Přejít na obsah

netáhne, max rychlost tak 130-140km/h


TomasB

Doporučené příspěvky

Zdrar chlape dáš nejaké ty fotky? Taky budu muset autí poslat k lékaří. Jedu v pohodě a když přetočím motor přes asi 3200 otáček tak jakoby zemřel a netáhne. Když zastavím, zdechnu motor a zase ho natočím tak je opět vše v pořádku.

Fotky dám, až mi je kámoš pošle nebo uloží někde na uložiště. Možná máš v pytli váhu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

takze podobny problem.... po prekroceni 110 km/h nuzovy rezim - SDI... , po vypnuti a nastartovani to ide do 110 km/h v pohode, ale spotreba je o 1 liter vacsia, po prekroceni zas nudzovy, ako postupovat?

 

dat na VAG a kuknut vypis zavad...

 

pravdepodobne priciny, ktore to mozu byt ?

1.zatuhle lopatky, 2. zle nejake cidlo, 3. praskunete hadicky, 4. zla vaha vzudchu ???

 

inak nemoze to robit aj vadne cidlo teploty vody? popripadne nejake cidlo v prevodovke, pretoze sa mi tazsie radi 3ka

 

a ak niekto vie, skuste mi napisat co je co na fotkach

post-1686-1287128470_thumb.jpg

post-1686-1287128485_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
takze podobny problem.... po prekroceni 110 km/h nuzovy rezim - SDI... , po vypnuti a nastartovani to ide do 110 km/h v pohode, ale spotreba je o 1 liter vacsia, po prekroceni zas nudzovy, ako postupovat?

 

dat na VAG a kuknut vypis zavad...

 

pravdepodobne priciny, ktore to mozu byt ?

1.zatuhle lopatky, 2. zle nejake cidlo, 3. praskunete hadicky, 4. zla vaha vzudchu ???

 

inak nemoze to robit aj vadne cidlo teploty vody? popripadne nejake cidlo v prevodovke, pretoze sa mi tazsie radi 3ka

 

a ak niekto vie, skuste mi napisat co je co na fotkach

Ten bílej ventil je na ovládání turba (lopatek N75) ten obyčejně zlobí potom ten samej ,ale černej je na ovládání zhášecí klapky tam bych neviděl problém zkus nejdřív ten ventil (je to menší zlo ) myslím si že toe na 99% zatuhlá reg.turba

Upraveno uživatelem chipmann
Odkaz ke komentáři
Ten bílej ventil je na ovládání turba (lopatek N75) ten obyčejně zlobí potom ten samej ,ale černej je na ovládání zhášecí klapky tam bych neviděl problém zkus nejdřív ten ventil (je to menší zlo ) myslím si že toe na 99% zatuhlá reg.turba

 

a je mozne tie dva ventili vzajomne zamenit? alebo je kazdy iny?

 

Neni ten cerny ventil na ovladani ERGu ??

Jinak prvne vymen tu prodrenou hadicku .

 

 

ano ta je uz vymenena

Odkaz ke komentáři
tak tady jsou všechny fotky co udělal v průběhu akce "TURBO" http://www.uschovna.cz/zasilka/YP773UDYWT4YVHT3

jinak pro ilustraci jen vzorek z těch fotek, před a po čištění

 

Jožine, pošli mi ty logy a číslo chyby z VAGu. Pošlu mu to na vyzkoumání.

 

 

to mi chces povedat ze takto ti zrepasovali to stare??? ci to je nove??? kde to robili a co to stalo?

Odkaz ke komentáři
to mi chces povedat ze takto ti zrepasovali to stare??? ci to je nove??? kde to robili a co to stalo?

je to pořád to samé turbo. Dělal to kámoš. Nikdy předtím to nedělal, ale ze školy(VŠ) dostal instrukce od svého školitele, který závadu i jednoznačně diagnostikoval. Auto šlape jak fík. Stálo to celé sakuprásk 5100,- včetně všech těsnění a blbostí které se mají dle postupu měnit. Mimo to mi našel i prodřený kabel, který mi rovněž uvedl do AAA stavu.

No a tak 2 týdny před tím mi dodělal lak jak mi to někdo načudil na parkovišti o dovolené. Za vyklepání a parádní nalakování jsem dal 3600,- Poznat je prd, odstín trefil rovněž AAA. Jediný co prozrazuje, že to bylo lakovaný je nulová přítomnost vlásečnicových škrábanců.

 

mu to opieskovali kukni jeho odkaz

jak jsi poznal, že to je opískované?

 

 

btw, je malej, ale šikovnej :-) Když jsem mu to dával, tak mi říkal, že můžu být v klidu, že když zvládnul opravit nějakou převodovku z itala, kterou mu všichni tvrdili, že je to neopravitelné, a to i garážníci, tak o ji opravil a jezdí dodnes.

Odkaz ke komentáři
cize teoreticky keby tie dva ventili vymenim ( zly od turba za dobry od ERG) tak by to teoreticky malo tahat?

No to právě že asi né a stačí když vyměníš ten s tou bílou čepicí ten druhý na to nemá vliv spíš si ho někde půjč a vyzkoušej protože když bude zatuhlá regulace na turbu tak ti to nepomůže a budeš muset nechat vyčistit turbo

Odkaz ke komentáři
Koukam ze üz dal delane podlozky :)

cože dal?

 

 

Mimochodem, někdy před cca 50tkm bylo údajně v autorizovaném servisu turbo měněné. Ano, někdo se v něm vrtal, protože tam bylo evidentní, že s tím někdo něco dělal, ale ale nové nebylo ani náhodou, i když zaplaceno bylo NOVÉ turbo. Podle všeho byla asi zatuhlá regulace a v servisu to jen vytáhli a rozhejbali bez pořádného vyčištění.

Odkaz ke komentáři

ja mám zrejme zatuhnuté lopatky už čosi vyše 3/4 roka. jazdím 98% mesto tak mi to stačí aj ked by som nebol proti tomu aby turbo fungovalo ako má ale niesa € :P a teraz ešte zimné gumy, čakám kedy sa skončí životnosť rsp. funkčnosť spojky a kopec ďalších prkotín, ktoré sú nevyhnutné.

zaujímavé je že ked idem mimo mesto a tlačím na pedále tak to turbo po niekolkých reštartoch rozbehám........

Odkaz ke komentáři

tak se mi to stalo taky, panove :P bohuzel trochu jinak, nez se tady popisuje... auto netahlo poradne uz od nastartovani, protahnul jsem ho az do 210 km/h, potom chvili nic a pri vyjezdu z jedny vesnice se pri zarazeny trojce nic nedelo. Takze vypnuti a zapnuti motoru pomohlo, ale auto porad netahne tak, jak driv. Ale za dalsich 150 km to do nouzaku nepadlo ani jednou a to jsem stridal styl jizdy tak, jak to jen slo. Ale je znat, ze 4 a 5 uz netahnou poradne. Od zarazeni petky ve 170 tahla krasne az ke 200, ale ted se to pres tech 170 plazi... ale divny je, ze to do nouzaku neskocilo ani jednou a je jedno, jaky byly otacky a nebo rychlost.

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

mno jo, ale vam to do nouzaku padalo "porad" pri prekroceni nejaky rychlosti, ale mne ne... jen jednou a uz nikdy vic. Taky jsem zacal pred casem pozorovat, ze po aktivaci tempomatu auto zrychluje na uvedenou rychlost celkem pomalu, driv zrychlovalo pod plnym plynem... :huh: ja to do zitra nevydrzim na tu diagnostiku :P nejradsi bych to vedel uz dneska

 

edit: taky jsem ted koukal, ze mam docela zahnojeny IC :P

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři
mno jo, ale vam to do nouzaku padalo "porad" pri prekroceni nejaky rychlosti, ale mne ne... jen jednou a uz nikdy vic. Taky jsem zacal pred casem pozorovat, ze po aktivaci tempomatu auto zrychluje na uvedenou rychlost celkem pomalu, driv zrychlovalo pod plnym plynem... :huh: ja to do zitra nevydrzim na tu diagnostiku :P nejradsi bych to vedel uz dneska

 

edit: taky jsem ted koukal, ze mam docela zahnojeny IC :P

jakože IC od oleje? Na olej se pak nalepí prach a vznikne takový humus. Tak to by ti možná mohl téct IC.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...