Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Doli

Doporučené příspěvky

Nehlasoval jsem pro nic.

 

Teď mám Conti WinterContact TS 810 mokro super, na sněhové vrstvě ujdou, ale je znát šířka (205/55), přece jenom to není Fabia se 165/70.

 

Jako další asi budou TS 830, jsou určené přímo pro ESP.

 

já jezdím v zimě na 225 tkách a v pohodě! :D jinak ty TS 830 bych býval taky zkusil, ale bral jsem gumy co byly za doboru cenu, takže SottoZero w210 1 a loni jsem s nima byl spokojenej... nejsou hlučný a na sněhu si taky poradily! :)

Odkaz ke komentáři

BFGoodrich G-Force Winter, když jsem minulej rok nafasoval od šéfa tyhle gumy, tak jsem na to koukal jak puk co mi to dává

(dříve jsme použivali Dunlop, Goodyear, Michelin), ale v pneuservisu mě pak říkali, že je to dobrá značka patřící do koncernu Michelin a že kvalita je víc než dobrá a za slušnou cenu. A musím uznat po zkušenosti z minulé zimy, že jsou to opravdu dobré pneu, které mě několikrát v kritických situacích podrželi :) uvažuji, že si je dám tento rok i na své auti (stejnou zkušenost mám i s letníma)

Odkaz ke komentáři

jednoduše-každá guma má své specifikace a neexistuje dobrá a lepší guma.

jsou špičkové pneu na dálniční provoz,ale zase na hory do sněhu nic moc a naopak.

Třebas obyč.levná Sava Eskymo S3-bomba na hory-hrabe,brzdí,ale na dálnici nic moc-hučí a jde do kytek.

Odkaz ke komentáři
To zni jako dobra volba, musim se na ty T830 jeste podivat. :)

 

Nu Doli, asi by jsi je tam mel opravdu pridat, mam je take :

 

Continental WinterContact TS 830 (205/55 R16), na plechu, nejak lita kola do zimy nemusim, asi uz jsem stary :lol:

 

Se starou O2kou TDI jsem prodal i zimni s Michelinama PA3kama, byly ale na 15kach, a memu novemu LKcku by slusely vetsi kola. Do 17tek se me moc jiz nechtelo jit (ac je me mam v Dunlopech na letnich), ale na zimni jsem presvedcen o vyhodnejsich 16kach. Takze jsem se musel poohlednou po novych 16kovych gumach v 205 sirce. Posledni dobou vyjelo na svet bozi spousta ruznych testu zimnich pneu, kde se navzajem neustale prebijely Goodyear Ultragrip 7+ - take Ti tam chybeji, Dunlop SP Winter Sport 3D, jiz zminene Micheliny PA3, a samozrejme i ty Continentaly WinterContact TS 830.

 

Nakonec jsem se rozhodl pro ty posledni jmenovane, kdyz pominu to, ze tento test asi nejvice respektuje nase ceske podminky (nejezdim celou zimu jen na snehu, ale hlavne v brecce a na zmrzlem asfaltu), tak ocenuji to, ze jsou favorite v zivotnosti, a jejich maly hluk je pro me rovnez rozhodujici. Ostatni jejich vlastnosti dulezite pro zimni pneu jsou zcela srovnatelne s rivaly. A nakonec to rozhodla i cena a rychlost dodavky (do 24 hod.) od webshopu, nebot muj pneu servis je nemohl sehnat, prip. o dost draze nez bych byval byl ochoten (sami me ten shop doporucili). Takze doufam, ze budu spokojen, s predchozi O2 jsem jezdil exklusivne jen s temi Micheliny, a byl jsem moc a moc spokojen...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Taiko: Čím užší je totiž běhoun pneumatiky, tím lépe proniká vrstvami sněhu a různé břečky na vozovce.

 

To je pravda jen částečně, je třeba říci i druhou stránku mince... Tou je, že čím užší běhoun, tím užší jsou i drážky a zhoršuje se jejich samočistící schopnost, tj zůstávají zalepeny a nezabírají. Poměr plochy drážek a kontaktní plochy musí zůstat zachován a zároveň jich musí být určitý počet - tj nemohu na úzkou pneu použít 3drážky a 4 výstupky stejné plochy jako jsou na širokých běhounech protože tam jich je třeba 10... Na úzkou jich musím použít alespoň 7, tzn musím je zmenšit aby se tam vešly. Pokud bych nezmenšil vešly by se jen 3 a guma by nefungovala - ve sněhu možná ano, ale jiný jizdní režim by výrazně utrpěl... Ta čísla jsou jen příklad... ale obecně platí že vymyslí desén, každá jeho část něco plní.. a pak hledají správný poměr drážek a ploch pro každý rozměr... protože to nefunguje podle rovnic, je často vidět v testech že určitý desén na rozměru třeba 225 je nejlepší, ale stejný desén na 195 skončí uprostřed pole... a jiný desen opačně....

 

Ale asi obecně platí že zimáky by měly být na užších rozměrech uvedených techničáku a letní spíš na širších... Tak to ale asi každý dělá...

Kamarád kdysi zaexperimentoval a koupil ještě užší než byly nejužšší v TP - zřejmě inspirován rally na sněhu s wrc na 155, ale při bližším ohledání fotek jsme zjistili že oni mají poměr drážek a ploch na sněhu skoro 1:2 - ale oni taky přezouvají každou RZ a toto mají jen na sníh... na ostatní povrchy by s tím nešli... Můj kamarád ovšem neměl drážky 1:2 a tak se mu ve sněhu zalepovaly a na asfaltu to naopak nedrželo kvůli malé styčné ploše... a výsledek byl tedy celkově špatný. Zkoumali jsme to a toto vysvětlení jsme tehdy našli někde u nějakého výrobce gum...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...