Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

Na 90% baterie - přesně tyhle projevy jsem zaznamenal i já když mi baterie odešla. Kontrolky problikávají nebo zhasínají, startér jen cvaká ale nezasune se.

 

Já byl tehdy na Slovensku, řešil jsem to odtahem a náhradním autem přes záruku mobility, v baterii byly totálně pryč dva články a to jí byly necelé 3 roky.

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann

Tak včera po montáži nástavce na blow-off ventil jsem zjistil netěsnost přímo u příruby a světe div se byl to vadný ventil dokud byl origo v obalu bez nástavce tak vůbec nefoukal okolo ,ale jakmile jsem ho dal do nástavce od Forgemotorsport tak začal fučet a nezavíral auto vůbec nejelo no hrůza a zjistil jsem s Snb a octaviusem že tento typ ventilu stál za prd a teď už se dělá nový typ ventilu a je to velmi znát !!!!

Toto je nový typ toho ventilu: pokud bude problém s unikem tlaku na turbu je obyčejně nutné ten ventil vyměnit

post-110-1286212553_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
Tak včera po montáži nástavce na blow-off ventil jsem zjistil netěsnost přímo u příruby a světe div se byl to vadný ventil dokud byl origo v obalu bez nástavce tak vůbec nefoukal okolo ,ale jakmile jsem ho dal do nástavce od Forgemotorsport tak začal fučet a nezavíral auto vůbec nejelo no hrůza a zjistil jsem s Snb a octaviusem že tento typ ventilu stál za prd a teď už se dělá nový typ ventilu a je to velmi znát !!!!

Toto je nový typ toho ventilu: pokud bude problém s unikem tlaku na turbu je obyčejně nutné ten ventil vyměnit

 

Mam asi podobny problem. Auto jezdi min nez by melo a mam podezreni take na podobny ventil u turba. Obcas na studenej motor to ma chvili snahu jed normalne ale pak vetsinou uz ne. Vypada to jako kdyby nefoukalo turbo nebo tim ventilem unikal tlak. Mel jsi to take tak podobne nebo ti to proste nejelo furt. A jak presne se ten ventil jmenuje? Zaviraci ventil? Nebo waste gate? Je to ten elektromagnetickej? A hlasilo ti to nejakou chybu na diagnostice? Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Dobry den. Uz jsem zoufalej z me zavady na motoru a cenil bych si kazde rady, kterou mi kdo da... Jedna se o motor 2.0 TFSI oznaceni AXX, ktery je v benzinove octavii RS. Vec se ma nasledovne: U auta se mi vzdy nejdele do 3 dnu (obvykle 100 km) ztrati vykon. Spadne to do nejakeho rezimu a turbo pak asi fouka nejspis rovnou do vyfuku a auto nejede. Staci odpojit baterii na 10 minut nebo obnovit hodnoty na diagnostice a auto jede jak ma. Opet ale zase jen na chvili. U auta jsem menil novy turbo s nim i ty ventily a podlakovy hadice. Turbo tlaci jak ma. Dal jsem delal rozvody protoze byly preskoceny o zub a menil ventil vackove hridele. Menil jsem i vahu vzduchu a kontroloval tlak paliva. Na diagnostice se neobjevy nikdy zadna zavada a podle pocitace je auto uplne bez chyb. Dokonce ani ten nouzovej rezim diagnostika nenapise. Muze prosim nekdo poradit na co se mam nejlepe ted zamerit nebo nejakou zkusenost cim by to mohlo byt? Moc dekuji!!!

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest chipmann

Tento motor to dělá strašně rád pokud ti mužu radit nech si přeprogramovat řídící jednotku tenhle stav dělá řídící jedntotka kvůli očištění katalyzátoru dost ten motor trpí co vím tak pokud auto chodilo pravidelně do servisu tak to dělaly grátis v rámci servisní prohlídky o5 se pánům u vw něco nepovedlo ...

Odkaz ke komentáři

Dekuju moc!!! Konecne nekdo kdo mi poradil. Zni to docela logicky snad to bude ono. Urcite to necham prehrat ten software. Ted uz mi to pada do nouzaku a vraci se uz i samo za jizdy aniz bych musel odpojovat baterku nebo resetovat na diagnostice. Behem 20 km jizdy to treba 5krat prestane jet a znova zacne. Jeste jednou diky za typ

Odkaz ke komentáři

No chystam se s tim do original audi servisu aby mi prehrali SW tak tam by to melo byt v pohode ne? A vy s tim mate nekdo vlastni zkusenost ze Vam to delalo taky? No skoda to je... narval jsem do oprav 50 tisic a uplne zbytecne. Ted mi lezi doma akorat tak zdravi turbo... Todle mi prave nikdo neporadil. Dekuju

Odkaz ke komentáři
Guest chipmann

Tak pozor nevím jestli se tohle vztahuje i na audi ale u mě byl přesně tento problém a řešil to ještě předchozí majitel auta a vše bylo děláno v rámci servisní prohlídky !

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Pročetl jsem si tuto diskuzi a možná jsem našel řešení na můj problém.

 

Prosím Vás o případné vyjádření či rady. Problém se objevuje nečekaně a náhle vždy v situaci, kdy pořádně sešlápnu plyn,tedy při zrychlení > běžně jedu, přidám pořádně plyn, auto zabere, zrychluje a najednou cukne a přestane přidávat (cca 3500 RPM až 4500RPM) at mačkám plyn jak chci, řadím jakoukoli rychlost tak auto nepřidává (nepřidává dokonce ani jako atmosférický motor bez Turba, prostě otáčky se nehnou nahoru ani o píď) - jediné co mohu udělat je sundat nohu z plynu, cca 30 sekund až 2 minuty jedu s nohou jen položenou na plynu,abych udržel rychlost a pak se auto najednou vzpamatuje a zase jede bez problémů.

Najeto 170.000 km a v zimě letos byly dělány rozvody včetně výměny pumpy. Auto je pravidelně servisováno v jednom servisu od koupě. Neprováděl jsem žádný tuning či CHIP apod. Kontrolka na palubní desce se žádná nerozsvítí ani trvale nesvítí.

 

Díky moc za Vaše rady.

Michal.

Odkaz ke komentáři

Mas trochu jiny problem nez mam ja. Ale podobny tema jsem cetl na audiklubu.cz Ve volne chvilce ti to tema zkusim najit.. nekdo uz to tam resil. Jinak co se tyce myho motoru... najednou to prestalo delat samo od sebe a auto mi uz jezdi delsi dobu bez vypatku vykonu. Skoda ze jsem daval jen do te opravy tolk penez a uplne zbytecne

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Chlapci, tak mám první problém: Stále (vždy po týdnu) se mi rozsvítí kontrolka motoru (ta co vypadá jako vrtulník), auto ale normálně jede. I přitom když se rozsvicí k ničemu nedojde. Žádné cuknutí nic. Pokaždý když se to napíchne, tak to píše něco o zavzušnění palivové soustavy. Co by to mohlo být? Filtr? Nebo něco horšího? Nebo vůbec jak se může palivová soustava zavzdušnit?

Odkaz ke komentáři
Mam asi podobny problem. Auto jezdi min nez by melo a mam podezreni take na podobny ventil u turba. Obcas na studenej motor to ma chvili snahu jed normalne ale pak vetsinou uz ne. Vypada to jako kdyby nefoukalo turbo nebo tim ventilem unikal tlak. Mel jsi to take tak podobne nebo ti to proste nejelo furt. A jak presne se ten ventil jmenuje? Zaviraci ventil? Nebo waste gate? Je to ten elektromagnetickej? A hlasilo ti to nejakou chybu na diagnostice? Diky za odpoved

hele není nic jednodušího než ho vyndát a mrknout se na něj ,ale já bych to viděl na ten ventil :)

Odkaz ke komentáři
Chlapci, tak mám první problém: Stále (vždy po týdnu) se mi rozsvítí kontrolka motoru (ta co vypadá jako vrtulník), auto ale normálně jede. I přitom když se rozsvicí k ničemu nedojde. Žádné cuknutí nic. Pokaždý když se to napíchne, tak to píše něco o zavzušnění palivové soustavy. Co by to mohlo být? Filtr? Nebo něco horšího? Nebo vůbec jak se může palivová soustava zavzdušnit?

ahoj měl jsem uplně ten samý problém a pomohlo mi vyměnit víčko nádrže :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...