Přejít na obsah

1.9TDi 81 kW Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Dotaz, když sešlápnu plyn tak mě sic turbo hodí do sedačky (nezvyk z Felicie) ale hulí to jako dýmovnice..... Když mám natočenej motor a sundám víčko tak motor nefluše olej. Musel jsem vyměnit váhu vzduchu, páč tam byla úplně nová a při 1600 - 2000 otáčkách to lehce cukalo..... Teď se bojím estli nejni v prd.... turbo... Dík

Odkaz ke komentáři

No, urcite by to slo na brzde, ale to jsou myslim zbytecny penize. Urcite se ti na to podiva nekdo, kdo se venuje chipovani a upravou RJ.

 

Zeptej se tady kluku z Usteckyho kraje, ty ti pomuzou :smich:

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Mě trápily teplé starty. Přidali jsme startovácí dávku a nic ;) nakonec mi nezbylo nic jiného než koupit nový startér a bylo po problému. To je můj poznatek. Teď se ještě chystám na čištění turba páč mi padá do nouzáku a AGR ventilem to není a ani hadičkami.

Upraveno uživatelem mar.cz
Odkaz ke komentáři
No, urcite by to slo na brzde, ale to jsou myslim zbytecny penize. Urcite se ti na to podiva nekdo, kdo se venuje chipovani a upravou RJ.

 

Zeptej se tady kluku z Usteckyho kraje, ty ti pomuzou :lool:

JJ zeptám ale aj tak děkuju. To že se to dá vyzkoušet na těch brzdách sem slyšel, jak to funguje nevím... Ale těch kluků se u nás zeptám...

Odkaz ke komentáři
Mě trápily teplé starty. Přidali jsme startovácí dávku a nic :ph34r: nakonec mi nezbylo nic jiného než koupit nový startér a bylo po problému. To je můj poznatek. Teď se ještě chystám na čištění turba páč mi padá do nouzáku a AGR ventilem to není a ani hadičkami.

 

Zdarec Pane

Mam dotaz ohledne turba ,motor mi pada do nouzaku po prekroceni cca3 tis. otackach nebo cca140km/h

Jsem uplnej laik-tak potrebuju poradit na co se mam zamerit.

Tady pises neco AGR ventilu a hadickach, nemohl by jsi mi popsat o co se jedna popr. poslat foto zatim nemam na vymenu turba ani cas ani penize,tak bych zkusil jestli to neni jenom timhle.

Jinak shanim nekoho okolo Svitav kdo by byl ochotnz se na to mrknout.

Zatim hoj a dik

Odkaz ke komentáři
Zdarec Pane

Mam dotaz ohledne turba ,motor mi pada do nouzaku po prekroceni cca3 tis. otackach nebo cca140km/h

Jsem uplnej laik-tak potrebuju poradit na co se mam zamerit.

Tady pises neco AGR ventilu a hadickach, nemohl by jsi mi popsat o co se jedna popr. poslat foto zatim nemam na vymenu turba ani cas ani penize,tak bych zkusil jestli to neni jenom timhle.

Jinak shanim nekoho okolo Svitav kdo by byl ochotnz se na to mrknout.

Zatim hoj a dik

 

čau. ty hadičky vydíš hned za motorem. jsou tam dva ventily a jeden je na podtlak k turbu, ta hadičky vyšli na 300,- občas se stane že je prasklá a přisává si to vzduch kde nemá, ale je to tak 10% jinak to bývá turbem, protože 81 mají časování lopatek a ty se zanáší karbonem. jsem z druhého konce ale myslím si že kluci z OC ti poradí

post-182-1246710721_thumb.jpg

Upraveno uživatelem mar.cz
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Cúzk, klucí, mám problém. Při vyšší rychlosti, (když jedu chvilku 160 a víc) mi po chvilce začne během jízdy blikat kontrolka žhavení. Tak přestane blikat až po vychladnutí a několikaterém sešlápnutím brzdového pedálu... Mám pryč žhavící svíčky??? Nebo je pryč čidlo na brzdovým pedálu?? Dík

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann
Zdarec Pane

Mam dotaz ohledne turba ,motor mi pada do nouzaku po prekroceni cca3 tis. otackach nebo cca140km/h

Jsem uplnej laik-tak potrebuju poradit na co se mam zamerit.

Tady pises neco AGR ventilu a hadickach, nemohl by jsi mi popsat o co se jedna popr. poslat foto zatim nemam na vymenu turba ani cas ani penize,tak bych zkusil jestli to neni jenom timhle.

Jinak shanim nekoho okolo Svitav kdo by byl ochotnz se na to mrknout.

Zatim hoj a dik

Zaměř se na ventil N75 je to běžná závada octulek je to takovej bílej ventil kerý je umístěný na motorové příčce ventil má bílej klobouček odpoj ho a zkus někoho sehnat kdo má octuli a půjč si ho od něho vyzkoušej a uvidíš + jak ti tu radily kluci prohlédni všechny hadičky k ventilům :palec:

Odkaz ke komentáři
Ono to signalizuje asi 7 roznych zavad, v Tvojom pripade ale asi odchadza brzdovy spinac. Hlavne ked to skonci ked ko "precvicis".

Takže ono žhavení je přes brzdovej spínač??? Nebo jak to tam je, abych to pochopil..??? Protože když jedu třebas minutu 160 tak začne blikat..., potom když vychladne tak bliká taky ale když několikrát sešlápnu brzdu tak to potom po natočení klíčku zmizí a nebliká

Odkaz ke komentáři

zdravim potrebuju poradit..koupil jsem octavku 1.9 tdi 81kw, zdalo semi ze to docela zere a mene jede. tak jsem se nechal napichnout. vymenil jsem teda vahu jinak vse bylo OK teda podle PC. kdyz koukam na PPC tak mi to ukazuje prumer 11L/100 okamzita spotreba pri rychlosti 90km/hod. ukazuje asi 8 - 9 L co ze blbost kdyz jedu pro rovince. Poradi mi nekdo v cem muze byt problem.?? a jak se odstranit? a jestli se musi neco nakonfigurovat?? diky moc Martin

Odkaz ke komentáři

Mam dotaz při teplem motoru mám problem se startováním mam 1.9.tdy 81kw studený naskočí hned a ještě jeden dotaz chci dělat výměnu mot. oleje poradte jaký olej je to r.v.99 najeto 165tis najlepe plná sintetika.

Odkaz ke komentáři
Mam dotaz při teplem motoru mám problem se startováním mam 1.9.tdy 81kw studený naskočí hned a ještě jeden dotaz chci dělat výměnu mot. oleje poradte jaký olej je to r.v.99 najeto 165tis najlepe plná sintetika.

 

já mám magnatec od castrolu 5w-40,zkus teplotní čidlo,někde jsem to tu četl.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Dotaz, když sešlápnu plyn tak mě sic turbo hodí do sedačky ale hulí to jako dýmovnice. Teď se bojím jestli nejni v prd.... turbo protože to kouří jako když bouchnou kamna

Tohle je normální věc je ten kouř černý? Jestli ano tak je to normál a nemáš to chipnutý? jakmile dáš plnej plyn tak kouří každý TDI

Odkaz ke komentáři
Mam dotaz při teplem motoru mám problem se startováním mam 1.9.tdy 81kw studený naskočí hned a ještě jeden dotaz chci dělat výměnu mot. oleje poradte jaký olej je to r.v.99 najeto 165tis najlepe plná sintetika.

pohledej řeší se to tu !!!!!!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...