Přejít na obsah

problém žhavení....


Doporučené příspěvky

Ahojte přátelé...mám jeden problém...teď když nám začla ta zima tak jsem začal mít špatné starty...tak jsem si změřil baterku a ta je v dobrém stavu ....tak jsem dnes vymontoval žhavičky a přes baterku jsem začal žhavit..počítal jsem a žhavičky po 6 vteřinách začli měnit barvu,stejnoměrně u všech a do 15 vteřin byly do žluta...takže tam problém nevidím..

 

Když ale ráno sednu do auta tak mi kontrolka žhavení teď v těchto mrazech svítí pouze 6 vteřin a to podle testu teda začínají měnit teprve barvu

 

Takže se chci zeptat zda-li má na to nějaký vliv relátko žhavení č.109 že by bylo špatné a jak to poznám...

Ještě se pak chci zeptat jak jinak prodloužit žhavení na 15 vteřin třebas...abych nemusel dávat ruční žhavení pomocí tlačítka a byl by samozřejmě klid

 

Měli by jako většinou u jiných aut pohasínat světélka v kabině?a pak cvaknout relé?Mě to nedělá ani jedno

 

P.S. slyšel jsem o rychložhavičkách ...existuje vůbec něco takového?

jestli ano tak já je určitě nemám:-) to mě dokázal ten test zmíněný výše

 

doufám že jsem to vysvětlil dost srozumitelně ...pokud se s tímto problémem někdo setkal tak prosím dejte vědět...děkuji předem za kladné odpovědi;-)

 

Odkaz ke komentáři

tak je čas začít měřit je na kontaktu relé ě.30 napětí 12V ?? pokud proklemuješ kontakty 30 a 87 na relátku začne to žhavit?

stále nevim jestli ti to nezačne žhavit po vytažení konektoru čidla teploty??

napětí pro žhavení de přímo od baterie přez ty tavný pojistky jakou pojistku má samotný relé nevím ani v knize jak na to sem to nenašel

 

Odkaz ke komentáři

zdarec,

napíšu to tady ať nedělám nový téma:

Auto mi začlo dlouho žhavit,myslím že těch nouzových 15s tak sem postupně vyměnil čidlo teploty,žhavičky,žhavičky topení a teď se mi změnilo žhavení tak na 7s ale při min. +5stupnich...nemyslíte že to je dlouho? nebo kdybych se chtěl podívat přes vag tak kde a na co se mám dívat? Díky za rady...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...