Přejít na obsah

Vstřiky!!! Jeden nebo všechny???


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, mám problém a rád bych znal vaše názory. Mám Octavii II Fl 1.6TDi CR r.v.: 4/2010. Stav tachometru 50tis. Objevil se mi problém: občas, při jízdě mezi 1000-1600ot/min, nejčastěji při přeřazování z 1st na 2 st nebo 2 na 3, kdy klesnou otáčky pod 1500ot/min, jako by zdechl motor. Při vyšlápnutí spojky ale motor na volnoběh běží a pak normálně jede dál. Nebo stačí držet plyn, zaškube to a taky to jede dál. Nad 1500 ot/min bez potíží. Spotřeba normální. Při pročtení for mi to směřovalo na EGR ventil. Vyrazil jsem tedy do autorizáku na diagnostiku. Výsledek je dle mechaniků takový, že prý vstřik na 1 válci je nějaký špatný, prý asi přidřený. Otevírá a zavírá nějak blbě. Mám tedy 2 otázky

 

1: Mohl by výše popsané problémy způsobeny vstřikem?

2: Vyměnit pouze ten, který je údajně v háji nebo všechny 4?

 

Předem děkuji všem za jakýkoliv názor...

Odkaz ke komentáři

Tiez by som to prisudzoval EGR :huh:

Ved nech skusia tie vstreky vycistit, ci nepomoze. Jeden stoji nejakych 170€, co nie je prave najlacnejsia zalezitost, kde by si si mal vyberat, ci ich vymenis vsetky, alebo len jeden :wallbash:http://www.cc-autodily.cz/ventil-vstrikovaci-1

 

Najprv by som skusil, nech to poriadne precistia, popripade vymenit este na nich O a tesniace kruzky. Predsalen nevies ako vyzeraju, pokial to nevyberies von. A to je otazka par minut.

Moje, po cca 75t km vyzerali takto, a to tankujem vylucne rakusku naftu :wacko:

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=144113

 

Odkaz ke komentáři

Tvrdí, že ten jeden otevírá a zavírá nějak divně. Dle diagnostiky asi 3x větší hodnota než u zbylých 3. Tak nevím, zda by vyčištění konce vstřiku nějak pomohlo. V servise řekli 13000 za jeden, takže vyměnit jeden. Když jsem jim řekl, že si jeden seženu za cca 3500,- s DPH, tak prý by bylo lepší vyměnit všechny... Tak nevím. Hlavně se bojím, že to ale neodstraní můj výše uvedený problém :-(

 

Jinak ty tvoje vypadaly dost znečištěné, na to, že tankuješ v Rakousku...

Odkaz ke komentáři

No ked mas moznost vymenit vsetky, tak by som ich vymenil, ale najprv by som skusil vymenit len jeden, ci sa problem odstrani.

Tazko radit, ked sa vie, teda aspon podla diag, kde je chyba. Skratka to vymen, na vyber asi nemas.

Marek ked som ja kupoval octu, tak som o nej nevedel absolutne nic, lebo som sa o auta vobec nezaujimal...to uz je teraz zbytocne polemyzovat, ze sa mal radsej zobrat dvojliter.

 

P.S: tiez som sa cudoval, ako vyzerali, ked ich vybral von. Cakal som, ze budu cistejsie, nakolko jej davam papat celkom kvalitku :(

Si neviem predstavit ako by vyzerali, keby som tankoval na Slovensku :wacko:

Odkaz ke komentáři

právě ty siemense musí měnit, bosche se dají zrepasovat, takový mám informace....

to já věděl že chci alespoň výkon :D

 

no nevím, zajel bych s tím k člověku/firmě která se v tom vyzná a navrhla řešení... vstřiky dělá kamarádova firma a neskutečný bussiness... lidem nevadí, že vyhodí třeba 50 000kč za vstřiky, hlavně že jezdí o pár litrům méně, taková je dnes situace....

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

To záleží jestli jsou vstřiky ucpané šponama nebo ne, ale 160K km už je nájezd kdy běžně vysokotlaké čerpadlo odchází a jestli odchází tak ti zničí i nové vstřikovače... Ví servis co ty vstřiky ucpalo ? Jestli kal z bionafty tak stačí když do nádrže při rezervě naleješ celý obsah VIFu a opatrně tu rezervu vyjel, vstřiky se zase částečně zprůchodní.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím všechny, nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak snad to nevadí.  Jsme spokojený uživatel Octavie II 1,6Tdi, která už má najeto 260tis. Km a tak začíná zlobit jeden původní  vstřik. Pročítám si tady diskuzi a překvapilo mě, že to tady spousta lidí měnilo dřív. Nevím jestli je to tím, že po celou dobu v létě i v zimě používám VIF aditiva a tankuji jen na Benzina. Ale asi né, to nechám na Vás.

A teď přemýšlím co s tím, hlavně kolik to bude zhruba stát a jestli jdou repasovat nebo ne. Pročítám si tady různá vlákna a pochopil jsem, že u motoru CAYC 1,6Tdi jsou vstřiky značky Siemens a ty si repasovat nejdou (možná stará informace). A jiný výrobce tam nemůže být? Sundával jsem kryt motoru a díval se na vstřiky, ale krom čísel a QR kódu tam nic není o výrobci napsáno.  Kyselinka tady dával webový odkaz z e-schopu na vstřik, ale tam už je napsáno, že se už neprodává a není tam uvedena cena. Tak snad něco na to seženu :-)

Jsem rozhodnutý opravit/vyměnit všechny naráz. Jen nevím jestli koupit nový, dá se sehnat nějaký repas nebo tyto se dají opravit, nechám si tady poradit od odborníků, předem díky za odpovědi.

EDIT: toto je ten vstřik co bych když tak potřeboval? https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03l130277bx-vstrikovaci-tryska-1-6tdi-cr-siemens-vdo-15074.html mají jen tři kusy :-(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...