Přejít na obsah

1.6 74 kW + 75 kW Nejčastější problémy a závady


Doporučené příspěvky

No na ten kobereček se mrknu, ale s tim šlemem nevim. To musí bejt ta kondenzace, že se jezděj krátký trasy (aspoň doufám). Když od někud přijedu a hned jdu a odšroubuju víčko tak se z hrdla trochu kouří (ne ale zese moc), vytřu to, zašroubuju, zajedu do garáže, zas ho sundám a jsou na něm zespodu zase kapky vody. Ale jak sem řek, těsnění pod hlavou by to bejt snad nemělo, teplota motoru OK, voda nemyzí, na měrce taky nic nepozoruju (voda v oleji neni, emulzi to nedělá). Jinak olej se má měnit po 15. tis. nebo po roce. Já ho tam mám rok a tři měsíce, měnim podle km, ale to by tim taky bejt nemělo, ne?

Rok a tři měsíce skousne. Šlem je kluci normální. Jak píšeš, kondenzuje tam voda. Viděl jsem to u několika kárek a žádná neměla nikdy s ničím problém, který by měl spojitost se šlemem.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Zvýšená spotřeba oleje u motoru 1.6 74 kW u vyššího počtu nejatých kilometrů je způsobena opotřebovanými stíracími kroužky pístů, které jsou bohužel z prvovýroby z nekvalitního materiálu, neopotřebují se na celkovém průměru o drážkování stěn válců, jak je obvyklé, nýbrž radiálně při vratném pohybu pístu, což má za následek "podtékání" oleje a jeho zvětšená vrstva na stěnách válců, která je spalována při běhu motoru. Jednoduše se o tom můžete přesvěčit po delší jízdě, kdy na nárazníku poblíž výfuku najdete malé černé tečky, co je onen nedokonale spálený olej. Zajímavostí je, že s tímto neduhem ve většině případů "začne" druhý válec, což si neumím logicky vysvětlit, nicméně je tomu tak.

 

Další vámi již zmíňenou příčinou je prasklý kanál odvětrávání ventilového prostoru do sání, dále také prolínající oleje kolem zapalovacích svíček a velice často prasklé gufero klikové hřídele na straně řemenice drážkovaného řemene.

 

Ahoj, před nedávnem jsem prošel, spíše řečeno auto prošlo repasem motoru šla dolu hlava písty, přišla nová těsnění nové kroužky, nová gufera nové těsnění pod hlavu a od té doby to olej žere stále po najetí cca 300 km to sežralo 4l ojele 10W40 po tom se hlava dala opět dolu byla vadná gufera na ventilech vyměnili se dolil ojel a spotřeba byla se neměnila pořád to žralo dost silně. přitom je vše v pořádku tlaky v motoru v normě, auto zabírá neztrácí výkon jako tomu bylo před úpravamy. pod utem žádné olejové skvrny.. čím to může být že ten ojel pořád mizí? někde musí být nějaká prasklina....

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdedene po fotrovcoch (mam ho cca 3 roky) (octavian sa mal jak v bavlnke ale teraz dostava zabrat, he :)) - 115 000 km - r.v 99

 

Lambda sonda:

Problem: dovod bol ten ze niekedy pri pridani plynu,nemalo ziadny tah, po vyradeni rychlosti sa otazky zasekli na 5000 a plyn nereagoval - musel som postat, zhasnut a nastartovat, stalo sa to asi 3x)

Riesenie: bol som na diagnostike v skoda servise, tam mi povedali ze Lambda, ze to treba vymenit. Cena novej = no pre studenta katastrofa. Tak som siel k jednemu servisakovi, ktory to len vyresetoval cez diagnostiku - odtedy no problem (a este sme aj usetrili :lool:)

 

Vzpery 5tych dveri -

Problem: ustavicne vrzganie, tazsie sa zdvyhali 5te dvere.

Riesenie: kupa novych neoriginalnych (2ks myslim za 500sk ).... tie original tusim 1ks stal okolo 700. Doteraz bez problemov, niekedy mam problem tie dvere zatvorit, jak to drzi... a zdvihnutie dveri s malickom...

 

Cistenie skrtiacej klapky

bola cistena v servise, pri tych problemoch s lambdov. (cena 1 pifko)

 

hrdza pod baterkou

Problem: Hrdzavenie drziaku pod baterkou (pravdaze nie ten plast, na ktorom je baterka polozena), teda plechu pod tym drziakom

Riesenie: vybrusenie a trojity nater s nejakym asfaltovym naterom (tusim stare skodovice sa s tym natierali zospodu)

 

Inak problemy s olejom zatial ziadne (od vymeny k vymene olej nedolievam).

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Včera se mi cca po 11tis. po vymene oleje rozsvitila kontrolka, tak sem dolil, takze taky sezere tak asi 300ml na 5000tis a k tomu kdyz jsem se podival na vicko ze spodu tak na me cekalo prekvapeni v podobe vody:(( Dneska jsem sundal kryt ale vypada to ze motor cistej a vodu jsme nemusel dolivat ani jednou co Octu mam. Jinak už jsme měnil hřídel převodovky, s tim zaroven opravnou sadu misto nytu na diferencialu, a to pri 85tis, po trech mesicich po porizeni ;) Zahadou je mi taky obcasne cvakani v motoru, na leve strane, nekde u remene... zvuk jako sici stroj, kdyby jste s tim mel nekdo zkusenost, budu rad :lool:

Odkaz ke komentáři

To co tu píšeš je u 04 docela hororovej průběh, tam už byly převodovky ok, takže asi nějakej zmetek z výroby. S tím olejem, zkus přejít na něco jinýho, nevím co dáváš a to víčko je hodně divný, takový teploty by tam nikdy být neměly. Ten zvuk, šicí stroj, by bylo potřeba slyšet.

Odkaz ke komentáři

Dolival jsem uz za sera, spis za tmy, takze to tak jen vypadalo...nicmene uz jsem to opravil v prispevku :D Prvni co me napadlo, kdyz mi to v servisu oznamili, ze to musi byt stoceny, ale jak pises, tak i kdyby mela treba 150tis., vic snad ne, tak by se to stat nemelo. Ja ji kupoval v Zari, to mela 78000 no a strihlo se to cca pri 84000 :) V servisu mi rekli ze ty nyty uz taky nejsou nic moc, takze by to chtelo vymenit za tu opravnou sadu, kde uz jsou srouby...no tak jen doufam ze uz me ted nic vetsiho trapit nebude..ackoli voda v oleji, cvakani... uz se zacinam bat ze Octa nebyla dobra volba :D

Odkaz ke komentáři
Včera se mi cca po 11tis. po vymene oleje rozsvitila kontrolka, tak sem dolil, takze taky sezere tak asi 300ml na 5000tis a k tomu kdyz jsem se podival na vicko ze spodu tak na me cekalo prekvapeni v podobe vody:(( Dneska jsem sundal kryt ale vypada to ze motor cistej a vodu jsme nemusel dolivat ani jednou co Octu mam. Jinak už jsme měnil hřídel převodovky, s tim zaroven opravnou sadu misto nytu na diferencialu, a to pri 85tis, po trech mesicich po porizeni :D Zahadou je mi taky obcasne cvakani v motoru, na leve strane, nekde u remene... zvuk jako sici stroj, kdyby jste s tim mel nekdo zkusenost, budu rad :)

Zdar.Co se týče té vody na víčku,tak to je v chladném počasí uplně normální.Ono to vypadá děsivě ty kapky,ale zkus se někdy mrknout na víčko po třeba 200km jízdy.Uvidíš že tam kapky či bílá jakoby pěna nebude.To cvakaní taky v pohodě.Je to nádobka s aktivním uhlím která filtruje palivo.Projev je takový že chvíli cvaka a chvíli ne.Opět v chladném počasí pracuje častěji a víc cvaká.Takže až na ten olejožravec máš auto v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Zdar.Co se týče té vody na víčku,tak to je v chladném počasí uplně normální.Ono to vypadá děsivě ty kapky,ale zkus se někdy mrknout na víčko po třeba 200km jízdy.Uvidíš že tam kapky či bílá jakoby pěna nebude.To cvakaní taky v pohodě.Je to nádobka s aktivním uhlím která filtruje palivo.Projev je takový že chvíli cvaka a chvíli ne.Opět v chladném počasí pracuje častěji a víc cvaká.Takže až na ten olejožravec máš auto v pohodě.

 

Tak to me docela uklidnilo, uz jsem se bal co me zase nebude vsechno cekat, tak si mi zlepsil naladu :) Je totiz pravda ze to obcas cvaka obcas ne a v lete a na podzim sem si toho ani nevsiml... A s tim olejem to to bude asi slozitejsi co? Ikdyz dneska jsem na to koukal a kolem motoru i na motoru vse ciste... Davam tam 10W40 a premyslel jsem i o 5W40 ale bojim se aby to nebylo jeste horsi... :D

Odkaz ke komentáři

Když to bere olej,tak tam určitě řidší olej nelej.Jak píšeš bylo by to horší.Pokud není auto od novoty tak nikdy nevíš co má za sebou.Hustější olej ti motor ve spalovacím prostoru lépe jakoby těsní a mírně zvýší kompresi motoru.Řidší olej(5w)by v tvém případě v tomto směru moc neprospěl.Já mám 1.6 75kw najeto skoro 160000km a na 10tis.tomu dolívám tak 2l což je vcelku normální.Používám obyčejné PARAMO RACING 5w 40. 206kč/l.Měním po 12tis.a vyplácí se.Levnější=častěji.Na feldě jsem tak měnil taky a teď má 260000km lítá bez problémů.

Odkaz ke komentáři

Tak to je fajn, akorat me vzdycky nastve ze tam ten olej musim dolejvat tesne pred vymenou...nevim co presne mi tam lejou za znacku ale ja dolivam Mogulem za cca 170kc/l Nemelo by vadit kdyz se smichaj dva ruzny ne? Ze bych si kdyztak radsi vzal litr ze servisu kde mi to delaj... Vymenil bych si to sam, ale u znamyho mi to meni za 600 vcetne prace a filtru, takze jasna volba:)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...
Guest Maverick

Ahoj, mam Octavii I 2004, motor 75 Kw, najeto 140 000 km. Auto jsem kupoval ojete primo ve skodovce, vyplnena serviska, znama historie, servis jen origo skoda. Pouzivam olej Castrol 5W30 longlife a za rok co s nim jezdim musim prumerne dolivat 1L oleje za 1600 km. Jsem z toho mirne nervozni, protoze mi to prijde dost...jinak z vyfuku se nekouri. Ve škodovce jsem se s technikama bavil a tvrdili mi, ze je to ok, ze norma je do 1L/1000 km. Ze to sice neni uplne idealni, ale to je nejspis tim, ze pro tento motor se longlife moc nehodi, a že to nejspis vyresi hustsi olej a 15000 km interval. Jinak spotreba se mi toci kolem 8l/100 km, ve meste cca 12l/100 km. Na to ze to skoro nejede mi to prijde taky hodne. Co si o tom myslite, hl. olej? Dekuji za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Guest Maverick

Diky, ja jen ze spousta z vas tam prave lije tu 5W-30 a neubyva...tu mi tam davaj taky, od vymeny mam najeto cca 16tis km a celou dobu dolivam vic jak 0,5l /1000km...Vzdycky kdyz mi auto zahvizda: "zkontrolujte hladinu oleje"...ale treba to bude fakt tim zpropadenym long lifem :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Já mam octavu 1.6 - 74kw - asi 5 let - davám tam 10w-40 a ani kapka neubývá - asi po roce jsem měl opačný problém - neustále mi přibýval olej ale chlad. kap mi neubývala . výměna těsnění u toho rozvody+čerpadlo od té v poho - nikde nic neubývá. Jenom ta pěna pod víčkem, ale jak jedu delší trasu natankuju lepší benzín - Shellka,jetka, OMw nejlépe 98 octanu - pěna zmizí - ale chce to aspon 100-200km cesta v kuse a pořádně zahřát motor. Co se týče spotřeby - po městě za 8 ale delší cesty kolem 6,5-7 a to šlapu na plyn.

Odkaz ke komentáři
jinak ja tam liju 10W 40 a jeste se mi nestalo, ze bych musel behem roku ( 12 - 15 tis) dolivat

 

sory za OT, ale tohle me vzdycka pobavi. slapat na plyn a jet za 6,5....

Možná tomu nevěříš, ale cesta Opava-Hradec Králové-Jičín - průměrná spotřeba 6.2 - tankoval jsem plnou Natural 98 - a to si myslím že nejezdím jako důchodce - jo a moje manželka když si ji půjčí tak jezdí za 6.5 ale krátké trasy do práce asi 15km tam + 15 km zpátky, ale po městě mám kolem 8.

Odkaz ke komentáři

no já ročně najedu tak 30tis jen za minulej tejden jsem najel 1200km :smich: taky nic nedolejvám a měnim po 15tis a teče teda aspon barvou jako novej....když jedu plzen-kladno po dálnici s tempomatem na 150 tak mi píše 8,5 celou trasu....když jedu kladno - ústí/most tak 6,5 a to moje cestovní rychlost je 110....ve městě jedu podctivejch 50 :smich:

 

ted mě ale dost zlobí pár věcí....ráno po nastartování otáčky v pohodě....vycouvám z garáže zavřu ji a chci se rozject tak otáčky spadnou asi na 300-500 a párkrát jen zabublá a strašně se zatřese auto a ozve se divnej rachod z podkapoty....a bud to chcípne nebo se to vyženě přez 1000otáček....pak to udělá ještě to samý tak 2-3 rozjezdy a je to dobrý....občas bílej kouř z vejfuku jenom po tom co to skoro chcípá taky se mi občas při jízdě stane že normálně jedu v klidu třeba 80 na 5tku a chci přidat tak na to šlápnu a auto sebou několikrát zaškube a jako by došel benzín a pak najednou začne hodně táhnout....to samý ráno....ty rozjezdy docela nepřijmný to je když vjedete do křižovatky za zatáčkou a auto uprostřed zdechne....nebo skoro zdechne....mám ted 115tis...čekaj mě svíčky a palivovej filtr....a asi nějaký čidlo když vidim co to dělá....nedělá to nebo nedělalo taky někomu?jinak na nádrž ujedu stabilně 800km viz. k spotřebě

Odkaz ke komentáři
no já ročně najedu tak 30tis jen za minulej tejden jsem najel 1200km :smich: taky nic nedolejvám a měnim po 15tis a teče teda aspon barvou jako novej....když jedu plzen-kladno po dálnici s tempomatem na 150 tak mi píše 8,5 celou trasu....když jedu kladno - ústí/most tak 6,5 a to moje cestovní rychlost je 110....ve městě jedu podctivejch 50 :smich:

 

ted mě ale dost zlobí pár věcí....ráno po nastartování otáčky v pohodě....vycouvám z garáže zavřu ji a chci se rozject tak otáčky spadnou asi na 300-500 a párkrát jen zabublá a strašně se zatřese auto a ozve se divnej rachod z podkapoty....a bud to chcípne nebo se to vyženě přez 1000otáček....pak to udělá ještě to samý tak 2-3 rozjezdy a je to dobrý....občas bílej kouř z vejfuku jenom po tom co to skoro chcípá taky se mi občas při jízdě stane že normálně jedu v klidu třeba 80 na 5tku a chci přidat tak na to šlápnu a auto sebou několikrát zaškube a jako by došel benzín a pak najednou začne hodně táhnout....to samý ráno....ty rozjezdy docela nepřijmný to je když vjedete do křižovatky za zatáčkou a auto uprostřed zdechne....nebo skoro zdechne....mám ted 115tis...čekaj mě svíčky a palivovej filtr....a asi nějaký čidlo když vidim co to dělá....nedělá to nebo nedělalo taky někomu?jinak na nádrž ujedu stabilně 800km viz. k spotřebě

Mě se stalo že když jsem dal plyn lehce tak se auto normálně rozjelo ale při rychlejším sešlápnutí začly otáčky lítat nahoru a dolů anebo to úplně zdechlo. Zajel jsem do servisu a tam se ptali jaký benzín jsem tankoval . . . - vysledek začít od nejlevnější položky - zvedli auto -odmontovali filtr paliva - je hned za nádrží - ten bordel co z něho vytekl tak tomu bych nevěřil - jednoduchá výměna, asi za půl hodiny jsem odjížděl a auto jede super - jo svíčky a olej jsem měnil asi měsíc před touto události ve 115 tis, takže jsem věděl že těma to není.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Moja octa 1.6 74kW AKL je z roku 99. Kupoval som bez servisnej knizky a na tachaci bolo 137tis. Ale real (199800)som vedel lebo bola u kamosa v servise. Na to ze jej silno davam zabrat tak nezerie olej vobec. Az na jeden pripad ked som isiel streku 1000km v kuse len s jednou prestavkou. Po dialnici nieco okolo 140km\h. A zozrala cca 0.5l oleja. Ked som siel s5 tak uz len nejakych 125 +- a nezozrala ani kvapku. Najdrahsia oprava bola ked mi odyslo tesnenie medzi olejovym chladicom a prirubou (jeho cena je cca 80centov). No mna ta oprava vysla asi na 250Eur :smich: . No a najviac mi vadi ze to auto je neskutocne citlive na kvalitu benzinu(lebo inak si to neviem vysvetlit). Ked som bral benzin v istej sieti benziniek, v kuse kolisali otacky na volnobeh, cukalo z motorom no hroza. Potom som zacal brat benzin inde a cuduj sa svete otaci sa ustalili a nic necuka.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zdravim rad bych se zeptal chytrych kolegu

Mam par mesicu cernou perlu Octavii 1.6 74KW rv 2000 A mam problem : za studena se auto chova uplne v klidu Po ohrati nastane peklo Prestane tahnout, cuka pri jizde, a dokonce na semaforu, nebo i pri podrazeni mi dokaze motor zhasnout Byla na diagnostice a co si pamatuji tak tam byla lambda cosi o horni hranici a pak snad neco o klapce Ano zda se ze je to jasne ale mam tedy vycistit klapku a koupit lambdu ? Co kdyz lambdu odpojim a budu dal dlat ze tam neni ?? :-)

Jeste jsem si vsiml ze se mi motor ani po 10 min jizdy "neoteply" na 90st to se mi zda divne A nakonec jsem koukal ze za motorem (divam se ze predu auta) je olej Odkud se tam muze brat ??

Dekuji za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři

urcite vycisti klapku, vahu (i kdyz na te toho moc neocistis) a pak zkontroluj, jestli nemas prasklou hadici u filtrboxu do klapky a podtlakovou hadici z posilovace brzd. Pak az neco kupuj. Jo a lambdu doporucuju nechat, jinak si motor pokazis

Odkaz ke komentáři

Mas to pres faceliftem nebo po? Zkus vse jak pise Misel, pokud to nepomuze a mas to pred faceliftem, mohly se Ti rozpadnou tesneni mezi sanim a motorem, jsou to takovy tenky tesneni, vypada to jak gumicka na pytlik se strouhankou do spajzu :) Pred faceliftem byly z blbyho materialu a casem to zpuchri...

 

...ted koukam, ze pises 74kW, takze i tohle muze byt pricina, ale ber to az jako posledni variantu. Jinak dira od filtrboxu do klapky sice tohle zpusobuje taky, ale nemyslim, ze v takovy mire, s tim se da normalne jezdit, jen to cuka a hopsaji otacky.

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

Mas to pres faceliftem nebo po? Zkus vse jak pise Misel, pokud to nepomuze a mas to pred faceliftem, mohly se Ti rozpadnou tesneni mezi sanim a motorem, jsou to takovy tenky tesneni, vypada to jak gumicka na pytlik se strouhankou do spajzu :) Pred faceliftem byly z blbyho materialu a casem to zpuchri...

 

...ted koukam, ze pises 74kW, takze i tohle muze byt pricina, ale ber to az jako posledni variantu. Jinak dira od filtrboxu do klapky sice tohle zpusobuje taky, ale nemyslim, ze v takovy mire, s tim se da normalne jezdit, jen to cuka a hopsaji otacky.

 

 

 

 

 

Jestli se pocitaji budiky ve tvaru kaplicky jako facelit tak ji mam po facelitu

Ted jsem to mel rozdelany

Klapka se zda byt cista ale nevyndaval jsem ji neb nesla a ja to nechtel trhat (4 srouby pryc to je jasny) Ma klapka k motoru tesneni ?? Byla cista zadny cernoty atd

Jinak jsem srovnal hadici ktera nebyla uplne v poho (na sani)

Jedu to projet a uvidim zda a co se zmenilo

Koukal jsem ze dost oleje mi teklo od vicka na plneni (oleje) jako kdyby to strikalo zpatky Nechapu duvod

 

 

 

edit : tak je to HORSI :-o na volnobeh to cuka a to dost A ted jsem zjistil ze po 20min jizdy (se zastavkou) si mi pod vyfukem dela kolo asi od vody

Zase na druhou stranu mi to cuka mene pri jizde

TAk ja nevim co s tim uz

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...