Přejít na obsah

1.6 55 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 5 týdnů později...

A jaký máte zkušenosti s teplotním čidlem chladící kapaliny. Teď mi nějak stávkuje, motor se normálně zahřeje, rafičku teploty mám přesně v polovině, jedu třeba z kopce a spadne mi postupně rafika až k nule. Vypadá to na čidlo, že? Co se stane, kdybych takhle nějakou dobu jezdil? Jak se to čidlo mění, koukal jsme se na něho a podle všeho by se měla oddělat jen západka a čidlo vysunout, že? To čidlo není špičkou ve vodě, že? Jde mi o to, jestli jde vyměnit lehce bez toho, aby mi vytekla kapalina. :palec:

Odkaz ke komentáři

;) :huh: ne sory... to není nic příjemnýho... voda 90°... snad jsi stačil ucuknout jinak je to na doktora :palec:

Měl si to vyzkoušet u studenýho motoru. Teplý okruh je pod tlakem-měl si nejdřív povolit víčko na expanzce a tlak odpustit.

No hlavně že už víš jak se vyndává a kdy je lepší ho nevyndávat ;) přišel jsem pozdě byl bych tě varoval no ;)

Odkaz ke komentáři

Abysch se přiznal Tomáši, tak jsem na tvoji odpověď čekal, ale přišla bohužel pozdě. Teď už to vím a chybama se člověk učí. Popálil jsem si jen prostředník, mám tam jen dva puchýře, takže pohoda. Ale k věci, dneska jsem koupil origoš čidlo ve škodovce za 680,- Kč (k ceně: neměl jsem čas čekat na čidlo z internetu, v pátek jedu na týden na Slovensko, tak jsem to chtěl mít v pořádku), čidlo namontoval, dolil 2 litry kapaliny a už je to v pořádku. :angry: :(

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...
Dal jsem před týdnem NGK BUR6ET a v pohodě, měl jsem je tam i předtím a jsou přímo pro tento motor. Jiní dávají i BOSCH WR7LTC+ předepsané výrobcem.

Mám takový pocit, že jsou NGK ještě lepší než Bosch, zkoušel jsem je a ok. Ale jde o můj pocit, víc na LPG najedu do výměny. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Pánové ,,,jde výměnit na AEE motoru kompletní rozdělovač Magneti,,Ital. za kompletní něm. Bosch na Octě rok 1997 ???? Neustále mě na něm zlobí ,,Haaluvč,taková cívečka pod rozdělovačem,,,,,motor najednou chcípne ale po výchladnutí jede normálně dál.po výměně snímače je chvíli pokoj!!!!!

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj

 

Taky se přidám k malému hodnocení téhle legendy jednima zatracované a druhýma vychvalované. Tohle vozítko mám 4 roky a moje osobní zkušenost je s autem vesměs kladná jak po motorické stránce tak i po spokojenosti. Nepatřím mezi ty co říkají auto musí sloužit mě a ne já jemu. Je to pravda,ale taky Ti co říkají,že auto mi bude sloužit a hotovo taky dopadli tak jako můj jeden známý kdy měl na "nejmenovaném" autě tak zhnilé silentbloky motoru,že mu při couvání vypadl motor rovnou z auta. Pak si vždycky vzpomenu jak mi někdo řekne ať se na auto vykašlu a jen jezdím... No ale k věci. Jednak beru tohle "přibližovadlo" jako každý jiný,ale na druhou stranu je to taková hračka do které když člověk chce může cpát nekonečné množství peněz. Přiznám se i k tomu,že na autě jsem měnil už věci jako běžné které udělá asi každý při koupi auta jako je rozvoďák, kladky, vodní pumpa (byla už od začátku) a nebo brzdy které mění každý. Jinak výfuk, všechny části včetně katalyzátoru krom předního dílu, všechny 4 tlumiče, uložení atd. Bohužel se mi jednou za jízdy vysypalo zadní okno (u prvních octávek žádné překvapení). Při každé výměně kterou dělám tak dělám poctivě tak aby jsem byl s výsledkem spokojen ať už mě to stojí jakékoli množství času. OCtule má naštěstí pokoj od prohnilého plechu korozí kolem hrdla nádrže,protože už jak jsem ji koupil tak měla na všech 4 kolech plastové podběhy. Co se týká koroze na to jsem fakticky pes a lemy kontroluji pravidelně včetně sundaných všech 4 podběhů a koroze nikde. Ani u té zmiňované nádržky z druhé strany. Pro jistotu jsem to tam celé natřel dookola základovkou a pak ještě barvou proti rzi i přesto,že to bylo zdravé. Lambda sondu jsem zatím neměnil byť je namontována zboku to znamená od prvovýroby. Byl jsem jž na 2 emisích za 4 roky a vždycky prošla. Katalyzátor jsem měnil kvůli dosluhujícímu který byl už na hranici emisí. Po výměně hodnoty jak u nového auta :-) Jinak mi tekl kolem těsnění termostat tak jsem nechával měnit Zbytečně těsnění hlavy jelikož se mi zdálo,že to teče z ní. Jenže to teklo z termostatu a stékalo to po těsnění hlavy motoru.No aspoň jsem to preventivně nechal udělat a přitom jsme se známým zkontrolovali stav pístů a bloku. Přijednom jsem nechal měnit dříky ventilů, tesnění váčkové hřídele atd. Jak říkám. Když se pouštím do opravy jedné věci při jednom jak už je to rozebrané měním cokoli v okolí co by se mohlo podělat třeba o měsíc později. Peníze v tomhle zatím neřeším. Jiní prokouří nebo propijou tisíce ročně, takže mě tohle absolutně nevadí. Jinak autíčko jezdí v pohodě, naopak vychutnávám jízdu a spotřeba na dálkovou cestu Ostrava- Plzeň průměr 5,6L/100Km Když jedu kratší trasy vesměs z města ven pak meziměsto a zase chvíli město tak 5,1/100Km to myslím vážně a sedí to i dle tankování. Kdo to auto má a má motor ok tak ví,že taková hrůza to není. Na benzín to je na jeho stáří solidní. Olej dávám 5W-40 i když by měl být 10W-40.ale neuškodí se tím ničemu navíc to olej NEŽERE takže nebudu tam lít něco jiného. Zatím mě nepotkalo ani v zimě ani v létě startování kdy to má nějaký problém naskočit nebo žeby to kolísalo. Ať už je to studený nebo teplý motor vždycky startuje během vteřiny.Nikdy jsem ani neuvažoval,že jsem udělal nějakou chybu v té motorizaci co se výkonu týče. Spotřeba vs. odvoz z bodu A do bodu B je super. Jediné co se mi na autě nelíbilo je spojkový systém vypínání spojky. To ale podruhé popisovat nebudu. Je to popsáno v tomhle tématu. Tohle co se týče spojky považuju za slabinu tohodle jinak super motoru. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=4503 moje odpověď je hned pod písatelem příspěvku. Přikládám pár fotek jak z výměny komplet zadních brzd kdy jsem se rozhodl měnit vše i šroubky :-) a ještě pár dalších fotek.Jedna fotka je jak motor vypadal když jsem ho koupil. Časem mě to začalo tak bavit,že si víc všímam čistoty motoru,než jestli se mi leskne lak ;) Jak jsem psal. Když něco začnu měnit třeba zadní obložení tak mě to chytne natolik,že to poměním co to jde :-)

 

Všem AEEčkářům zdar ;)

post-4275-1276536302_thumb.jpg

post-4275-1276536497_thumb.jpg

post-4275-1276536556_thumb.jpg

post-4275-1276536592_thumb.jpg

post-4275-1276536628_thumb.jpg

post-4275-1276536666_thumb.jpg

post-4275-1276536701_thumb.jpg

post-4275-1276536759_thumb.jpg

post-4275-1276536787_thumb.jpg

post-4275-1276536822_thumb.jpg

post-4275-1276537180_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
Jo myslel jsem si to zítra to jdu vyzkoušet

To je krasa. Nechtel by jste mi kouknout na muj motor? Vypada jeste trochu hure mez Vas pred... Koupil jsem to v unoru a prvni majitele

byli asi stvury co lily jen benzin...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

závady a problémy, které jsem řešil od 97000 Km do 150 000 km co se týče motoru a spol. -

 

termostat (2x výměna)

čidlo teploty chladící kapaliny

svíčky NGK BUR6ET

zapalovací kabely TESLA

zapalovací cívka

spojka (přítlačak KO 135000 km)

startér (nevyskakoval pastorek a sehnal jsem zánovní BOSCH za 1000 Kč ;) )

 

... no a klasika olej, filtry :)

 

Bylo toho hodně, ale holka slouží a inspirací mi je stejné vozítko, co má mamina od kamaráda a má najeto 450 tisíc km skoro :D

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mam škoda octávie 1.6 55kw r.v 98..ze dne na den mi přestala tahnout a žere tak tech 14-18 l..když pomalu přidavam plyn jede to ok,,ale jak trochu vic přidam začne se dusit a netahne..byl jsem na diagnostice a řekli že mam špatnou lamba sondu.....lamba sonda vyměněná a pořad to je stejné...nevíte čim to muže být?

Odkaz ke komentáři

mno pěknýý...čím jsi ten motor tak vyleštil že se leskne??

 

 

 

Ahoj

 

Taky se přidám k malému hodnocení téhle legendy jednima zatracované a druhýma vychvalované. Tohle vozítko mám 4 roky a moje osobní zkušenost je s autem vesměs kladná jak po motorické stránce tak i po spokojenosti. Nepatřím mezi ty co říkají auto musí sloužit mě a ne já jemu. Je to pravda,ale taky Ti co říkají,že auto mi bude sloužit a hotovo taky dopadli tak jako můj jeden známý kdy měl na "nejmenovaném" autě tak zhnilé silentbloky motoru,že mu při couvání vypadl motor rovnou z auta. Pak si vždycky vzpomenu jak mi někdo řekne ať se na auto vykašlu a jen jezdím... No ale k věci. Jednak beru tohle "přibližovadlo" jako každý jiný,ale na druhou stranu je to taková hračka do které když člověk chce může cpát nekonečné množství peněz. Přiznám se i k tomu,že na autě jsem měnil už věci jako běžné které udělá asi každý při koupi auta jako je rozvoďák, kladky, vodní pumpa (byla už od začátku) a nebo brzdy které mění každý. Jinak výfuk, všechny části včetně katalyzátoru krom předního dílu, všechny 4 tlumiče, uložení atd. Bohužel se mi jednou za jízdy vysypalo zadní okno (u prvních octávek žádné překvapení). Při každé výměně kterou dělám tak dělám poctivě tak aby jsem byl s výsledkem spokojen ať už mě to stojí jakékoli množství času. OCtule má naštěstí pokoj od prohnilého plechu korozí kolem hrdla nádrže,protože už jak jsem ji koupil tak měla na všech 4 kolech plastové podběhy. Co se týká koroze na to jsem fakticky pes a lemy kontroluji pravidelně včetně sundaných všech 4 podběhů a koroze nikde. Ani u té zmiňované nádržky z druhé strany. Pro jistotu jsem to tam celé natřel dookola základovkou a pak ještě barvou proti rzi i přesto,že to bylo zdravé. Lambda sondu jsem zatím neměnil byť je namontována zboku to znamená od prvovýroby. Byl jsem jž na 2 emisích za 4 roky a vždycky prošla. Katalyzátor jsem měnil kvůli dosluhujícímu který byl už na hranici emisí. Po výměně hodnoty jak u nového auta :-) Jinak mi tekl kolem těsnění termostat tak jsem nechával měnit Zbytečně těsnění hlavy jelikož se mi zdálo,že to teče z ní. Jenže to teklo z termostatu a stékalo to po těsnění hlavy motoru.No aspoň jsem to preventivně nechal udělat a přitom jsme se známým zkontrolovali stav pístů a bloku. Přijednom jsem nechal měnit dříky ventilů, tesnění váčkové hřídele atd. Jak říkám. Když se pouštím do opravy jedné věci při jednom jak už je to rozebrané měním cokoli v okolí co by se mohlo podělat třeba o měsíc později. Peníze v tomhle zatím neřeším. Jiní prokouří nebo propijou tisíce ročně, takže mě tohle absolutně nevadí. Jinak autíčko jezdí v pohodě, naopak vychutnávám jízdu a spotřeba na dálkovou cestu Ostrava- Plzeň průměr 5,6L/100Km Když jedu kratší trasy vesměs z města ven pak meziměsto a zase chvíli město tak 5,1/100Km to myslím vážně a sedí to i dle tankování. Kdo to auto má a má motor ok tak ví,že taková hrůza to není. Na benzín to je na jeho stáří solidní. Olej dávám 5W-40 i když by měl být 10W-40.ale neuškodí se tím ničemu navíc to olej NEŽERE takže nebudu tam lít něco jiného. Zatím mě nepotkalo ani v zimě ani v létě startování kdy to má nějaký problém naskočit nebo žeby to kolísalo. Ať už je to studený nebo teplý motor vždycky startuje během vteřiny.Nikdy jsem ani neuvažoval,že jsem udělal nějakou chybu v té motorizaci co se výkonu týče. Spotřeba vs. odvoz z bodu A do bodu B je super. Jediné co se mi na autě nelíbilo je spojkový systém vypínání spojky. To ale podruhé popisovat nebudu. Je to popsáno v tomhle tématu. Tohle co se týče spojky považuju za slabinu tohodle jinak super motoru. http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=4503 moje odpověď je hned pod písatelem příspěvku. Přikládám pár fotek jak z výměny komplet zadních brzd kdy jsem se rozhodl měnit vše i šroubky :-) a ještě pár dalších fotek.Jedna fotka je jak motor vypadal když jsem ho koupil. Časem mě to začalo tak bavit,že si víc všímam čistoty motoru,než jestli se mi leskne lak :lol: Jak jsem psal. Když něco začnu měnit třeba zadní obložení tak mě to chytne natolik,že to poměním co to jde :-)

 

Všem AEEčkářům zdar :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
mno pěknýý...čím jsi ten motor tak vyleštil že se leskne??

 

 

Neleštil jsem to ničím se přuznám, koupil jsem sprej, sundal znak škodovky z toho plastu a stříknul jsem to opatrně sprejem to bylo vše. teď jsem to nastříkal ještě jinak, sprej, a pak bezbarvý lak. Má to jen jednu nevýhodu, když dávám auto do servisu jako třeba teď mi mění rozdělovač tak jsem ty plasty kromě vzduchového filtru posundával protože oni to neřeší a pokládají na to různé nářadí a mě by mohlo trefit kdybych to pak mohl střikat znova. :)

 

Je to super když jak známo tyhle motory dokážou pokud se člověk o ně stará tolik kilometrů. Zajímalo by mě jestli těch 450 má i s generálkou motoru či to jezdí takhle od novoty:-) Jsou to poctivé motory. Dneska ženou všechno turbem a jsem zvědavý jak ty nové auta s novými motory budou vypadat za x let. Lidi se někteří neumí postarat o normální motor bez turba tak jak bude vypadat auto od takového člověka na prodej s turbem a obsahem 1,2 nebo 1,4. To raději 55KW starý poctivý motor bez turba a budu vědět, že mě všude kde potřebuju zaveze. Ale samozřejmě každý dle svého přání. Prosím odpověz mi na tu otázku na začátku.

 

závady a problémy, které jsem řešil od 97000 Km do 150 000 km co se týče motoru a spol. -

 

termostat (2x výměna)

čidlo teploty chladící kapaliny

svíčky NGK BUR6ET

zapalovací kabely TESLA

zapalovací cívka

spojka (přítlačak KO 135000 km)

startér (nevyskakoval pastorek a sehnal jsem zánovní BOSCH za 1000 Kč :palec: )

 

... no a klasika olej, filtry :D

 

Bylo toho hodně, ale holka slouží a inspirací mi je stejné vozítko, co má mamina od kamaráda a má najeto 450 tisíc km skoro :)

 

 

Těch 450km to je i s generálkou motoru? nebo ještě před??? Krásne číslo.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak hoši, mám malý problém. Autí začalo trochu papkat, hlavně při trošku razantnějším přidání plynu. Aktuální spotřeba při klidné jízdě se zdá být ale OK, je okolo 6-7l/100km při 90-tce. Ale při sešlápnutí pedálu tam teče klidně 20-25l/100km. A ráno při studeném motoru 30-35l/100km. Čidlo chl.k. měněné, termostat dobrý, svíčky taky, klapka vyčištěná, seřízená. Mám ale podezření na vlnovec-pletenec od TYLLu pod vanou. Dnes jsem ho "ošahával" v bezpečné vzdálenosti, abych se nepopálil a i na volnoběh a zvlášť po zahřátí na jedné straně profukuje. To by asi neměl,co? Může to ovlivňovat lambdu a ta zas dává příkaz k úpravě směsi. Něco podobného jsem četl v diskusi o Fabii 1,4 16V, špatný pletenec-vlnovec, vyšší spotřeba. Co vy na to?

V pondělí nejspíš zajedu k TYLLovi na výměnu.

Odkaz ke komentáři

Pletenec-vlnovec TYLL to nebyl. Ten je OK. Jen mi přetěsnili spoj středního a zadního dílu, dokonce "zadáčo" jako reklamaci, protože zadní díl mi montovali vloni oni.

Na VAGu byly dvě chyby teplotní čidlo-zkrat a zablokovaná ŘJ. Ostatní prý OK, mám to sledovat. Tak uvidíme, po výmazu se stav moc nezlepšil...... :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...