Přejít na obsah

Koupě nové OIII: pomoc s výběrem


Lucasse

Doporučení OIII  

178 hlasů

  1. 1. Lepší mi příjde:

    • 1.6 TDI (77kW) - komb.spotř. 3,8l
    • 1.4 TSI (103kW) - komb.spotř. 5,3l

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Guest harleymann

tak jsem si dnes konečně projel oba vozy s 1.4 tsi (OIIIC a VWGolf7 variant)..

OIII má výkonější motor a nějaké maličkosti co Golf nenabízí..

VW Golf 7 variant,má zadní víceprvkovou nápravu,komfortnější interiér,co do hluku i jízdních vlastností a hlavně po slevě vychází lépe G7

Odkaz ke komentáři

hele on G7 variant má také stejně silný motor ....

a co Golf nenabízí? jen pro info ...

 

P.S. jinak co se týče spotřeby 1,4 tsi, tak dnes najeto 620 km s průměrnou rychlostí 82 km/h a se spotřebou

6,2 l/100, trasa Jaroměř-Praha-Plzeň-Klatovy-Sušice-Příbram-Praha-Praha-HK-Jaroměř, pneu 225/45/17,

ale je to staré 1,4 tsi, nové co mají O3 by mělo být o chlup lepší

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

P.S. jinak co se týče spotřeby 1,4 tsi, tak dnes najeto 620 km s průměrnou rychlostí 82 km/h a se spotřebou

6,2 l/100, trasa Jaroměř-Praha-Plzeň-Klatovy-Sušice-Příbram-Praha-Praha-HK-Jaroměř, pneu 225/45/17,

ale je to staré 1,4 tsi, nové co mají O3 by mělo být o chlup lepší

6,2 má být výhra :-D? Včera jsem dal 282 km, průměrná rychlost 81 km/h s OIII RS TSI v záběhu za 6,8 l/100 km :-D

 

No nevím, komu kdy vytekl elektrolyt?, otázka životnosti se teprve ukáže a samovolné vybíjení je nepodstatné, spíše se vybíjí proudem do auta v režimu stand-by,

jo a kdo máte AGM baterie, tak pozor - musíte mít nabíječku vhodnou pro tyto baterie.

Při každé druhé autonehodě...doma si to na koberec vylívají jen někteří :-D

 

Díky za tu poznámku o nabíječce, ta mne napadla během večera, takže fajn, že jsi to sem hodil.

 

To All:

Důvod proč to řeším je, že mám podezření na to, že mi prodejce dal "slabší" akumulátor než je standardně dodávaný (vysvětlení viz moje předchozí posty).

Pokud byste někdo měl +/- stejnou O3 doma a dali vědět, jakou tam máte baterii, tak by mi to moc pomohlo. Potřeboval bych to vědět, ale do zítra, protože odpoledne si auto půjdu objednat.

Zvláštní, že by prodejce něco sám měnil - pokud tomu tak je, obrátil bych se přímo na ŠA.

Odkaz ke komentáři

6,2 má být výhra :-D? Včera jsem dal 282 km, průměrná rychlost 81 km/h s OIII RS TSI v záběhu za 6,8 l/100 km :-D

 

Při každé druhé autonehodě...

 

Tak ono jde taky o tu trasu, přes 600 km po dálnici, poskakování po městě (Praha), po kroucených okreskách Šumavy (Klatovy, Sušice) i státní silnice (Strakonice-Praha) .....

 

No pokud se to rozštípe baterka při nehodě tak, že z ní vyteče elektrolyt, tak to bude ten nejmenší problém, kterej budeš řešit

O3 má lepší motory? tak např.: G7 variant nemá možnost elektrického otevírání zadních dveří a v comfortline nemožnost motoru 103kw..

 

ano to je pravda, elektrické otevírání kufru, ale o O3 nejsou zase jiné položky, egosedačky, hlídání mrtvého úhlu ...

 

103kW, no myslím,že highline není špatná volba vzhledem k ceně a výbavě

Odkaz ke komentáři

Pravda, muj prispevek ohledne spotreby byl pro ti, kteri uvazuji o 1,4 tsi a o jejich zajem vedet realnou spotrebu v provozi za bezneho pouziti. Ta trasa a ujete km davaji jasny obrazek, ze se jedna o opravdovy prumet.

Tva trasa je mene km a je vice rovinata, ale to je jedno, ty jdi tady chtel debatovat a porovnavat 1,4 s 2,0 v RS .... dobra.

Mimochodem dnes ujeto tudim nejakych 244 km se spotrebou 6,6 pri prumerce 91 km/h ... porad nejsem na tvych 6.8 a uz mam o.10 km/h vyssi prumerku.

Odkaz ke komentáři
Guest harleymann

Ne,díky,lepší jsou zkušenosti již majitelů vozu..třeba Golf 7 má již v základní výbavě climatronic a všechny dveře v elektrice..OIII má mlhovky? nebo vše jen v příplatkových paketech...

Odkaz ke komentáři

nechci nějaké OT, ale i u OII před FL se za střešní nosič připlácelo 5500,- pouze verze 4x4 jej měla v základu, takže OIII je vlastně levnější, elegance ho již má, celkově za stejné peníze co by stála OII dostanete OIII s větší výbavou.

 

než se tady divně divit nad příplatkama, otevřete si ceník aut ve stejné třídě jako A3. BMW 3, MB atd tam se připlácí úplně za vše pokud člověk nechytí nějaký paket a pokud nechci platit, tak berte souseda z nošovic či made in romania.... :)

Odkaz ke komentáři

Jestli dělíš auta na prém a neprém s rozdílem tříd, tak podle tebe může byt neprémiové auto vyšší střední třídy :)? Stejně, takové BMW 3, je podle mně střední třída a rozhodně ne nižší střední, jako octava stejných rozměru.

 

nižší a vyšší střední třída je takové to novinářské škatulkování, střední třída je prostě střední třída a auta jakoby "vyšší střední"? no třeba i40 od H, pažout 508 ...

 

takže pro mě je střední třída jedna a značky prémie a zbytek

Odkaz ke komentáři
Guest harleymann

Jestli dělíš auta na prém a neprém s rozdílem tříd, tak podle tebe může byt neprémiové auto vyšší střední třídy :)? Stejně, takové BMW 3, je podle mně střední třída a rozhodně ne nižší střední, jako octava stejných rozměru.

 

tak nějak..rozměr,rozvor a prostor pro kolena,.nedělá třídu..pokud tomu neodpovídá materiál,kvalita..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...