Přejít na obsah
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

Srovnejte ceny povinného ručení a ušetřete až 70%.

341 příspěvků k tomuto tématu Poslední odpověď

Doporučené příspěvky

Pisal som to na 8. strane, aj so screenom. Chyby P046C a P0403 znacia vymenu EGR ako celku. Cize EGR urcite vymenit, a potom sa uvidi, ci tam este nejake chyby ostanu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

A nevite, prosim, o nekom sikovnem, v pasu od Plzne pres Prahu po Hradec Hralove a Pardubice, kdo by dokazal ten EGR ventil vymenit, za rozumne penize (tj. bez sundavani napravy), a nemel mesic cekaci dobu?:-(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Malokto ti to spravi bez napravy dole...

Pokial si toho roku nerobil geometriu tak ju aspon budes mat...

Vymeni ti to hocijaky servis.

Hlavne je potom riesit novsi SW ked mas stary.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vždyť ti diagnosika píše, že EGR to asi nebude, zatím čtu N18, ten, řídí, ale vzhledem k provázanosti závad s měřičem hmotnosti může jít třeba také o kabeláž.  Takže se zastav u někoho kdo ví co a jak a nechtěj věštění z koule. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak včera mi vyměnili EGR ventil a nějaký podtlakový spínač-údajně se mění s tím. Celkem jsem dal 13.300,- . Teď ještě přehrát SW na 9972 a srovnat příčku volantu. Auto nikam netáhne, jen je volant drobně vyosený směrem do prava a to mi strašně vadí, chci ho mít rovně -  nápravnice šla dolů.

Mám tedy prosbu. Nevíte prosím o někom v Plzni/na Plzeňsku kdo by mi nahrál ten SW? A jak dlouho to trvá?

Co se týče srovnání příčky volantu, dá se to dělat i bez GEO, nebo je geometrie nutná? Předem díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak přehrátí SW již domlouvám a příčku by mi měli srovnat příští týden v autorizáku. JInak mi bylo také nabídnuto SW deaktivace EGR ventilu s tím, že by to mělo mít lepší dopad na motor atd. Dělat si to nechci, když už jsem vyhodil 14k za novej, ale zajímalo by mě, jaký na to máte názor, případně zkušenosti. Nejde o zaslepení, jen vyřazení z provozu přes SW.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Načo to riešiť keď si kúpil novy?
Auto pôjde super a všetko bude ako ma.
Hod tam 9972 sám ho mam a som spokojný.
Mal som 8890 a potom 9978 nikdy viac.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jasan, chci 9972, ale jen mě to zajímá čistě teoreticky. Já si to udělat určitě nenechám, když mám novej ventil, ale zajímalo by mě, jaký to může mít dopad na motor. Standardem to není, tudíž si nejsem jist, zda to motoru nevadí, nebo co se může případně poškodit atd. Zkrátka jen jsem zvědavý ;)

Díky, to jsem přesně chtěl vědět. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě existuje úprava egru, kde ti odpojí jen samotný chladič. U ventilu je přepínač, který posílá plyny bud přes chladič nebo při studeném motoru rovnou bez chlazení do motoru, ten se odpojí a klapka se dá do polohy chladič uzavřen... kupodivu to neháže chyby...

Motor mi s tím najezdil 70K km bez problémů, trošku víc papal na druhou stranu filtr se paradoxně méně zanášel... Tj EGR fungoval ale nechladil zpětné spaliny...

udělal jsem obrázek aby to bylo jasné: (zeleně je zakroužkovaná klapka, modrá čára je poloha klapky po úpravě a fialová je cesta spalin po úpravě... chladič prostě nechaldí egr ale egruje, teplota výfukových plynu před DPF s úpravou se pohybovala při běžném provozu kolem 300 stupňů, od doby co mám nový chladič je to kolem 120-180)

21tT.jpg

Není mi jasné proč MotorPower mluví o zanášení DPF při jízdě s odstaveným egrem, protože pokud je odstavený tak to, tak se filtr zdaleka tak rychle neplnil. Sice je fakt že jezdím hlavně dálnice, ale to na tom nehraje moc roli. S funkčním egrem se filtr plní rychleji.

Třeba to Motorpower objasní, za což bych mu byl vděční.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na dálnici to docela funguje, ale při kratších jízdách a po městě nenastupuje teplota a podmínky pro regeneraci se nevytváří. Všechny výfukové plyny, které se vracejí zpětným okruhem do sání, proudí přes chladič. Tím jsou chráněny ostatní
komponenty okruhu recirkulace před vysokými teplotami. Na vstupní straně chladiče je umístěn filtr z nerezové
tkaniny, který zabraňuje průchodu nečistot z katalyzátoru a filtru pevných částic směrem k turbodmychadlu. Na
výstupu chladiče AGR je umístěn nechlazený ventil zpětného vedení výfukových plynů.  Správná funkce EGR též napomáhá rychlejšímu ohřevu motoru při kratších trasách.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

OctaviaClub.cz

Již od roku 2003 přinášíme informace nejen pro majitele Octávií. Staňte se i vy členem OctaviaClubu a získejte členské výhody.

Prostor pro reklamu

Zde může být i vaše reklama.

Prostor pro reklamu

Prostor pro reklamu

Důležitá informace

Používáním těchto stránek, souhlasíte s jejich Pravidla, používáním cookies na vašem zařízení pro správnou funkčnost této stránky (nastavit cookies si můžete zde, pokud tak neučiníte, bereme v potaz, že s jejich použitím souhlasíte, a politikou ochrany osobních údajů - Ochrana osobních údajů.