Přejít na obsah

1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
Mám motor AUM ,

1/ Řešil jsem problém s kolísáním otáček motoru " chyba 17705 " - pokles tlaku mezi turbodmychadlem a škrtící klapkou ( na fóru ŠH se s tím potýkalo mnoho majitelů O1 s motory 1,8T )

Projevovalo se to v mém případě hlavně v zimním období po nastarování studeného motoru - otáčky motoru kolísaly, po vypnutí klíčku a druhém startu už motor jel pravidelně, chyba byla v netěsnosti hadic, které byly popraskané a není to na první pohled vidět, po výměně vše OK.

 

2/ Dále jsem vyměňoval zapalovací cívky, dnes při skutečně najetých 105 tis. Km je mám už vyměněny na všech 4 válcích, odcházelo to postupně, nepravidelně, z ničeho nic najednou auto začalo "kulhat" na 3 válce .

V prvním případě jsem jel ke známému do dílny a další 3 jsem pak už měnil sám když nastala závada, č. chyby nevím ale myslím že VAG psal něco jako " řada válců ..... " a vždy při vzniku závady se na palubovce rozsvítila oranžová kontrolka.

 

3/ Brzdový spínač - také jsem měnil

 

 

Ahoj ,tiez som kupil rs r.v.01 a robi mi to iste ako opisujes v prvom bode,len mi prosim ta napis ake hadice,ktore.

dakujem

 

Hadice 13A bude praskat pořád a dokola, je to špatně konstrukčně vyřešené. Vzhledem k ceně je to nepříjemná věc.

Kdo má peněz dost, nechť kupuje original. Ja to vyrešil podobně jako je např. tady: http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?p=1665820

Stači 3/4" silikonova hadice, T-kus a svorky a je vyreseno a napořád a nevypadá to nejhůř.

 

 

 

super..

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tady seznam mych oprav auto ma 200 000km

 

1) zapalovaci civky (po vymene uz neodchazeji- ale v aute mam porad jednu nahradni)

2) hadice na odvetrani... vsechny 3

3) BOV deceleracni ventil (tlak jeste drzel takze jsem ho spis preventivne vymenil pro jistotu)

4) Regulator tlaku toho odvetrani klikovky a vika ventilu, nejsem si jistej jak to odzkouset ale byl celej od oleje takze asi membrana byla spatna

 

ted jsem objevil dalsi konstrukcni problem...takze do budoucna pridube jeste za 5)

 

5) kabely k zapalovacim civkam... popraskana izolace protoze lezi primo na viku ventilu bez tepelne izolace (otazka casu kdy se zacnou impulzy mezi kabelama ztracet nebo ruzne predavat....Doporucuju dovybavit auto dilem VW/Audi 8L9121659

 

 

a zatim jen z doslechu od ostatnich

 

6) napinak retezu na stelovani vacky sacich ventilu (u me zatim ticho)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Kde se nachází ten BOV ventil? Jak poznám že je funkční? Odvětrávání kliky jsem vyved pod auto a ten ventil jsem zaslepil. Furt nemám ůplně ustálené otáčky, může to mít na to vliv? Klapka je vyčištěná a nastavená. Někdy při rozjedu mi otáčky začnou lítat a auto jak kdyby kulhalo. Na diagnostice to nic nehlásí jen chybu 17705 také pokles talku mezi ....... Kolínko co vede do sání se ale měnilo. Díky za tipy....

Odkaz ke komentáři

Nazdar chlapy.Viem,ze je to tu rozoberane denno denne,ale neda mi to a musim sa zase opytat,kto mal podobny problem,aby mi ho pomohol vyriesit.Mam 1,8T 110kW AUM r.2002 a po dlhsom stati alebo pri chladnejsom pocasi mi nechcelo nastartovat,ako to uz niekto popisoval,Auto bolo viackrat na Vagu a stale je to jedna a ta ista chyba 17705-pokles tlaku medzi turbom a skrtiacou klapkou.Bol som aj v original Skoda servise a tam mi vycistili skrtiacu klapku z cca 50 eur a to bolo dobre asi tak na mesiac.Po tomto case sa zase chyba ukazala a auto nechcelo startovat.Vagom bola tato chyba vymazana uz milionkrat a stale nic.Sice je pravda,ze auto startuje uplne v poriadku a nerobi to,ale teraz pre zmenu pri nahlom stupnuti na plynovy pedal,zacuka cely motor a strati uplne tah.Hadicky,je ich tam dost,som prekontroloval len z vrchu a hlavne tu,co kazdy pise,ze bola derava a nic som nenasiel.Je to uz na hlavu.Kupil som aj original N75 ventil z prvovyroby a ani ten to nie je.Rozmyslam nad vsetkym a uz ma nic nenapada.Zeby vaha vzduchu???Kamos si kupil tiez Octavku 1,8T 110kW r.1998 a nema s nicim problem.A pri normalnej jazde mu to zerie len 6 litrov/100km a ja nedokazem spotrebu urobit ani na 7 litre.Nema nieco za nasledok aj vacsie davkovanie?Neviem uz co hladat a hlavne do coho investovat!Dakujem za kazdu radu.

Odkaz ke komentáři

Dnes sme sa do toho pustili a vsetky hadice von!!!Az do konca nic a nic,az kym sme nedosli k tej spominanej odvetravacej hadici 06A103221AF aspon ja som ju tak mal oznacenu,je to nahrada za 06A103221BK,je to to iste.Bola rozozrata uplne a aj ten T-kus sa mi nejako nepozdava,je dost makky az to nie je pekne.Musim cakat,kym pridu nahradne diely a potom sa uvidi,co a ako,ale pochybujem,ze tu chybu 17705 odstranim len tou hadicou.Myslite si,ze moze auto pri 5000ot. stratit tah kvoli tejto hadicke?

Odkaz ke komentáři

V mém případě výměna hadic pomohla, závada s poklesem otáček se mi nikdy neprojevila na teplém motoru při jízdě. Kolísání otáček - nepravidelný chod motoru nastával jen na studeném motoru po nastartování ( nemusel být venku mráz, stalo se mi to i v létě ) vždy jsem vypnul klíček a nastartoval znovu, pak byl klid a motor šel pravidelně. Chybu 17705 jsem výměnou hadic zřejmě odstranil :)

Odkaz ke komentáři

Takze:vymenil som tu odvetravaciu hadicu aj ten T-kus,na ktorom je pripevnena a nic!!!Auto sice zatiahne az po 5500 ot.,ale aj to je malo,pretoze niekedy tahala az do 7000 a teraz nechce.A co je najhorsie,ze ta chyba 17705 vypisuje stale aj po neustalom vymazovani.Neviem si s tym radui a najhorsie na tom je,ze original servis ti vycisti skrtiacu klapku,pyta za to nehorazne peniaze a este ti kludne povie,ze chyba uz je odstranena a nemoze nic robit.Tak ja uz neviem,koho tam zamestnavaju :-) Co by ste este poradili???

Odkaz ke komentáři

Kontrolou těch hadic se rozumí odpojit komplet všechny? Aj od sání a podobně?

Kde se nachází ten BOV deceleracni ventil. Jak zjistím zda je funkční. kamoš co má RSo tak mu to pěkně odfoukne, i když je to nepatrně slyšet. Já nic nepozoruji, možná je to přes ten zvuk laďáku :palec:

Odkaz ke komentáři

Neviem,aky typ motora mas,ale vsetky hadice si prekontroluj-stoji to zato,ked sa uz do toho pustis.Zacni od turba ksmerom k filtru,potom od turba k saniu popod cely spodok idu hadice (su nad olejovym filtrom-tazky pristup),a nakoniec aj od turba k intercooleru.Blow off ventil je hned na vrchu a ide z neho tenucka hadicka a je vpusteny do takej hrubej hadice k filtru.Aj tvoj BOV bude odfukovat,mam to odskusane!!!Teraz to tak mam-treba ho len vytiahnut z tej najhrubsej hadice,tu treba zaslepit a BOV nechat volne otvoreny,alebo ho niekde pritiahnut,aby sa nehybal a efekt robi dobry.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ahoj, přidám také jednu úspěšně odstraněnou závadu. Jednalo se o vadný modul zapalování EPS. Číslo dílu: 4D0 905 351. Motor AGU. Je to takový malý modul připevněný 2 šroubkama k airboxu ze strany k řidiči. Dle mého se jednoduše upekl. Při demontování jsem zjistil, že spodní kovová ploška, která se dotýká té samé plošky na airboxu byla od nějakého zeleného siraitu, tudíž nedocházelo ke správnému odvodu tepla. Pro správné předání tepla jsem použil teplovodivou pastu která se používá v PC mezi CPU a chladičem (každý PC obchod, cca 30 kč). Jinak tenhle modul stojí u Škody 8759,- :palec: . V Autokelly se dá sehnat za cca 4000,-. No já zvolil No name výrobce za 1100,- a funguje bezvadně (zatím :lool: ) a snad to tak zůstane. Jinak se závada projevuje chodem motoru na 3 a méně válců. Závadu bez VAGu lze diagnostikovat poměrně rychle a jednoduše. Zjistit, který válec nezapaluje postupným odpojováním kabelů. Tam kde to bude beze změny, tam je problém. Poté stačí jen prohazovat cívky a svíčky mezi válci. Pokud nebude zapalovat stále stejný válec (u mě to byl válec č.3), jedná se pravděpodobně o vadnou tuto součástku.

 

Snad to někomu pomůže.....

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Ahoj, nenašel by se někdo, kdo by byl ochotný mi na chvíli půjčit váhu vzduchu pro motor AGU? Někdo v okolí Uherského Hradiště, Zlína, Veselí nad Moravou, nebo Hodonína? Samozřejmě s vaším dozorem. Nejede mi to jak by mělo. Díky moc.

no ja mam motor AUQ a to je jedno z akeho motora tam ide vaha vzduchu moj nazor ja som ju menil asi 2tyzdne dozadu Bosch.. ja som z Noveho mesta nad vahom ak chces kludnes si ju mozes vyskusat..

Odkaz ke komentáři

tak jsem koukal koukal a mam sice neco podobneho,ale ne stejneho.Me skube motor za studena i za tepla.staci jen pridat vic plynu, nez na kolik zhruba jedu a zacne peklo.jakoby jsem jel jen na 3 valce a po drzeni plynu zasne i strilet do vyfuku.hruza.pokud nepridavam plyn lehkosti vanku, tak proste skube.nepredjedu ani Feldu.kdyz se pridava jemne a pomalu s citem,jede normalne,ale pritlacim o milimetr vic a mam wartburg :( zavadu mi to zadnou neukazuje ani na ctecce.menil jsem snad uz vsechno.svicky,filtry,vahu.Z jednoho vraku jsem pak vymenil vsechny civky a byl na tyden pokoj,ale po tydnu zase vse pri starem a zhorsuje se.nechce se mi uverit,ze po tydnu odesla dalsi civka.zvlast kdyz jsem pak zkousel menit postupne po 1 zase na ty stary a nic.furt stejny.a na volnobeh motor jde za plynem normalne.jak se ale dostane do zaberu na rychlost a prida se moc....vynechava podle me valec...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
tú hadicu 13A mám tiež pekne prasknutú, vid foto,označenie má 06A 103 221 AH. mám najazdených 181 tis km, 1,8 T 110kw AUM 2001 a na druhej strane hadice je podobná puklina! Dlho mi známy skúsený servisák nevedel nájst závadu...VAG písal vždy nejako -zlé miešanie zmesy a dalších asi 5 závad tam bolo pod tým kodom. Myslel si, že je voda v benzíne, zmenil som pumpy a nepomohlo ,kontrolka zase svietila... Potom pozeral palivový filter ,bol čistý,prechádzal hadičky okolo motora rukami...vymenil 3 gumičky tesniace v dolnej hadici... Až dal dolu kryt motora a bolo to jasné! Prejavovalo sa to ako vyžšie uvedené-motor pri studenom štarte skapínal ,otáčky od 300 do 700 min, po 10- 20 sekundách to zmizlo a druhý den znova len na studeno...Tá blbá hadica stojí 43 € !! :) (kus gumy) a to sa mi nechce platit u škodovky,inde ju nemajú... mám to prelepené páskou ,zatial to týžden ide, zhánam ju pomaly z bazárov ,snád sa zadarí ;)

 

 

 

tak jsem provedl vymenu vsech hadic...je to porod. Rozdelavat ty pony je porod, kdo to vymyslel by zaslouzil povesit za koule do pruvanu.

zabere to asi pul dne a chce to silne nervy. misto zadny, hadic spousta, masakr..

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravim, AUQ a zatím u obou to byla cívka a teď u aktualního mám problém s nastartováním na poprvé skáčou otáčky 200 - 800 chcípnu to a podruhý je to OK hadice 13 to neni nenapadá někoho kterou bych měl ještě zkontrolovat? A ještě jeden problém je že mam to ohřátý na 90 a když to nastartuju tak mi naskočí sytič. Myslím si že to bude čidlo teploty chladící kapaliny. Na Vagu jsem ještě nebyl kamarád za to chce nekřesťanský peníze tak si počkám na svůj kabel. Díky za rady

Odkaz ke komentáři

Na Ty zap.civky jsem se ptal primo ve skodovce. Je to jen do roku vyroby 2002-2003 myslim. Prvni dva roky to vymenovala skodovka na svoje naklady, protoze uznala, ze jsou vadne. Na zapalovacich svickach by jsi mel mit jeden z tehle kodu: 06B905115R nebo 06A905115D - pokud tam mas cokoliv jineho, je tady tamoznost ze Ti odejdou. Ja mam taky jiny kod, ale (musim zaklepat) prozatim vse ok.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Po me provizorni oprave hadic je to mnohem lepsi, ovsem neni to porad ono. rozsvecuje se mi i kontrolka motoru a servisak rikal, ze by se mela vymenit lambda pred katalyzatorem. do toho se mi zatim moc nechce, protoze nemam zkontrolovany vsechny hadice. takze jich par preventivne vymenim.

nevite nekdo, jaka vede hadice zespodu do hadice 13A ? + jeji kod ? / viz obrazek) pro motor 132kW - AUQ

 

Muze mi tu nekdo, prosim, zkontrolovat spravnost cisel hadic pro motor AUQ:

13A - 06A 103 221 AH

10 - 06A 103 221 BK

6 - 035 103 245 A

9A - 06A 103 231 AF

 

posledni vec: neznate nekdo sikovneho mechanika v Ostrave, ktery by dokazal hadice opravdu poctive prohlidnout, vymenit, opravit a poradit ? Zkousel jsem to sam, ale mam tam navic hadice od LPG a je tam tech hadic vic a misto zadny....

 

Diky za rady a pomoc

Zdravim, měl sem ten stejnej problém, koupil sem auto a po pěti stech kilometrech se rozsvítila kontrolka motoru. Ukázalo to tři chyby 17536- rada valcu 1:prizpusobeni smesi, system prilis chudy, 17705 pokles tlaku mezi turbem a skrtici klapkou, 16396 rada valcu 1, vackovy hridel A (saci) nastaveni DRIVE nedosazeno.

Hadice 13A je v poho, vypadá to, že již byla měněná, ale hadice 9A je úplně na hadry, dnes jsem ji s mechošem objednal, cena ¨pouze¨ 913,-kč, no co se dá dělat.

Odkaz ke komentáři

Zdary, dneska se mi objevil problém. Když začnu zrychlovat (plyn sešlápnu na víc jak půlku) někde kolem 3400 ot motor silně cukne, jako kdybych vyplnu a zapnul motor. když ale pedál sešlapuju pomalu nic se nestane... Nalil jsem aditivum, co by mělo pročistit vstřiky atp asi před 200km. Je možný, že by to dělal zanesenej palivovej filtr? Jako že když teče hodně paliva, takhle "kousne" motor?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

V příloze jsou informace, stáhl jsem to z fóra ( nového nebo starého to už nevím ) je to pro motor 1,8 T - AUM,

v mém případě jsem vyměnil hadici 9A, 13A a ventilek. Postupoval jsem přesně podle přiloženého návodu.

 

Kontrola_a_oprava_hadic_na_motoru_1_8T_AUM.doc

post-92-1257617355_thumb.png

post-92-1257617312_thumb.jpg

 

Zdravim,

 

moc dekuji za vyse zmineny navod. Muj vuz (Audi A3 quattro 2001 1.8T 110kW ARX) hlasil spatny elektromagn. ventil u turba (a rozsvitil kontrolku motoru, navic nekdy pri studenem startu chcipal), po jeho vymene spatny mechanicky ventil u turba a po jeho vymene spatne obe lambdasondy. Kdybych nenasel tento navod, tak jsem dal zbytecne investoval do vymeny drahych soucastek. Takhle jsem dal servisakovi vytisknuty navod a opravdu nasli prasklou hadici zminovanou v navodu. Auto jeste nemam ze servisu zpet, ale snad to byl zdroj problemu. Petr

Odkaz ke komentáři

To je dobře že ti to pomohlo, jak už jsem psal v úvodním příspěvku, nejsu autorem návodu , ale taky jsem to podle toho sám opravil

:palec: . Hadice a v některých případech zapalovací cívky, to je největší slabina skvělých turbomotorů 1,8 :) , V porovnání s nafťákem, kdy mnoho majitelů v mrazech těžce startovalo a mělo problémy s naftou, je to celkem sranda :lool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...