Přejít na obsah

Známe technické problémy


160R

Doporučené příspěvky

V prílohe je zoznam známych technických problémov modelu Octavia 5E. Informácie sú z oficiálneho zdroja, približne v rovnakej forme boli prezentované v rámci školení pracovníkom autorizovanej servisnej siete. Uvedené problémy sa nemusia týkať a netýkajú každého vyrobeného vozidla!

 

Zverejnenie dokumentu nemá za cieľ niekomu uškodiť, má len čisto informatívny charakter pre súčasných aj potenciálnych budúcich majiteľov či fanúšikov modelu Octavia 5E!

 

Kvôli kopírovaniu na iné webstránky, či kvôli akčným jedincom hľadajúcim senzácie za každú cenu upozorňujem, že v zozname sú schválne uvedené nepresnosti!

5E_Zavady_Page_3.jpg

5E_Zavady_Page_1.jpg

5E_Zavady_Page_2.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to pročetl, koukám že dost věcí se týká TDi... některé věci jsou teda celkem vtipné ale předpokládám že to je "schválne uvedené nepresnosti!" Jinak co můžu posudit tak níčím z jasně zřetelných vad naše OIII netrpí...

Nicméně děkuji za praktické informace pivo.gif

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

Skôr sú tam niektoré veci dosť smutné, že sa nepoučili z minulosti a spravili tie isté chyby - viď káblové zväzky, úchyty sedadiel, problém s plastami... Nepresnosti tam sú, ale nie je tam nič vyslovene vymyslené. Väčšina tých chýb sa týka áut MR2013, a aj to nie všetkých!

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Od 1.7. vlastním novou O3, 2l TDI 110 KW a mám prozatím najeto 5000 km. S uvedených závad se v mém případě projevila ta závada s dochlazovacím ventilátorem, kdy se mě tento ventilátor již dvakrát spustil a neměl, podle mého názoru, k tomu žádný důvod (venkovní teplota cca 20 stupňů, ujel jsem jen 15 km klidným tempem, teplota motoru se zrovna vyšplhala k 90 stupňům). Naopak při cestě do Chorvatska a zpět, při teplotách vzduchu okolo 30 stupňů se ventilátor ani jednou nezapnul. Tak jsem zvědav, jestli se opravdu jedná o standardní stav...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

zdá sa že mám hneď prvý problém a to je signál rádia BOLERO.

Doteraz to islo výborne a zrazu je príjem veľmi zlý.

 

Mám stejný problém. Ještě se mi stalo to, že Bolero se asi na 1 minutu vyplo a potom samo zaplo. Stalo se mi to už 2x. Jen nemám čas zajet do servisu :rolleyes:

Upraveno uživatelem aha
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Mám stejný problém. Ještě se mi stalo to, že Bolero se asi na 1 minutu vyplo a potom samo zaplo. Stalo se mi to už 2x. Jen nemám čas zajet do servisu :rolleyes:

 

Tak dnes jsem si našel chvilku a zajel do servisu. Tam mi přehráli software a zatím je Bolero OK.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Od 1.7. vlastním novou O3, 2l TDI 110 KW a mám prozatím najeto 5000 km. S uvedených závad se v mém případě projevila ta závada s dochlazovacím ventilátorem, kdy se mě tento ventilátor již dvakrát spustil a neměl, podle mého názoru, k tomu žádný důvod (venkovní teplota cca 20 stupňů, ujel jsem jen 15 km klidným tempem, teplota motoru se zrovna vyšplhala k 90 stupňům). Naopak při cestě do Chorvatska a zpět, při teplotách vzduchu okolo 30 stupňů se ventilátor ani jednou nezapnul. Tak jsem zvědav, jestli se opravdu jedná o standardní stav...

 

Mám O3 1.6TDI 77kW.

Také se mi stává (1-2x týdně), že při dojezdu (cca 20km klidným tempem) po vypnutí motoru (standardně 90st. celsia) ventilátor jede naplno a chladí. Navíc od zadních kol sálá horko a je dost cítit jakoby spálenou gumu. Brzdové kotouče jsou však chladné, nejedná se o problém brzd.

 

Dnes jsem byl v servisu Škoda a tam mi říkali, že v nových oktáviích častěji software pouští vypalování filtru pevných částic a při vypnutí motoru se snaží to dodělat a dochlazovat - proto ten smrad a proto ten ventilátor.

 

Snad to teda nebude do budoucna nějaký problém

Odkaz ke komentáři

V manuálu k vozu se píše, jak vozidlu pomoct s regenerací, resp. jak předcházet příliš častému zanášení. Právě jízda krátkých tras, kdy se motor nedokáže důkladně prohřát je jedním z faktorů, které nepříznivě ovlivňují tento proces.

Pokud máte možnost, a jet např. domů cestou o 5km delší ale přitom např. po státovce/rychlostce/dálnici, tak to občas učiňte. Zvýšením zátěže se motor prohřeje a dojde k samovolnému pročištění filtru ;)

 

Dříve se říkalo, že je potřeba jednou za čas prohnat saze a vyhnat pavouky. Nebyl k tomu důvod, dnes (možná bohužel) jo.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Jak tady čtu o spálené gumě, tak mám ten samý problém:

dnes se mi u nové OIII po cca 30km jízdy začal linout zápach spálené gumy zpod kapoty - po pouhých 600 najetých km. Žádná varovná kontrolka nesvítila, pouze to smrdělo a pěkně hřálo - po otevření kapoty šla od motoru "fata morgana". Po vypnutí motoru ještě dlouhou dobu běžel větrák. Tak nevím, kouslé brzdy, spojka nebo něco s klima? Jo a vedle chodu motoru se objevilo zvláštní "klepání" :(

Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Tak asi to bude ta regenerace.

Odkaz ke komentáři
Mám O3 1.6TDI 77kW.

Také se mi stává (1-2x týdně), že při dojezdu (cca 20km klidným tempem) po vypnutí motoru (standardně 90st. celsia) ventilátor jede naplno a chladí. Navíc od zadních kol sálá horko a je dost cítit jakoby spálenou gumu. Brzdové kotouče jsou však chladné, nejedná se o problém brzd.

 

Dnes jsem byl v servisu Škoda a tam mi říkali, že v nových oktáviích častěji software pouští vypalování filtru pevných částic a při vypnutí motoru se snaží to dodělat a dochlazovat - proto ten smrad a proto ten ventilátor.

 

Snad to teda nebude do budoucna nějaký problém

 

Ja som mal to iste na OII, (2.0Tdi,4x4,DSG), smutne je ze som isiel s tym 2x do servisu, tam to riesili ako zavadu a nikto mi nepovedal ze je to spalovanie vo filtri DPF, kym som na to neprisiel pomocou info z internetu... Takze klud, chova sa to uplne normálne :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nevím, jestli se jedná o rozšířený technický probém nebo vadný kus, ale dnes jsem jel za naprosto novou benzínovou OIIIRS Combi ještě bez značek a bylo evidentní, že za těma ozdobnýma koncovkama výfuku je každá roura jinak usazená. Respektive levá lícovala a pravá byla jakoby šejdrem směrem dolů k silnici. Jak říkám, auto bylo úplně nový a naprosto čistý. To, že je až hrozně poznat jak moc jsou ty ozdobný koncovky výfuků falešný... dejme tomu OK, bylo tam vidět jak do žaludku. Ale blbě nevidim, tohle vypadalo velice amatérsky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Stalo sa niekomu, že na 1.6 TDI po studenom štarte niečo štrngoce v motore? A takisto po pridaní plynu počuť také vŕzgnutie. Bol som s tým v Porche Nitra , povedali, že je to v poriadku. Skúsim zmeniť servis, lebo tie zvuky naozaj nevyzerajú zdravo a ešte k tomu keď niekam prídem tak sa mi smejú, že nová Octavia a už to vydáva zvuky. Auto nemám ani rok. Stretol sa niekto s podobným problémom? 1.6 TDI CLHA 77kw

Odkaz ke komentáři

Honza9007: Ja som počul inú jóbovku - zvýšená spotreba oleja + vysoká dymivosť + nekľudný beh u jedného konkrétneho typu motoru. Vraj vadné hlavy valcov u určitej série...

 

Beargrylls5: Ťažko povedať, čo to môže byť za zvuk. Dá sa z toho spraviť nejaká nahrávka, počuť to tam?

Odkaz ke komentáři

Jocker: Zatiaľ neviem nič viac, čakám na bližšie info z vyšších miest.

 

Beargrylls: Ten zvuk naozaj nie je štandardný. Fakt ti na toto povedali v servise, že je to v norme??

 

Auto som nechal v servise na noc, nech si to môžu ráno na studeno naštartovať. Trval som na tom nech ho nechajú vonku. Príjmací technik povedal, že to neni normálne a pozrú sa na to. Na druhý deň mi volali okolo obeda, že skontrolovali klinový remeň, kladky, rozvody a vraj je všetko v úplnom poriadku. To je všetko čo mi na to povedali, že auto je v poriadku. Mimochodom servis bol Porsche Nitra, už tam asi viackrát nepôjdem. Predtým som tam bol, že mi hrkoce páčka na reguláciu výšky sedadla, čo je napísané v tom dokumente ako známa závada, a ten príjmací technik mi tvrdil, že jemu nič nedrncalo. Hrozné toto. Skúsim ešte druhú Škodovku v NR- Moto-Jas, inak, záručné opravy môžem vykonávať aj v iných servisoch škoda, nemusím iba tam kde som auto kupoval?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...