Přejít na obsah

Multifunkční volant


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravim, cez VCDS som vycital:

 

Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb
Part No SW: 1K5 953 521 AG HW: 5K0 953 569

 

Podporuje to MF volant?

Potrebujem MF volant, airbag pasuje a este nejake kable alebo nic?

Takisto mam jednu otazku pomimo, je nejako specifikovane, ktore octavie II FL mali zadny stierac a ktore nie?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mam O2 1.8 TSI a jej prvy majitel chcel do vozu domontovat multifunkcny volant s kolumbom len to nedotiahol do konca.

 

Preco to pisem?

 

Ja som sa do toho pustil, ked som uz tie tlacitka na volante mal, chcel som ich ozivit. Minimalne aby som mohol prijimat a ukoncovat telefonne hovory bez siahania na displej autoradia. Povodny modul bola verzia midline (podpora iba pre tempomat a palubny pocitac). Kupil som si teda elektricky modul "1K0-953-549-CH" ktory mal byt kompatibilny s mojim podvolantovym kruzkom "1K0-959-653-C" (co s cim zkombinovat som nasiel na webe: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions) a poskladal to. Nakodoval elektricky modul a rozhodol som sa urobit testovaciu jazdu aby sa nakalibroval posilovac riadenia. Spravil som par kilometrov ale posilovac stale siel v nudzovom rezime. Ked som tam dal povodny elektricky modul, posilovac riadenia sa po par metroch spamatal :-).

 

Co tym chcem povedat? Ze ani web ross-techu a ani prispevok od "j0ska" nieje uplne presny. Ona prca spociva v tom, ze minimalne k elektrickemu modulu "1K0-953-549-CH" musite este zakupit aj iny snimac uhla riadenia "1K0 959 654" a az potom pride ta prava radost z jazdy.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravím, před pár dny jsem si měnil volant za multifunkční a pár týdnů před tím jsem osadil i androidové čínské 8" rádio s navigací. Vše v podstatě funguje, ale jsou tu nějaké resty. Od výměny rádia mi to píše chybu 19 Gateway, špatná komunikace CAN, nejspíš to prostě nezná to rádio s připojeným CAN modulem (určen pro VW, součást kabeláže k novému rádiu). A taky 56 Rádio, jednotka nejde načíst. Nevím, jestli se musí přes VCDS jen nastavit, že je přítomna navigace. Ale jakou vybrat, v Coding Calculatoru je pár standardních typů od VW, stačilo by prostě zaškrtnout Columbus? To rádio se někdy nazývá Čínský Columbus, tak nějak univerzálně. A co se týká volantu, tak ihned po zapojení volantu, spojeno s výměnou podvolantovky za BG a jiný kroužek (měl jsem typ 1), mi šlo rádio ovládat přes volant, aniž bych něco musel nastavovat. Ale co nefunguje, jsou dvojité šipky na levé straně. Vše ostatní jde. Ono by to ani tak nevadilo, ale pravé jednoduché šipky mi u rádia jen posouvají ladění, já potřebuju, aby se přepínaly stanice uložené v seznamu. Aplikace pro konfiguraci tlačítek, nahraná přímo v rádiu, mi s tlačítky na volantu vůbec nemluví. Po kliknutí na Start, výběru funkce a pak mačkání libovolného tlačítka na volantu, se neděje nic, funkce tlačítek zůstávají pořád stejné. Co bych kde měl nastavit (přístup k originál VAG-COM kabelu mám) nebo na koho v Brně se obrátit, aby se to dořešilo k plné spokojenosti? Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Pani surne potrebujem pomoc.

Mam 4ramenny volant, bez MF, rocnik 2011 mam uz podvolantovku v kruzku 5k0953569.

V aute mam tempomat a maxidot.

 

Kupil som 3ramenny MF volant z yetiho 2012, bez airbagu, + novy kruzok 5k0953569B (mal by podporovat MF volant).

 

Na volante na pravej strane tlacitok je obrazok telefonu (nie taky kruzok), ak nemam BT, bude to fungovat ako MUTE?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, po přečtení nemám ani já jasno, co potřebuji. Mám O2 FL 2011 (mám i tempomat a PP)

jednak se tu píše o jednotce 1K0953549CH

ale i o jednotce (kroužku) 5K0953549B

 

Kterou mám zakoupit? Kabel potřebuji předpokládám vždy. Jsou stejné? Nebo pro každou jednotku jiný?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Guest tomxass

Neviem aky je rozdiel, mam rovnaky rocnik ako ty, tiez som dorabal MF volant a daval som ten bez indexu...

Cize zhrnutie - MF volant (ja som daval Trojramenny z Yetiho)

Podvolantovy kruzok  5K0 959 569 B (H, AJ...) - ja som daval B

Novy kablik 3T0 971 584 

 

Vypnut zapalovanie, vytocit volant, odpojit airbag, odskrutkovat volant a vybrat.

Vymenit kruzok pod volantom, nasadit podla centrovania novy volant, zapojit novy kablik a prepojit s airbagom.

Este pred zlozenim skontrolovat klakson ci funguje, poskladat, hotovo.

Pokial je jednotka v kruzku uz sa nemusi nastavovat cez VCDS nic (ziadne krajne polohy atd.)

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak jsem koupil jednotku 5K0953549B a zjistil jsem, že to tam nepasuje, mám tam 5K0953569C. Je zcela jiného tvaru. Poskládali jsme to zpět, a bylo nutné udělat diagnostikou natočení volantu jinak kontrolky nezhasly. Tak třeba to pomůže někomu jinému, ze doma by to neudělal viz prispevek o jeden výše, kde se píše že není potřeba žádné nastavení. A to jsem vlastně nic neměnil a nastavení potřeba bylo. Tak jdu shánět jinou jednotku... Pro koho je tedy jednotka 5K0953549B určená? První FL? Tedy cca rok 08-10?

Odkaz ke komentáři

5K0953549B nie je 5K0953569B, je to nieco uplne ine...

Inak je to dost draha zalezitost, pytaju za ten kruzok aj 200€.

Ja som to kupil nastastie s 3ramennym volantom z Yetiho (mal len 54 000km ako novy) za 250€.

Stary kruzok som predal za 50€ + 50€ som dostal za stary volant (kozeny 4 ramenny tiez ako novy)...

No a kablik to bolo 15€, stary je nepredajny...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

V Brně Alessi, ale tenhle volant tam nedáš, navíc je dost podstatné, zda máš ESP, protože na r.v05 dát FL maxidot je docela alchymie. 

A) Tlačítka jsou MQB s bílým podsvitem

B) Vyhřívání volantu je možno max nabastlit s díly z tuarega a to v ČR snad nikdo nemá

Odkaz ke komentáři

Díky za odpověď...no takže budíky jsou mi k h.vnu, páč nikde tlačítko ESP nevidím,hmmm

Ten volant byl jen takový výkřik do tmy...Dám tam teda multi předFL nebo max FL ten by tam měl údajně jít jak jsem se zde dočetl....

Ach jo

Nechce někdo budíky 1Z0920843G?Kdyžtak vyměním za Maxidot předFL

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
V 15. 3. 2018 at 6:36, tomxass napsal:

5K0953549B nie je 5K0953569B, je to nieco uplne ine...

 

Obě jsou FL jednotky, jen rozdíl v pačkách.

549  Kostal

569 Valeo. -Jednotka má vykroje po stranách.

 

Taky jsem tak dopadl. Koupil si tu druhou. Není FL jako FL. Ale odkdy se které montovali netuším. Moje 2012 má Páčky Valeo = původní jednot. 569 takže potřebuji jen 569 s indexem.

 

To jen pro zajímavost.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zdravím chalani,

Chcel by som tiež do svojej O2 fcl 2009 tsi namontovať multifunkčný volant. Momentálne zhromažďujem info..

Chcem sa ale opýtať, všimol som si, že multi volanty su dva - jeden má na pravej strane ikonu telefónu, druhý typ tam má krúžok so šípkami. Aký je medzi nimi rozdiel ?

Aký si zvoliť ?

Dík za radu..  ;)

2.JPG

1.JPG

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...