Přejít na obsah

pravdy a polopravdy o šroubech v ojnicích a ojnicích jako celku


Doporučené příspěvky

Zdravím ocťáci, dlouho jsem vybíral auto a nakonec jsem se rozhodl pouze pro Octavku II 1.9 TDI 77kw. Ale co tady čtu o těch problémech, tak se mi to nějak nezdá.

Mohl by prosím někdo přesně objasnit kterým motorům se vyhnout?? Rok, typ a podobně?? Jde mi o to protože už mám rozjednané nějaké autíčka a vždycky chci jen do roky 06 a klidně do prosince.

 

Já osobně jsem tady na fóru vyčetl že 07-08 BXE. Takže všechny motory BXE 12/06> by měly být v pořádku? Dál tady psal jeden člen že se me roztrhla ojnice dokonce na motoru z roku 2005, tak to už jsem s toho jelen...

 

Takže prosím jen seriozní odpovědi a žádný flame. Děkuji, moc rád bych se octávku koupil, ale nechci si "natlouct noc".

Odkaz ke komentáři

problémy jsou dva

1. pánvičky - ojniční ložiska jsou nezajištěny zásekem, jen jsou an tmel, ten za určitých okolností povolí a tím se ojnice přidře na klice a dost často i praskne - týká se všech 1,9 a 2,0 PD u OII

 

2. vada okolo šroubů - jen motory BXE kolem modelu 2008 - utrhne se šroub a následně vyletí ojnice

 

BXE motory se dělaly tuším od 02-3/2006 do 10/2011

Odkaz ke komentáři

Tak to to dost osvětluje. Všechny 1.9 tdi u OII jsou PD? Potom to snad vypadá že tento motor radši nebrat... :-/ A člověk slyší jen chválu na 1.9.... Tak teda nevím. Jak velká šance je že u motoru z roku 2006 (jakéhokoli) se stane 1. možnost o které píše Rolbař??

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdar chlapáci,

uvědomme si jeden důležitý a zásadní fakt, kolik těchto motorů jezdí - MRAKY. Takže by byl opravdu zázrak, kdyby se nepokazil ani jeden. Já mám též 1.9TDI, kód BLS, najeto 250000tis km bez jediného zásahu do motoru a šlape, jak nový,bez úniku oleje. I DPF mám původní, bez sebemenšího problému.

Nehledě na to, že určitě drtivá většina, kterým se tento problém s rozsypáním motoru stal, koupili auto z druhé ruky a nikdo neví, jak se o auto předchozí majitel staral, jak s ním jezdil a hlavně jak dodržoval intervaly pro výměnu oleje...

Zajímalo by mě, kdyby byly takhle rozšířená auta jako jsou Škodovky třeba auta od Oplu, Renaultu, apd. DTI, DCI, TDCI, apd., tak jak by to vypadalo potom ve statistice poruchovosti... Škodě zdar :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest radek III.

Sleduji tento problém na vzorku cca 20ks OII 2007/2008 BXE z firemní flotily. K dnešnímu dni nám opustily bloky motorů 2 ojnice (rozbité bloky). Třetí BXE se před časem přidřel na klice, ten nyní dávají dohromady v autorizovném servisu. Všechna auta jsou poctivě servisována a mají nájezd kolem 150.000km.

Odkaz ke komentáři
Guest radek III.

Prozrad vice, jezdi LL olej? Vymena sroubu probehla? Predpokladam ze ne ... K tomu pridrenemu mas nejake zpravy ( ze servisu, proc, saly nebo malo mazalo ... ). Diky za info D

Ano, jezdí se na Long life oleje. Přidřený motor je stále ještě v servisu, až budou detaily, sdělím je.

Výměna šroubů ani jejich dodatečné dotažení neproběhlo.

Odkaz ke komentáři

Já mám 1,9 BKC najeto 220tkm, na motoru kromě rozvodů a setrváku se nic nedělalo. Co jsem se tak bavil s mechanikama je nedržet se longlife intervalů a měnit to 15tkm/rok osobně tomu LL nevěřím. Hlavně při systému PD záleží na kvalitě oleje. Já to dodržuju leju Castrol EDGE Turbo Diesel a vše je OK. :palec: Osobně si myslím že vše je o tom jak s tím člověk jezdí ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zdravím.Ještě mě napadá jestli tyhle problémy nejsu aj od postupně odchazející dvouhmoty,která už nedělá tolik co má ale všichni stím jezdíme a čekame až vibrace budou neunosné nebo začne klouzat spojka. U nové dvouhmoty nejsou vibrace na pedálu cítit a někde kolem 100000 (nevím přesne u každého je to jinak) vibruje pedal při jemném sešlapnutí tzn.že se něco v dvouhmotě dějě k horšímu...........můj postřeh nikomu nic nenutím.mam bxe 08 185 tis a možná ju komplet preventivně udělám, auto si chcu nechat......

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 roky později...

OII po faceliftu 1,9 TDI 4x4, BXE, výroba 02/2009, pravidelný servis po 15 tisících, ojnice prorazila blok motoru při návratu z Chorvatska (naštěstí už u Brna). Najeto v tu chvíli 178 tisíc. Stáli jsme naposledy na hranicích u Mikulova, naprosto žádný podezřelý zvuk z motoru (podle mého mechanika se to prý muselo ozývat předem). Pokud se to hlásilo na D1, v tom bordelu od kol jsem to prostě neslyšel. Prý praskl šroub ojnice a bylo to. Každopádně ta díra v bloku motoru byla impozantní (kdyby to tedy nebyl můj...).

Odkaz ke komentáři

Rolbař tu psal něco o zajištění pánví tmelem. O tom jsem se zatím nikde jinde nedočetl. Měnil si někdo doma sám? Koupil jsem manzelce Seata s BXE 2008 (naj. 167tis, shell 5W-30 na CG0), pánve a šrouby už mám připravené, čekám jen až bude mít mehánik čas. Zkušenost s tím nemá, jen držkoval, proč tam není zajištění.

Tak bych rád věděl jak to s tou výměnou je. :). Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak bracha sa pozrel na moje ojnicne salky, auto 1.9 tdi BXE r.v 11/2006 MR 2007, motor vyrobený este v 2006 najazdené 150 000km. Vyrobca vyrazeny na sálkach bol KS, skoro neznicené, na aute chip na 107kw olej pravidelne menený 10-14tisic km. Prikladám aj foto (len jedno z 3. valca ale to isté bolo na vsetkých valcoch) takze sa vymenili iba sruby.

35223396_1680937805358927_1004954568385101824_n.jpg

Odkaz ke komentáři

Ano je to foto hornych, nebolo im vazne nic a robota ma nic nestala, proste pre pokoj v dusi som sa na nich pozrel, nové mam stale v zalohe, tieto este vydrzia urcite viac ako nové TH :) kludne ich mozem vymenit pri dalsej výmene oleja a filtrov, ale je pravda je, ze ja toho rocne vela nenajazdim.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Taky si myslim, ze je to kus od kusu. Mam O2 1.9 tdi pd kod motoru bkc, cetl jsem ze je nejspolehlivejsi, ale prej poslechove "nervozni" coz potvrzuju. Bracha ma bxe a poslechove mi prijde chod kultivovanejsi a klidnejsi. Kilometrmama jsme na to plus minus na stejno. Cca pred mesicem jsem delal dvouhmotu,po mereni emisy, kdy na to grajdal jak na sici stroj sem rano nastartoval a zvonilo to a kopalo jako krava, takze nova dvouhmota, tak sem si myslel ze se motor ztisi, ale nic.Olej po 15tis, Shell ultra helix 5w40,filtry Mann, premyslel jsem pridat metabond do oleje, kvuli zmenseni treni, tak ze by to i ztichlo, tak uvidime no. Jinak kolega z prace scenic 1.9 dci, olej z kauflandu, ten nejlevnejsi, vymena po ctyrech letech, tzn po nejakych 30 000km,filtr jen olejovej, taky ten nejlevnejsi a denodenne prijede do prace, auto chyta na drc... Nechapu. Cim vic se o to clovek stara, tim horsi :-(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...