Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Poraďte prosím, sem v koncích se svou 75kw! Kupoval sem jí s vadnym EGR ventilem, o tom sem věděl. Je to pět měsíců co mi začala svítit kontrolka elektroniky motoru. Poprvý mě to borec napích a řekl že je špatná lambda sonda za katem, smázl to a že když to bude blbnout že je potřeba jí vyměnit. Měsíc v poho a pak začala zase svítit. Neměl sem ale ani nějak zvýšenou spotřebu, ani úbytek výkonu (prostě na chodu motoru to nemělo vůbec žádnej vliv, šlapal jako hutě). Tak mi to znova smazal a řekl že si mám přejít sání jestli si někde nepřisává, vyčistit klapku, zkontrolovat vejfuk. To sem udělal, na nic sem nepřišel a navíc už po týdnu znova začala svítit za zajebaná kontrolka (ty intervaly mezi vyhozením chyby se prostě zkracovaly). Když to ale napíchl po třetí načetlo mu to už chybu obou sond!!! (vždy načetl i chybu toho EGR ventilu). Vyloučili jsme proto chybu sondy za katem, když se k ní přidala i první (a protože výkon i spotřeba ok, motor běžel pořád dobře). Proto mi doporučil výměnu toho EGR ventilu, že by to mohl dělat on. EGR vyměněn a kontrolka dnes opět svítí. Z 99% se rozvítila ráno tzn. při studeném motoru, když sem měl motor teplej a chlap mi ty chyby smazal tak sem mohl jezdit celej den a nic. Sem v koncích a nechci vyměnit půl auta. Může být špatná sonda aniž by se to jakkoli projevilo na chodu motoru a jeho spotřebě? Jsou nějakým způsobem ty sondy provázaný (myslim jako že by vada jedný mohla způsobit i výskyt chyby na druhý?). Kdyby teoreticky byla vadná třeba svíčka (i když jsou nedávno měněný a nepozoruju žádný kolísání otáček nebo škubání), a za studena hůř pálila, to by mi vag taky zahlásil ne? Dík za každou radu

 

PS: 1) Sorry za tu slohovku ale to se jednou větou fakt popsat nedá.

Odkaz ke komentáři

Lambda před katem má vliv na chod motoru.Měří kyslík ve výfukových plynech a podle toho ŘJ dávkuje palivo.Já když ji měl vadnou(1.6i75kw) tak auto cukalo a netáhlo.Projevilo se mi to ale až při jízdě po dálnici ve větší rychlosti.Při klasické okrskové jízdě jsem nic moc nepozoroval.Druhá sonda co je za katem na řízení motoru nemá vliv.Hlídá pouze činnost katu.Měnil jsem ji už taky a VAG mi hlásil zkrat ve vedení.Dal jsem tam NEorigo cca za 1700kč a fachčí v poho.Od té doby žádný lampiony na palubce nezasvítily.Kdybys měnil přední lambdu tak dej raději origo(asi 2700kč)tam je potřeba aby pracovala na 100% .Jo a chce to dobrej benzín.

Odkaz ke komentáři

No benzín beru jen u Benziny, nikam jinam nejezdím. Jinak myslíš(te) že by to mohlo způsobovat něco jinýho. Mě je totiž divný že by ty sondy odešly obě skoro ve stejnou dobu v rozmezí dvou tří měsíců. Sem doufal že to bude tim EGRem ale ne-e. Navíc i když jsou obě v chybovejch hlášeních tak i po státovce oktáva valí jak má. Dá se třeba nějak zjistit (proměřit) jestli nejsou jenom někde štíplý kabely? Poznal bych kdyby byl rosypanej katalyzátor (jestli je funkční), myslim jinak než jet na emise? A kdybych musel na ty emise nevadilo by že mi svítí ty lambda sondy, myslim jako jestli se ř.j. nesnaží nějak přenastavovat spalovaní nebo složení směsi, aby pak to měření emisí mělo cenu. :smich:

Odkaz ke komentáři

Ono je právě blby to že když je špatná ta před katem,tak to dělá to,že směs je ve spátném poměru a tuďíž nahlásí chybu i lambda za katem,protože přes kat projdou splodiny které vybočují z normy.Ta za katem je tam prostě jen na otravování.Jinak kdyby bylo štíplý vedení,tak ti to nahlásí VAG jako přerušení obvodu.Vyměň lambdu 1 a uvidíš.Je tam blbej přístup,ale jde to.

Odkaz ke komentáři

Jenže mě právě nejdřív VAG začal hlásit chybu na ty druhý a asi až po těch třech měsících se přidala ta první. Sem z teho volaký zmetený. Ale asi je vyměním, nejdřív teda tu první jak radíte a uvidim co dál. Ještě mě právě ale napadl ten kat, že kdyby byl špatnej tak by to ta druhá sonda zaznamenala a jak by se stav toho katalyzátoru zhoršoval (že by se jako přicpával) že by se přidala i ta první. Co váš názor na tuhle teorii.

Odkaz ke komentáři

Sdělím ti svou zkušenost s lambdama.Taky mi začala hlásit vadu nejprve ta za katem.Kamoš co mi dělává VAG říkal kašli na to stejně je tam k ničemu.Nechal jsem to být a jezdil s rozsvícenou kontrolkou na palubce.Auto jezdilo v pohodě(asi 3měsíce)Pak jsem vyrazil do Chorvatska.No a dojel jsem jen do Bratislavy.Tam auto začalo cukat,rozhodil se volnoběh a auto přestalo táhnout.Zavítal jsem tedy do místního značkového servisu,kde mi načetli vadnou lambádu před katem.Vyměnili ji a já frčel za 2h dál na Jadran.Kontrolka se mi už pak nerozsvítila.Ozvala se až asi za 1,5roku a to už jsem pak vyměnil i tu za katem a mám už klid.Jo a jěšte mám zaslepen EGR.Od té doby nezaznamenáno žadné cukání při lechtání plynu a rychlosti 90-100km/h.Hodně se to tu na foru řešívalo.Myslím že splodiny těm lambdám moc nevoní a proto to blbne.Znám lidi kteří auta šetří,jezdí opatrně a na spotřebu a mívají podobné problémy.Auto chce občas protáhnout i když si pak trochu víc pápne.Co se týče katu tak jeho plná funkčnost je cca 100000km.Ale to neznamená konec jeho životnosti.To by ti v něm musel třeba hořívat špatně spálenej benzín.

Odkaz ke komentáři

Heleďte, sorry že se k tomu ještě vracim, ale když vyměnim tu první lambda sondu (před katem) musim něco nastavovat přes VAG (myslim tim něco jinýho než smazání chyby el. motoru, aby zhasla ta připitomělá žlutá konrolka), nebo je prostě jenom vyměnim a v poho (bych se vsadil že to tak jednoduchý nebude, jen je přehodit, ale nevim tak se ptám).

Odkaz ke komentáři

Nemusíš nastavovat nic.Jednoduše přehodíš,zapojíš a startuješ.Já to tak udělal a v poho.Pokud nesmažeš chybu VAGEM tak se ti při správné činnosti lambdy a asi 10 startech odhlásí sama a kontrolka zhasne.Je ale lepší smazat přes VAG,projet to a pak znovu zkontrolovat jestli je to bez chyb a OK.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Tak mi dneska přišla ta sonda a nevim co si o tom mám myslet. Objednal sem Bosch sondu přes e-shop, psali tam originální díl. Podle čísla na krabici by to mělo bejt pro oktávu 1.6 75kw co sem dohledal LS 7063 (nevim co je to za značení, pod tim je ještě jedno delší číslo), mě ale přišlo LS 7351, když sem to hledal, tak sem našel že je to universální lambda vhodná i pro oktu. A teď mě právě zžírá jedna věc. Každej mi radil ať universální nekupuju, že to neni dobrý. Na druhou stranu je Bosch koncernovej dodavatel tak ta sonda musí bejt dobrá, hlavní snad je že to neni nějakej čínskej sráč, nebo ne? Co váš názor?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Zdravim, chtel bych navazat na tohle tema.

Vypada to ze me ceka vymena lambda sondy pre katalyzatorem. Chtel bych se zeptat jestli je opravdu nutne auto mit na zvedaku. Premyslim nad tim prizvednout jen predek auta nebo to zkusit odpojit z vrchu. Uz se to takhle nekomu povedlo?

 

Druhy dotaz: Kde je zapojeny el. kabel od teto Sondy?

 

Dekuji za info.

Pavel

Odkaz ke komentáři

Jde to i bez zvedáku.Mě takto výměna lambdy trvá cca 30min.Stačí si přizvednou stranu u spolujezdce,kde se na podvozku nachází plastová krabička a tam jsou obě lambdy napojeny na kabeláž.Odmontovat krabičku a v ní jsou konektory.Rozpojit konektor od danné lambdy a vycvakat kabel z úchytů.Potom auto spustit a v motorovém prostoru zezadu motoru pod žáruvzdorným krytem na svodech nahmatat lambdu.

Kabel drží příchytka(je vidět sezhora)tak ji odšroubovat(torx-myslím)

Pak pro lepší orientaci kde lambda je si omotat izolačkou na třeba vařechu zrcátko a mrknout přes něj kde přesně se trefovat klíčem(já to dělal už vícekrát,takže už jen nahmatám společně s klíčem v ruce a nasadím na matici lambdy)No a povolit a vyšroubovat(vtáhnout si její kabel z pod auta do motoru,protože by nám jinak pnul a nešlo by lambdu vyšroubovat-musí se sním otáčet zaroveň s lambdou)

Toť vše.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím, tak jsem sehnal Lambdu Bosch LS 7090 - 0 258 007 090 (delka kabelu 1200mm) ale dozvedel jsem se ze tam musi byt Bosch LS 7351 - 0 258 007 351 (délka kabelu 1510mm).

 

Nemate někdo informace jaky je rozdíl mezi těmito Lambda sondami, Není náhodou rozdíl jen v délce kabelu?

 

Jestli je rozdíl jen v délce kabelu tak uvazuji ze kabel jen nadstavím a pak namontuji. Jsem ze Severní Moravy a sondu koupil jsem ji v Praze :( takže vráceni sondy a zakoupeni správné sondy by bylo časově nárocné.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdar,

tak aj ja sa pridavam do klubu vyskakujucej kontrolky systemu kontroly vyfukovych plynov (alias helikoptera :-D). Jedna sa o O1, 1.6/75kw, kod motora BFQ. Kontrolka zasvietila, precital som chyby cez VAG a dostal nasledovne:

Chassis Type: 1U - Skoda Octavia I
Scan: 01 02 03 08 15 16 17 19 22 29 35 36 37 39 46 56 76
VIN: TMBJX41U778857601 Mileage: 123210km/76559miles
-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine Labels: 06A-906-033-AVU.lbl
Part No: 06A 906 033 DM
Component: SIMOS33 1.6l 2V 00HS7290
Coding: 00031
Shop #: WSC 73430
VCID: 6DDBD76D278ADF1
TMBJX41U778857601 SKZ7Z0F3961026
3 Faults Found:
16554 - Fuel Trim; Bank 1
P0170 - 35-10 - Malfunction - Intermittent
16520 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2P0136 - 35-10 - Malfunction in Circuit - Intermittent
16522 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2P0138 - 35-10 - Signal too High - Intermittent
Readiness: 0000 0000

Z vypisu sa zda, ze je nieco s lambdou za katalyzatorom, avsak ta bola menena v 10/2014 pri cca 107000km a nechce sa mi verit, ze ta lambda je opat KO. Taktiez lambda pre katalyzatrom bola menena zhruba pri 90000km. Po vymazani tychto chyb kontrolka zhasla na par km a potom opat zasvietila a trvalo svieti. Chyby opat rovnake. Kontrolka prvykrat zasvietila ked som auto vytocil na 3ke zhruba k 4500 otackam. Aj napriek svieteniu kontrolky nepocitujem ziadne zmeny v chovani auta - vsetko bezi ako ma, nieje zvysena spotreba, necuka, vsetko OK...

 

neporadi niekto co by mohlo sposobovat tie chyby? Pripadne nasmerovat co a kde hladat?

 

Vdaka,

milanatik

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Jelikož je lambda u katalizátoru, tak se k ní dostaneš jedině ze spodu. Nejlepší je mít buď zvedák nebo montážní jámu a pod auto si pěkné vlést. Když to budeš mít zvednuté na heveru (moc nedoporučuji, aspoň mít auto něčím jiným podepřený/jištěný), ale když budeš ležet pod autem, tak stejně nebudeš mít moc velkou páku na povolení té lambdy, takže pokud máš lambdu doma, tak je lepší zajet do servisu a tam ti to za 100-200,- vymění a máš to bez starostí... :)

Odkaz ke komentáři

Tak jsem se po 14 měsících provozu s částečně nefunkční lambdou před katem rozhodl tuto vyměnit. Ale ouha, není běžně na trhu, Bosch ji dlouhodobě nemá. Jedinej kdo ji ma jsou Kelly za cca 4200,-a na to jim keluju, když cena běžná je okolo 2700,-. Tak asi budu octovat dále bez ni. Auto jede normálně, necuká ani nežere, jen je trochu línější. A teď se ptám: Vadí takovej provoz motoru nebo něčemu jinýmu?

Odkaz ke komentáři

Tak to by jsi se divil. První servis, to ke ten, kde me tvrdil, ze si musím koupit dvě lambdy, já potřebuju jednu. Pak, ze to na počkání neudělá a když jsem se ho ptal, kolik to asi bude stát ta výměna, tak mi řekl, že to neví dopředu.V druhém mi řekl, že univerzální krámy mi tam montovat nebude, že mi tam dá lambdu za 5k, na to jsem mi řekl, že nejsem Babiš. No a ve třetím, kde už jsem si připadal dobře a byl lidský, tak tam se to už táhne víc jak 14-dnů a pořád nemá čas a já jsem bez technický. Holt nemám kliku asi. Dnes budu zkoušet další, tak uvidím no.Proto jsem to chtěl zkusit sám poprvé, ale nemám možnosti, tudíž ležet na mokeu a dešti se mi nechce, rampu ani jámu nemám.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...