Přejít na obsah

Jaký typ motorového oleje


Doporučené příspěvky

Zdravím mám tento typ motoru. Chtěl bych se Vás zeptat jaký typ motorového oleje by jste mě doporučily? Známý mě říkal že si nechal měnit olej a dali mu tam prý Shell Helix Diesel 5W30. Nebo jsem si myslel že bych tam dal Castrol Magnatec 10W40,ale není tam napsáno Castrol Magnatec Diesel 10W40. Ale v popisu je napsáno že to je i pro diesel specifikace: ACEA A3/B3, A3/B4, API SL/CF. Mají ho v Kauflandu za 649Kč 4L. Prosím poraďte.

 

Kde při výměně oleje najdu olejový filtr? A musí být na filtr stahovák nebo se to dá povolit i ničím jiným?Jaký vyplachovač by jste mě doporučily? Nejsem si jistý jak dlouho tam byl ten olej.Tak pro jistotu to chci vypláchnout Předem děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři

osobně bych tam nalil 10w40 momentálně ho do svého tdi leju od meyle 5l cena kolem 500kč

nikdy sem motor před výměnou oleje nevyplachoval a i nadále k tomu nevidím důvod pokud člověk není doveda co olej nemění pravidelně a leje tam co mu pod ruku přijde :rolleyes:

olejovej filtr u sdi sem ještě nedělal leč soudím že to bude jak u tdi návod tu

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=18100

Odkaz ke komentáři

osobně bych tam nalil 10w40 momentálně ho do svého tdi leju od meyle 5l cena kolem 500kč

nikdy sem motor před výměnou oleje nevyplachoval a i nadále k tomu nevidím důvod pokud člověk není doveda co olej nemění pravidelně a leje tam co mu pod ruku přijde :rolleyes:

olejovej filtr u sdi sem ještě nedělal leč soudím že to bude jak u tdi návod tu

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=18100

 

Co to je za značku toho oleje? Já znám akorát tuto značku Meyle u kotoučů nebo brzdových destiček. Můžeš mě sem dát nějaký odkaz na ten tvůj olej. A máš nějaké zkušenosti stím Castrol nebo Helix? Totiž Helix prý mu snížil spotřebu nafty a tišší chod motoru.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...