Přejít na obsah

problém s nízkou teplotou motoru


Guest Matuso

Doporučené příspěvky

Zdravím,muže někdo prosím poradit?

Mám 1,9 TDI 77KW r.v. 2008 dotaženou z Německa.

Do teď žádné problémy vše super.

Asi před týdnem jsem začal mít menší problémy.

Teplota motora se mi začala zvedat až po cca 15 km jízdy do kopce. a to fakt jenom o minimum.

Pokud stojím na místě a držím ji na volnoběhu na 2500 ot./min, tak cca po 12min je na 90 stupnu a topí jak má a pak i počas jízdy drží.

Minulý týden jsem si nechal vyměnit rozvody, vodní pumpu a termostat a nic se nezměnilo.

 

děkuji za odpověď

Matus

Odkaz ke komentáři

Mam obdobny problem a chtel bych touto cestou poprosit o radu. Zakoupil jsem OII 2008 po operativnim leasingu, dolezeny servis atd. Muj problem cni v tom, ze auto si neudrzi teplotu, myslel jsem, ze je to termostat, doslo k vymene, ale nic se nezmenilo. Prosim o pomoc, dekuji

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Nechci zakládat nové téma, auto se mi nechtělo zahřívat na 90 dle budíků, jenom když jsem jel do kopce, tak to vylítlo na 90 a pak zase dolů klidnou jízdou. Tak těch 80-85 tam bývalo. říkám dobrý, vyměním termostat.Ted zahřeju po výměně termostatu auto tak nejvíc na 70 klidnou jídou. Venku zhruba 0-5stupnů po celou dobu zkoušení, takže podmínky zhruba stejné.

Zkoušel sem chvilku po příjezdu to napíchnout a dle budíků teplotata 65 a VAG ukazoval 59. To by tak mohlo sedět že. Vím, co se v tématech řešilo, že klidně budíky kecají o 20 stupnů.

Ted otázka, jestli ještě mám vyměnit čidlo nebo zkusit zase jiný termostat? Na vagu žádnou závadu nemám.

Může čidlo ukazovat nižší teploty než ve skutečnosti? U O2 je myslím čidlo jednopólový že? A signál z čidla jde do jednotky a pak nějak na budíky?

Jinak auto topí pěkně, i náběh do těch 70 st je zhruba stejný jako předtím cca těch 5km a když jsem šahal na hadici po pár kilometrech před termostatem, tak byla studená. takže nemá někdo nějakou radu.

Díky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...