Přejít na obsah

2.0 TDI CR DPF 110 kW EA 288


Doporučené příspěvky

Motor vznětový, přeplňovaný turbodmychadlem s nastavitelnou geometrií lopatek, řadový, chlazený kapalinou, přímé vysokotlaké vstřikování paliva, 2× OHC, uložený vpředu napříč

 

Počet válců 4

Zdvihový objem [cm3] 1968

Vrtání × zdvih [mm × mm] 81,0 × 95,5

Maximální výkon/otáčky [kW/min-1] 110/3500–4000

Maximální točivý moment/otáčky [Nm/min-1] 320/1750–3000

Kompresní poměr 16,2 : 1

Převodovka - mechanická,šestistupňová

 

Maximální rychlost [km/h] 218

Zrychlení 0–100 km/h 8,5

Spotřeba (1999/100/ES) EU5

– město [l/100 km] 5,0

– mimo město [l/100 km] 3,6

– kombinovaná [l/100 km] 4,1

Emise CO2 [g/km] 106

 

post-11543-0-14472900-1358352450_thumb.jpg

post-11543-0-51422400-1358352481_thumb.jpg

 

Motory EA288.pdf

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Občas někde (myslím SM, nedávno to tvrdil i jouda v Meziplynu), že by snad spojení 110kW a 4x4 mělo mít taky vyvažovací hřídele jako verze 135kW. Já si myslím, že ne a ostatně ani přiložené PDF s konstrukcí motorů o tom nehovoří. Ale třeba jsou tady jiní fachmani, kteří vyvrátí či potvrdí informace. Tak jak? :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Reaguju na to dunění motoru, podelim se o vlastni zkusenost. Provedl jsem TEST .

 

Zkousel jsem nastavit MOD jizdy na NORMAL+ ECO a pri jizde v obci 50km/h na 4.rych.stupen a otacky pod 1500 ot./min. tak se do volantu prenasi vibrace a je pomerne slyset motor.

 

Po nastaveni MODU na RACE a stejne jizdni podminky - obec 50km/h na 4 rych.stupen, najednou motor utichne a nepresnasi se zadne vibrace do volantu a poradi si lepe s otackami pod 1500 ot./min.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak odpovím si sám na dotaz z ledna. Četl jsem nyní speciál Diesel od SM, kde jsou pěkně rozepsány všechny 2.0 TDI a to jak běžné, tak i RS a 4x4.

Takže verze pro 4x4 má skutečně vyvažovací hřídele jako RS, dokonce má i stejný management ESP. Po deaktivaci se tak přepne do režimu ESP Sport (ověřil jsem i fyzicky).

Jinak prováděli i měření na brzdě, verze 110kW vyprodukovala 128,5kW, RS dalo 145kW.

PS: Pokud to nebude proti nějakým autorským právům, možno přidat scan.

Odkaz ke komentáři

Těm naměřeným maximálním výkonům bych i věřil... je to většinou cca +10% proti údajům v papírech (u koncernových motorů).... :palec:

 

Samozřejmě je to měření jen s určitou přesností, záleží na vlhkosti, teplotě a množství vzuchu, kvalitě paliva... atd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

KaldaTom, nemyslím, že je úplně něco špatně. Já jsem doléval taky po cca 9 tisících, mám to popsáno ve vlákně. Jednoduše doba šetření, tak se leje na risku min. Já jsem měl cca 3cm pod min, tak jsem dolil na max., dnes mám nějakých 17 tisíc a stále na max.

Můžeš do servisu, "zreklamuj" a oni ti to tam dolejí.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, mam OIII s 2.0Tdi 110kW, manualna prevodovka, vyrobenu 6/2014. Vsimol som si, ze ked stojim a mam neutral, tak obmedzovac otacok je nastaveny na 2500 ot/min. T.j. dam plny kotol na neutrale a otacky motora zastavia na 2500... :) To je novinka, alebo to uz takto bolo aj pri starsich oktavkach? Nie je to problem, len ma to prekvapilo. Som zvedavy, ako sa bude robit o 4 roky emisna kontrola.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...