Přejít na obsah

1.6 55 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Jo jo,rozdělovač jsem řešil taky.Jedině repase nebo origo,CHINU NEBRAT!!!.Termostat taky,klapku,těsnění pod sáním,zámky dveří,stahovačky,čidlo temploty motoru,cívku,kabely na svíčky......Ale jinak vcelku dobrej motorek.

A hlavně nepodceňovat stav baterie.S ní jsem užil svý.Auto startovalo naprosto normálně a to i v mrazech.Jenže jeden článek byl ve zkratu a při startování kleslo napětí pod 5 V a průšvich na světě.Na VAGu pokaždý jiná chyba a motor stále v nouzovým režimu i přezto,že šlo vše nastavit do základu a chyby se vymazaly.Holt po nastartování počítač všecno zapoměl.

Odkaz ke komentáři

Nevíte kluci proč se mi motor trošičku přidusí (není to nějak tragický) když šlápnu na plyn trochu rychleji?

Měl jsem auto tejden u kámoše v servisu,ale vůbec na nic nepřišel.

Sere mě to hlavně když chci jet trochu svižnějc a rychle řadím.

Upraveno uživatelem JOHAN
Odkaz ke komentáři

Dneska jsem si všimnul toho samýho. Jak ho nastartuju studenej bez plynu a šlápnu, tak se trochu propadnul, ale ŘJ to hned vyrovnala. Pak po lehkém zahřátí jsem šlápnul znenadání a rychle na plyn a taky to udělala-už méně výrazně-spíš to byla taková prodleva. Nevím čím to může být...ale já mám nejspíš už dost zašvihanou škrtící klapku..prakticky na ni asi 10let nikdo nešáhnul. Až namontuju nové svíčky, kabely víčko rozdělovače a palec, tak klapku nechám vyčistit a nastavit :lol: :)

Odkaz ke komentáři

Chm-tak pak je to asi normální věc :blink:

 

Jo - téměř všechno na renovaci zapalování už mám: svíčky jsem koupil BOSCH WR7LTC+(tříelektroďáky), kabely by měli přijít zítra od Tesly-Blatná a víčko a palec rozdělovače jsem vzal EPS (typ magneti mareli).

 

Co značka EPS???myslíte že to něco vydrží...jak na tom vidím "Made in Italy" tak jsem nedůvěřivej :palec:

 

Jsem zvědavý jak si bude vrnět s prakticky novým zapalováním...to původní 10 let staré(až na svíčky) už má přeci jen něco za sebou

Odkaz ke komentáři

Tak si asi budeme muset zvykat.

Jen mám pocit,že to ten motor začal dělat až teď.Ale klíďo to může bejt tím,že jsem čtrnáct dní jezdi jinym autem.

S tím palcem a víčkem si myslím,že cokoliv není made in china nebo tchaiwan vydrží.I když Bosch je Bosch,co si budem povídat,ale ty ceny....

Jo a svíce mám ty samý taky.

Odkaz ke komentáři

však jsem psal: BOSCH WR7LTC+ tříelektrodové s "yttriovou elektrodou" či co to je :o

 

Hele ono je rozdíl: prodleva-propad...prodlevu má každý auto s elektrickým plynem...u AEE je sice spojený plynový pedál s klapkou lankem, ale stejně instrukce pro ŘJ se berou z potenciometrů v té klapce. Čili prodleva tam stejně je. Když dupnu prudce na plyn, tak jakoby chviličku klesne na otáčkách, ale nechcípne a vzpamatuje se...klapka se prudce otevře - moc vzduchu.. a ŘJ to s lehkým zpožděním dožene, že přidá i palivo...asi tak bych to viděl.

 

Já si toho všimnul až teď...ale řek bych že to nedělala. Jak říkám klapku mám zašvihanou dost, volnoběh už je trochu neklidnější...nicméně že by lítal od 700 do 2000ot jako některým to zas ne.

 

No mě udělala tudlevá ještě jednu věc: bylo to zrovinka ráno když měla vést nevěstu na svatbu. Prostě si madam chytla na tři válce! :o Teda předpokládám, že to bylo na tři. Zvuk velmi podobný HTP a takové "sykání" vlastně něco jako prasknutá litina. Chcípnul jsem ji-nastartoval znovu a...pořád stejný! Nebyl čas cokoliv řešit a tak jsem prostě vyjel. Tah normální!! :o Mazala, teplota OK, žádný smrad, kouř - tak jsem jel jakoby nic. Po dojezdu jsem ji nechal klapat a šel si poslechnout-běžela normálně, tak jak ji znám. Stála - vychladla-nastartuju-běží normálně. Pak zase dojedu jinam - nechám stát - nastartuju-vše OK.

Druhý den mi to nedalo, tak jsem ji v garáži úplně studenou nastartoval-běží naprosto normálně!!! vyjel jsem ven a pustil se do kontroly-vyhodil plech na svodech-litina to není(kdyby rupnula, tak už se těžko zacelí) vše ostatní vizuálně v pořádku. Od té doby to neudělala.

Nevím čím si to vysvětlit a co to mělo jako znamenat. Možná se uvolnil kousek karbonu a dostal se na svíčku, ta přestala pálit a pak se to asi nějak vyčistilo a bylo vyřešeno. Vlhko ten den moc nebylo, tak nevím...že by svíčka, kabel, nebo nějaká napálená pecka na kontaktu v rozdělovači...?

 

Proto jsem taky tu odkládanou rekonstrukci zapalování trochu urychlil...páč mi to vrtá hlavou a přece jen už si po 10ti letech některé součásti výměnu zaslouží.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

- Tome, ještě jsi to zapalování se svíčkama neměnil, že. Já jsem se teď konečně rozhoupal k výměně svíček, pač mají nalítáno min. 65000. Mám tam ty NGK BUR 6 ET. Nemám žádný problém s elektrikou, starty apod. Chytá to prakticky na brnk, žádné cuky atd. Takže tam dám zase ty NGK, nebudu experimentovat, když to funguje. Ty jsi koupil ty Boschky, tak pak poreferuj, jestli se něco změnilo, měl jsi tam Beru.

- Chtěl jsem taky měnit klíňák, protože pojedu v září daleko :palec: co kdyby náhodou praskl, ale četl jsem, že klíňák by měl vydržet skoro co motor. Takže koupím, nějaký levný Starline za 150 kč, hodím ho do kufru a tam může být tak dlouho, jak chce. Budu ho mít do zálohy, kdyby mně někde praskl ten origoš.

- Tu prodlevu plynu mám taky, ale kdyby jste mi to neřekli, tak o tom ani nevím, tak prudce jsem ještě plyn nepřidával. :palec::pivo:

Odkaz ke komentáři

Už jo. Už jsem to realizoval. Svíčky BOSCH, kabely TESLA, víčko rozdělovače a palec EPS. K tomu celému ještě nový vzduchový filtr a trochu jsem prostříknul škrtící klapku.

 

Jo byly tam BERU Ultra..nebo nějak tak. Ještě nebyly tak nejhorší, ale středová elektroda byla proti pacičkám už viditelně "vypálená".

 

Ale řekl bych, že prodleva se teď dost eliminovala.

 

Proč tehdy chytla na tři je mi záhadou...nikdy to ještě neprovedla.

Odkaz ke komentáři
Chm-tak pak je to asi normální věc B)

 

Jo - téměř všechno na renovaci zapalování už mám: svíčky jsem koupil BOSCH WR7LTC+(tříelektroďáky), kabely by měli přijít zítra od Tesly-Blatná a víčko a palec rozdělovače jsem vzal EPS (typ magneti mareli).

 

Co značka EPS???myslíte že to něco vydrží...jak na tom vidím "Made in Italy" tak jsem nedůvěřivej B)

 

Jsem zvědavý jak si bude vrnět s prakticky novým zapalováním...to původní 10 let staré(až na svíčky) už má přeci jen něco za sebou

 

Včera jsem se koukal na svůj rozdělovač a mám tam taky vyryto Magneti Mareli Made in Italy, jak jsem pochopil z tvého příspěvku, tak to není origoš co tam mám? Buď se tam montoval italský rozdělovač anebo už to někdo měnil. Jak jsi měnil ten palec, jen se vycvakne? Jinak už jsem objednal svíčky NGK BUR6ET, dám tam ty stejný.

Odkaz ke komentáři

Magneti Mareli-made in Italy je originální rozdělovač!!! Do Felícií se montoval spíš Bosch, ale do Octavií převážně Magneti Mareli.

Vtip je v tom, že víčko a palec BOSCH nebude pasovat na rozdělovač Magneti Mareli a opačně.

 

Palec je jen nasunutý na hřídelce-tahem směrem k baterce ho vytáhneš. Na hřídelce je vybrání(pro pero) a v palci je výstupek.

Když to budeš mít vyndané, tak ještě oddělej takové plastové mezikruží co je za palcem a dostaneš se k mosaznému ložisku hřídelky-kápni do toho ložiska kapičku oleje :smich:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

jj osobně mám BOSCH WR7LTC+ teď po delší cestě můžu jen chválit :) :lol: , nebo mi ji v garáži někdo tajně přečipoval :lol:

Se starými motor odmítal tahat nad 4100ot. a v této oblasti začal pocukávat. S novými BOSCHkami táhne nádherně plynule až nad 5000ot.

Neuvěřitelné, ale je to opravdu tak!!!

 

Pravda je že jsem měnil ještě kabely, palec a víčko rozdělovače a své jistě udělal i nový vzduchový filtr...ale i tak můžu doporučit-k tomu motoru prostě sedí jak prd.l na nočníku :lol:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...