Přejít na obsah

Zamrzání trysek ostřikovačů


abit

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Nebudu zakládat nový téma a prdnu to sem. Pánové vím sem blb :P ale za boha si nevybavím jestli je v autě slyšet motorek (čerpadlo) ostřikovačů při spuštění? Dneska sem hrnul 200km a samozřejmě po 30km mi přestaly stříkat, mršky jedny, teda stříkly dvakrát a pak už mrtvo. Parkuju teď momentálně venku ale v nádržce už mám litr a půl zimní -20 a zbytek letní, tak teď nevím jestli to někde zamrzlo nebo je problém jinde. Mrazy tu nějak extrémní nebyly (-6 zatím nejvíc) a snad už je to promíchaný. I při vypnutým motoru není slyšet při ostřiku vůbec nic. Jinak je to opravdu vzrůšo v tomhle počasí ;)

Edit: Jo a čerpadlo je pro zadní i přední nebo je pro každý sólo?

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Tak tak zamrzl jsi chlape ;)

 

Vypadá to akčně, když máš celé auto umyté a naleštěné a na blatnících je pěna :-))

 

Já nevím jestli u mě je to od směsi, je tam pár drobných prasklinek, to mohly způsobit i kamínky...

no přesně nevhodná směs nejlepší je to na vagu vypnout a je po problému :P

Odkaz ke komentáři

Proč kluci experimentujete s nějakými Starline a ONO kapalinami, když nejlevnější a nejspolehlivější z pohledu nepoleptání světel je zajít do značkového Škoda servisu a tam koupit přímo originál značkovou kapalinu Škoda!

Loni jsem ji koupil za cca 35Kč/ litr (Praha10 Bohdalec) a letos na 40Kč/litr (K. Vary) (oboje 40ti stupňová...) a máte jistotu..

I kdyby byla dražší o 50 ... pořád si to vztáhněte k ceně světel....

 

Ten soused s tím Saabem (viz moje foto o několik příspěvků výše) to nechal někde rozleštit.... je to teda o mnoho a mnoho lepší... ale poznat to na tom je stále hodně...

 

Jinak souhlasím že ostřik světel je špatný... to by musela na nich být vrstva 2cm bahna aby ji to spláchlo... běžnou špínu to neumeje... Pěkně postaru... hadr pod sedadlem a pěkně ven a plivnout na světlo a otřít hadrem... :blink:

 

To samé je dešťový senzor... šmrdlá si to jak chce... není nad to nastavit si to ručně a cyklovač se třemi intervaly jak to měla O1.. Ale na deštáku mi nejvíc vadí ta situace, když neprší ale je mokro - špinavo... a postupně pomalu se vám špiní okno... necháváte to být a když už je to moc, tak to umejete a setřete... Ale dešťák se najednou zblázní a jedním tahem vám otře ještě docela čisté okno a tím rozmatlá tu špínu která tam byla (ale málo ještě na ruční omytí-setření) a celé okno zneprůhlední... a nezbývá vám než umejt.... V létě je to ještě jedno (leju tam vodu s jarem) ale v zimě si tím předčasným umýváním skoro čistého skla (čistého dokud to dešták nerozmatlal) zbytečně plýtváte nemrznoucí směs...

Odkaz ke komentáři

Musím dát zapravdu 1.8TSI-mu, koupil jsem ve Škodovce kapalinu Würth 2x1 litr koncentrát, stálo to sice nekřesťanských 160,- Kč, ale světe div se, ono to funguje na víc jak 100%. I v sobotním ranním mrazu -15 °C okno po setření stěračema nezamrzalo. Což se běžně děje u obyčejných kapalin, kdy vyprchá líh a ze zbytku vody vytvoří mráz "hezký" květy, přes který bohužel není vidět. A i v dnešních "sračkách" bylo krásně čistý okno, žádný šmudlání. A nesmrdí to po lihu ani po žádných rádoby Chanelech No 5..

Odkaz ke komentáři
Přečtěte si jaký mráz je vlastně venku za jízdy auta v různých rychlostech. Asi nic nového pod sluncem, jen pro osvěžení paměti.

http://www.apm.cz/link_files/CLANEK_proc_o...rza_na_skle.pdf

P.S. dobré i pro volbu zateplení těla pro pohyb venku v závislosti na rychlosti větru.

 

Tož trošku kravina ne? :palec: Ten člověk co to psal by si měl zopakovat fyziku.

Odkaz ke komentáři
to zabiak

není to o čisté fyzice ale spíš o pocitech. další článek je třeba na http://www.lidovky.cz/pocit-tepla-ovlivnuj...mp;mes=080830_0

 

Právě, že je to o pocitech, a ty těžko můžeš aplikovat na mrznutí kapaliny. Jak to udělal ten člověk co psal ten článek .

Který tam píše, že vysoká rychlost způsobí snížení teploty až o dvojnásobek.

 

Ta tabulka vyjadřuje to, že když je např. 0°C a fučí, tak to na tvoje tělo působí podobně jako když je -5°C a nefučí.

Protože, v té mezní vrstvě u pokožky jak tam píší je o něco vyšší teplota než je teplota okolí, dokud ti jí fučák neodfůkne.

Prostě když to fučí vezmeš si o mikinu navíc. O tom to celé je. :palec:

 

 

 

Já mám nějakou od benziny a -20° a po téhle diskuzi jsem se podíval jestli nežere plasty a je to tam napsáno, že ne takže zupa.

Odkaz ke komentáři

Potřeboval bych poradit s probléme zamrzání trysek ostrikovače předního okna. I když používám přípravech scheron na -30 tak stejně ostrikovač nefunguje. Po několika ostřicích trysky zamrzají-nestříkají ,ale motorek je slyšet jak funguje.

Nepomůže ani postříkání trysek samostatně rozmrazovačen. Uř si s tím nevím rady.Pokud nemrzne tak ostřikovač pracuje normálně. děkuji

Odkaz ke komentáři

Fly: myslim, ze si placnul naprosto presne...

 

lada: "po nekolika ostricich trysky zamrzaji" - na to nemusis byt zadny fyzik, aby sis domyslel, proc tomu tak je

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...