Přejít na obsah

specifikace oleje pro 2.0TSI


Doporučené příspěvky

Mám face a na druhém fóru hodně se hodně řešilo, že když je nastaveno LL a výměna po 30 tis, tak to počítá výměnu oleje dle jeho kvality a měří to teplotu (je třeba zapnout v nastavení MultiDotu). Naopak, že jakmile se nastavil kratší termín, tak se tyto dvě informace deaktivovali. Snad to někdo komunikoval i se Škodovkou v MB.

Odkaz ke komentáři

60-70 tisíc je hodně ok.

 

znám případy, kdy majitelé přešli z LL při 170 tisíc na klasiku 5W-40 a v motoru byl total bordel, jelikož se změnil olej.

 

krátkej interval vyměn po jednom roce nebo max 15000km a bohatě stačí. pokud chceš mít větší jistotu, tak třebas po 12000km když to zajedeš rychleji než za rok.

 

je to jedno jakou značku, stejně nikdo nevíme jak to je kvalitní, akorát servisy dokážou prosvítit olej UV lampou, kde je vidět důkaz pro zákazníka, že fakt autorizák provedl výměnu. jestli 0W-40 nebo 5W-40 to je na vás, oboje je v pořádku.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
Guest cobliha

Můžu použít olej 5W-40, když jsem celou dobu používal 5W-30 (shell double hellix ultra extra)? Stává se mi, že tento olej rychleji degraduje a po cca 8 tis.km mi vyskakuje upozornění, na nízký tlak oleje. Množství je ale O.K. V zimě to nedělá, ale když se oteplí, tak ano. Když se auto rozkývá v zatáčkách, nebo při jízdě z kopce skáče jedna hláška za druhou. Mám změnit specifikaci oleje, nebo pouze značku? Díky za odpověď. Mám 2.0 TFSI 147kW, benzín, r.v.2006.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...