak bych byl nerad, aby mi to někde nechalo. Teď mam Oct II 1.6MPi to sice nejede, ale krom běžnýho a pravidelnýho servisu se na tom nic nedělalo. A hlavně MĚ to nikde nenechalo. Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím, poslední dobou jsem si všiml na mém autě zvláštního zvuku, nevím uplně jak to popsat a nejsem expert přes auta, tak mě neukamenujte.

Motor když je zhruba v 1500-1600 otáčkách, tak je tam jakýsi zvuk navíc, jako když foukáte do trubky nebo jak když tam něco chrčí. Poslední dobou mě to dost rozčiluje a pořád nad tím přemýšlím.

Mám BMM, najeto 254t km.

Olej a filtr měněn asi před měsícem. Vzduchový filtr jsem koukal ještě není tak zanešený, a myslím si že by tak 5t km měl ještě najet.

Diagnostika nic ohledně motoru nenapsala tak nevím jestli to mám nějak řešit. Napadl mě palivový filtr, každopádně nevím jestli na to má vliv (od koupě auta jsem ho ještě neřešil).

Budu rád za nějakou radu, na co se mám podívat či jestli jste se s něčím podobným nesetkali, popř. to budu muset řešit s někým kdo se v tom vyzná.

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Včera jsem prozkoumával motorový prostor, protože se mi tam pravděpodobně vyhrčela kuna a všiml jsme si, že vlhne těsnění okolo tady toho snímače. Je to mezi  naftovým filtrem a motorem.5c4dda8241615_IMG_20190127_0058321.jpg.838b128c8a40024685262caa13831de3.jpg

Je to nejspíš chladící okruh, ale nevím co je to za větev...jestli topení? 

Nesetkal jste se s tím někdo? Pod tím by měl být asi O kroužek? Takže by stačila jednoduchá výměna...no ale známe koncern..

Voda se nijak výrazně neztrácí.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...
V 23. 7. 2009 at 15:32, Ol@f napsal:

kdyz to zahrate 90 stupnu (po ujeti nekolika km treba vic jak 10 ) vytocis na 3000 rpm a pustis plyn chce se to chcipnout ?

Ahoj, mám podobný problém o kterém píšeš. Chcípne a už nenastartuju bez stříknutí etheru do sání. Prosím pomoc 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...