Přejít na obsah

EGR VENTIL


Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Mam OII face 1.6 TDi MR2012 a zhruba týden zpátky auto začalo blbnout při startech. Kolísají mi volnoběžné otáčky, slyším kovový zvuk z motoru a stoupla mi spotřeba. Při nízkých otáčkách auto občas škube. Mohl by to být EGR ventil? Mam najeto cca 170t km

Odkaz ke komentáři

Pisal som to o par postov vyssie ... prejavovalo sa to tak ze po nastartovani ked auto stalo cez noc zacali kolisat otacky az skapalo a startoval som niekedy aj 20x pokial motor udrzalo nastartovany... nereagovalo na plyn ani na nic ... menil som to v origo VW servise a vyslo ma to na nieco cez 500eur aj s robotou

Odkaz ke komentáři

Dnes som absolvoval vymenu :) rano vyskusam start no snad to bude ok :) stare egr mam doma a viditelne klapka KO ... otvara sa len od cca 3/4 do plna .. zavriet nejde vobec tak snad to je pricina mojho problemu :)

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda výměna EGR ofstranila problémy? Čeká mě to ce středu, tak doufám, že bude klid. Diky za info

 

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Ked sa skusal test egr cez diag reagoval normalne, no odhalili sme to az ked nam nechcelo spravit zakladne nastavenie kedze elektronika nechcela komunikovat. Potom mechanik pozrel na hodnotu pri starte a ta ukazovala ze ostava otvoreny na 59% cize ho vobec nezavieralo

Odkaz ke komentáři

Tak jsem vymenil EGR ventil ale obcas mi to stale blbne, jen asi tak1x hned po nastartovani. Jak poznam ze mi v tom servise udelali zakladni nastaveni EGR ventilu? Auto ma o cca 2 litry vetsi spotrebu a nevim proc a pekne mi to stve...

Mam ho tyden vymeneny a zatim jsem najezdil cca 200 km a spotreba je 7,5 na 100km

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím vespolek,

tiež som mal problém s EGR. Dal som ho vymeniť a všetko bolo OK. Teraz po 8 mesiacoch a asi 10 tis. km mi to začalo hlásiť rovnakú poruchu. V servise mi povedali, že je to opäť EGR, že bol zaseknutý termostat a že motor moc čoudil a zaniesol EGR. Preto to nemôžu uznať na reklamáciu.

Netuším či nahrávali nový soft a ani či dávali tú novú krytku, ale skôr by som to videl že nie. Najskôr by som to videl na ten vypadnutý kolík. V pondelok sa chystám do servisu, tak sa chcem nabušiť informáciami, ako to riešiť.

Budem vďačný za každú radu

Odkaz ke komentáři

Zdravím vespolek,

tiež som mal problém s EGR. Dal som ho vymeniť a všetko bolo OK. Teraz po 8 mesiacoch a asi 10 tis. km mi to začalo hlásiť rovnakú poruchu. V servise mi povedali, že je to opäť EGR, že bol zaseknutý termostat a že motor moc čoudil a zaniesol EGR. Preto to nemôžu uznať na reklamáciu.

Netuším či nahrávali nový soft a ani či dávali tú novú krytku, ale skôr by som to videl že nie. Najskôr by som to videl na ten vypadnutý kolík. V pondelok sa chystám do servisu, tak sa chcem nabušiť informáciami, ako to riešiť. Znovu sa mi 12tis. dávať nechce.

Budem vďačný za každú radu

Pochybuji že egr zlobí z důvodu ze je zanesený spíš odešla elektrická část nebo jak píšeš vypadlá osička,nejspíš se jim to nechce dělat zadarmo tak te tahají za nos ?
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Fuha, tak to je ozaj malo...ale toto by som skor pripisoval velmi castym kratkym trasam, kedy sa motor nestihne vobec ohriat, tym padom egr je stale zavrety a zanesie sa :(

 

 

 

cize ak by jazdil napr trasu 15 km a motor by sa zahrial az pri 8km,tak sa egr zanasal len tych 8 km a dalsich 7 sa co ? ostal zaneseny,alebo sa nejak precistil ?

Odkaz ke komentáři

to že máš po 4 letech 190 tisíc km značí že jezdíš štreky, 47 tisíc km za rok nedám ani já. U octy co má průměrný roční nájezd 37 tisíc km jsem taky EGR neměnil, druhá co má kolem 26 za rok byl dělaný ve 160 000, jsou lidé co si stěžovali na EGR i ve 100K jaký myslíš že mají roční nájezd ?

Kupovat naftu na málé nájezdy je utopie, dnes už to vím. Nekoupil bych naftu pokud bych s ní nedal kolem 30 za rok, hranice je někde u 25 tisíc si myslím.

Odkaz ke komentáři
Guest tomxass

Vsetko su to nezmysly.

Naftu nech si kupi kto chce, aj ked najazdi 5000km rocne.

Vela ludi su kupuje naftu len kvoli tomu, ze to nic nezere, hoc aj malo nabehaju.

Uz je to otrepane s tym najazdom atd.

Len pre porovnanie poznam asi 3 ludi co maju TSI 1,2 ci 1,4 a troch co maju 1,6 a 2,0 TDI rovnake rocniky vsetko octavie.

A hla, TDIcka naklady na servis nula, TSIcka menia retiazky uz aj po stvrty krat.

Je to aj o stasti, ale nech mi nikto nepise, ze TDI je nakladne na servis ak ho ma clovek od nova.

Jasne, ked kupi stoceny srot z Nemecka, tak mate pravdu.

Odkaz ke komentáři

Jak mění řetězy ? Buď to mají v záruce a původní problémové serie vyměnila škodovka za revizní v rámci záruky a nebo jim původní vydržela a nechali si dát po záruce už zrevidovanou řetězovku která nezlobila... Jediné co u TSI považují opravdu za problém je u 1.8 TSi když to likvidovalo motor a žraní oleje to byla ale taky doména snad roční serie...

 

Ono samozřejmě moderní TSI má stejný kurvítka jako TDI, ale fakt je že motor se za studený jízdy tak nezanáší jako nafta, když se naftou nejezdí a neprohřeje se motor tak se doslova zacpe.... I když u TSi zase hrozí přidření motoru, protože za studena vniká benzín do oleje... ale to se nechá ošetřit častější výměnou oleje pokud nejezdím delší trasy.

Odkaz ke komentáři

Prosim Vas o nazor o ERG.

 

Na leon 1.6tdi mi hned po nastartovani hodi auto do nudzaku. Chyba je P0403. Ano vadny ERG. Na diagnostike sledujem graf ERG hodnoty pozadovanej a ERG ERROR v %. Prvych 10sekund obidva priebehy sa chovaju naproste stejne (priebehy maju totalne zhodny profil) a ked sa hodi nudzak, ERG pozadovany sa hodi do 0 (zavre ho) a ERG sa hodi do 100% a tak to ostane. Je tam asi mesiac po vymene novy ERG natocenych asi 1000km. Z chovania tych dvoch grafov mi pride ze ERG vobec nereaguje, akoby bol vypadnuty konektor alebo vypadnuty ten kolicek, ktory vyskakuje na poslednej verzii. Kym novy erg fungoval tak bolo vidno krasne co pozaduje Rj auta a ako pekne kolise chybovost (rozdiel pozadovanej a nameranej hodnoty) okolo 0%.

 

Ma prosim Ta ta moja uvaha zmysel?

 

PS: ERG error si vysvetlujem ako rozdiel medzi vyssie popisanymi hodnotami.

 

Ak mam vypadnuty kolicek, a neupravenu krytku tak ten kolicek asi nevypadne z auta, ale ostane v krytke dufam.

 

Tu chybu a nudzak mi hodilo po nastartovani auta zabrzdeneho na mieste, pred tym bola jazda asi 50km. Predpokladam, ze pri startovani sa klasicky zatriasol motor a asi nieco vyskocilo.

 

Ma zmysel pri P0403 kontrolovat i nieco ine? Vyhladal som v definicii tejto chyby ze ako prve sa sa ma skontrolovat poistka neviem ktora, kablovacka a samotny ERG. Podltakovy solenoid snimac s tym asi nema nic spolocne.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj všichni.

Předem se omlouvám, že jsem nepřečetl všechny příspěvky, abych zde nalezl odpověď na mou otázku.

Můj problém spočívá v tomto. Mám Octavii II rv. 11/2012 najeto 130 tis. Jednoho dne ráno, asi se špatně

vyspala, mi po startu zablikala kontrolkou žhavení. Spadlo to do nouze. Po restartu jsem pokračoval dál.

Druhý den ráno, totéž, zase pokračovala dál. Zajel jsem za známým s VAG a ten nic nenalezl. Třetí den ráno

se přidala kontrolka motoru. To už resetovat nešlo a tak jsem musel odjet v nouzovém režimu. Celý den jsem

přemýšlel co se mohlo stát. Jelikož v práci máme na parkovišti kuny, napadla mě tato varianta a vydal se

hledat problém. Našel jsem pod oknem vypadlou podtlakovou hadičku,.Na konci byla prasklá. Konec jsem uřízl,

hadičku nasadil. Kontrolka motoru zhasla, ale žhavení stále blikalo a nouzový režim zůstal. Rozhodl jsem se tedy

navštívit Škoda servis. Zde mi řekli, že podle diagnostiky je zjištěna závada : P0400700 potenciometr zpětného

vedení výfukových plynů signál příliš slabý

Z tohoto důvodu je prý nutná výměna celého zařízení s cenou cca 14 tis.

 

Chci se zeptat, zda při této chybě je nutná celá výměna. Zda je možné, že může být někde překousnutý kabel a kde

hledat. A co se stalo, že byla vypadnutá hadička podtlaku a zároveň to hlásí tuto chybu.

 

Moc Vám děkuji za radu. Autům moc nerozumím, rád budu za každý názor, který mi pomůže.


Výpis z diagnostiky

post-58758-0-57714100-1499519129_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...