Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Tak problém byl ve svazku - zaoxidovaný kontakt. Chyby už to neháže, nicméně se přišlo na to, že je naprasklé čídlo co jde do palivového čerpadla. A když se s tím trochu zalomcuje, tak začne motor trochu škubat, ale chybu to neháže žádnou. Jde koupit to čidlo samostatně? Nedaří se mi to najít.

post-37236-0-91816200-1515149124_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, vyskytl se takový problém, že po natankovaní plné nádrže začalo auto cukat. Postupně se to zhoršovalo a rozsvitila se kontrola motoru. Zkusil jsem aditivum na vodu v nádrži, které nepomohlo. Cestou domu jsem potřeboval vyjet kopec. Auto při plynu cukalo. Zkusil jsem vyměnit svíčky a také bez výsledku. Auto má při volnoběhu záškuby. Někdo nějaký nápad? Lambda sonda?

Odkaz ke komentáři

Co takhle pořádná diagnostika a výpis chyb? Jak chceš bez toho postupovat dál? To vyměníš půl motoru? A nic tím nevyřešíš - viz zbytečná výměna svíček. Tohle opravdu není Š120.

Věštírna hovoří: z popisu by to také (mimo jiné) třeba mohlo odpovídat vynechávání jednoho z válců.

Upraveno uživatelem Pawouk01
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, potýkám se s problémem (viz. video v odkazu). Tento zvuk se mi začal ozývat z motorového prostoru s příchodem chladnějšího počasí. Ráno nastartuji a takto začne cvakat po cca 20 sekundách na volnoběh. Jakmile dojde k lehkému ohřátí je pryč. (Po nastartování a tomto cvakání jsem ujel cca 400m, teplota lehce stoupla a zvuk byl pryč). Původně bylo podezření na rozvody, ty se vyměnily, stejně tak olej. Zvuk zůstal, ale není tak intenzivní. Taktéž nejde od altiku, remen byl dole a zvuk stále zůstává. Neřešil jste někdo něco podobného na svém vozidle? Díky, H. 

 

 

Odkaz ke komentáři
před 17 hodinami, milos0785 napsal:

Jak se kontroluje řetěz ? Ja když demontoval víko,tak řetěz na oko OK, ale po výměně klid. Řetez+napínák+těsnění+šroub přestavovače, asi 2tisíce.

Díky, já to takhle přetlumočim mechanikovi, jako další možnou příčinu tohoto zvuku. 

Zatim mi bylo dvěma mechaniky nezávisle na sobě řečeno, že příznakem tohoto zvuku může být “něco” s ventily. Ale divný na tom všem je, že toto klepání to dělá pouze tehdy, když auto stojí delší dobu v chladu, kolem 0C. Jakmile je venku tepleji, zvuk se neobjeví. Stejně tak jakmile se motor lehce ohřeje, vše ihned v pořádku. Na jízdní vlastnosti to dále nemá žádný vliv. Auto jede krásně, tak jak má. 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zdravím borci. Potřeboval bych radu.  Mám O2 rs 2.0 tsi 147kw  a při jízdě ,když pustím plyn něco začne cinkat ,když auto běží na volnobeh a slapnu na plyn ,tak když padají otáčky,tak to začne taky cinkat. V nízkých otáčkách nic nejde slyšet. Nevíte co by to mohlo být? 

Odkaz ke komentáři

Mám pocit, že mi to vydává tentýž zvuk. Měnil jsem DV ventil, ale pořád mi diagnostika píše chybu P0299 regulace podtlaku. Mám pocit, že mi občas špatně spíná turbo, mám DSG a když dá kickdown třeba o 2-3 kvalty, tak to někdy celkem trvá než se dostaví nějaký výkon. Vezu zitra auto na servis, snad pak budu chytřejší. Jinak Mám MR2011, najeto necelých 260tkm.

Upraveno uživatelem Mildee
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím pánové,

poslední dobou mi začalo pískat u motoru. Vždy to začne při zahřátí motoru.

Mechanik říkal, že je to Ventil regulátoru tlaku, protože když při nastartovaném motoru otevře víko od oleje, tak to začne hrozně moc sát vzduch a pískání přestane. Je možné, že je to tím? Nesetkal se s tím někdo? VAG žádnou chybu nehlásí.

Díky!

Odkaz ke komentáři
před 2 hodinami, swenak napsal:

Záleží na kódu motoru, pokud se nepletu, BWA a AXX mají rozdílné.

Kód motoru mám BWA, tak by to tedy mělo být ono. Já doufám, že to přejde, protože ten zvuk je fakt otřesný 😄 Když někam dojedu, tak radši vypínám motor... Budu doufat, že je to ono a dám vědět. Díky za radu!

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...