Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

Ahojte....

 

 

 

 

 

Tak pred vianocami ma nemohlo potesit viac. Prasklina celneho skla 25cm stale sa roztahuje, ktoru som objavil pri ceste domov z prace .... V mieste ako sa lepia TK a EK nalepky akurat na strane vodica.... Najprv som myslel ze je to kamen ale po zastavenim som zistil ze sa taha krasne od samotneho kraja skla z pod listy takze to bude skor neodborna montaz niekde u susedov Rakuskych, ale to je len moja domienka. Nemam ho pripoistene ani nic takeze to bude musiet riesit z vlastneho vrecka. OKNO Je znacky Pilkingtom a nie je originalne od vyroby pretoze predomnou majitel daval menit sklo - dovod neviem ale laicky deduukujem, podla ofrkanej kapoty od kamienkov,ze vymena bola prave kvoli kamienkom ktore mame tak radi.

 

 

 

Ako myslite ze sa to mohlo najskor stat?

 

 

 

1, Neodborna montaz

 

2, Kriva karoseria resp. pri jazdeni sa pohybuje a vznika pnutie a tak vnizkla prasklina

 

3, Alebo nedaj boze buracka -kriva karoseria - upozornujem, ze na KO boli vrstvy laku od vyroby nemene ..a tak isto ziadny mechanik mi doteraz nepotvrdil ze by to bolo burane. Jazdim nanom cca od 09/2013

 

 

 

Mam moznost si to dat spravit u kamarata automechanika za sumu cca 180 euro komplet montaz len sa bojim ze sa zacne mlzit alebo mi spravi to iste a tiez praskne pretoze neviem ake ma vybavenie.

 

A je cena 180euro priatelna alebo sa to da zohnat aj lacnejsie.??

 

Ak poznate niekto v Trencine a okolo nejake dobre autosklo dajte mi prosim vediet .. Som z toho zufaly a nechcem cakat kym to mrazy dokoncia a najdem si sklo rosypane v Kabine.. :(

 

 

 

 

 

Diki moc za postrehy.

Odkaz ke komentáři

Sklo ti pravděpodobně prasklo vlivem nerovnoměrného pnutí. Taky se mi to stalo na již měněném okně. Přijel jsem domů a za 2 hodiny jsem chtěl odjet a u spolujezdce byla od spodu prasklina. Sklo jsem celkem měnil 2x a po první výměně jsem si nechal udělat připojištění, takže tato druhá výměna byla zadarmo :palec: . Doporučuji si připojistit skla, protože nikdy nevíš, kdy se ti opět rozbije ;)

Odkaz ke komentáři

Tak to urcite dam pripoistitpo tejto skusenosti uz nenecham nic nanahodu. ale skoda mno mohol som to urobit skor len kto mohol vedet.

 

palec.gif Celne sklo na OC1 stoji komplet 140eur. Robota+nove sklo+lepidlo.

 

Celne okno sa ti nevysipe do interieru lebo je viac vrstvove. Sklo+folia+sklo.

 

 

Nevedel by si povedat kde by mi to spravili za 140 ? cim lacnjesie tym lepsie :) premna

Odkaz ke komentáři

Tuto společnost sice neznám, ale není lepší si udělat připojištění normálně u pojišťovny, kde máš pojištěný auto? :blink:

 

 

Ja mam kooperativu ,,,, platim si normalne klasicky PZP rocne .. ale co som cital ohlasy na internete tak nemali moc dobre recenzie .. ze robia problemy a este tam davajuu aj nejake percento spoluucasti ... Tusim ze chcu 39e/rok..

 

Inak do toho hornetu som volal a pani mi povedala ze vymena skla bude za 80EURO znacka SPLINTEX vraj je to original na octavky jednotkove ..+ 39euro .. cize dokopy nejakych 120e aj s vymenou a potom rocne 39 euro za poistenie skla na tri roky viazanost samozrejme ze prvy rok uz mam zaplateny ktym 80euro.. pripadne ak by sa mi stalo ze mi sklo praskne znova tak mam dalsiu vymenu zadarmo. Pride mi to celkom fer .. len sa bojim aby to nemali nejake POlske napodobneniny a budem tam musiet chodit kazdy mesiac :D

 

Poradte mi prosim, Myslite ze SPLINTEX je kvalitne sklo ? alebo mam radsej volit varianty ... pilkington, sekurit, saintgob, a neviem ake znacky su este..

Odkaz ke komentáři

laugh.gifprcprc.gifpalec.gif SPLINTEX vyraba autoskla pramo pre fabriky!! VW,MB, ATD.

 

hornetu sa asi moc neoplati kupovat polske napodobneniny ked mas zaplatene poistenie celneho skla.!!!

 

Asi bi skrachovali.lol.gifohmy.gif

 

Tak potom fajn :) vyskusam ich dufam ze to bude kvalitna praca dik moc za pomoc Prochy ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Neviem či je to ešte aktiálna téma a či mi niekto pomoze ale chcem sa opytat ci ma niekto Hornet asistent. ako to funguje a na co všetko sa to vztahuje? či len na celne alebo aj na ostatne skla?

 

ja hornet asist sice nemam ale kamos o tom splietal a zvazujem to. je to urcene pre vodicov s neposkodenym sklom na aute a pri poskodeni zaplatis od tych 19€ potom je tam nejaky asist help to je pre poskodene skla a auto ktore nie su poistene a ked ze vinika nenajdes tak oprava ta nevyde 300 € ale trebars 40€. takto mi to vysvetlil kamos hlavne co je ze nestracas bonusy z poistovne a nemusi riesit papierovacky ohladom toho

Odkaz ke komentáři

 

ja hornet asist sice nemam ale kamos o tom splietal a zvazujem to. je to urcene pre vodicov s neposkodenym sklom na aute a pri poskodeni zaplatis od tych 19€ potom je tam nejaky asist help to je pre poskodene skla a auto ktore nie su poistene a ked ze vinika nenajdes tak oprava ta nevyde 300 € ale trebars 40€. takto mi to vysvetlil kamos hlavne co je ze nestracas bonusy z poistovne a nemusi riesit papierovacky ohladom toho

a ta cena je jednotna pre kazde auto alebo zalezi od typu auta. a co ak sa mi stane nieco mi SR? casto cestujem do nemecka

Odkaz ke komentáři

a to ma aky zmysel ked mi niekto rozbije celne trebars v nemecku tak ja celu cestu domov pojdem s rozbitym celnym a popritom schytam aj par pokut alebo mi rovno zabavia auto fakt super ponuka ti poviem

Odkaz ke komentáři
Guest Roberto32

a to ma aky zmysel ked mi niekto rozbije celne trebars v nemecku tak ja celu cestu domov pojdem s rozbitym celnym a popritom schytam aj par pokut alebo mi rovno zabavia auto fakt super ponuka ti poviem

Z mojho hladiska ked poskytuju svoje sluzby v celej EU tak urcite tam musia mat zastupenie aj tam ved to by bola potom klamliva reklama nemozes ist cez pol europy s rozbitym celnym daleko by si asi nedosiel .

Odkaz ke komentáři
Guest strasiak6

dostal som ´krasny´ predvianocny darcek, rano som si nasiel rozbite bocne okno a vyrabovane auto. Viem ze hornet sa zaobera celnými sklami ale viete mi povedat ci sa zaobera aj bocnými a za ako dlho by to bolo spravene? nemám garaz a mojom servise maju volny termin az o týžden a ja nemozem nechat hentak auto pred domov. som z toho uplne hotovy a nasraty

Odkaz ke komentáři
Guest strasiak6

Uz som to vyriesil auto som dal kamosovi do garaze dal mi cislo do Hornetu ked ze v mojom servise by to bolo hotove az po novom roku a dovtedy som auto potreboval zavolal som prisiel typek s nejakou nahradou s ktorou som mohol auto pouzivat len ze sa nedalo otvorit okno co mi nevadilo ked ze je zima a na druhy den prislo sklo a o dalších 24 hodin bolo auto spravene, len ma serie to ukradnute radio budem si musiet kupit jeziska :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ty si dopadol ešte dobre mne rozbili zadne a bočne sklo a doškriabali lak kol dokola. Vtedy som nemal poitenie bolo to starsie auto ale mal som ho rad a kamos robil v Hornete tak mi to tam vybavil a skla mi spravili asi do 3 dní to bolo spravené ale lak som nechal tak a auto som aj tak neskor predal asi to nebola náhoda ale cielene na moju osobu hoci neviem preco

Odkaz ke komentáři

dnes rano cestou do prace mi z kamiona odletel riadny kus ladu a mam prasklinu na celnom volal som do mojho servisu ale tvrdi ze on na to nema veci aby to nejako urobil tak hladam inu alternativu podla googlu som zistil ze najblizsie ku mne to robi len hornet ale ja nemam to ich poistenie vadi to? spravia mi to aj tak a ak áno kolko zacvakam?

Odkaz ke komentáři
Guest strasiak6

Na nieco to vsetko bolo dobre sice ma stalo penazi ale uz viem ze auto treba davat do garaze a ked uz nemam havarinu tak som si dal aspon hornet assist a ked ze mam zacat pracovat v taliansku a idem tam autom tak to plati aj tam tak uvidme ale radsej budem ak ho nevyuzijem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest dudo1987

Poradte mi idem kupit dcere auto starsie na ktore je uplne zbytocne davat havarinu. Ja mam nove auto na ktorom havarine mam a rozmyslam ci jej mam dat aspon ten Hornet len neviem ci sa vyska toho poistneho vzhladuje aj na jej vek má 20 rokov auto bude mat písane na seba a PZP výde dost výde tak aj hornet asist???

Odkaz ke komentáři
Guest dudo1987

No to by bolo dobre to sa mi pozdava a to je ejdno do ktorej pobocky pojdem a neda sa to nejako vybavit len cez internet ci tam musi ist s autom osobne

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...