Přejít na obsah

emise kontrolka v budíkách


Doporučené příspěvky

Zdravím, pořídil jsem Octavii 2 z konce roku 2004. Jedná se o 2.0 FSI 4x4. Mám dotaz, jestli se Vám při zapnutí zapalování rozsvítí pouze EPC nebo i druhá kontrolka - silueta motoru (emise)? Prej se to různí, dle roku výroby, některé mají snad prej jen EPC kontrolku, některé mají obě.

Mám schnilé nějaké NOX čidlo (lambda sonda, něco s emisema) s ŘJ na podvozku, které nové stojí 13700,-, diagnostika ukazuje chybu u NOXu. Při spuštění elektriky se mi rozsvítí pouze EPC (a zůstane svítit) a po nastartování zhasne - žádná druhá kontrolka se nerozsvítí (nevím jestli ji tam mám nebo byla záměrně nějak vypnuta - pokud by byla, tak mohl to čidlo nechat vyměnit na náklady škoda dealera, kde jsem auto kupoval).

 

Pokud se v tom někdo vyzná, mohl by mi to někdo osvětlit?

Díky

Odkaz ke komentáři

Zdravím, pořídil jsem Octavii 2 z konce roku 2004. Jedná se o 2.0 FSI 4x4. Mám dotaz, jestli se Vám při zapnutí zapalování rozsvítí pouze EPC nebo i druhá kontrolka - silueta motoru (emise)? Prej se to různí, dle roku výroby, některé mají snad prej jen EPC kontrolku, některé mají obě.

Mám schnilé nějaké NOX čidlo (lambda sonda, něco s emisema) s ŘJ na podvozku, které nové stojí 13700,-, diagnostika ukazuje chybu u NOXu. Při spuštění elektriky se mi rozsvítí pouze EPC (a zůstane svítit) a po nastartování zhasne - žádná druhá kontrolka se nerozsvítí (nevím jestli ji tam mám nebo byla záměrně nějak vypnuta - pokud by byla, tak mohl to čidlo nechat vyměnit na náklady škoda dealera, kde jsem auto kupoval).

 

Pokud se v tom někdo vyzná, mohl by mi to někdo osvětlit?

Díky

Cau hele já čidlo NOX měnil je to tu rozepsané ale svítila mi jen kontrolka motoru EPC mi nesvítilo

Odkaz ke komentáři

Koukám, že sis diagnostiku nechal dělat v auto-janák v ústí. Tam jsem to auto před dvěma týdny koupil a řeším to teď s nima...

No víš co u těhhle motorů to je zlo jsou tam 4 lambdasondy a 5tý je to čidlo NOX co je všechny hlídá a má svoji řídící jednotku proto je to tak drahý :-(. Doufám že budeš mít víc štěstí při reklamaci než já držím palce pak napiš jak si dopadl. A jak jinak jsi s autem spokojen?

Odkaz ke komentáři

Tak s reklamací jsem nepochodil, ale emise jsou prej OK... tak nevím, jestli to mám řešit a nechat vyměnit za tu pálku nebo to počká... Co myslíte?

Jinak kontrolka emisí na budíkách - prej je zoxidovanej ten spoj, kterej má na starost zobrazení kontrolky emisí... co na to říct - to by měl nějakej zručnej autoelektrikář zvládnout očistit ten spoj, ne?

 

Jinak autínko jezdí super, oproti Mondeu MK3 1.8 92kW je to skok v něčem dopředu, v nečem dozadu... doufám, že spolehlivost bude lepší než u mondea...

 

No víš co u těhhle motorů to je zlo jsou tam 4 lambdasondy a 5tý je to čidlo NOX co je všechny hlídá a má svoji řídící jednotku proto je to tak drahý :-(. Doufám že budeš mít víc štěstí při reklamaci než já držím palce pak napiš jak si dopadl. A jak jinak jsi s autem spokojen?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...