Přejít na obsah

spotřeba 2.0TDI 110KW


Doporučené příspěvky

nazdar přátelé,

 

zajímalo by mě jak jste na tom reálně se spotřebou?

 

Mám tuto octu 5dní a najeto cca 600km město i mimo město i dálnice. Spotřeba mimo se zatím drží na 5.2L/100km což mi připadá dost. Je pravda že Oktávka krásně letí a o to víc musím dávat pozor na nohu.

 

Spadne časem spotřeba až se to zajede nebo se budu muset víc snažit?

 

Jak jste na to vy?

Odkaz ke komentáři

mám dlouhodobou 4,9 (10tis km), ale když se opravdu hlídám a jedu předpisově (60/100) mimo město tak to padá pod 4,5.

Dovolená v itálii 3000km, auto plný, dálnice 140, klima, přes alpy malýma průsmykama vyšlo rovných 5.

Jediná šance, jak to dostat dolů je nevytáčet a jezdit kolem 1500 ot. (pneu 225/45R17)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

právě kvůli poměru výkon-spotřeba, za 5 litrů je to docela slušné svezení a hlavně se člověk nemusí tak hlídat. Jezdil jsem i s 1,2 TSI a stejnou trasu co pořídím za 5 litrů jsem jel za 7,2 a řekl bych že pomalejc. I s TSI se dá jet za málo, ale je to hodně velké hlídání se.. A hlavně v tom motoru je další potenciál, už se na tom pracuje, myslím, že přes 200PS to nebude problém :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Technické údaje Škody Octavia III Combi 4x4 2,0 TDI

Motor

 

Vznětový, turbodmychadlem přeplňovaný řadový čtyřválec uložený vpředu napříč před přední nápravou

Objem: 1 968 ccm

Největší výkon: 110 kW (150 k) při 3 500 - 4 000 ot./min

Největší točivý moment: 320 Nm při 1 750 - 3 000 ot./min

Palivo: Nafta

Přenos výkonu: šestistupňová manuální převodovka, pohon všech kol

Provozní vlastnosti

 

Max. rychlost: 213 km/h

Zrychlení z 0 na 100 km/h: 8,7 s

Spotřeba paliva (l/100 km):

Město: 5,9 l

Mimo město: 4,3 l

Kombinovaná: 4,9 l

Objem palivové nádrže: 55 l

Rozměry a hmotnosti

 

Délka: 4 659 mm

Šířka: 1 814 mm

Výška: 1 463 mm

Rozvor náprav: 2 680 mm

Pohotovostní hmotnost DIN/EU: 1 380/1 455 kg

Užitečná hmotnost: 625 kg

Vnitřní rozměry

 

Základní objem zavazadlového prostoru: 610 l

Maximální objem zavazadlového prostoru: 1 740 l

Odkaz ke komentáři

Kolik se ti povede najet km na plnou nádrž? Mě 800 až 850 km a tankuju až s 0 km dojezdem. Teď naposledy najeto 858 km a natankováno 43,5 l do prvního cvaknutí. Řekl bych, že ten 0 km dojezd se zobrazuje dost brzy. U předchozího Yetiho (2,0 TDI 81 kW) jsem na stejné trase najížděl o 100 km více, ikdyž nádrž měl na 55 l tak při dotankování ještě tak 3-4 l zbývaly.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

zdravím,

 

po zakoupení vozu a dojezdu domu cca 25km byla spotreba - od startu 4,3 L asi tyden na to me prekousala kuna podtlakovou hadici k turbu, vymena v servise za novou a od ty doby nemuzu dostat spotrebu pod 5L a to jsem jel 90 a 50 a šolíchačka kolem 1 500ot/min. a proste nic. Zkousel jsem jsem vypnout klimu a motor na ECO a proste nic, asi budu muset sehnat nekoho kdo to poradne omrkne jestli ta kun.a :smich: nenakousla neco i jinyho a pritom to uz nehlasi zadnou chybu.

 

 

28.3. Uz je to vyreseno, byla jeste malinko nakousla ta podtlakova hadice, zrovna ten dil co se nemenil

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

už několikrát jsem si všimnul, že jakmile dojíždím nádrž, kdy už svítí kontrolka, tak se mě zvedá spotřeba, o cca 0,5 litru. (všiml si toho i druhý člověk, co s autem jezdí) stejná trasa, stejná rychlost a spotřeba vyšší. Nepozoroval jste to někdo? Jinak najeto 19tis a spotřeba dlouhodobá 4,8.

Odkaz ke komentáři

Mirekx: Ja som spomínal niečo podobné v mojej "recenzii": po dotankovaní doplna hlási dojazd takmer 1000km pri spotrebe X. Po najazdení rovných 200 km hlási dojazd 790, spotreba zostáva rovnaká X. Postupne ako nabiehajú najazdené km a spotreba zostáva rovnaká, klesá nerovnomerne aj dojazd a nakoniec do skončí dakte okolo 920-930 km. Výpočet spotreby v O3 si žije svojim vlastným životom, niečo v tomto zmysle je alibisticky napísané aj v návode k autu :blink:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Auto mám 3 dny a zatím najeto 300km. Motor je zajetý (v době koupě měl vůz 32tkm) a spotřeba je zatím rovných 5 litrů.

 

S reálným dojezdem se rád podělím v nejbližších, protože to je hodnota, která mne nejvíce zajímá při mých dálničních přesunech z ČR do DE a zpátky.

Pro srovnání; u předchozí OII 1,9TDI (BXE) byl reálný dojezd 950-1050 dálničních kilometrů. Záviselo na natankovaném palivu (buď ARAL Diesel nebo ARAL Ultimate Diesel).

 

Zatím to vypadalo např. takhle:

 

2014-08-28 18.57.28.jpg

To bylo v den koupi na cestě domů + pojíždění po Praze po jednáních.

Odkaz ke komentáři

Po prvních 1000 kilometrech:

2014-09-03 11.17.55.jpg

 

Při dálničním přesunu konstantních 140km/h na tempomatu:

2014-09-04 14.31.23.jpg

 

Při dálničním přesunu 160-220km/h:

2014-09-03 19.09.29.jpg

 

Jinak k tomu reálnému dojezdu; víc než kdy dřív teď závisí na kvalitě paliva. Na klasickou "českou" naftu od Čepra to bylo 830km; po natankování první nádrže nafty ARAL Ultimate Diesel se reálný dojezd zvýšil na nějakých 930km. Druhá náplň stejného paliva je akorát v nádrži. ;)

2014-09-06 19.22.48.jpg

 

Při tankování do prázdné nádrže mě překvapilo, že pistole poprvé vycvakla na 39litrech, přitom jsem ještě na další tři cvaknutí natankoval konečných 44,25 litrů. Nevím, jak je tedy řešený odvětrání nádrže...

 

 

Po čtyřech tankováních a najetých téměř 2900km, je spotřeba 5,10l/100km.

Odkaz ke komentáři

Teda nevim jak to delas, ale ja pokud jedu rychleji, tak to zere i deti kolem silnice :-)

 

post-3062-0-12106200-1410185764_thumb.jpg

 

To jsem jel v sobotu z Stuttgartu do Nurnberg a snazil se jet nejakych cca 180, jakmile prekrocim 3tis otacek, tak mi spotreba ukazuje 14litru aktualni :D a to uz me nebavi.

 

Ve 130 mam dlouhodobou spotrebu 5,8 - 6 .... Asi ma kombik velky odpor vzduchu...

Jezdim na profil normal a mam rs , jenze do vlakna rs nikdo nepise :-)

Jeste muj dojezd je nejakych 600km na plnou nadrz. Jezdim od pumpy k pumpe :-)

 

Jestli nemam to auto nejaky rozbity, ze tolik zere v porovnani s vami ostatnimi...

Takto zral muj puvodni mb s, 4litry biturbo... a v porovnani s timto to neni o moc vic :-)

post-3062-0-90527600-1410186270_thumb.jpg

 


 

Při dálničním přesunu 160-220km/h:

attachicon.gif2014-09-03 19.09.29.jpg

 

 

Upraveno uživatelem tweety
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...