Přejít na obsah

EGR VENTIL


Doporučené příspěvky

A kde najdu další kód motoru? Ve velkém TP? 1.6 jsou přeci CAYA, CAYB a CAYC podle výkonu. Pokud jde jen o zanešení tak to neberu jako extra vadu ale jako prostě kurvítko které se zanese kvůli stylu fungování.

 

 

Jinak tankuju aditivovanou naftu u makra teď hlavně. Ten AGIP diesel.. Přidávám i VIF super diesel aditiv.. sice zimní ale normální běžnou dávku. Tak snad to pomůže trochu..

Odkaz ke komentáři

No já ho ženu normálně od 1500 do 2500 ot. a když spěchám tak do 3000 ale už se mě podařilo že jsem nestihl přeřadit a vyletělo to přes 4000 ot.. Přítelkyně si zase spletla rychlost a otáčky vylítly přes 4500 ..možná i omezovač :D ale jen na vteřinku naštěstí si toho okmžitě všimla. A já zezelenal .. takže mě čeká jen zanešení? :/

Odkaz ke komentáři

Koukal jsem do dílenské příručky a konečně vím kde je ten chladič výfukových splodin. Podle mechanika při servisní kontrole tam byla netěsnost na chladiči výfukových splodin a že se může stát že auto občas spadne do nouzáku ale nic vážného. No musím zaklepat, do nouzáku to zatím nespadlo. Doufám že to ještě aspoň rok vydrží :(

Odkaz ke komentáři

že se může stát že auto občas spadne do nouzáku ale nic vážného

A to je podla neho OK? Ze auto obcas spadne do nudzaku? Teda podla mna to ok nie je :blink:

Akonahle spadne do nudzaku, treba to riesit. Tam ide asi o to, ze koli mrnavym tesneniam sa im nechce vyberat cely EGR von z auta :D

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

No já platil nejak 6000 za celou prohlídku a olej jsem měl svůj. Takže i tak to byla docela pálka a oni by asi vyměnili celý EGR ventil. Protože mě řekli že kdyby to řešili tak že to bude úplně jinde cenově. Až to začne padat do nouzáku tak tam pojedu to je jasny.. kdoví co na tom chladiči je. Zajímalo by mě jak na to přišli. Jak to mohli zjístit.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Ahojte, budem rad za kazdu radu. mam 1.6tdi cr cayc a asi pred dvoma rokmi som mal taky problem ze pri prechode do nizkych otacok mi aj pri jazde skubalo motorom, niekedy aj zhasol, resp. ze som niekedy nevedel nastartovat. Najhorsie je zo to bolo cele nahodne a vacsinou to islo fajn. VAG nehlasil nic, ale jeden manik po dvoch tyzdnoch jazdenia konecne diagnostikoval chybny egr chladic. Po vymene to islo dobre az doteraz, ked zacinam mat rovnaky problem. Je mozne ze sa EGR pokasle uz po 20 tis. km?? Mam doma vag 11, ale som totalny laik a netusim co mam merat, resp. voci comu porovnat hodnoty. Po skusenostiach to nechcem teraz ani davat do servisu, predpokladam ze tam zas nic nenajdu.

Odkaz ke komentáři

Přispěji se svou zkušeností. Pořídil jsem si v říjnu 2014 Octavii II 1.6 TDI CR, s poctivými 113 000 Km. V květnu 2015 se poprvé rozsvítila kontrolka žhavení a motor šel do nouzového režimu (tehdejší nájezd zhruba 119 000 Km). Po zhasnutí a opětovném nastartování vše fungovalo. Chyba se opakovala zcela náhodně v náhodných intervalech. Někdy 3x za sebou a někdy 14 dní nic. V červenci se společně se žhavením poprvé rozsvítila kontrolka řídící jednotky a tak jsem hned mazal do autorizovaného servisu. Popsal jsem problém a hned mi řekli, že to bude na 99% EGR ventil a že to bude za 15 000,-Kč. Nakonec jsem to dal do servisu přes 3 známé, kde udělali diagnostiku a ta hlásila zkrat na EGR ventilu. Borec to prý nejdřív proměřil, jestli není vyzkratovaný jen nějaký drát a pak mi volal, že EGR je na odpis, že se musí vyměnit a že ho sehnal za 8 900,-Kč. Asi 10 hodin práce za 2 000,-Kč a prý ještě měnil těsnění kolem filtru pevných částic 1 000,-Kč, že jinak by mi prý mohli jít výfukové plynu do kabiny. Takže dohromady 12 000,-Kč. Můj známí automechanik, co ale nedělá škodovky, mi zpětně řekl, že ten borec ten EGR ventil nejspíš sehnal tak 3 až 4 tisíce, ale že to je normální úplně všude. Servisy prý vydělávají hlavně na náhradních dílech a vyhnout se té přirážce moc nejde. A taky mi řekl, že výfukové plyny v kabině je pěkná blbost a že to mě nejspíš "natáhl“...

Odkaz ke komentáři

Tak za 3-4 tisíce bych ten EGR taky rád koupil,ale to těžko tvůj mechanik asi ani neví jak vypadá,že to není jen samotný egr ale je i s chladičem spalin. Cena za jakou Ti ho prodali je OK . Pokud vzali 2000 za práci to je taky slušná cena,já to dělávám za 2.500 bez demontáže nápravnice a DPF,ale jde to jen u předokolky u 4x4 nee. Co se týče toho těsnění tak nevím co stálo 1000 Kč,já vždy měním to plechové těsnění k hrdlu DPF od sběrného a to stojí do 100 Kč,možná Ti dávali i novou svěrku,ta stojí okolo 500 Kč ale není nutné ji měnit. Ty výfukové plyny blbost teda nejsou,stalo se mi u VW T5,že jsem pořádně nestáhl svěrku u DPF a smrad šel do topení,po dotažení v pohodě...

 

Hlavně že už Ti to jezdí :palec:

 

 

Odkaz ke komentáři

No na krytku jsem se ptal, když mi auto vraceli, ale teď mi dochází, že jsem nejšpíš špatně interpretoval mechanikovo: "Jasnýýý, nemějte obavy, všechno je cajk." Z místního fóra jsem asi špatně pochopil, že u nového EGR + chladič krytka žádná není a že se musí dokupovat. A ten můj mechanik říkal, že tam krytka je, takže jsem byl v poho. Dá se ta upravená krytka nasadit na ten EGR aniž bych zase nechal rozdělat celý auto? Asi ne co? :/

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tam nejde o spalenie sadzi, to sa deje v DPF. EGR je vlastne klapka a ked je stale otvorena, kym sa nezohreje motor, tak sa moze casom zaniest a zasekavat sa, tym padom skorej zdochne.

Tych 7km je ozaj malo pre hocijaky naftak, ci je to CR, alebo PD, ktore maju tuto pikacovinu :(

EGR maju aj benzinaky a zazil som uz aj jeho zanesenie, ked sa s nim jazdilo ozaj malinko, cca 2km rano a vecer....a po roku sa zaniesol.

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...