Přejít na obsah

2.0 85 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

osobně si myslím že to bude trochu zbytečné...pokud se ti při normálním městském provozu zahřeje normálně tak bych problém nehledal....uvědom si že když šáhněš na motor...předpokládám že sáhls na vedení vzduchu-to je nahoře....tak to je vlažné..vede ledový vzduch....neřešíl bych to...

Odkaz ke komentáři

Proč bys to neřešil? Motor má mít min. 80°C. Když zahřeju motor, vyjedu u nás na pořádnej kopec dlouhej asi 5 km, tam prdnu trojku a jedu z kopce bez plynu, jen musím občas přibzdit. Se špatným termostatem mi teplota klesala dle vagu až k 60°C a rafika se mírně pohla do leva. Nový termostat to prostě uzavře na 84°C a níže to nepustí a rafika drží na středu. Přiznávám, že ta teplota by mohla jít opravdu níže, ale to by musel být kopec, jako když jezdím v létě v alpách, kdy jedu na dvoku z kopce přes pět minut a otáčky nejdou pod 4 tisíce.

Upraveno uživatelem KaJe
Odkaz ke komentáři

A on tady neco meril VAGem? Ze jsem si nevsiml... cely jeho hodnoceni bylo "sahl jsem na motor a byl vlazny" :blink: Podle toho se opravdu neda posoudit nic. Takze bud zmerit teploty a nasledne vymenit, nebo se na to vykaslat. Takhle bych mohl povymenovat pulku auta.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Psal, že po jízdě na dálnici byl vlažný, ale po městě byl horký. Takže je zřejmé, že motor nedrží teplotu. A to že by to chtělo vag jsem mu psal taky.

Ale vážně, ten motor musí držet teplotu nad 80°C, jinak je to pořád podchlazené. Tobě houmiku a VSemi drží teplotu jak?

Odkaz ke komentáři

Taky bych to musel zmerit VAGem. Ale kdyz pujdu sahnout na auto rukou, tak to preci neni objektivni posouzeni. Ale vem v potaz, ze pokud byla teplota venku -1 C°, tak pri jizde je ten vzduch jeste chladnejsi. Pocitove se mu klidne muze zdat, ze je ten motor vlazny. To je cely, co jsem tim chtel rict. Nehadam se o tom, jestli je termostat spatny nebo ne.

Odkaz ke komentáři

No tak VAG sebou běžně nenosím protože ho ani nemám... k dispozici mám jen KTS od Bosche. Zde jsem se jen chtěl optat jestli je moje situace normální nebo ne... a zřejmě není... přeci jen -1°C není zas taková kosa... jo to kdyby bylo -40 tak bych se nedivil... Ale jsem z těch, kteří mají rádi když jim věci fungují jak mají a u aut to u mě platí dvojnásob. Ten motor a chladič jsem omacal bezprostředně po dojetí na pumpu a jeho vypnutí, takže o nějakým schládnutí nemůže být ani řeč... Takže prostě termostat půjde vyměnit - není to zas taková pálka a když se to nezlepší tak se zařídím podle toho (sice nevím jak ale ... zařídím).

 

Logická úvaha je, že termostat je pořát otevřený a tedy do motoru jde neustále ochlazovaná voda. Z termodynamiky si toho už sice moc nepamatuju ale při venkovní teplotě -1°C a rychlosti 130km/h se to ochlazovat muselo teda slušně-a proto byl motor studený.

 

Po víkendu dám vědět jak to s novým termostatem dopadlo...

Odkaz ke komentáři

Jen na to sání... Samo, že nechci vyměňovat něco co je v pořádku... proto jsem se ptal tady... a odpověď byla, že při 130na dálnici na motoru neudržím ruku - i když je venku -10... Tak kdo má teď pravdu ;) Vím, že ukaztel teploty na budíkách není moc směrodatný... Ale během jízdy se mi pohyboval mezi 80-90 - jednou víc k 80 a pak zase víc k 90.... neměl stabilní polohu... Otázka? když jedete v zimě dálnici tak vám to taky tak kolísá? nebo se vám to drží na 90 pořát.... a prosba? potřeboval bych vědět jestli po takové jízdě je zahřátý i to sání nad motorem a jak... jestli se o něj spálím... nebo jen ohřeju ruce... ale podle mě by při -1°C studený být nemělo...

 

PS: Asi už vás tu štvu, ale prostě chci pro svou Octávu to nejlepší a chci aby mi ještě dlouhá léta sloužila.... a taky chci poděkovat za všechny názory... jak to známe ze školy: víc hlav - víc ví :P

Odkaz ke komentáři

Ukazatel teploty mě nekolísá-drží si teplotu...

Saní v létě je horké-ale nespáliš se o to... A teď v zimě-pokud jedu po městě je teplé dost, pokud mimo město tak je "vlažné"-ale jakmile to nechám chvilku stát tak se začne zahřívat...takže bezprostředně po rychlejší jízdě teplé nějak není...vede ledový vzduch a je tak 2cm nad motorem...takže se chladí pěkně.

Ideální by opravdu bylo na napichnout a viděl bys. Zahřívá se ti motor normálně?

Odkaz ke komentáři

Tak s diagnostikou, kterou jsem měl k dispozici se moje auto nějak nepohodlo... nicméně, po ranním startu a cca 10 minutové jízdě po městě jsem zastavil a hadice za termostatem byla ledová... potom před tím než jsem vyjel na dálnici jsem před chladič dal kus papundeklu a teplota se držela cca 0,5 mm před hodnotou 90°C a nekolísala... a i tak bylo vedení vzduchu zvrchu studený...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Nemůžu si pomoct... Miluju tento 2litr... kor když je na LPG a při současných cenách PHM... Vzpomínám si jak jsem kdysi k dvoulitrům měl veliké předsudky a říkával... "Jen blázen si ho může koupit" a teď bych řek... že jen blázen jde do dýchavičné jednašestky., jen pro pár uštřených kaček na povinném ručení, které stejně dá za navýšení spotřeby při potřebě výkonu...

Odkaz ke komentáři

Asi nikde... když jsem na ohřívání motoru dával pozor zjistil jsem, že do chladiče nejde v zimě minimálně 10 minut při jízdě městem teplá voda z motoru... tedy, že termostat nepustí... a až když se mi ručička přiblíží k 90°C tak teprve je hadice do chladiče teplá... tedy termostat pustí... to kolísání teploty nevím čím bylo způsobeno... ale už je to taky v pořádku - rafika se drží na 90... Je teda pravda, že mám teď před chladičem papundekl... ale ten nemá na pouštění termostatu vliv... a když jsem jel teď v noci při -14°C tak chladič nebyl vůbec teplý... motor se stačil chladit ledovým vzduchem co nasával a malým oběhem (rafika se držela na 90)... takže teď je vše OK. nicméně nový termostat mám v garáži a kdyby to začalo blbnout tak výměna je otázkou jednoho odpoledne... stále to sleduji

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest starejhavli

Tak se také hlásím do klubu...., mám již 4 roky kombajn 2.0 SLX ( AQY ) , co se týče motoru, tak spokojenost, najeto za dobu mého vlastnictví (2.majitel) cca 140.000 km a v podstatě bez problémů.

Pouze ta kontrolka Check si opravdu žije vlastním životem a svítí si kdy chce. Za celou dobu pouze dolévám olej (cca 1,5 l na 15.000 km), vyměnil jsem obě lambdy a jinak OK.

Spotřeba za celou dobu je na pěkných 7,84 l na stovku, poměr město a delší cesty je ta 50/50.

Zatím nejlepší spotřeba cca 6,7 na stovku při cestě do Chorvatska a zpět.... ( natankováno v Makarské do plné až po okraj přes odvzdušňovák a dojezd bez dotankovávání až do ČR, natankováno až v J.Hradci...).

Takže zatím vcelku spokojenost, motor jde super odspodu a dynamika ve vyšších otáčkách je taky super..... ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Chci se zeptat na spotřebu oleje Vás ostatních... Je známo, že tento motor si rád vezme trochu víc a já se ptám co je ještě v normě... Mám s tou svou najeto cca 5000 km a zatím zbaštila 1,5 l oleje. Celkově má nejto cca 215000km.

A taky co by se dalo udělat aby se spotřeba oleje zmenšila (krom rozebrání motoru, výbrusu, výměny kroužků, atd...)

 

Olej tam dolévám s klasifikací WV 502.00 , 10W/40.

 

Jaké oleje používáte vy? Výrobce, firemní specifikace?

Odkaz ke komentáři

To ti teda žere dost oleje, toto už není normální. 1,5l - 2l na 15000 je ještě v pořádku, ale toto je moc.

Nepomůže pořádně nic, můžeš zkusit dát místo 5w40 10w40 (btw. co vůbec leješ?)

 

Pomůže jen pořádně: otevřít motor, pístní koužky nový, výbrus, ventily a turbo tvůj motor nemá, takže máš pohodu alespoň v tomto, repas turba je mastná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Zdanda2.0:

 

Nechápu, jak někdo může jít do dýchavičnýho dvoulitru, když se dá koupit 1.8T za stejný peníze.. ty ušetřený peníze se vrátí :)

 

V čem se vrátí ty peníze? Třeba v investici do turba? Nikdy nevíš v jakém je stavu a jak s tím kdo jezdil, jestli to nehonil studené, jestli ho dochladil po nakládačce. Proto jsem volil spolehlivý dvoulitr. Jel jsi s ním, že tvrdíš něco o dýchavičnosti ( konkrétně s AQY)? Jasné že turbo je pružnějsí, ale těch ale je víc...

Odkaz ke komentáři
Zdanda2.0:

 

Nechápu, jak někdo může jít do dýchavičnýho dvoulitru, když se dá koupit 1.8T za stejný peníze.. ty ušetřený peníze se vrátí ;)

 

Jak už jsem psal... toto je auto na práci... žádný turbo + jen 8 ventilů = minimum problémů. Navíc se mi teda tento motor zdá i bez přeplňování docela pružný a to i na LPG... A na zábavu mám 1.8 G60, mechanický přeplňování... a to je potom palba... a v 1100kg těžkým autě si O1 18T dávám jako předkrm... než se jim roztočí vrtulka já už jsem v prachu :) :) ;)

 

A teď k věci... motor jede perfektně, tak se mi do něj nechce vrtat... kdyby se to ale nějak zhoršovalo, tak bych to musel pořešit... Tak holt zainvestuju a na 15000 km přikoupím jedno 4litrový balení oleje navíc... A stejně... jak teda píšou v návodu že 1l na 1000 km je ještě v normě... to teda nevím jestli bych byl spokojenej mít takovou normu u auta....

Odkaz ke komentáři

dobře, co se týče poruchovosti, jsou náklady možný daleko větší.. navíc tam máš jen o 12V vic a turbo.. já jen že si tak drsně ryl do dýchavičné 1,6, která podle mě není tak dýchavičná jak píšeš.

To stejné jsem proto napsal ve srvonání 1.8T a 2.0l.. oproti 1.8t je dýchavičné taky

Odkaz ke komentáři

Každý s těch motorů má něco do sebe-a každý má rád něco jiného. Já sem chtěl 2litr s toho důvodů že je bezproblémový, vyhovuje mě jeho charakteristika (nechce se mě vytáčet motor do 6tis, podřazovat při náhlém zpomalení atd) ten starý 2litr se "provozníma" otáčkama dá tak trochu přirovnat k V6ce...jde od minimálních otáček.

1,8T musí vrtět(takový "sportovnější" typ motoru)...každý se v tom musí projed a zkusit si co mu vyhovuje na jeho jízdní styl. Každý má rád něco jiného. Já sem spokojený maximálně.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...