Přejít na obsah

Olej


Doporučené příspěvky

Aký motorový olej do auta s DPF filtrom?

Podla stránky nahodilo tri druhy : oleje castrol

 

Tak ,ktorý podľa Vás?

 

Pytam sa, lebo potrebujem surne vymenit oelj a j filter vo svojom aute a neviem aky tam predosly majitel daval.

Kedze je to auto s DPF filtrom a ma nabehane cca 168 000 km tak aky by ste tam dali??? podla toho zoznamu co mi nabehol na stranke pred tym?

Filter na olej aky???

Odkaz ke komentáři

hoj,

 

 

česká verze nabizí(on totiž ten odkaz nejde, ale zkus se podívat http://www.castroledge.cz/iframe.php?f_ide=568) :

 

 

Mazací plán pro Škoda Octavia II 2.0 TDI CR / 81/103/125 kW (2010-)

Motor

Doporučený typ oleje: Castrol EDGE 5W-30

Náplň s filtrem (litry): 4,3

Poznámka: CR = Common Rail ( vozy s DPF )

 

 

s 504/507 a dneska jeden z nejběžnějších olejů, čili máš 90% pravděpodobnost pokud tam byl castrol, tak tam byl tenhle

Odkaz ke komentáři

protože je hluboce zakořeněný v mysli jako kvalita, asi jako vw :D

 

 

 

 

já to vidím denně, dojde zákazník, nabídnu mu shell, total, gulf někdy i 200 kč na 5l míň, ale dobrá půlka stejnak vezme castrol, specifikace stejný, api/acea stejný

 

co naděláš nic, zákazník náš pán

Upraveno uživatelem Jim
Odkaz ke komentáři

protože je hluboce zakořeněný v mysli jako kvalita, asi jako vw :D

 

 

 

 

já to vidím denně, dojde zákazník, nabídnu mu shell, total, gulf někdy i 200 kč na 5l míň, ale dobrá půlka stejnak vezme castrol, specifikace stejný, api/acea stejný

 

co naděláš nic, zákazník náš pán

jasne,ja to beru,neudelas nic a kor kdyz je to zakaznik.

Upraveno uživatelem maros
Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Tak olej kupeny EE LONGLIFE 5w30 (nanodrive) a vcera vymeneny v Skoda servis Agrotec Brno, vlastny olej nebol ziadny problem. Po nastartovani si myslim ze motor ide ovela krajsie, ale tazko to porovnat kedze som tam mal Castrol stary 22000 km. Ak sa nic nepredvidaneho nestane tak zas kupim tento olej a uvidim ten rozdiel po dalsej vymene: Millersoil stary Vs. novy

 

Prajem pekny vikend a vela stastnych km!

Jano

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Pokud myslíš, že auto ti vydrží dýl, když tam budeš lít olej za 460 kč litr, tak Millers oils jsou určitě jedny z nejlepších..pro mě to je kravina, lejt to do oktávky se kterou nejezdim furt pilu..radši vyberu z nabídky Totalu, Shellu nebo Castrolu a motor vydrží stejně, kór při těhle výměnnejch intervalech

Odkaz ke komentáři

jenže to je už jinej olej;)

 

edge FST už je doprodej, nahrazen inteligentně edge LL(vw) edge C3(zbytek) -opet nový a lepší že jo :D

 

od 1/1 cas nahodil VO ceny +25%, tak jsem zvědav jak to dopadne, Shell na 5w30 nezaplatil 504/507 normy je to ted na figu :(

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 roky později...

Dobrý deň,

 

môžem poprosiť o pomoc/vysvetlenie ? Čítal som a študoval, čo kde kto píše .. mám motor s kódom CFHC. Podľa mňa to má aj DPF filter, aj keď moment regenerácie mi nesignalizuje ako na O2 známeho, ktorému to ukazuje na palubovke. Zaujíma ma, hľadal som olej so špecifikáciou vw507 od Shell. Našiel som ale (ak tomu správne rozumiem, inú hustotu) http://www.oleje-shell.cz/index.php?k=1&k1=1 0w-30. Znamená to,že ten olej, aj keď spĺňa tú špecifikáciu nieje vhodný lebo má inú hustotu a mám hľadať 5w-30 s špecifikáciou 504/507? /ešte nejaký iný údaj má byť pre mňa smerodajný?/

 

Ďakuuem za vysvetlenie

Odkaz ke komentáři

To že má vozidlo DPF v žádném případě nesignalizuje žádná kontrolka, ani regeneraci. Pokud to známému ukazuje, tak buď s tím jezdí z garáže do kuchyně a zpátky, nebo je filtr K.O. 

Ano, podle všeho Shell přestal dělat olej 5w30 v normě 507.00 která je pro tebe vzhledem k DPF důležitá. 

Je na tobě, jestli tam dáš o něco řídší specifikaci a budeš se držet Shellu, nebo se poohlédněš jinde. 

Podstatně lepší olej je třeba z  těch levněšjších

Mobil1 ESP Formula 5w-30

 

Nebo pak prémiové oleje jako třeba:

https://yacco.cz/osobni-automobily/lube/yacco-lube-de-5w30-

http://www.ravenol.cz/katalog/42-ravenol-vmp-5w-30

 

 

Stejně je u toho oleje nejdůležitější včasná výměna 1rok/15TKm a pak původ oleje. Dost levných olejů značek SHELL, CASTROL, MOBIL jsou fake, takže tyto značky brát výhradně od prodjeců, kterým dodává dovzce konkrétního oleje do ČR

 

 

 

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...