Přejít na obsah

BOLERO


Doporučené příspěvky

Ovi: Ja mám v aute HW007 SW040, do najnovších áut sa montujú už HW009 SW053. Aké sú ale rozdiely alebo ako spraviť update, to neviem. Oficiálny update asi k dispozícii nebude, keďže Bolera sa netýka žiadne TPI ani ZDA. Takže jedine asi vymyslieť si nejaký dôvod na reklamáciu a v rámci nej dúfať, že to nové už bude novšie :palec:

Odkaz ke komentáři

Ovi: Ja používam Kingston 8GB Class6, ale nie je úplne plná, cca 3 GB sú voľné. Rýchlosť nie je až taká zlá, predtým som mal nejakú obyčajnú neznačkovú 4GB a tam to veru pri prechádzaní adresárov trvalo...

Verziu HW a SW zistíš jedine tak, že vyberieš rádio a pozrieš sa na nálepku, alebo potom cez diagnostiku. Určite aj Bolero má nejaké servisné menu, no zatiaľ nikto nevie, ako sa doňho dostať.

Odkaz ke komentáři

Bolero má taky TestMode jako Columbus.

V přizpůsobení se na kanálu 50 dá 1 a pak se dlouho drží tlačítko Setup.

Zrovna dnes jsem to jednomu členovi dělal po výměně gateway.

Ve Version Info jsou informace o verzích.

Zajímavé je ještě menu CAN, kde se ukazuje rychlost z CANu.

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Overené, funguje to s tým povolením test módu! Pri podržaní Setup tlačítka sa po cca 2 sekundách zobrazí rozšírené info k tuneru, po cca 10 sekundách sa zobrazí plnohodnotné servisné menu, viď foto v prílohe, na ktorom vidno verziu FW.

Photo_0033.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mám v aute Bolero so štandardnými 8 repro, hrá to primerane dobre. Mal som možnosť počuť Bolero v kombinácii so Sound Systemom (SS), hralo to podľa mojich uší rovnako. Ak nie si hudobný fanda a väčšinu času v aute niekoho vozíš, nebudeš mať možnosť si muziku poriadne vychutnať a z môjho pohľadu ti SS bude zbytočný... Mal som možnosť počuť Audience s predfaceliftovým SS a bez neho a tam ten rozdiel počuť bol - ale pri Bolere s a bez SS som rozdiel nevnímal. Skôr by som namiesto SS zainvestoval do poriadneho vytlmenia dverí...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
Overené, funguje to s tým povolením test módu! Pri podržaní Setup tlačítka sa po cca 2 sekundách zobrazí rozšírené info k tuneru, po cca 10 sekundách sa zobrazí plnohodnotné servisné menu, viď foto v prílohe, na ktorom vidno verziu FW.

 

Ahoj, chtěl jsem vyzkoušet servisní menu a po dvou sekundách stlačení Setup zobrazí info k tuneru, ale pak už nic. Jak se povoluje ten "test mód"? Díky všem za rady.

 

PS: jaké máte zkušenosti s rychlostí načítání karty? Mám 16GB SDHC Class 10 a když je plná (každé album v samostatném podadresáři), načítá to cca 5 minut než začne hrát. I procházení adresáři je zdlouhavé.

Odkaz ke komentáři

Lopik: Najprv musíš cez diagnostiku nastaviť kanál č. 50 na 1, aby si povolil testovací režim a až následne sa po 10 sekundovom držaní tlačidla Setup zobrazí to servisné menu. Čo sa týka karty, mám obyčajnú Kingston 8GB, je takmer plná a s rýchlosťou žiaden problém. Po vložení začne hrať prvá skladba do 5 sekúnd, prechádzanie medzi adresármi je tiež bezproblémové...

Odkaz ke komentáři

Díky za reakci. Takže bez napojení "na kabel" a povolení "něčeho" přes dianostiku to neaktivuju, jestli jsem pochopil správně. Tak se v tom nebudu vrtat, zas takový odborník nejsem, jen mne to zajímalo.

 

Jen mne zaujala ta rychlost načítání skladeb - mám už třetí bolero (dvě předtím mi ukradli) a dělaly to všechny - po zapnutí, i při změně adresáře, to neskutečně dlouho načítá (někdy i v řádu minut). Hledal jsem na internetu a řešilo se to např. i zde (http://briskoda.net/forums/topic/153284-bolero-playlist/ - zrychlení načítání pomocí playlistů). Rovněž jsem četl, že tento problém se týká pouze Bolera, Amundsen tím netrpí.

Čím to je, že tobě to načítá tak rychle? CD jede v požádku, ale SD karta je děs běs. Já mám strukturu adresářů

root:\interpret\album\soubor mp3. Možná, že při jiné struktuře by bylo načítání rychlejší.... Prosím o radu, toto je fakt jediná vada na kráse tohoto rádia (no ještě vlastně ten zájem zlodějů¨ :palec: )

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Lopik: Koľko máš na tej karte adresárov a súborov? Prípadne skús v nastavení Media zaškrtnúť voľbu "Deaktivovat názvy skladeb / interpretů", či to nepomôže. Neviem ale, akú máš verziu SW v Bolere. Ja som si dal minule spraviť online update na aktuálnu SW 054 a tam už táto položka v menu je, predtým som mal SW 040 a tam to tuším nebolo. Inak po tejto aktualizácii sa mi to rádio zdá byť ešte rýchlejšie, než bolo!

 

P.T.: U vás na "divokom západe" to je fakt také zlé? U nás sú momentálne v kurze airbagy u predface OII, prípadne navigácie. Autorádiá či už Streamy/Swingy alebo aj Bolerá sa zatiaľ vôbec nekradnú.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

No minimálně u mne celkem jo.. Prozatímní skóre jsou tři Columbusy a jeden airbag. A to v jediných třech dnech, kdy jsem zrovna jak na potvoru nenechal auto v garáži ale před domem.. Ale to už jsem tady rozebíral i jinde, tak ať to tu zbytečně neplevelím :)

Odkaz ke komentáři

160R: aktuálně tam mám 1749 souborů ve 158 adresářích. Zkusím zaškrknout volbu tu volbu "deaktivovat názvy skladeb/interpretů". Vzhledem k tomu, že je rádio nové, měl by tam být relativně "čerstvý" firmware. Teď jdu na garančku po 60.000km, tak zkusím v servisu požádat o upgrade firmware. Zjistil jsem, že rychlost načítání je skutečně přímo úměrná zaplnění karty. Zkusil jsem ji vymazat a pak to šlo rychle. (ale to asi není cesta řešení problému :rolleyes: - na cestě fakt u rádia s 16GB kartou nchci poslouchat dokola jedno album)

 

Na divokém západě se krade ve velkém. Myslím si, že tomu nenapomáhá ani ta podobnost s Columbusem - zloděj uvidí displej a ve spchu si počty tlačítek přepočítá až když už sedí v autě - no a pak přeci nebude odcházet s prázdnou, ne? :o .

Odkaz ke komentáři
Ahoj, máte někdo připojenej harddisk k boleru přes MDI?

 

Zkoušel jsem několik HDD, ale ani jeden se nechtěl rozeběhnout :-/

 

Ahoj, ja mam a funguje super, 40GB, skoro plny, nacitanie rychle, ked to porovnam s kartou, mal som 16GB a kym sa nacitala, mohol som si uvarit kavu :-(

 

Inak nevie niekto, ako je to v Boleru so zoznamami skladieb, ked mam v adresari viac ako 9, zobrazi ich v poradi 1, 10, 11, 12, 13 ... 2, 3, 4....

 

Je to normalne, alebo tu chybu riesi nejaky novy firmware?

Odkaz ke komentáři

seaman: Funguje to správne, triedi to tak, ako má. Skladby treba pomenovávať štýlom 01, 02, ..., 09, 10, 11 atď.

 

lopik: Uff, tak 1749 skladieb v 158 adresároch je už vcelku dosť, môže to spôsobiť dlhšie načítavanie, keďže z každého súboru treba vyčítať ID3 tagy. Skús pre zaujímavosť vypnúť to načítavanie a zmerať čas. Určite tam bude rozdiel!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...