Přejít na obsah

Zamrzání trysek ostřikovačů


abit

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Jestě nedávno jsem dolil nadržku ostřikovačů doplna letní kapalinou. Nějak jsem na to zapomněl, vyjel z garáže, ujel pár km. a ostřikovače nejedou (zamrzly). Potřebuju tam nalít zimní kapalinu tak by mě zajímalo, kde je v té nádržce nejaký vypouštěcí otvor. Nebo jak jinak tu letní dostat z nádržky ??

Dík.

Odkaz ke komentáři

Vytahovat nádobku nebo čerpadlo se mi zrovna nechce. Asi nejjednodušší bude to vystříkat. Auto mám garáži, takže rozmrazené to bude. Jak dlouho to vystříkání bude cca trvat (abych u toho neseděl hodinu). Ještě mně napadlo - strčit do té nádržky nějakou hadičku a pomocí nějaké vetší stříkačky to "vycucnout" by nešlo???

Dík

Odkaz ke komentáři

Také sem řešil podobný případ v nedávné době, také my zbývalo ještě hodně letní kapaliny v nádržce a vystříkat jí bylo škoda, tak sem použil velkou stříkačku s hadičkou a postupně všechnu odsál ven zpět do kanystru. A pak nalil zimní krásně až do plna na horší časy. Ale jaksi sem pak od te doby ostřikovače nepoužil takže mi zustala v hadičká ještě letní a ta mi tam taky ted zmrzla při první mrazíku, tak sem si říkal že se to musí určitě teplem od motoru rozmrazit po nějaký době, když sem ujel už dostatečně velkou dálku a motor byl řádně zahřáty a vydával teplo do motorového prostoru tak sem to zkusil pustit ostřikovače a ono to povolilo, ze začátku se tomu moc nechtělo ale pak to povolilo a ted už mám klid, zimní se dostala i do hadiček a ted už nemá co zamrznout.

Odkaz ke komentáři
Vytahovat nádobku nebo čerpadlo se mi zrovna nechce. Asi nejjednodušší bude to vystříkat. Auto mám garáži, takže rozmrazené to bude. Jak dlouho to vystříkání bude cca trvat (abych u toho neseděl hodinu). Ještě mně napadlo - strčit do té nádržky nějakou hadičku a pomocí nějaké vetší stříkačky to "vycucnout" by nešlo???

Dík

hadicku tam das jenom hodne s tezi. tata to zkousel ale vice mene bez uspechu. hrdlo od nadrzky k nalivacimu otvoru je strasne moc "klikaty"

Odkaz ke komentáři

Nebo mě ještě napadlo, sundat ten plast co je pod předním sklem u spolujezdce s tou tryskou ostřikovače a vyndat tu přívodní hadičku strčit ji do nějaké nádoby a pustit ostřikování a ona by pěkně vytekla do ty nádoby, ale asi to bude chtít dva lidi na to aby jeden držel páčku na ostřik a druhý tu hadičku v nějaký nádobě pač tam bude asi trochu větší tlak.

Odkaz ke komentáři

Sundat plast... dva lidi.. do flašky... promiň nedá mi to.. nebylo by jednodušší si koupt na zimu jiný auto a tohle nechat na léto? :)

 

 

Jestli máš ostřikovače světel tak umej 6-8x světla a máš polovinu 5litrovky vystříkanou. Rozebírat cokoliv kvuli kapalině v ostřikovači mi přijde složítý a nepřiměřeně pracný... taky proto že v létě nekupuju "drahou" letní kapalinu ale leju tam silný koncentrát jaru... odmašťujě a meje daleko líp něž všechny ty kapaliny a nijak se z "ekonomických" důvodů nerozpakují stříkat a stříkat.... :)

Odkaz ke komentáři

Hmm, zajímavý, nevím co máš za nádržku, ale já jsem měl před zimou plnou letní a tak jsem vzal metrovou hadičku (k dostání v různých průměrech v domácích potřebách atp.), sundal síto, nasoukal jí až ke dnu, vycuc a strčil druhej konec do petky. Vytáhl jsem postupně celej objem až na dno a dolil 5l zimní....Žádná velká věda.

p.s.

aha, tak už to vidím, dvakrát zalomené hrdlo...No stejně tenčí silikonka by tam měla vlézt, akorát metr bude asi málo. Buď jak buď plané vystříkání mi přijde zbytečné a přinejmenším "ekologicky nešetrné". ;-)

Odkaz ke komentáři

Tak jsem to dneska v garazi vystrikal. Akorát mě zarazila jedna vec. Kdyz jsem tam doleval tu zimni kapalinu, myslel jsem ze mam nadrzku na cca 3l (protoze nemam ostrikovace svetel). No a

nalil jsem tam cely 5l kanystr a hrdlo nadrzky je stale prazdne. Doleva se to az do plny hrdla??

Odkaz ke komentáři

Se Sheronem jsou nějaký problémy... nezvládli to nějak namixovat a kapalina -20 zamrzá při -7.... a pod. Jdou ty informace z víc zdrojů, někteří to i měřili...

 

Letos jsem koupil ve škodovce tu jejich original - mám prvně ostřikovače světel a obával jsem se rozleptaných světel.. viz fotky na druhém foru. V garáži parkuje vedle mne saab 9-5 a má poleptaný skla taky! Ne tak hrubě, je to jemnější, ale je to přesně v místě ostřiku a skla jsou úplně matově neprůhledná.

 

Ta origo škoda kapalina je nějaký český výrobce, do -30 nebo -40 (už nevím) naředil jsem to 50:50... Myslel jsem že origo bude drahá, ale za 1L cca 41 Kč..

Včera při -13,5 jsem to zkusil za jízdy a nemrzlo to...

Odkaz ke komentáři
Se Sheronem jsou nějaký problémy... nezvládli to nějak namixovat a kapalina -20 zamrzá při -7.... a pod. Jdou ty informace z víc zdrojů, někteří to i měřili...

 

Letos jsem koupil ve škodovce tu jejich original - mám prvně ostřikovače světel a obával jsem se rozleptaných světel.. viz fotky na druhém foru. V garáži parkuje vedle mne saab 9-5 a má poleptaný skla taky! Ne tak hrubě, je to jemnější, ale je to přesně v místě ostřiku a skla jsou úplně matově neprůhledná.

 

Ta origo škoda kapalina je nějaký český výrobce, do -30 nebo -40 (už nevím) naředil jsem to 50:50... Myslel jsem že origo bude drahá, ale za 1L cca 41 Kč..

Včera při -13,5 jsem to zkusil za jízdy a nemrzlo to...

 

rozleptané světla? Tak o tom jsem ještě neslyšel. To je docela brutální. Ví se už z jaké kapaliny to bylo? Já tam dávám jak značkové (coyota, sheron..) tak taky no name z lidl, ale zkušenosti docela dobré. Kdysi jsem tam dával od shellu, ale rozdíl jsem nepozoroval, snad jen ve smradu, které některé vůně vydávají. Myslím, že pokud to člověk koupí v normální prodejně, potažmo v supermarketu a má to atest, tak nic nehrozí. Škodovka si to taky nemíchá sama, ale bere to od dodavatele. Cena 41 kč za 1l je super. Já jsem koupil 1 l sheron do -30 a stálo to v kauflandu 60 kč........

Odkaz ke komentáři
Me to taky pri tech mrazech zamrzlo, tak jsem auto hodil na noc do gareze a druhy den po vymene pojistky tu letni vystrikal.

Koupil jsem Sheron do -40°C, tak to snad v nasich podminkach nezamrzne. Navic se nic jineho nez Sheron sehnat neda, maji ho uplne vsude :palec:

Sheron je vsude a take zkusenosti nic moc,tak nebru.

Letni jsem mel od Velvany a spokojeny nad miru.

Zimni jsem nikde v okoli nesehnal a splnuje to co pise Rolbar http://www.velvana.cz/index.asp?page=600&catalogItem=118

Tak mam od Wurthu.

Odkaz ke komentáři

Mám origo Škoda -40 :palec:

 

Vyprazdňovat nádržku hadičkou nebo jakkoliv jinak mi přijde jako úchylárna :palec:

 

Polovinu letní jsem vystříkal na okna a světla a dolil -40. Teď dolívám čistý koncentrát -40 a hotovo. :(

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

No jestli neni lepsi ty svetla proste neostrikovat, stejne to k nicemu neni... sklo se taky neumeje jen kdyz se poleje vodou, otrou ho az sterace... takze na tu zaschlou spinu na svetlech to zadnej efekt nema.... pokud teda pominu ty detaily jako ze to ty svetla rozleptava, pobrynda to pul haubny a blatniky, na kterejch zbydou pak takovy lepkavy fleky a tak podobne...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...