Přejít na obsah

Elektrická sklápěcí zrcátka


Doporučené příspěvky

Mám na své L&K elektrická sklápěcí zrcátka. V poslední době se začalo často stávat, že se při zapnutí zapalování (kdy se mají automaticky vyklopit) se do své pracovní polohy nevyklopily. To zcela nepravidelně, jednou ne, jednou ano...

Musel jsem poté ručně ovládací přepínač přepnout do polohy na jejich sklopení, a poté kamkoliv zpět, aby se opět vyklopila, což již bez dalších potíží již provedla.

 

Včera to zkoumali v servise, a kupodivu světe div se, je na to TPI. Jedná se o to, že při zapnutí zapalování se zapíná všechno možné (je slyšet spousta různých serv a čerpadel), a při slabší baterii se auto rozhodne pro její ochranu a spolehlivé nastartování nedůležité mechanismy nespouštět. A to právě se mj. týká i servomechanismů sklápění zrcátek.

 

Takže součástí toho TPI je změna kódování autovyklápění zrcátek do chvíle, kdy otevíráte dveře. Na mou argumentaci, že se v tuto chvíli i přestavuje el. sedačka řidiče (na základě paměti v konkrétním klíči) s mnoha servomotory s jistě nemalým odběrem mě ujistili, že to není nic proti tomu, jaký odběr je ve chvíli zapnutí zapalování, a to ještě před vlastním spouštěním motoru...

 

Takže zrcátka se mě nyní (a to zcela spolehlivě) vyklápějí již při otevírání dveří, a já pomalu přemýšlím o výměně baterie (najeto cca 90 kkm), kterou soudruzi v případě mé výbavy zcela jistě podcenili. Baterie má pouhých 72 Ah, a přesto, že v autě je snad úplně vše elektrické (vč. nezávislého topení), co v něm vůbec může být. Tím myslím originální a VW výbavu. Mám informaci, že u jiných značek a modelů v rámci koncernu se v případě montáže NT dává do auta automaticky druhá baterie.

Auto mám v záruce (prodloužená na 4 roky), ale v servisu mě ujistili, že na baterii se to nevztahuje.

Odkaz ke komentáři

Tak po par dnech pouzivani musim potvrdit, ze skutecne je spolecny odber simultanne se prestavujici el. sedacky, beziciho nezavisleho topeni a autoodklapeni el. sklopnych zrcatek evidentne mensi pri otevreni dveri, nez puvodni kodovani, kdy se zrcatka automaticky odklapely az pri zapnuti zapalovani. Ani jednou to zatim se stejnou baterkou neselhalo, to bych neveril...

Odkaz ke komentáři

Znenie TPI som dal do prílohy. Preveroval som to, a kódovanie je v oboch prípadoch rovnaké. Rozdiel je len v tom, že pri voľbe 2 resp 3 sa okrem kódovania menia ešte 3 rôzne hodnoty na 3 rôznych adresách v RJ dverí (podľa analýzy skriptu) - a toto cez VCDS spraviť nejde. Ako už bolo spomenuté, treba na to VAS aspoň x.39 a v identifikácii vozidla zvoliť Octaviu II modelový rok 2009 alebo 2010. Ak sa zvolí iná, tak zmena zaklápania zrkadiel nie je možná, vôbec ju neponúkne. Je to tým, že od MR2011 už priamo z výroby šli jednotky s hodnotami nastavenými tak, že sa zrkadlá odklápajú pri otvorení dverí.

2023814_1.jpg

Odkaz ke komentáři

Mám MR 2012, je možnosť to zmeniť, aby sa zrkadlá vyklopili (otvorili) až po zapnutí zapaľovania?

Teraz ako píše Igor predomnou sa mi vyklápajú (otvárajú)už po otvorení šoférových dverí a to je niekedy nepraktické, keď si idem len niečo viac krát počas parkovania vytiahnuď z auta cez šoférové dvere.

Odkaz ke komentáři

David: Áno, dá sa to zmeniť aj naspäť - stačí len na začiatku vybrať ako model auta OIIFL MR2009 alebo MR2010 a potom pri zostavovaní kódu zvoliť buď voľbu 2 alebo 3.

Ja som si to prekódoval na odklopenie pri otvorení dverí, a naozaj poznať rozdiel. Teraz má motorček počas celej doby činnosti rovnomerný zvuk. Keď som to mal na otočenie kľúčika, tak bolo počuť, ako kolíšu otáčky motorčeka.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pro zrcátka při otevření dveří se musí ve dveří řidiče nastavit na adresách: 189, 206, 223 hodnoty: D7 při startování auta: D3, nechá se nastavit i do kdy bude fungovat výhřev zrcátka od 0°C až 100°C - adresa:se liší podle verze jednotky(8X0:540 a 7N0: 49921)....teplota se zapisuje po převodu na hex.

 

 

Ještě nastavit automatické sklápění po vyndání klíče...že by adresy 188,205.222???

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

hosi rozmyslam ze vymenim zrkadla za sklapatelne na mojej octe. mam mr11, vybava ambition plus, polodot, a zrkadla mam len elektricky nastavitelne a vyhrievane. chcel by som vsak take aby sa mi pri odomknuti resp. zamknuti auta odklopili/sklopili k autu.nepotrebujem osvetlenie nastup. priestoru a pod. co vsetko je nutne vymenit a da sa to vobec takto urobit? vdaka ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Nevíte jak by šlo nastavit to osvětlení (VAG/VAS), any fungovalo i na sklopených zrcátkách ? Lze to vůbec?

Díky.

 

Jó, to by se mi taky hodilo, aby svítily lampičky už při odemknutí. Každý den nastupuji za tmy a až když jsem skoro v autě, tak mi zrcátko osvítí ten burdel, do kterého jsem šlápl. B) Známý má Superba (r. v. 2012) a tam se zrcátka odklápí až po zapnutí zapalování - tj. tak, jak uváděl omicron.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

moze tu niekto napisat ako vselijak sa daju nastavit zrkadla? myslim tym napr pri zapnuti zapalovania, otvoreni dveri a pod.

 

chcel by som totizto aby sa odklapali/sklapali pri odomknuti/zamknuti auta avsak ked pojdem do auta len pre nejaku vec je zbytocne aby sa spetaky odklapali/zaklapali tak preto skumam ako vselijak sa daju nastavit :) vdaka

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...