Přejít na obsah

Koupě nové OIII: pomoc s výběrem


Lucasse

Doporučení OIII  

178 hlasů

  1. 1. Lepší mi příjde:

    • 1.6 TDI (77kW) - komb.spotř. 3,8l
    • 1.4 TSI (103kW) - komb.spotř. 5,3l

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Wolf1907: asi ti kazdy povie, ze zavisi od kondicie a hlavne ako bolo servisovane. Pri takomto najazde sa da predpokladat ze jazdilo vacsinou dlhsie trasy, ale to by chcelo vidiet nazivo a osahat si to ... ja som moju bral tiez zo skoda plus ako 3rocne s najazdom 105 tis, kompletna servisna historia, pekne mi ju dali precitat, pred kupou vymene filtre, prevadzkove kvapaliny atd + som mal moznost si jej pozriet aj pod suknu na zdvihaku ... ak mas moznost zober aj niekoho od fachu nech sa na nu tiez pozrie ... nasledne pri seviske 120tis znova vymena oleja, kontrola geo, cistenie klimy ...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

rozmýšľam o kúpe O3 RS (liftback, manuál). Denne najazdím okolo 100 km (50 do práce, 50 späť). Pri nájazde okolo 45000 km / rok a pri rozdieli ceny nafty a benzínu mi nafta "ušetrí" okolo 1200 kč mesačne.

Moderné TDIčko som nemal, len starého Golfa, ktorému bolo úplne jedno, akú naftu ste do neho naliali a v podstate som servisoval len nápravu....

 

Chcel by som sa opýtať, aké sú predpokladané servisné náklady O3 RS TDI pri nájazde 45000 km / rok? Aby som "ušetrených" 15000 nedal za dva roky za výmenu DPF ....

 

 

Ďakujem!

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Caute,

uz dlhsie riesim dilemu, ci kupit novu Octaviu combi alebo 3-4 rocnu a stale sa nejako neviem rozhodnut. Medzi hlavne kriteria patria - benzin (110kw), vybava style (min). Problem je ked hladam taketo auto so Slovenskym povodom, do 130000km najlacnejsie co mi najde stoji +/- 15tis €. Pricom horepopisovane auto sa da nove kupit za 22tis. Aj ked viem, ze v momente opustenia showroomu to auto straca najviac hodnoty, podla toho co som napisal mi pride lepsie kupit nove s tym ze ja nedam viac ako 20tis km rocne a tym padom o 3-4 roky budem predavat "klenot"... Diky za rady.

 

PS: este mam tajnu variantu Leon FR combi 1.8tsi, ale tam je o dost mensi kufor...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahojte.

Po pár rokoch strávených s O1, ktorá slúžila verne, som sa rozhodol urobiť upgrade. V hľadáčiku mám O3 Combi so stavom tachometra do cca +-100t km. Môj nájazd býva 30t km+. Trasy sú tvorené približne takto: 10% mesto - 60% okresky - 30% dialnice. V aute jazdím viacmenej sám. Býva to tak,že 60% - 1/2 ľudia a 40% 3/4 ľudia. Potrebujem hlavne kufor. Ten som dosť využíval aj na O1. Neviem sa hlavne rozhodnúť v prípade motorizácii. O1 bola 1.6 MPI 75kW. Premýšľal som aj nad benzínom, konkrétne 1.4 TSI, ale neviem ako je na tom so spoľahlivosťou a som relatívne skeptický voči tomuto motoru pri taktomto nájazde, tak preto som začal pozerať diesel. Ponuka je dosť bohatá na 1.6 TDI. Horšie je to s 2.0 TDI. Neviem sa rozhodnúť ktorú motorizáciu si vybrať. 2.0 TDI býva väčšinou +-2000€ drahšia oproti 1.6 TDI. Preto premýšľam, či investovať tieto peniaze do silnejšieho dieslaka. Diaľnice nejazdím nonstop a tiež nebývam stále plne naložený, ako som vyššie napísal. Chcel by som vedieť vaše názory a rady, ako sa rozhodnúť. Ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 5 let později...
Císlo podvozku
TMBJJ7NE0J0268496
Model
Octavia OCT
Výrobní datum
01.02.2018
Modelový rok
2018
Prodejní typ
5E5485
Kód motoru
CRMB
Kód převodovky
PGT
Oznacení pohonu os
6S
Vybavení
HA
Barva strechy
9P
Vnejší barva / Cislo laku
9P / F9E
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...